Звіт: Хакери Instagram міняють облікові записи на російські електронні листи

Хакери знаходять способи входу в акаунти Instagram і змінюють електронні адреси на адреси з російськими доменними іменами. Звіт Mashable свідчить про те, що сотні користувачів Instagram можуть стати жертвами дивного злому. У звіті показано півдюжини користувачів із подібним злом і сотні пов'язаних скарг у Twitter.

Зломи незвичні, оскільки, здається, жоден із випадків фактично не ділився новими зображеннями та не видаляв старі, йдеться у звіті. Натомість користувачі виявляються заблокованими, оскільки були змінені пароль, номер телефону та електронна адреса. Адреси електронної пошти в декількох випадках були замінені на електронні листи з .ru в кінці - домен, що використовується в Росії. У багатьох випадках фотографії профілю замінювались символами Діснея чи Піксара, а біоінформацію видаляли.

Тип злому створює проблеми для користувачів, оскільки найпростіший спосіб відновити доступ до облікового запису - через електронну пошту, пов’язану з цим обліковим записом. Зі зміною електронної пошти відновлення доступу стає складнішим процесом.

Звіт не вказує, хто стоїть за хакерами - чи це навіть одна група чи багато. У більшості зламаних облікових записів не налаштовано двофакторну автентифікацію, хоча принаймні в одній із них встановлено, що налаштування додаткового захисту корисно, але не є непроникним. На довідковій сторінці Instagram йдеться про те, що користувачі, які змінили електронну адресу через злом, можуть використовувати як оригінальне ім’я користувача, так і електронну адресу на сторінці „Отримати допомогу для входу”.

В Instagram кажуть, що, дізнавшись про зламаний обліковий запис, доступ відключається, і мережа починає процес відновлення. Хакі в Instagram не є нечуваними, але соціальна мережа також заявляє, що не спостерігала стрибків у кількості зламаних акаунтів.

Mashable припускає, що хакерські атаки відбуваються з початку серпня, відзначаючи сплеск пошукових запитів і твітів Google про хакерські атаки в Instagram, а також форуми Reddit з користувачами, які намагаються знайти шлях назад до акаунтів.

Сторінка безпеки Instagram рекомендує користувачам регулярно міняти паролі, використовуючи паролі, що поєднують літери, цифри та розділові знаки та не ідентичні іншим паролям, якими ви користуєтесь. Мережа також закликає користувачів бути обережними щодо авторизації сторонніх додатків. Instagram також попереджає користувачів захищати інформацію облікового запису електронної пошти, оскільки доступ до електронної пошти також може дозволити доступ до облікового запису Instagram.

Останні повідомлення