Facebook скорочує доступ сторонніх додатків у міру зростання скандалу з даними

Після того, як сторонні додатки видобули, а потім продали інформацію про користувачів, Facebook розпочав жорсткі дії щодо того, яку інформацію можуть використовувати ці програми. Через два тижні після скандалу з Cambridge Analytica Facebook поділився кількома змінами у доступі сторонніх додатків і заявив, що очікуються додаткові корективи. Зміни включають оновлену кількість близько 87 мільйонів користувачів Facebook, які постраждали від скандалу з даними Cambridge Analytica, кількість яких спочатку становила "більше" 50 мільйонів.

21 березня засновник та генеральний директор Facebook Марк Цукерберг пообіцяв розслідування та аудит додатків, пообіцявши заборонити будь-які програми, для яких було виявлено або зловживали надмірною кількістю особистих даних. Зараз, майже через два місяці, соціальна мережа повідомляє нам про цей процес. Наразі "розслідувано тисячі додатків, а близько 200 призупинено", - зазначив Facebook. “Якщо ми знайдемо докази того, що ті чи інші програми зловживали даними, ми заборонятимемо їх та повідомлятимуть людей через цей веб-сайт. Це покаже людям, чи вони або їхні друзі встановлювали програму, яка неправильно використовувала дані до 2015 року - так само, як ми це зробили для Cambridge Analytica ".

Тим не менш, компанія ще розслідує набагато більше додатків, зазначає компанія, і на жаль, декілька "могли зловживати даними людей у ​​Facebook". Однак гігант соціальних мереж обіцяє вкласти великі кошти, щоб розслідування було "якомога ретельнішим та своєчаснішим".

Розслідування - це не єдиний захід, який Facebook вжив для захисту своїх користувачів. З понеділка, 9 квітня, користувачі почали бачити посилання для керування додатком у верхній частині стрічки новин. Клацання за посиланням дозволяє користувачам бачити, якими додатками вони користуються, та інформацією, якою вони користуються. Користувачі можуть видаляти додатки, які більше не потрібні. Facebook також повідомлятиме людям, чи, можливо, їхні дані були неналежним чином передані Cambridge Analytica. Facebook здійснив попередній перегляд інформаційних повідомлень про програму із зображеннями на екрані нижче.

Зміни повністю виключають доступ до деяких функцій, одночасно змінюючи інші. Інструменти пошуку, які дозволяють ввести номер телефону або електронну пошту в рядок пошуку Facebook і знайти особу, пов’язану з цією інформацією, будуть повністю вимкнені. Facebook заявляє, що, хоча ця функція спрощує пошук із загальними іменами та мовними бар'єрами, цим же інструментом також можна зловживати, щоб знайти ім'я для зв'язку з номером телефону або електронною поштою.

Деякі інші категорії бачать обмежений доступ. Додавання події Facebook до іншої програми більше не дозволить цій програмі отримувати доступ до списку гостей або публікацій на стіні події. Залишення інформації про подію недоторканою дозволяє програмам додавати подію до календаря, наприклад, повідомляє Facebook.

Для груп Facebook будь-яка програма, яка хоче отримати доступ до даних груп, тепер потребуватиме схвалення не лише адміністратора, але і Facebook. Навіть при наданні доступу імена фотографій профілю учасників групи будуть виключені з даних.

Додатки, які отримують доступ до інформації зі Сторінок, які часто використовуються для таких завдань, як планування публікацій та реагування на повідомлення та коментарі, потребуватимуть схвалення Facebook. Мережа заявляє, що додаткам потрібна різноманітна інформація для надання цих інструментів, але для того, щоб забезпечити необхідність інформації, мережа спочатку схвалює будь-яку сторонній додаток, перш ніж дозволити доступ до API сторінок.

Вимоги до програм, що використовують дані Facebook як логін, також посилюються, при цьому особисті дані - включаючи політичні погляди, статус стосунків, історію роботи та інші - виключаються з даних. Додатки, що вимагають перегляду інших даних, таких як оцінки "подобається" та фотографії, повинні бути схвалені Facebook. Програми, що використовують Facebook Login, також будуть автоматично видалені через три місяці бездіяльності програми.

Дані про дзвінки, які здивували користувачів Android, залишаться функцією вибору. Ці журнали будуть видалені через рік і використовуватимуть менше деталей, виключаючи час дзвінка, повідомляє Facebook. Інструмент не контролює вміст текстів та дзвінків, зазначає Facebook.

Амортизація API платформи Instagram вже була запланована, але Facebook рухається вгору за цим терміном із кількома змінами, які вступають в силу негайно. Зміни позбавили можливості додатків отримувати інформацію про підписки, підписників, стосунки, коментарі та інші дані.

Оновлено 14 травня: Додана новина про те, що Facebook видалив 200 додатків, які виявили порушення політики щодо даних.

Останні повідомлення