Реп-геній отримує повідомлення про порушення авторських прав.

Google змусив генія репа зникнути - -

Багато років тому Інтернет вбив плутанину в текстах. Пошук у Google може підтвердити, що Каньє сказав „прокляті круасани”, а не „вологі, перехресні тітки”, і це прекрасна річ. Є сотні веб-сайтів, присвячених архівуванню пісень пісень (деякі точніші за інші), і найпоширенішим та найулюбленішим із цих сайтів є Rap Genius, відносно новий запис, який дає змогу глибоко анотувати і сприяє захопленому співтовариству меломанів.

Але галузева лобістська група під назвою Національна асоціація музичних видавців оголосила війну веб-сайтам з текстом пісень, і Rap Genius є однією з її цілей. NMPA надіслав повідомлення про Закон про захист авторських прав у цифрову епоху до списку з 50 веб-сайтів з текстами пісень - і NMPA планує подати до суду за порушення авторських прав, якщо ці веб-сайти не витягують свої тексти.

У прес-релізі NMPA чітко заявив про свої наміри, назвавши розповсюдження повідомлень "безпрецедентними зусиллями проти піратства". Це пов’язано з тим, що автори пісень, які написали тексти пісень, не заробляють грошей на доходах, отриманих цими неліцензійними веб-сайтами. Деякі веб-сайти з текстами ліцензовані, що означає, що вони ділять свій прибуток музичним лейблам.

Прес-реліз пояснив проблему більш докладно:"Ці ліричні сайти проігнорували закон і нажилися на творчості авторів пісень, і NMPA не дозволить продовжувати це", - заявив президент і генеральний директор NMPA Девід Ізраїліте. “Це не кампанія проти особистих блогів, фан-сайтів чи багатьох веб-сайтів, які надають тексти пісень легально. NMPA націлений на п'ятдесят сайтів, які здійснюють відверту незаконну поведінку, що суттєво впливає на здатність авторів пісень заробляти на життя ".

NMPA визначився зі списком проблемних веб-сайтів на основі досліджень Девіда Лоуері, музиканта та дослідника Університету Джорджії, який визнав Rap Genius найгіршим злочинцем. Лоурі рішуче виступає проти потокових музичних сервісів за їх нездатність належним чином компенсувати виконавцям, тож не дивно, що він зараз відводиться на іншу сферу, де артисти втрачають потенційний дохід. Його справа - допомогти музикантам заробляти на життя - очевидно благородна. Але коли справа стосується Rap Genius, це випадок помилкової ідентичності: це не просто веб-сайт з текстами пісень. (Крім того, ліцензовані сайти пісень платять музичним лейблам, а не музикантам, і якщо Лоурі дійсно хоче отримати від артистів більш справедливий струс, можливо, йому краще буде націлити NMPA за те, що музикантам несправедливо зрізають “законний” зріз).

Rap Genius не лише збирає сторінки, наповнені словами, написаними авторами пісень. Rap Genius - це більше, ніж сховище для лірики; це постійний анотаційний проект у співпраці з багатьма музикантами та шанувальниками для аналізу та збереження текстів. Відомі репери, такі як Nas, Кендрік Ламар та Chance the Rapper, беруть участь у розмові, використовуючи веб-сайт, щоб пояснити свої наміри шанувальникам. Заявлена ​​метою веб-сайту є "аналіз реп-текстів, як поезія", а не просто їх узагальнення. Це означає, що Rap Genius та його сумно відомі засновники можуть мати підстави для кращого захисту, ніж веб-сайти, такі як LiveUniverse, неліцензований сайт лірики, який нещодавно програв NMPA 6,6 мільйона доларів.

Rap Genius теж не збирається перевертатися. «На сайтах текстів пісень, на які посилається NMPA, просто відображаються тексти пісень, тоді як Rap Genius має анотації з краудсорсингом, що дають контекст всім текстам рядків за рядком, а також десятки тисяч перевірених анотацій безпосередньо від письменників та виконавців. Ці шари контексту та значення перетворюють статичну, плоску ліричну сторінку в інтерактивний, яскравий мистецький досвід, створений спільнотою науковців-добровольців », - засновник геніального репу Ілан Зекори написав New York Times, виклавши різницю між Rap Genius та вашим популярних сайтів лірики. Поки що рано знати, чи захист Rap Genius витримає воду, але це слід робити - той, хто проводив час на веб-сайті, знає, що мета проекту - заглибитись у глибший зміст текстів, а не просто їх копіювати.

Останні повідомлення