TikTok Обережно: Власники застарілих технологій можуть означати проблеми з модними сайтами

Зараз здається, що Microsoft, одна з найбільших і найстаріших застарілих технологічних корпорацій у США, є лідером, щоб стати власником TikTok, надзвичайно популярної платформи соціальних мереж, яка залучає сотні мільйонів користувачів.

Ми вже насправді чули цю історію раніше: старша, мудріша технологічна компанія, яка оптимістично бере молоду, вискочену компанію в соціальних мережах під своє прибуткове рішення. Але якщо історія є якоюсь ознакою, велике придбання може бути найгіршим, про що може попросити соціальна компанія.

Мабуть, найвідоміший приклад злощасного злиття Big Tech із соціальними мережами - це коли Yahoo придбав популярний веб-сайт для ведення блогів Tumblr у 2013 році.

Запущений у 2007 році, Tumblr був переважно населений підлітками та молоддю: трохи дивно, трохи дико, багато розваг для тих, хто дуже любив культуру, і, безумовно, визначальна платформа для багатьох досвіду середньої школи людей.

Звучить знайомо?

На кінець 2010 року у Tumblr було 3 мільярди активних користувачів щомісяця.

17 травня 2013 року Yahoo придбав популярну платформу соціальних мереж за 1,1 млрд доларів.

На той час Yahoo вже вважався динозавром у технічному просторі, тож придбання отримало енергію Олдсів, яка потрапляє у той добрий час, який проводила молодь. Незважаючи на публікацію власного допису Tumblr, в якому чудово сказано: «Ми обіцяємо не псувати це», залучення користувачів занепало. До 2016 року Yahoo скоротив свою оцінку Tumblr майже вдвічі, що відображає зниження обсягу продажів реклами та набагато меншу зацікавленість користувачів. Рішення про заборону сексуального вмісту на сайті відтіснило ще більше користувачів.

Сьогодні Tumblr рідко входить до списку найвищих програм соціальних мереж, таких як Twitter, Instagram, TikTok та Facebook.

Verizon (який придбав Yahoo за 4,5 мільярда доларів у 2017 році) продав Tumblr у серпні 2019 року Automatic за всього на 3 мільйони доларів, менше ніж ваш середній таунхаус у Нью-Йорку, або один рекордний блакитний тунець.

Це не єдиний раз, коли Big Tech зіпсував щось, що сподобалось людям, і витіснив це на смітник в Інтернеті. Історично склалося так, що багато з цих великих придбань не надто добре проходили для тих, кого купували.

Підвищуючись до популярності влітку 2012 року, Vine була симпатичною відео соціальною медіа-платформою з потужною новою енергією, яка загрожує блоку, яка дуже швидко набула величезної популярності.

Знову ж, звучить знайомо?

Користувачі могли б використовувати його для створення циклічних шестисекундних відеозаписів про все і все навколо: творчість процвітала. Народжувались зірки та нутрощі. Залученість користувачів зросла. Потім у жовтні 2012 року Twitter придбав Vine за 30 мільйонів доларів. У 2016 році Twitter вбив Вайн. Чому? За даними The Verge, його "культурний вплив значно перевершив стратегічні переваги для Twitter".

Після розборок творець Vine застерігав майбутніх засновників, кажучи CNBC: "Не продавайте свою компанію".

Не кожна компанія зустрічає такий драматичний кінець, як Vine. Деякі просто застоюються. Наприклад, у травні 2011 року Microsoft придбала Skype за 8,56 мільярда доларів, що було його найбільшим придбанням на той час. Хоча це придбання не було смертельним ударом для компанії, багато хто залишався здивованим, чому. На той час у додатку було лише 124 мільйони активних користувачів щомісяця.

Але на деякий час заручини зростали. У звіті за 2016 рік говориться, що в Skype щомісяця активно працюють 300 мільйонів користувачів по всьому світу. Це було корисним, інноваційним інструментом, але не зовсім чудовим на його просторі. Він ніколи не виріс, щоб домінувати, як інші модні програми, такі як Facebook та Instagram.

На сьогоднішній день Skype - це лише одна з багатьох програм для відеочатів, і більшість програм обміну повідомленнями містять якийсь відеокомпонент. Це не перший вибір у світі COVID-19, де Zoom панує найвище. Здавалося, навіть сама Microsoft ігнорувала існування Skype, коли в 2017 році запустила власний інструмент для відеоконференцій Microsoft Teams.

Але це не все погано: за даними CNET, Skype повідомив про величезний сплеск користувачів через пандемію: зараз у неї 200 мільйонів активних користувачів щомісяця.

Можливо, оригінальним прикладом нещасного придбання є Flickr. У 2005 році Yahoo придбав сайт для обміну фотографіями. На той момент йому був ледве рік, але йому вдалося завоювати значну популярність; Вона вже подвоювала свою базу користувачів за місяць. Yahoo, який на той час вже вважався застарілою компанією, придбав його десь від 22 до 25 мільйонів доларів. Ця угода була схвалена як ключовий момент у розповіді про "Web 2.0".

Потім популярність Flickr знизилася з 19-го веб-сайту, який найчастіше відвідується в Інтернеті, до 844-го, станом на серпень 2020 року. Verizon (знову ж таки, який придбав Yahoo до цього моменту) врешті продав Flickr через річку через невідому суму. В даний час він належить компанії SmugMug.

Не всім придбанням судилося застоюватися як Skype, в'янути і вмирати, як Tumblr або Flickr, або просто вбивати, як Vine: Microsoft також придбала LinkedIn за 26,2 мільярда доларів у 2016 році - це наймасштабніше придбання на сьогодні - і це добре.

За однією оцінкою, сайт все ще має близько 300 мільйонів активних користувачів щомісяця і зростає.

У 2018 році Microsoft також придбала GitHub за 7,5 мільярда доларів, процвітаючу платформу для розробників програмного забезпечення для обміну та демонстрації коду. Сайт має 50 мільйонів користувачів, але він також знайшов свою нішу як корисну платформу спеціально для технічного простору.

Звичайно, втіленням історії успіху придбання Big Tech є Facebook: придбання Facebook Instagram в 2012 році за 1 мільярд доларів та WhatsApp у 2014 році за ціною від 19 до 22 мільярдів доларів, пройшли відомі успіхи.

Facebook, однак, не планує від TikTok. Як повідомляється, вони намагаються скопіювати його.

То чи продасть TikTok перетворить його на безтурботну машину чи прирече на цифровий смітник? На даний момент це незрозуміло, і, схоже, ByteDance може не мати іншого вибору, окрім як продати свої американські операції TikTok, якщо вірити президенту Дональду Трампу.

TikTok може просто сподіватися, що Microsoft - або яка компанія вирішить її придбати - не заплутує справи.

Останні повідомлення