Як перенести Windows 10 на SSD

Перехід на твердотільний накопичувач ідеально підходить, якщо ви хочете мати стабільний привід, який буде швидшим, енергоефективним та легшим. Хочете оновити свій жорсткий диск до довгоочікуваного SSD або гібридного диска? Вам доведеться перенести свою операційну систему (і всі дані, які вона зберігає) на новий диск. Windows 10 не полегшує цього, але інструкції нижче роблять клонування та заміну інсталяції Windows 10 на новий жорсткий диск якомога простішим.

Подальше читання

  • Як перевстановити Windows 10
  • SSD та HDD
  • Кращі зовнішні жорсткі диски

Слід зазначити, що цей посібник призначений для людей, які лише перемикають приводи. Однак цей спосіб може спрацювати, якщо ви створюєте нову установку або замінюєте комп’ютери, залежно від налаштувань. Це майже напевно не буде працювати з будь-якими проектами віртуалізації, хоча ви можете знайти ці послуги, якщо будете готові за них платити.

Крок 1: Підготуйте свою систему

Перш ніж щось копіювати та переміщувати, важливо обов’язково очистити файли, щоб зробити перехід якомога швидшим та безболісним. На щастя, Windows постачається із власним інструментом очищення, яким слід скористатися, перш ніж рухатись далі.

Просто шукайте Очищення диска у рядку пошуку Windows та натисніть відповідне посилання, що з’явиться.

Очищення диска Windows 10

Після відкриття ви побачите вікно зі списком типів файлів, що дозволяє перевірити файли, які потрібно видалити. У цьому випадку обов’язково перегляньте типи файлів, оскільки існує безліч типів даних, які вам не потрібні (тимчасові файли, різні дані кошика тощо). Завжди гарною ідеєю є ще раз перевірити наявні варіанти, на випадок, якщо є щось, що ви хотіли б зберегти.

Клацніть Очищення системних файлів внизу вікна. Це додає кілька інших типів файлів, які ви можете видалити, наприклад, попередні інсталяції Windows, - що може бути досить значним, особливо якщо ви є частиною програми Windows 10 для Windows 10. Слід зазначити, що коли інструмент очищення диска перемикається на системні типи файлів, він скидає всі зміни, внесені до списку типів файлів на кроці 2.

Виберіть гаразд щоб запустити інструмент очищення диска та витягнути ганк із системи. Навіть із кількома ГБ даних процес не повинен тривати занадто довго.

Крок 2: Встановіть інструмент міграції

EaseUS Todo

Windows 10 не пропонує простий спосіб клонування та заміни операційної системи на новий жорсткий диск. Хороша новина полягає в тому, що існує безліч додатків, які дозволяють робити саме це. Зазвичай це програми резервного копіювання, які також містять значні функції клонування, спеціально розроблені для переміщення Windows 10 зі старого жорсткого диска на SSD (або подібні міграції). На вибір є досить багато, але нижче наведено кілька безкоштовних варіантів, які ми рекомендуємо.

  • EaseUS Todo Backup Free 12.5: За довгою назвою ховається доглянутий інструмент резервного копіювання, який має інтерфейс, дуже зручний як для досвідчених користувачів Windows, так і для нових користувачів.
  • EaseUS Partition Master Professional 14.5: Більш професійний інструмент з кращими можливостями управління даними, Partition Master - для тих, хто знає, що робить, і хоче більше контролю над процесом міграції. Переконайтеся, що ви вибрали безкоштовну пробну версію, однак цього має бути достатньо для завершення вашого кроку.
  • Стандарт AOMEI Backupper 5.9: Довготривале рішення для резервного копіювання з жвавим інтерфейсом, цей додаток є прекрасним вибором, якщо вам подобається ідея використання інструментів резервного копіювання та клонування для майбутніх проектів, але у вас немає жодного поточного рішення.

Щойно завантаживши інструмент резервного копіювання, зараз чудовий час зробити резервну копію даних, якщо щось піде не так. Відкрийте свій інструмент і загляньте в головне меню. Усі наведені вище інструменти мають бічну панель та верхнє меню з опціями, які включають Резервне копіювання або Інструмент резервного копіювання. Виберіть відповідний параметр - знову ж, формулювання може відрізнятися - і виберіть, де ви хочете створити резервну копію своїх файлів. Потім витратьте час, щоб завершити процес, перш ніж переходити до процедури міграції.

Напевно, нам не потрібно цього говорити, але не слід створювати резервні копії даних на жорсткому диску, який ви використовуєте для міграції. Використовуйте окремий зовнішній жорсткий диск або вкажіть хмарну службу резервного копіювання.

Крок 3: Виберіть диск призначення

Клонування резервного копіювання

Підключіть ваш новий жорсткий диск - або ваш старий жорсткий диск, залежно від того, як ви переносите, - до свого комп’ютера. У вас є безліч варіантів підключення нового внутрішнього жорсткого диска, але найпоширенішим є SATA. Кабелі SATA плоскі, часто червоні, а роз'єми мають Г-подібний вигин на одному кінці. Знайдіть на материнській платі вільне гніздо для підключення дисковода та запасний кабель живлення, що відключається від джерела живлення, і ви повинні працювати Якщо вас бентежить або бентежить, перегляньте наш повний посібник із встановлення жорсткого диска SATA. З іншого боку, зовнішній твердотільний диск, як правило, використовує підключення USB або інший, більш простий варіант.

Відкрийте обрану вами програму резервного копіювання. У головному меню знайдіть варіант із написом Перенесіть ОС на SSD / HDD, Клонабо просто Мігрувати. Це той, який ти хочеш.

Відкриється нове вікно, і програма виявить накопичувачі, підключені до вашого комп'ютера, і запитає диск призначення. Переконайтеся, що ви вибрали новий SSD-диск або інший диск як пункт призначення та переконайтесь, що на диску призначення достатньо місця. У цьому вікні також має міститися корисна інформація про дані на кожному накопичувачі - наведений нижче приклад подано від EaseUS Partition Manager, а наведений вище - від AOMEI’s Backupper.

Майстер розділів EaseUS

Крок 4: Налаштуйте розмір розділу

Ці інструменти резервного копіювання зазвичай дають вам можливість налаштувати розділи. Ви можете видалити розділи на цільовому диску, якщо він раніше використовувався або був налаштований на роботу з іншим пристроєм. Якщо ви не впевнені, радимо видалити розділи, щоб бути в безпеці.

Налаштування резервного розділу

Ви також зможете вибрати розмір розділів, коли вони мігрують. Ви можете зробити копію, не змінюючи розмір розділів, але це, як правило, поганий вибір, який не використовує переваги інструменту. Натомість виберіть опцію, яка підходить для оптимізації розділів до нового диска. Оптимізуйте, Змінити розмір, і подібні команди - це те, що ви хочете використовувати.

Тепер майстер клонування програми візьме на себе управління. Погляньте на свої диски та розпочніть процес міграції. Підтвердьте, що хочете продовжити, і програмне забезпечення повідомить вас, коли все буде готово. Процес клонування може зайняти деякий час; радимо переконатись, що кабелі живлення під’єднані, а старі жорсткі диски мають достатньо місця для «дихання», щоб вони не перегрівалися.

Після завершення перенесення перезавантажте комп’ютер і перевірте, чи все працює. Ваш інструмент повинен запропонувати вам це зробити, або ви можете вибрати перезавантаження ПК після автоматичного завершення процесу перенесення. Потім ви можете або видалити інструмент резервного копіювання, або зберегти його для подальшого управління даними.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found