Як зробити знімок екрана на ПК з Windows

Знімок екрана не є особливо захоплюючим обчислювальним завданням, але тим не менш це дуже корисна навичка. Знімки екрана можуть бути корисними на роботі, необхідними для ведення записів, або навіть можуть бути запитані технічною підтримкою, щоб краще проілюструвати вашу помилку.

Але якщо ви робите знімки екрана на ПК з Windows, перше, що потрібно знати, це те, що ви не просто затрималися з одним методом для цього. Ви не обмежуєтеся лише клавішею друку на екрані. Ваші інші варіанти включають надсилання знімків екрана в OneDrive, отримання їх через Game Bar та інші. У нашому переважному методі використовується програма Paint, але ви можете редагувати знімки екрана майже за допомогою будь-якого незалежного інструменту.

Подальше читання

  • Як зробити скріншот на Chromebook
  • Як зробити скріншот на Mac
  • Як зробити скріншот на iPhone

Крок 1: Зробіть знімок

Windows пропонує шість методів, щоб зафіксувати робочий стіл як зображення. Три засновані на Роздрукувати зображене на екрані (PrtScn), тоді як для решти трьох потрібна клавіша Windows (Виграй).

На зовнішніх клавіатурах ви знайдете спеціальну PrtScn в правому верхньому куті. Виграй клавіша зазвичай знаходиться внизу ліворуч між Контроль (Ctrl) і Почергові (Alt) клавіші. Він містить логотип Windows, тому його важко пропустити.

На ноутбуках Роздрукувати зображене на екрані команда може поєднуватися з іншою функцією на одній клавіші, як показано вище. У цьому випадку потрібно натиснути Функція (Fn) на додаток до клавіші друку екрана.

Ось розподіл шести команд зйомки екрана:

  • Екран друку (PrtScn)Захоплює весь екран. Якщо у вас більше одного дисплея, ця функція фіксує все, що відображається на всіх підключених дисплеях, як одне зображення. За замовчуванням цей метод не зберігає ваше зображення у вигляді файлу, а просто надсилає отримане зображення в буфер обміну.
  • Alt + екран друкуЗахоплює одне вікно. Перш ніж натискати ці дві клавіші (або три на ноутбуці), обов’язково виділіть цільове вікно, наприклад документ або браузер. За замовчуванням цей метод не зберігає ваше зображення як файл, а просто надсилає отримане зображення в буфер обміну.
  • Екран Win + PrintЗахоплює весь екран. Різниця тут полягає в тому, що Windows зберігає зображення як файл. За замовчуванням він надсилається на C: КористувачіЗображення> Знімки екрана на вашому ПК.
  • Win + Shift + SЗробіть знімок екрана за допомогою вбудованого інструмента «Сніп та ескіз». Екран затемнюється та надає чотири варіанти на маленькій панелі інструментів: Прямокутна, Вільна форма, Віконний фрагмент, і Повноекранний фрагмент. Цей інструмент не зберігає знімки як зображення, а просто надсилає їх у буфер обміну. Ми розширюємо це далі в посібнику.
  • Win + GВідкриває панель гри. Клацніть на Захоплення , а потім піктограма камери, і цей інструмент збереже зображення в C: КористувачіВідео> Захоплення за замовчуванням.
  • Win + Alt + Екран друкуЗахоплює весь екран. Ця команда зберігає зображення в C: КористувачіВідео> Захоплення за замовчуванням.

У деяких випадках екран мерехтить або тьмяніє, що означає, що Windows схопила знімок екрана. Якщо цього не сталося, відкрийте Провідник файлів і перейдіть до відповідних місць за замовчуванням, щоб перевірити, чи Windows зберегла ваше зображення.

Знімки екрана OneDrive Save

Якщо ви використовуєте OneDrive, ви можете зберігати знімки екрана в хмарі, щоб вони були доступні з усіх пристроїв. Він не зберігає знімки екрана за замовчуванням. Натомість потрібно натиснути на значок хмари, припаркований поруч із системним годинником (або в меню прихованих піктограм, позначеного значком стрілки вгору), вибрати Довідка та налаштування, і натисніть Налаштування у спливаючому меню. Далі натисніть Резервне копіювання у вікні, що з’явиться, і встановіть прапорець Знімки екрана.

У цьому випадку ви можете натиснути перші три команди Print Screen, щоб автоматично зберегти зображення в OneDrive. Ви не побачите мерехтіння або затемнення екрана для перших двох команд - натомість ви отримаєте сповіщення. Обов'язково синхронізуйте Знімки екрана папку, якщо ви хочете отримати доступ до зображень на вашому ПК.

Крок 2: Відкрийте Paint

Якщо ви використовували метод, який зберігає ваш знімок екрана локально як файл, ви можете знайти та переглянути зображення за допомогою програми Фото. Якщо все виглядає чудово, ви можете перемістити його, прикріпити до електронного листа, завантажити у хмару тощо. Однак, якщо вам потрібно обрізати зображення - особливо те, що зроблено на ПК із кількома екранами, - у вашому розпорядженні три власні інструменти: Paint, Paint 3D та Photos.

Порівняно з Paint і Paint 3D, новіша програма Microsoft Photos дещо обмежена. Ви можете обертати та обрізати зображення, змінювати їх пропорції, застосовувати фільтри, регулювати колір, видаляти ефект червоних очей тощо. Ви не можете створити зображення з нуля та вставити його з буфера обміну.

У цьому посібнику ми використовуємо стару програму Paint, оскільки вона є звичною та надійною. За замовчуванням ви не знайдете його в списку Почніть меню. Натомість введіть Фарба у полі пошуку на панелі завдань і натисніть отриману програму для робочого столу.

Фарба також може бути доступна, коли ви клацаєте правою кнопкою миші на зображенні. Коли з’явиться спливаюче меню, наведіть вказівник миші на меню Відкрити за допомогою варіант, щоб побачити Paint, перелічений у додатковому меню, як показано нижче.

Відкрити за допомогою Paint

Крім того, ви можете знайти програму - mspaint.exe - у C: WindowsSystem32 каталог. Клацніть правою кнопкою миші на файлі та виберіть Закріпити на Пуск у спливаючому меню.

Крок 3: Вставте знімок екрана (лише буфер обміну)

Цей крок вам знадобиться, якщо ви використовували метод знімка екрана, який надсилає ваше захоплення в буфер обміну.

Коли Paint відкрито, натисніть стиль буфера обміну Вставити в верхньому лівому куті. Ви також можете натиснути клавіатуру Ctrl і V клавіші, щоб вставити зображення на порожнє полотно Paint, яке відповідно розширюється.

Якщо ваш знімок екрана правильно вставлений у Paint, ви можете обрізати, малювати, створювати фігури, додавати текст тощо. Якщо ви хочете додати наклейки, тривимірні фігури, ефекти тощо, клацніть барвисті Редагувати за допомогою Paint 3D на правому кінці панелі інструментів.

Крок 4: Збережіть знімок екрана

paint-screenshot-windows

Цей метод застосовується до всіх методів знімків екрана.

Завершивши редагування зображення, клацніть головне Файл у верхньому лівому куті. Далі виберіть Зберегти як у спадному меню. Цей параметр розширюється за рахунок вибору чотирьох форматів файлів - PNG, JPEG, BMP та GIF - разом із Інші формати можливість зберегти зображення як файл TIFF або HEIC.

Якщо ви не знайомі з форматами зображень, перегляньте наш посібник, JPEG проти PNG: коли і навіщо використовувати один формат над іншим.

Який би формат ви не вибрали, з’явиться спливаюче вікно. Введіть назву файлу та виберіть потрібний формат файлу зі спадного меню. Ви також можете вибрати конкретне місце призначення, якщо не хочете зберігати знімок екрана в типовому місці.

Коли будете готові, натисніть Зберегти в правому нижньому куті.

І це все! Ви закінчили.

Альтернативи: Інструмент «Сніппінг»

Знімок екрана інструмента для вирізання Windows 10 скріншот

Найкращим альтернативним рідним методом є Snipping Tool. Ця вбудована утиліта зйомки екрану працює досить добре, але вона не найнадійніша чи універсальна, коли йдеться про збереження знімка. Однак це утиліта, яка дозволяє користувачам краще визначати та фіксувати частини екрану робочого столу як знімок екрана.

Для початку просто введіть Інструмент для відсікання у поле пошуку на панелі завдань і виберіть отриману програму. Щойно він відкриється, ви побачите сповіщення про переїзд до нового будинку в майбутньому оновленні. Це все ще доступний інструмент, але Microsoft закликає вас використовувати Snip & Sketch або вищезазначений Win + Shift + S комбінація клавіш.

Коли інструмент обрізки відкрито, клацніть на Режим , щоб розгорнути меню. Ви знайдете чотири варіанти зйомки екрана: Намалюйте вікно (Фрагмент вільної форми), коробка в області (Прямокутний відрізок), захопити поточне вікно (Віконний фрагмент), і захопити весь екран (Повноекранний фрагмент).

Зверніть увагу, що якщо ви використовуєте Вільна форма і Прямокутна режими екран стає білим. Після того, як ви почнете визначати простір скріншота, білий відтінок зникає в цій області. Якщо ви захоплюєте конкретне вікно, екран забарвлюється в білий колір, зберігаючи вміст у цьому вікні.

Інструмент `` Сніппінг '' також має функцію затримки. Він може зачекати від однієї до п’яти секунд, перш ніж зніме знімок екрана, щоб ви змогли зафіксувати точний момент у відео або анімації. Потім ви можете робити повторні знімки в тому ж режимі, просто натискаючи Alt і N клавіші.

Після того, як ви зробите знімок екрана, інтерфейс Snipping Tool розширюється, щоб відобразити ваш знімок екрана. Ви можете виконувати легкі редагування, наприклад, за допомогою пера, підсвітки та гумки. Ви також можете натиснути кольоровий Пофарбуйте 3D , щоб виконати додаткові зміни в новій програмі.

Закінчивши редагування за допомогою інструмента "Сніппінг", натисніть Файл у верхньому лівому куті, а потім клацніть на Зберегти як опція, перелічена у спадному меню.

Альтернативи: Snip & Sketch

Сніп та ескіз

Snip & Sketch - це новіша версія утиліти відсікання від Microsoft. Ви можете отримати доступ до цього інструменту з меню «Пуск» або ввівши текст Win + Shift + S на клавіатурі.

Якщо ви використовуєте комбінацію клавіш, екран затемнюється і відображає панель інструментів із п'ятьма кнопками вгорі. У вас є ті самі функції, що і в попередньому інструменті обрізки, але ваші знімки екрана не зберігаються як файл. Натомість зображення надходить прямо у ваш буфер обміну.

Якщо ви завантажуєте програму Snip & Sketch, клацніть стрілку спадного меню поруч із Новий у верхньому лівому куті та виберіть Відріжте зараз у спадному меню. Екран темніє і з'являється панель інструментів із п'ятьма кнопками. У цьому випадку скріншот завантажується в програмі, що дозволяє обрізати зображення та застосувати перо, олівець, підсвітку та гумку.

Коли будете готові, збережіть зображення де завгодно на ПК, натиснувши кнопку у стилі диска. Якщо ви хочете відредагувати та зберегти знімок екрана за допомогою будь-якого встановленого редактора зображень, клацніть піктограму з трьома крапками на панелі інструментів і виберіть Відкрити за допомогою у спадному меню.

Сторонні альтернативи

Якщо ви хочете отримати більше можливостей для вибору та налаштування знімків екрана (і не проти завантажити новий додаток), радимо спробувати LightShot. LightShot може бути кращим варіантом для більш професійної роботи чи скріншотів, які потребують значного редагування.

Ми також пропонуємо програму маніпулювання зображеннями GNU або GIMP. Це інструмент з відкритим кодом для креативів, які не хочуть платити за передплату на Adobe Photoshop. Він надає все необхідне для створення ілюстрацій, редагування зображень високої чіткості тощо.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found