Facebook каже "Майбутнє за приватним", але що це означає?

Марк Цукерберг у Facebook | Майбутнє - приватне Емі Осборн / Getty Images

"Майбутнє за приватним", - заявив генеральний директор Facebook Марк Цукерберг на сцені на Facebook F8 2019, щорічній конференції розробників компанії. Лише одна проблема - послуга Facebook, що стосується конфіденційності, не просто плямиста, вона є жахливий, і як така компанія має пройти серйозно довгий шлях, перш ніж вона зможе повернути довіру громадськості та тих, хто стежить за приватністю.

Поштовх Facebook до конфіденційності є багаторівневим зусиллям, і навряд чи все це проявиться протягом ночі. Мало того, наголос на конфіденційності Facebook буде не лише на головному веб-сайті Facebook - він також повинен бути у Facebook Messenger, Instagram, Oculus та WhatsApp.

Іншими словами, Facebook не тільки повинен зробити ваш веб-перегляд більш приватним, він також повинен зробити ваші повідомлення більш приватними - і, щоб ще більше ускладнити справу, компанія вже намагається зробити свої служби обміну повідомленнями взаємодіючими .

У своєму ключовому доповіді F8 2019 Цукерберг детально описав шість основних опор того, як виглядатиме новий Facebook, орієнтований на конфіденційність.

Приватні взаємодії

По-перше, це приватні взаємодії. Пройшли ті часи, коли Facebook хотів, щоб ви публічно демонстрували все у своєму житті та про його життя - сьогодні більш зрілий Facebook визнає, що іноді ви просто хочете, щоб деякі ваші взаємодії з друзями та родиною були приватними, і не повинні хотіти поділитися усім публічно. Іншими словами, згідно з «новим Facebook», користувачі повинні контролювати можливість ділитися чимось із одним чи кількома людьми приватно та без сторонніх очей. І приватні взаємодії трохи переливаються в шифрування - врешті-решт, шифрування частково залежить від того, як взаємодія користувачів залишатиметься приватною.

То що це означає для вас? Ну, сподіваємось, що більша частина забезпечення приватної взаємодії відбуватиметься за кадром, але якщо нічого іншого, це означає, що ви можете бути певними, що Facebook не підслуховує ваші розмови.

Шифрування

Поширено чути про "наскрізне шифрування", коли мова йде про обмін повідомленнями, і один із продуктів Facebook - WhatsApp - уже пропонує його. Але WhatsApp - це не єдина послуга обміну повідомленнями Facebook, і якщо Facebook хоче забезпечити, щоб ви могли кому-небудь надсилати повідомлення через будь-який додаток, тоді додавання наскрізного шифрування до Facebook Messenger та Instagram Direct буде важливим. Facebook заявив, що буде здійснювати обмін повідомленнями в наскрізному шифруванні Messenger, хоча поки не ясно, коли саме це відбудеться.

Звичайно, шифрування вашої діяльності в інших місцях у продуктах Facebook також буде важливим. Інформація, наприклад про те, які веб-сторінки ви відвідуєте, дані про ваше місцезнаходження, коли ви користуєтесь Facebook, тощо, також повинна шифруватися.

Але що дозволить шифрування? Ну, це, по суті, забезпечить, щоб ніхто не бачив активності, яку ви хочете залишити приватною, крім вас, і яка повинна включати Facebook. На сьогодні, однак, Facebook може дуже бачити все, що ви робите в сервісах Facebook, але в справді зашифрованій екосистемі, яка, можливо, вже не така.

Шифрування - це справді єдиний спосіб гарантувати, що користувачам не потрібно турбуватися про те, що їхні повідомлення та інші дані підглядаються Facebook або іншими сторонніми сторонами.

Зменшена постійність

Snapchat започаткував короткочасний обмін повідомленнями, а потім Facebook прийняв цю концепцію і погодився з нею. Але схоже, що компанія може розширити цю концепцію в майбутньому. Ідея тут полягає в тому, що Facebook хоче, щоб користувачі могли бути собою в мережі зараз, не турбуючись про те, що рішення, які вони приймають в Інтернеті, повернуться, щоб покусати їх у майбутньому.

Для кінцевого користувача це може мати кілька форм. Facebook не тільки міг розширити поняття вмісту, який автоматично зникає через певний проміжок часу, але це також могло спростити видалення вмісту, якщо і коли користувач захоче. Сам Facebook зазначає, що ідея зменшення постійності включає не зберігання повідомлень чи історій довше, ніж потрібно для доставки вмісту одержувачу.

Безпека

Важко описати Інтернет як справді "безпечне" місце, особливо для дітей та вразливих людей. Мало того, але важко уявити, що зробить Інтернет безпечним. Зрештою, додавання шифрування та зменшення постійності даних набагато зрозуміліші, конкретніші кроки, які може зробити Facebook, але просто «зробити Facebook безпечним» трохи розмито.

Проте є кілька очевидних речей, які Facebook може зробити. Для початку, компанія може прагнути зменшити знущання в Інтернеті, роблячи такі речі, як додавання інструментів для користувачів, які не дозволяють людям націлювати їх на Інтернет або мати можливість продовжувати націлювати їх в Інтернеті. Частина, яка робить Facebook трохи безпечнішим, може призвести до зменшення постійності вмісту.

Що стосується забезпечення екосистеми Facebook, це очевидна вигода як для кінцевого користувача, так і для Facebook. Зрештою, якщо люди почуваються в безпеці на платформі Facebook, вони, швидше за все, частіше повертатимуться до Facebook і отримуватимуть задоволення від використання цього. Це добре для суті Facebook.

Сумісність

Марк Цукерберг зробив хвилі на початку року, коли він описав світ, в якому ви можете повідомляти комусь у Facebook Messenger, і вони могли отримувати це повідомлення в Instagram - але це, схоже, світ, в якому ми колись будемо жити. Facebook хоче зв’язати всі свої продукти разом, і велика частина цього полягає в тому, щоб його служби обміну повідомленнями працювали добре. Зрештою, якщо у вас є акаунт у Facebook, розміщення фотографій в Instagram та надсилання повідомлень друзям у WhatsApp, то у вас є не менше трьох платформ обміну повідомленнями, навіть якщо ви не використовуєте всі з них для обміну повідомленнями. Однак якщо ви все-таки використовуєте їх усі для обміну повідомленнями, то справа стає ще більш складною - і часто вам може знадобитися переключатися між програмами залежно від людини, якій ви надсилаєте повідомлення.

План Facebook щодо взаємодії досі був трохи розмитим, тому нам доведеться почекати і побачити, як саме він виглядає.

Безпечне зберігання даних

Жорсткі диски в центрі обробки даних Luleå у Facebook у Швеції

Навіть зашифровані дані можна зламати, але мета полягає в тому, щоб самі дані були фізично максимально безпечними - а для Facebook це може означати бути дуже обережним, де вони все зберігають. Наприклад, Facebook може не захотіти зберігати дані в країнах, де політика щодо прав людини не така жорстка або де свобода слова не є правом - зменшуючи ймовірність доступу до даних та їх використання неналежним чином.

Звичайно, це може бути трохи складніше, ніж здається. Зрештою, хоча деякі країни, очевидно, мають чітко помітний досвід з прав людини, як ви оцінюєте багато інших? Мало того, але країни постійно змінюють політику та уряди - чи вплине це на те, де Facebook відкриває чи підтримує центри обробки даних?

Запитання без відповіді

Шість основних принципів Facebook на майбутнє, можливо, звучать добре, але ми все ще маємо багато чого не знаємо про майбутнє компанії. Для початку Facebook насправді не окреслив жодних змін у тому, як він збирає дані користувачів, а той факт, що Facebook - це компанія, побудована на рекламі, означає, що він завжди буде зацікавлений у зборі інформації про вас. Тим не менш, ми сподіваємось, що компанія може запропонувати кілька способів обмежити ці дані, і, можливо, повністю автоматизувати процес, щоб обмежити доступ до ваших даних, а також забезпечити, щоб ваші дані не передавалися іншим.

Тільки час покаже, чи зможе Facebook по-справжньому винаходити себе, і навіть якщо він це робить, немає жодної гарантії, що він створить такий Facebook, який люди хочуть використовувати більше. Тим не менше, Facebook повинен зробитищось - нещодавнє дослідження показало, що кількість загиблих користувачів Facebook може незабаром перевищити кількість живих, і якщо Facebook нічого не зробить, це навряд чи скоро зміниться.

Останні повідомлення