Ексклюзив: Inside Anon +, перша в світі анонімна соціальна мережа

соціальна мережа

Раніше цього тижня Google заборонив сторінки, пов’язані з хакерською групою Anonymous, з її нової гарячої соціальної мережі Google+. Насичені очевидною цензурою, група однодумців-хакерів, програмістів та інших активістів цифрового підпілля вирішила взяти сферу соціальних мереж у свої руки, створивши першу в світі анонімну соціальну мережу.

Поки ще в зародковому стані (якщо бути точним, версія 0.8 альфа), нова мережа в даний час називається Anon +, але це ім'я незабаром зміниться, за словами "Higochoa", самовизнаного хакера, веб-розробника та програміста з Галвестона, штат Техас , який керує основною командою з 12 до 15 інших розробників, а також спеціалістами-фрілансерами для створення Anon +. Ми мали можливість поговорити з Хігочоа через IRC-чат, і він дав нам інформацію про те, що команда сподівається, що Anon + стане.

На відміну від багатьох повідомлень про Anon +, проект не будується членами Anonymous, - сказав Хігочоа під час нашого інтерв'ю, принаймні не в офіційній якості. Команда розробників Anon + дійсно має зв'язки з Anonymous, але вони дистанціювались від групи, оскільки на них "нападали ті, хто не любить Anonymous", сказав Higochoa. Екіпаж Anon + також хотів відрізнитись від певних негативних відтінків, пов’язаних із горезвісним хактивістським колективом.

"Ми просто не хотіли, щоб усі думали, що ми купа хакерів, які сидять навколо, намагаючись змінити світ", - сказав він. "Ми насправді будемо це робити".

Основним принципом, що стоїть за Anon +, є надання людям того, що забрали більшість корпорацій, і це контроль », - сказав Хігочоа. "[Anon +] дозволить людям вільно здобувати освіту і дозволяти їм висловлювати свою думку, не боячись жодної організації чи уряду".

Як і традиційні соціальні мережі, Anon + дозволить користувачам створювати профілі, додавати друзів та спілкуватися один з одним. Хігочоа каже, що користувачі матимуть повний контроль над своїми "колами" друзів (хоча навряд чи вони будуть використовувати слово "кола" офіційно, оскільки Google+ вже прийняв це слово). Як і Facebook, лише люди в колах користувача зможуть переглядати свої публікації та інші дії в мережі.

Хігочоа каже, що, швидше за все, Anon + залучить багато хакерів та анонімних членів "завдяки технологіям і тим, що вони надають", але передбачає, що послуга призначена для "широкої аудиторії" - приєднатися зможе кожен.

Звичайно, одна з основних відмінностей від традиційних соціальних мереж полягає в тому, що Anon + буде повністю анонімним; учасники не будуть використовувати свої справжні імена, що заборонено як на Facebook, так і на Google+ з юридичних причин.

"Він також безпечний і без центрального сервера, тому його неможливо зупинити після його запуску", - говорить Хігочоа. Це гарантує, «що контроль залишатиметься в руках людей. Це лише досить відрізняється від інших соціальних мереж ".

Відсутність центрального сервера означає, що користувачам Anon + доведеться завантажувати програму для використання мережі, яка, принаймні частково, базуватиметься на рівноправній технології. Цей тип системи буде служити ключовим механізмом безпеки для мережі.

Anon + також відрізнятиметься від традиційних соціальних мереж - і навіть інших анонімних форумів, таких як 4Chan.org, - тому що користувачі матимуть більший контроль над обговореннями своїх повідомлень у мережі, каже Хігочоа. Такі речі, як видалення коментарів, знаходяться в таблиці, а також можливість вести паралельні ланцюжки розмов на одну і ту ж тему. Це дозволить користувачам "піти на дотик з одним хлопцем, продовжуючи розмову з іншим, не турбуючись про те, що хтось втручається", говорить він.

Завданням Anon +, зазначає Хігочоа, є надати користувачеві "інструменти для того, щоб його голос пролунав у масі". Хігочоа відмовився детально розповідати про те, якими саме будуть ці інструменти, але він каже, що структура та вбудована функціональність Anon + зробить таке розширення можливостей - користувачі матимуть "ті самі інструменти, що і великі хлопці".

Окрім активізації в Інтернеті, Хігочоа каже, що команда планує побудувати Anon + таким чином, що дозволить користувачам легше організовувати протести в режимі офлайн, без ризику корпоративної цензури, яку анонімні та інші політичні групи-дисиденти відчували в інших мережах.

Anon +, швидше за все, включатиме функцію відео-чату, схожу на Skype, та інші функції спілкування в режимі реального часу, каже Хігочоа. Мережа також включатиме способи анонімного переказу грошей між собою, хоча Хігочоа сказав, що система далеко не завершена, і він не міг сказати, чи буде вона заснована на традиційній валюті (наприклад, доларах), або щось більше схожому на біткойн.

Крім того, Хігочоа каже, що команда Anon + сподівається створити такий собі Інтернет-університет, який включатиме "інтерактивне навчання" і надаватиме викладачам можливість "охоплювати студентів цілодобово та без вихідних з будь-якої теми", - говорить він.

На запитання, чи будуть користувачі Anon + налаштовуватися на об'єкти правоохоронних органів - буквально вчора в Сполучених Штатах було заарештовано 16 передбачуваних членів Анонімних, - Хігочоа відповідає, що облікові записи по суті не можна буде зламати, що унеможливить владу розкрити справжню особу користувача.

"[Ваше] коло друзів не тільки бачитиме ваші публікації, але й єдиним, хто коли-небудь оброблятиме ваші дані, тому немає одного місця, де можна зламатися", - говорить Хігочоа. "Якщо ви зламали ваш рахунок Anon +, це були ви або хтось із ваших друзів".

Очевидно, що перед командою ще багато роботи, перш ніж Anon + буде готовий розпочати боротьбу з користувачами. Higochoa каже, що офіційний реліз буде "швидше, ніж пізніше", але не може вказати точну дату запуску. Звичайно, весь проект може в будь-який момент провалитися через тріщини - побудувати соціальну мережу з нуля непросто. А крім того, команда Anon + має достатньо ворогів, щоб тримати їх на ногах.

Є "люди, які хочуть зупинити нас", говорить Хігочоа. “Поки вони там, у нас будуть проблеми. Але крім цього, таких немає ».

Останні повідомлення