Як розділити екран у Windows 10

Windows завжди була чудовим середовищем для багатозадачності, з можливістю запускати кілька додатків одночасно і переключатися між ними з відносною легкістю.

Подальше читання

  • Як зробити скріншот на ПК
  • Як користуватися Windows 10
  • Як вимкнути сповіщення в Windows 10

У Windows 10 Microsoft посилила механізм прив'язки та розширила свої функціональні можливості. Сьогодні остання версія Windows 10 пропонує низку способів розділити екран на декілька вікон та виконати справжню роботу, покращивши підтримку дисплеїв із більшою роздільною здатністю та декількох моніторів.

Snap Assist

Одним із найважливіших внесків Windows до багатозадачності з розділеним екраном є Snap Assist, що полегшує вибір відкритого вікна програми, коли ви вибираєте, які програми розміщувати на екрані. Ось як ним користуватися:

Крок 1: Виберіть вікно, яке потрібно прив'язати до однієї половини екрана, а потім перетягніть його до краю.

Крок 2: З’явиться напівпрозорий контур того, куди він прив’яжеться. Якщо вас це влаштовує, відпустіть, і ваше вікно зафіксується на своєму місці. Також можна натиснути клавішу Windows та клавішу зі стрілкою вліво або вправо, щоб прив'язати останнє вибране вікно до однієї сторони екрана.

Крок 3: Якщо у вас відкриті інші вікна або програми, коли ви клацнете вибране вікно, вам буде запропоновано ряд варіантів, чим заповнити другу половину екрана. Клацніть на одне, і воно автоматично зафіксується на місці навпроти іншого вікна.

Розмістивши вікна, ви можете легко змінити їх розмір, перетягнувши роздільник. Однак існує обмеження наскільки тонким може бути вікно, щоб уникнути створення настільки маленьких вікон, що вони марні.

Хочете швидший спосіб зробити це на клавіатурі? Існує ярлик для розділення вікон, який справді корисний, коли ви звикнете до процесу: натисніть клавішу з логотипом Windows, перебуваючи у активному вікні, а потім натисніть клавішу зі стрілкою вліво або вправо. Це повинно автоматично призначити сторону екрана та розділити вікно там. Зробіть те ж саме у новому вікні, і у вас за короткий час налаштовано розділений екран!

Прив'язка більше двох вікон

Якщо у вас великий дисплей або дисплей із високою роздільною здатністю, ви можете скористатися всією цією додатковою нерухомістю екрана, клацнувши більше двох вікон. Як відомо, Corner Snap дозволяє закріпити на місці цілих чотири різних вікна.

Крок 1: Перетягніть своє перше вікно в кут, до якого ви хочете його прив'язати. Або натисніть клавішу Windows і стрілку вліво або вправо, а потім стрілку вгору або вниз.

Крок 2: Зробіть те саме з другим вікном на тій же стороні, і у вас буде два закріплених на місці. Потім активується прив'язка кута, і подібно до того, як ви клацаєте лише одне вікно, вам буде надано можливість заповнити порожній простір третім.

Крок 3: Щоб ввести в дію четверте вікно, перетягніть третє вікно в кут, а потім виберіть іншу програму з Snap Assist, щоб завершити налаштування з чотирьох вікон.

Зауважте, що оновлення до Windows 10 до 2020 року оновило цей дизайн із чотирма вікнами та зробило так, щоб усі закріплені вікна діяли як одне вікно. Це може здатися не важливим, але це дійсно зручно, коли вам доводиться робити щось інше, наприклад, відкривати додатковий додаток або файл під час роботи з відірваними вікнами - вони тепер залишатимуться разом, чекаючи, коли ви повернетесь.

Вимкнення Snap Assist та налаштування параметрів

Якщо Snap Assist вам заважає, тоді ви можете досить легко вимкнути його.

Крок 1: ШукатиНалаштування у рядку пошуку Windows. Клацніть відповідний запис.

Крок 2: Виберіть Система, а потім натиснітьБагатозадачність з лівого меню.

Крок 3: Найшвидший спосіб вимкнути Snap Assist - це просто натиснути кнопку перемикача внизу Оснащення вікон поки він не в Вимкнено положення. Якщо ви не хочете повністю вимикати Snap Assist, але не хочете, щоб деякі його функції були ввімкнені, ви можете зберегти Оснащення вікон кнопка перемикання в Увімкнено розташування, а потім зніміть прапорці поруч із одним або кількома з наступних параметрів:

  • Коли я клацну вікно, автоматично розміріть його, щоб заповнити вільний простір
  • Коли я клацну вікно, покажіть, що я можу клацнути поруч із ним
  • Коли я зменшую розмір закріпленого вікна, одночасно змініть розмір будь-якого сусіднього закріпленого вікна

Налаштуйте сітки за допомогою сторонніх додатків

Ви шукаєте щось більш налаштовуване для складних проектів? Існують сторонні програми, які дозволяють проводити більш конкретні, схожі на сітку зміни ваших вікон, щоб ви могли отримувати всі свої улюблені інструменти саме там, де ви їх хочете, і в потрібному розмірі. Власна опція Windows 10 є чудовою, але якщо ви хочете трохи більше, радимо поглянути на AquaSnap.

AquaSnap дозволяє створювати та налаштовувати стільки розділених вікон, скільки вам потрібно, за допомогою функції прив'язки, яка працює подібно до версії Windows, але трохи гнучкіша та включає в себе кілька акуратних додаткових інструментів, таких як поєднання маленьких вікон разом та інші трюки. AquaSnap, як правило, безкоштовно завантажувати та використовувати, хоча є його преміум-версії. Безкоштовний рівень все ще буде пропонувати багато тих самих функцій, що і преміум-версія Professional, включаючи стикування вікон, прив'язку вікон, розтягування вікон та забезпечення прозорості вікон, щоб назвати лише деякі.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found