Скільки вам потрібно оперативної пам'яті?

Оперативна пам’ять, зазвичай скорочена до “RAM” або просто “пам’ять”, є однією з найважливіших частин будь-якого обчислювального пристрою. Сучасні ПК, планшети та телефони зазвичай варіюються від 2 ГБ до 32 ГБ, якщо не більше. Але скільки вам насправді потрібно оперативної пам'яті?

Обсяг пам'яті, який вам потрібен, буде залежати від двох факторів: що ви хочете зробити і скільки ви готові витратити. Незважаючи на те, що пам’ять є важливим фактором при купівлі смартфона, цей посібник буде зосереджений на настільних комп’ютерах та ноутбуках під управлінням Windows, MacOS або Chrome OS. У нас також є розділ, присвячений планшетам.

Огляд: скільки оперативної пам’яті?

У двох словах, ось декілька простих рекомендацій, які стосуються більшості пристроїв ПК.

  • 2 Гб: В основному використовується в бюджетних конструкціях планшетів. Вам потрібно більше в ноутбуці чи настільному ПК.
  • 4ГБ: Зазвичай встановлюється в бюджетних блокнотах. Це чудово для базового використання ОС Windows та Chrome.
  • 8 Гб: Відмінно підходить для систем Windows і MacOS. Це добре для ігор початкового рівня.
  • 16 ГБ: Це найкраще місце для користувачів настільних комп'ютерів. Він ідеально підходить для професійної роботи та більш вимогливих ігор.
  • 32 Гб і більше: Лише для ентузіастів та спеціальних робочих станцій. Серйозним геймерам, інженерам, професійним редакторам аудіо / відео та подібним типам потрібно починати тут і підніматися вище, якщо потрібно.

Пам’ятайте, що придбання більше оперативної пам’яті, ніж вам потрібно, не приносить вам жодної переваги в продуктивності - це фактично витрачені гроші. Купуйте те, що ви насправді потрібно, і витратити решту бюджету на більш важливі компоненти, такі як центральний процесор або відеокарта.

Вступ до оперативної пам'яті

123RF / какіснов

Ємність пам'яті часто плутають з довготривалим накопичувачем, що пропонується твердотільним або механічним жорстким диском. Іноді навіть виробники або роздрібні продавці змішують умови.

Стіл є корисною аналогією для розгляду різниці між пам'яттю та сховищем. Подумайте про оперативну пам’ять як про верхню частину робочого столу. Чим він більший, тим більше паперів ви можете акуратно розкласти та відразу прочитати. Жорсткі диски більше схожі на шухляди під робочим столом, здатні зберігати папери, якими ви зараз не користуєтесь.

Чим більше оперативної пам'яті має ваша система, тим більше програм вона може обробляти одночасно. Оперативна пам’ять - не єдиний визначальний фактор - зрештою, технічно можна відкрити десятки програм одночасно, навіть маючи дуже малу кількість оперативної пам’яті. Проблема в тому, що це буде сильно сповільнювати роботу вашої системи.

Подумайте ще раз про стіл. Якщо ваш стіл занадто малий, він стає захаращеним, і ваша робота сповільнюватиметься, коли ви намагатиметеся знайти будь-який папір, який вам потрібен у певний момент. Ви будете змушені часто копатись у шухлядах, щоб зберігати те, що не вміщується на столі, та знаходити потрібні вам папери.

Оперативна пам’ять DDR3 Ян вовняний півень / Shutterstock

Хоча це правда, що комп’ютер із більшою оперативною пам’яттю відчуває себе помітно швидше, це лише до певної точки. Великий стіл не допоможе вам, якщо ви просто працюєте з кількома аркушами паперу. Мета полягає в тому, щоб мати достатньо оперативної пам'яті - або місця на столі - для всіх програм, які ви використовуєте у своєму житті на цьому конкретному пристрої.

Не слід плутати системну оперативну пам’ять із виділеною пам’яттю, що використовується дискретними графічними картами. 3D-ігри високого класу покладаються на відеопам’ять (VRAM) для тимчасового зберігання даних зображень, таких як текстури. Більшість графічних карт сучасного покоління використовують GDDR5, GDDR6 та HBM або подібні.

Тим часом системна оперативна пам'ять ідентифікується з DDR3 або DDR4, а номер ідентифікує покоління. Новіший термін DDR5 вказує на останнє покоління оперативної пам'яті, хоча сумісні пристрої можуть деякий час не з’являтися в природі. Ви можете бути в курсі того, чого очікувати, за допомогою нашого посібника з DDR5.

В даний час DDR6 знаходиться в розробці, але недоступна.

Якщо все це звучить заплутано, будьте впевнені, що більшість виробників дуже добре чітко ідентифікують VRAM, щоб споживачі знали, що до чого.

Великі оперативні пам’яті

Огляд оперативної викрутки ОЗУ для міні-ПК Intel NUC Core i5 NUCi5RYK Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Операційна система та веб-браузер зазвичай споживають найбільше оперативної пам'яті, хоча деякі програми та ігри можуть використовувати більше, ніж усе інше разом узятому. Ви не можете багато зробити, щоб Windows або MacOS використовували менше пам'яті, але більше оперативної пам’яті на комп’ютері означає, що ви можете відкривати більше вкладок браузера в Chrome, Firefox, Edge тощо.

Крім того, деякі веб-сайти використовують більше оперативної пам'яті, ніж інші. Наприклад, проста текстова новина має відносно невелику пам’ять, тоді як щось на зразок Gmail або Netflix використовує зовсім небагато.

Програми, як правило, використовують більше оперативної пам'яті, оскільки вони ускладнюються. Чат-програма або така гра, як Тральщик майже не використовуватиме оперативної пам’яті, тоді як гігантська електронна таблиця Excel, величезний проект Photoshop чи графіка, як Вольфенштейн: Youngblood можуть використовувати гігабайти самі. Професійні програми та інженерне програмне забезпечення створені для вирішення дуже складних проектів і, як правило, споживають найбільше оперативної пам'яті серед усіх програм.

Скільки оперативної пам'яті для планшетів?

Очікується, що планшети не будуть вирішувати важкі програмні завдання, тому потреби в оперативній пам'яті, як правило, досить низькі - подібні до багатьох смартфонів.

Однак, оскільки браузери з декількома вкладками та більш складне програмне забезпечення продовжують здійснювати перехід, потреби в планшетах стають все більш схожими на потреби в ноутбуках. Поточні параметри специфікацій, як правило, варіюються від 2 ГБ до 16 ГБ оперативної пам'яті, з іншими міркуваннями, такими як час автономної роботи та швидкість процесора, часто є більш важливими.

Щось на зразок iPad, який має 2 Гб оперативної пам'яті, його дизайн більше зосереджений на його яскравому дисплеї та тривалому терміні служби батареї. Тим часом, найновіший 12,9-дюймовий iPad Pro має 6 ГБ оперативної пам'яті, щоб вмістити натовп 2-в-1. Такі пристрої, як Surface Book 2 від Microsoft, за замовчуванням мають 16 Гб, оскільки це більше ноутбука, ніж планшета - навіть якщо його вигадливий шарнір дозволяє перетворити його на легкий та портативний планшет.

Зрештою, це дає нам рекомендації щодо вибору оперативної пам’яті для планшетів:

  • 2 Гб - це нормально для легких користувачів.
  • 4 ГБ краще підходить для більшості футлярів для планшетів.
  • 8 ГБ, якщо ви плануєте використовувати планшет як основний ПК.

Пам’ятайте, планшети, як правило, є додатковими пристроями, які знаходяться між вашим смартфоном та вашим ПК. Якщо ви більше схиляєтесь до заміни ноутбука, придбайте конфігурацію планшета з оперативною пам’яттю, необхідною для будь-якого іншого робочого столу чи ноутбука.

Скільки оперативної пам'яті для ноутбуків?

Dell-XPS-13-Gold-2016-передній кут

Більшість ноутбуків оснащені 8 ГБ оперативної пам'яті, пропозиції початкового рівня зі спортивними 4 ГБ та найвищими машинами, що містять 16 ГБ - навіть до 32 ГБ для найпотужніших ігрових ноутбуків. Як вже згадувалося, потреби в планшетах і ноутбуках зближуються, але більшість користувачів почуваються комфортно під час запуску більш складних програм на ноутбуках, а це означає, що оперативна пам'ять відіграє тут більш важливу роль.

Для чогось на зразок Chromebook, який здебільшого покладається на хмарні програми та забезпечує дуже мало місця для зберігання, вам не знадобиться багато оперативної пам’яті. Ми рекомендуємо вибрати 4 ГБ оперативної пам’яті, купуючи Chromebook, тим більше, що тепер ви можете використовувати Google Play Store для завантаження програм Android безпосередньо на свою машину.

Однак для Windows і MacBooks варто подумати про збільшення цього числа до стандартних 8 Гб. У більшості найкращих ноутбуків повна причина - 8 Гб. Якщо ви робите багато графічного дизайну або плануєте займатися якимись іграми вищого класу, можливо, ви захочете збільшити їх до 16 ГБ.

Вам потрібно буде пройти лише це, якщо ви виконуєте надзвичайно вимогливі завдання, наприклад, редагування величезних відео- чи фотографій, - те, що ви зазвичай робите на робочому столі. Більшість людей не використовують ноутбук для таких завдань, але якщо ви це зробите, придбання достатньої кількості оперативної пам'яті має вирішальне значення. Оновити оперативну пам’ять на ноутбуці важче (або, в деяких останніх моделях, неможливо) порівняно з робочим столом, тому придбання того, що потрібно на початку, є першорядним.

Скільки оперативної пам'яті для робочих столів?

Ціни на настільну оперативну пам'ять за останні три роки були надзвичайно високими, але пам'ять стала набагато доступнішою, що робить велику оперативну пам'ять нічим не важким для сучасних збірок. Великі та швидкі комплекти DDR4, які раніше коштували сотні, тепер можна придбати всього за 50 доларів за комплект 16 ГБ. Деякі наші найпопулярніші набори, які можна придбати за гроші, перераховані в окремій статті.

Люди, як правило, тримають свої настільні комп’ютери довше, ніж планшети чи ноутбуки, тому планування на майбутнє варто. 16 Гб - це гарне місце для початку, хоча багатьом користувачам буде добре з меншими. І все-таки за нинішніх цін варто інвестувати в стільки оперативної пам'яті, скільки дозволяє ваш бюджет.

Оновлення до 32 Гб - гарна ідея для ентузіастів та пересічного користувача робочої станції. Серйозні користувачі робочих станцій можуть перевищувати 32 ГБ, але будьте готові до більш високих витрат, якщо вам потрібні швидкісні або вигадливі функції, такі як RGB-освітлення. Все, що є поза цим, - це область надзвичайних спеціальних установок, обладнаних для обробки величезних наборів даних, приголомшливо великих відеофайлів або нішових програм, призначених для дослідників, корпорацій або уряду.

Геймери можуть вибрати 32 ГБ, якщо вони так вирішать, але користь буде обмежена, навіть у висококласних системах. Вибирайте швидкість над потужністю, якщо вона вам дійсно не потрібна.

Оновлення може бути простим і недорогим

Хоча оперативна пам’ять не така вже й дорога, пам’ятайте, що це найпростіший компонент для оновлення на настільному ПК - у багатьох випадках ноутбуки теж. Купувати щедру суму розумно, але не божеволійте. Наразі не так багато причин для того, щоб геймер перевищував 32 ГБ, і немає жодної причини, щоб перевищувати 16 ГБ, якщо все, що ви хочете зробити, це переглядати Netflix.

Якщо ваша система врешті-решт обмежується оперативною пам'яттю, ви можете просто додати більше. Це гарна ідея, навіть якщо вам не подобається оновлюватись самостійно, оскільки плата за встановлення оперативної пам’яті у вашому місцевому магазині ПК повинна становити від 40 до 60 доларів.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found