Чи можуть сайти соціальних медіа бути і популярними, і хорошими?

Кілька місяців тому співзасновник Wikipedia Джиммі Уельс запустив нову платформу під назвою WikiTribune Social - або скорочено WT: Social. На відміну від Facebook, соціальна мережа Вікіпедії не призначена для отримання прибутку за рахунок використання даних користувачів. Наразі вона має скромне членство, але, здається, Уельс не зацікавлений у переговорах з Facebook. Натомість, схоже, він сподівається запропонувати притулок від цього.

Деякі критики висвітлювали способи, якими певні сайти соціальних медіа цілеспрямовано створюють звикання. Це може допомогти зробити їх успішними, але це може негативно вплинути на користувачів. З іншого боку, якщо сайт не пропонує людям вигоди, ніхто не буде ним користуватися. Facebook починав не з того, щоб стати найбільшою у світі компанією соціальних мереж - спочатку він фактично був ексклюзивним. Він відкрився лише для тих, хто не має коледжних та неуніверситетських адрес електронної пошти лише через два роки після заснування.

Спроба імітувати його успіх подібною тактикою сьогодні, мабуть, не спрацювала б, але чи міг би новий сайт стати загальнодоступним без використання даних користувачів, накопичення антимонопольних звинувачень чи підживлення теорій змови та фальшивих новин? Або майбутня модель - це купа менших сайтів, розділених поколіннями (лише 51 відсоток підлітків США користуються Facebook) чи інтересами?

Модель Mastodon

У 2018 році Facebook визнав, що в М'янмі "занадто повільно запобігати дезінформації та ненависті", після того, як слідчі Організації Об'єднаних Націй заявили, що сайт був "корисним інструментом для тих, хто прагне розповсюджувати ненависть" проти мусульман-рохіндж в країні. Facebook був "абсолютно не готовий" до помірного вмісту бірманського контенту, заявив агентству Reuters консультант "Делойт". Він стикався з подібними звинуваченнями у неможливості зупинити поширення дезінформації також на Шрі-Ланці та Філіппінах. "Якщо ви не можете змусити перекладачів на місцевому рівні здійснювати модерацію вмісту зі швидкістю, яка гарантує знищення шкідливого вмісту, тоді не працюйте в цій країні", - сказала Дженніфер Григіел, доцент кафедри комунікації в Сіракузах. Університет.

Наприкінці 2019 року у звіті Центру вивчення суспільств, що розвиваються, було встановлено, що в Індії «вищі касти продовжують займати найбільшу частку двох найпопулярніших сайтів соціальних медіа - Facebook та WhatsApp». Згідно з повідомленням, члени цих каст - історичної, жорсткої, ієрархічної структури соціального класу в Індії - частіше володіють смартфонами. Хоча захист нижчих каст був включений до конституції країни, дискримінація та насильство все ще існують. Активісти заявляють, що на далітів та інші індійські меншини переслідують такі сайти, як Twitter, що змушує деяких відмовитися від платформи.

У середині листопада на сайті соціальних мереж Mastodon спостерігався сплеск нових користувачів щотижня. Хоча це цілеспрямовано не відстежує батьківщини людей, багато новинних сайтів кажуть, що приплив був з Індії. Люди випробовували Mastodon, відчуваючи, що Twitter не належним чином модерує свій сайт, повідомляє Quartz. Засновник Євген Рочко започаткував Mastodon як вбивцю в Twitter. Замість стрічки, яка поєднує політику, музику та скарги на метро, ​​є канали для конкретних тем. Однією з найбільших цілей Рочко було захистити сайт від переслідувань.

Мастодон заборонив дискримінацію на основі касти. Щоб новоприбулі дотримувались кодексу поведінки Mastodon - який модерує вміст, спрямований на расизм, сексизм та інші види дискримінації - компанія нещодавно найняла працівника, який говорить хінді. Наразі він буде покладатися на користувачів, які розмовляють бенгальською, тамільською та індійськими сотнями інших мов, щоб також допомогти модерувати. Рочко сказав, що він краще обладнаний для модерування вмісту, ніж такі гіганти, як Facebook або Twitter, через його співвідношення між модераторами та користувачами: 5 для 40 000 щотижневих користувачів, нещодавно він сказав LiveMint. Два роки знадобилося сайту, щоб охопити 2 мільйони користувачів, далеко не так швидко, як швидко вибухнув Instagram.

ТикТок спалахує

Для тих, хто проходить місяці, не розмовляючи з підлітком, сайти на зразок TikTok, здається, миттєво переходять із неіснуючих у всюдисущі. У грудні 2010 року Instagram охопив мільйон користувачів після дебюту кількома місяцями раніше. Тоді його траєкторія пішла наступним чином: у червні 2011 року у неї було 5 мільйонів користувачів. У липні приєднався Джастін Бібер. До серпня 7 мільйонів людей розміщували відфільтровані селфі. Коли Instagram змінив умови використання в грудні 2012 року, деякі зі 100 мільйонів користувачів, включаючи Кім Кардашьян, погрожували піти, коли зрозуміли, що не мають власних фотографій. Це був уже не мізерний стартап; Facebook придбав додаток за мільярд доларів у квітні 2012 року. Його зростання було швидким, але не миттєвим.

"Зараз ми бачимо масштаб, масштаб, масштаб, швидкість, швидкість, швидкість", - сказав Григіель. "І якщо ви не потрапите туди, до ста мільйонів активних користувачів щомісяця за ніч, по суті, всі кажуть:" ну, ти невдача "."

Логотип TikTok Getty Images / SOPA Images

Ця мета якнайшвидшого зростання здається фундаментальною для TikTok, яка використовує алгоритми для аналізу кожного аспекту відео, яке ви переглядаєте, а потім пропонує вам більше того, що вам подобається. Facebook відображає те, що, на його думку, вам подобається, але з вмістом людей, яких ви знаєте. У стрічках TikTok багато незнайомців, але знову ж таки, програма знайшла відео, які відповідають вашим інтересам.

"Протягом доби програма може настільки добре вас познайомити, що здається, вона читає ваші думки", - повідомляє Bloomberg. Цей зимовий пісок вмісту є частиною його привабливості, але вибух популярності TikTok (станом на червень у нього понад мільярд користувачів) не є суто органічним. Її реклама є скрізь, включаючи Facebook та YouTube. До того ж, він не дочекався, коли удари за Бібером відбудуться самі собою. До запуску в США материнська компанія TikTok, ByteDance, платила зіркам соціальних мереж за створення відео, повідомляє Bloomberg. Вікіпедії буде важко наслідувати це, сказав Григіель. "Я просто не впевнена, що некомерційна організація зможе масштабуватися зараз", - сказала вона. "Можливо, на зорі Інтернету".

Частина контенту для глядачів передбачає знайомство з ними, і саме тут сайти соціальних медіа зіткнулися з проблемами. Що стосується збору даних, Facebook відстежує всіх людей в Інтернеті - навіть людей, які не підписалися на його послуги. "Facebook може дізнатися про вас майже все, використовуючи штучний інтелект для аналізу вашої поведінки", - сказав Пітер Еккерслі, головний інформатик Фонду Electronic Frontier, The New York Times. «Ці знання виявляються ідеальними як для реклами, так і для пропаганди. Чи не завадить Facebook коли-небудь вивчити політичні погляди людей чи інші делікатні факти про них? "

У 2019 році TikTok заплатив штраф у розмірі 5,7 мільйона доларів за порушення американського закону про конфіденційність дітей, повідомляє The Washington Post. Додаток Musical.ly, який об’єднався з TikTok в 2018 році, збирав інформацію, включаючи імена, адреси електронної пошти, фотографії та місцезнаходження, дітей молодше 13 років. Потім TikTok заявив, що користувачі повинні перевірити свій вік, а тих, хто до 13 років, буде показав "обмежений, окремий досвід роботи з додатками".

Замість того, щоб пропонувати свої послуги безкоштовно - крім даних - сайти соціальних медіа, такі як Ello, використовують безкоштовну модель (ви платите за пільги). Компанія заявляє, що не продає дані користувачів і співпрацює з брендами для запуску продуктів на сайті. Як і Mastodon, це більш нішевий сервіс, який обслуговує художників.

Випуск новин

Коли справа стосується політичного контенту, Facebook, як відомо, не був практичним. TikTok був більш агресивним, піддаючи цензурі відео, в яких згадується площа Тяньаньмень і незалежність Тибету, і забороняючи "іноземних лідерів або делікатних осіб", включаючи Махатму Ганді, Володимира Путіна, Дональда Трампа, Барака Обаму, Кім Чен Ина та Сіндзо Абе. документи, отримані The Guardian. TikTok заявив, що ці правила застаріли, і тепер це дозволяє місцевим модераторам застосовувати більш тонкий підхід до вмісту. Ще у вересні The Washington Post повідомила, що важко знайти докази протестів Гонконгу на TikTok.

МАНАН ВАТСЯЯНА / Getty Images

Нібито дружня до дітей атмосфера займає центральне місце в іміджі TikTok, хоча його також використовували для створення відео про вербування для екстремістських груп. Такий вміст суперечить вимогам програми, і компанія використовує комбінацію алгоритмів та модераторів для видалення вмісту. Деякі користувачі TikTok взяли справу у свої руки, розмістивши в Instagram "моторошні TikToks", щоб закликати людей, які надсилали неповнолітнім дітям невідповідні повідомлення. Компанія також зізналася, що модератори позначають "вразливі" облікові записи - користувачів споживачів з обмеженими можливостями або тих, хто використовував засоби позначення, які можуть зробити їх "сприйнятливими до знущань або переслідувань" - щоб їх не показували за межами своєї країни.

Незважаючи на величезну кількість користувачів, TikTok все ще охоплює лише половину кількості людей, ніж Facebook. "Як би люди не хотіли видалити Facebook, він був інтегрований і вплетений у тканину нашого життя", - сказав Григіель. "Можливо, ви більше не хочете читати публікації, але, можливо, вам доведеться орендувати кімнату у своєму будинку або, можливо, вам потрібно продати велосипед".

Хворі на рідкісні хвороби знаходять там громади. Наші друзі все ще надсилають нам запрошення на заходи через Facebook. Щоб відвернути людей від цього, нова платформа соціальних медіа повинна запропонувати щось нове та привабливе - наприклад, довірені новини або перевірені користувачі.

Покладіть туди «шпильку»

І модератори, і алгоритми можуть мати властиві упередження, і жоден не може охопити весь сумнівний вміст. Pinterest вважає за краще, щоб 250 мільйонів користувачів розміщували фотографії рецептів та домашнього декору, але у нього є свої проблеми з дезінформацією. Дослідники з Лабораторії цифрових криміналістичних досліджень Атлантичної ради нещодавно виявили, що її алгоритм з’явився на екрані з „політично напруженими мемами” після одного натискання на подібний „штифт”. Наприкінці 2019 року сайт припинив показувати користувачам інформацію, пов'язану з вакцинами, заявивши, що результати містять занадто багато "поганого вмісту". Нещодавно група захисту прав громадянських прав "Колір змін" попросила сайт не рекламувати плантації, де поневолені люди проводились як місця проведення весіль. У відповідь Pinterest обмежить рекомендації щодо пошуку весіль на плантаціях та не буде оптимізувати вміст для пошукових систем, повідомляє The New York Times.

Незважаючи на те, що його база користувачів велика, Pinterest не має можливостей конкурувати з Facebook, якби хотів. Люди не туди ходять, щоб запросити друзів на барбекю або поділитися тривожними (якщо не відповідають дійсності) новинами про викрадення людей у ​​цьому районі. Хтось, хто планує весілля, може регулярно відвідувати Pinterest, а потім нехай ця частота ослабне після великого дня. Facebook покращив свої сповіщення, щоб люди не входили в систему кілька разів на день.

Чи потрібно соцмережам заманювати вас такими психологічними закликами, щоб досягти успіху? Наразі Уельс заявив Financial Times WT: Соціальна сфера не буде "масово вигідною". Він налічує близько 200 000 членів. Хоча вони не впевнені, чи буде це робити Уельс, Григіел вважає, що модель, орієнтована на менш зростання, повинна стати відправною точкою для нових платформ. "Я думаю, що ми можемо побудувати ці соціальні мережі, але вони підуть на багато інвестицій у продуманий дизайн продуктів та етичне керівництво", - сказали вони.

Останні повідомлення