TikTok подав до суду на адміністрацію Трампа заблокувати очікування заборони

У понеділок TikTok подав позов на протидію виконавчому розпорядженню президента Дональда Трампа, який забороняє додатку вести бізнес у США

У заяві на своєму веб-сайті TikTok зазначив, що заборона адміністрації може "позбавити прав" співробітників та творців на платформі Tik Tok "без будь-яких доказів, що виправдовують такі крайні дії".

У заяві також повторюється заява TikTok про те, що це не є загрозою національній безпеці і що виконавчий наказ, який видав Трамп, ігнорував належний процес, який зазвичай проводився для вивчення цих тверджень.

Президент погрожував заборонити TikTok місяцями, посилаючись на занепокоєння національної безпеки через те, що TikTok належить китайській компанії ByteDance. Відповідно до розпорядчого розпорядження, ByteDance буде змушений продати американську частину своїх операцій TikTok до 15 вересня. Microsoft стала претендентом, а Twitter нещодавно стала кандидатом у темних коней, але якщо американська компанія не придбає його до цього терміну, додаток буде ефективно вбито.

Після того, як адміністрація оголосила розпорядження 7 серпня, TikTok опублікував заяву, в якій зазначив, що не було «належної процедури» і що вона «намагалася добросовісно взаємодіяти з урядом США».

Також TikTok звинуватив адміністрацію в тому, що вона покладається на неправдиву інформацію та "неназвані звіти", в яких стверджується, що додаток буде "використовуватися для поширення дезінформації". Багато побоювань кружляли навколо того, чи передавав TikTok приватні дані про користувачів США китайському уряду - побоювання, які не були обґрунтованими, але все ще залишаються. Адміністрація назвала ці занепокоєння ключовою причиною заборони. Принаймні одне відділення уряду США та один приватний банк заборонили своїм співробітникам встановлювати додаток на свої телефони.

TikTok і ByteDance не відповіли на запит про коментар щодо позову, але в попередніх заявах Digital Trends представники TikTok наголошували на зв'язках компанії з США. у Вірджинії, з резервною копією в Сінгапурі. За даними CNN, додаток функціонує як американська дочірня компанія ByteDance і навіть недоступне в Китаї; китайський еквівалент програми називається Douyin.

"У нас немає вищого пріоритету, ніж просування безпечної та надійної роботи додатків для наших користувачів", - заявив речник. "Ми ніколи не передавали користувацькі дані уряду Китаю, а також не робили б цього, якщо про це запитали". TikTok також стверджує, що збирає "менше" інформації про користувачів, ніж інші компанії в соціальних мережах, те, що раніше експерти заперечували.

Представник ByteDance, нинішньої материнської компанії TikTok, заявив, що компанія витримає цю бурю і буде поруч із своїми користувачами, незважаючи ні на що, заявивши Digital Trends, що компанія "будує [TikTok] на довгострокову перспективу. TikTok буде тут ще довгі роки ".

У листі до працівників, який потрапив у ЗМІ, генеральний директор ByteDance Чжан Імін пояснив, що Комітет з питань іноземних інвестицій у США визнав придбання ByteDance в 2017 році musical.ly, програми, яка стала TikTok, як "недоречну", і що компанія була б змушена продати.

Зараз перед компанією прокладено два паралельних шляхи: Один - це позов, який у разі успіху може на деякий час відновити програму. Другий купує американська компанія, що може бути більш плавним шляхом.

Коли справа доходить до декларування того, що стосується і що не стосується національної безпеки, єдиною владою в уряді США, яка може перевірити президента, є Конгрес, заявила Ліндсі Горман, співробітник нових технологій в Альянсі за забезпечення демократії, ініціатива Німецький фонд Маршалла. А враховуючи проблеми національної безпеки, які кружляють навколо програми, це, мабуть, не трапиться.

"Зараз я не бачу в конгресі апетиту оскаржити розпорядження", - сказав Горман.

Існує також прецедент для таких видів продажів: Горман вказав на додаток для знайомств Grindr. Його попередній власник з Китаю, Beijing Kunlun Tech Co Ltd, продав його в березні 2020 року за понад 600 мільйонів доларів американській компанії San Vicente Acquisition, як повідомляє Out Magazine, після того, як уряд США підняв подібні занепокоєння щодо національної безпеки.

Залишаються деякі цілком реальні занепокоєння щодо TikTok, сказав Горман. “Наші занепокоєння щодо TikTok не змінилися. Якщо нічого іншого, нові докази свідчать про те, що TikTok двобічно обійшов захист конфіденційності даних, запроваджений Google і Apple », - сказала вона Digital Trends. "Але TikTok, мабуть, буде не єдиним додатком китайського виробництва, який стане популярним у Сполучених Штатах ... терміново необхідний багатосторонній набір принципів, як думати про стандарти щодо ролі інформаційних програм у нашій демократії".

Протягом багатьох років, за словами Гормана, американські програми піддаються блокуванню та цензурі, коли вони намагаються проникнути в Китай. Зараз, перш за все, позов є ілюстрацією поглиблення цифрових ліній розломів між американськими та китайськими технологічними компаніями. "США зараз розраховують, чи матимуть китайські компанії майбутнє в США", - сказав Горман. "Ось що буде спрямовано на цей позов, якщо він набере певної сили".

TikTok вже заборонений щонайменше у двох місцях: Гонконгу та Індії.

Останні повідомлення