Що таке Розділ 230? Законодавство про захист соціальних медіа

Президент Дональд Трамп у четвер підписав розпорядження, спрямоване на платформи соціальних медіа та вміст їхніх сайтів.

Розпорядження має на меті усунути захист, передбачений статтею 230 Закону про порядність у зв'язку. Скасувавши розділ 230, соціальні мережі нестимуть юридичну відповідальність за те, що люди розміщують на своїх платформах.

Закон, який захищає мовлення в Інтернеті, існує вже більше 20 років, але на нього націлені політики обох основних партій, включаючи передбачуваного кандидата в президенти від Демократичної партії Джо Байдена.

Ось що вам потрібно знати про Розділ 230, зокрема про те, як він формує сучасний Інтернет.

Що таке Розділ 230?

Закон про порядність у зв'язку був заснований як Розділ V Закону про телекомунікації 1996 року, саме тоді, коли Інтернет зростав і розширювався на тлі першого великого технологічного буму 1990-х. Спочатку він був створений для регулювання порнографічних матеріалів в Інтернеті.

Сенатор Рон Вайден (D-OR) та репрезентант Крістофер Кокс (R-CA) створили Розділ 230 в рамках Закону про порядність у спілкуванні для захисту мовлення в Інтернеті.

Задовго до соціальних мереж Розділ 230 повинен був охоплювати такі сайти, як інформаційні бюлетені, розділи коментарів, Інтернет-форуми та інші веб-сайти, де люди могли висловлювати свої думки. Без Розділу 230 більшість веб-сайтів, якими ми сьогодні користуємося, включаючи Google та Facebook, не існували б такими, як ми їх знаємо.

"20 років тому було дуже доречно, щоб відбувалися певні веб-сайти", - сказав Зоар Левковиц, генеральний директор компанії з боротьби з токсичністю L1ght.

Який захист він забезпечує?

У розділі 230 сказано: "Жоден провайдер або користувач інтерактивної комп’ютерної послуги не повинен розглядатися як видавець чи оратор будь-якої інформації, наданої іншим постачальником інформації."

Закон захищає веб-сайти від відповідальності, якщо хтось із їх користувачів публікує щось протизаконне або суперечливе, тож ви не можете подати до суду на Twitter за твіт, який хтось опублікував, наприклад.

Оскільки це дозволяє вільне вираження поглядів без наслідків, ці соціальні платформи люблять Розділ 230, оскільки вони знають, що їх не можна покарати за будь-який недоречний коментар. Однак ці сайти все ще регулюють такий контент, як висловлювання ненависті, насильницькі загрози, тероризм, переслідування та багато іншого, оскільки вони є приватними компаніями.

Цей закон має важливе значення для створення соціальних медіа, оскільки він існує зараз, оскільки дозволяє людям вільно спілкуватися, розміщувати творчі роботи та надавати інформацію на різних платформах.

З іншого боку, Розділ 230 частково відповідає за те, що соціальні мережі можуть стати місцем розмноження для кібер-знущань, мов ненависті, теорій змови, дезінформації, домагань, загрози та ін.

Чи може розпорядження Трампа скасувати розділ 230?

Виконавчий наказ Трампа про скасування розділу 230 не магічним чином призвів би до втрати цього законодавчого акта назавжди. Такі компанії, як Twitter, Facebook та Google, безсумнівно, боротимуться з цим порядком, і для прийняття рішення у федеральній судовій системі знадобиться багато часу. Зрештою, лише Конгрес має право змінювати статут.

Окрім Трампа, інші політики, такі як Байден і сенатор Джош Хоулі (R-MO), також закликали змінити законодавство.

Левковиц каже, що, хоча він не погоджується з мотивацією Трампа щодо виконавчого розпорядження, це крок до обговорення потенційно шкідливого вмісту на цих сайтах.

"Я не впевнений, що це розпорядження є правильним, але давайте використаємо це, щоб розпочати розмову про те, як ми можемо вирішити цю проблему в галузі", - сказав він.

Що станеться, якби розділ 230 пішов?

Багато противників скасування розділу 230 стверджують, що це призведе до усунення свободи слова в Інтернеті та порушення Інтернету таким, яким ми його знаємо.

Технологічні компанії не хочуть, щоб на них подавали позов, тому, якби вони несли відповідальність за кожен твіт чи допис, ці компанії, швидше за все, перевіряли б їх на предмет наклепницьких матеріалів перед тим, як їх опублікувати. По суті, це буде кінець створеного користувачами вмісту в соціальних мережах, який на них покладається.

Теоретично, твіт-твіти, наприклад, стали б майже неможливими, оскільки модераторам Twitter доведеться переглянути кожен твіт, перш ніж він буде опублікований. Те саме стосується кожного допису на Facebook або відео на YouTube - людям або алгоритмам доведеться переглянути їх, перш ніж вони стануть публічними. Завдяки мільярдам користувачів та публікацій це надзвичайне, а то й неможливе завдання.

Останні повідомлення