Як виправити проблеми зі звуком у Windows 10

Щоразу, коли ви оновлюєтесь до останньої версії Windows 10, ви можете знайти цікаві нові функції та виправлення. На жаль, великі оновлення можуть спричинити за собою нові проблеми, і деякі найпоширеніші - це аудіо. Ці проблеми можуть призвести до того, що люди не зможуть відтворювати відео, користуватися певними програмами чи взагалі чути щось із своїх динаміків.

Це не цікаво, особливо коли ви навчитесь обіймати нові функції ОС, тож давайте розглянемо деякі неполадки. Ось способи виправлення проблем зі звуком у Windows 10, щоб усунути страшний звук тиші.

Запустіть засіб усунення несправностей звуку

Windows 10 тепер має повний засіб усунення несправностей звуку, який може перевірити вашу звукову систему на наявність будь-яких ознак неполадок та порадити рішення. Оскільки цей засіб усунення несправностей може автоматично знаходити та вирішувати деякі проблеми, які ми обговорюємо нижче, це чудовий спосіб заощадити час, і, мабуть, це ваша перша зупинка.

Крок 1: Скористайтеся вікном пошуку на панелі завдань та виконайте пошук усунення несправностей. У результатах ви повинні побачити варіант із написом Налаштування усунення несправностей. Виберіть це.

Крок 2: У наступних вікнах подивіться на Вставай і біжи розділ для варіанту, який говорить Відтворення аудіоі виберіть його. Потім виберіть Запустіть засіб усунення несправностей.

Крок 3: На вашій панелі завдань відкриється новий значок усунення несправностей. Виберіть його, щоб відкрити нове вікно. Тепер у вас буде можливість усунути неполадки підключених колонок, включаючи вбудовані динаміки та навушники. У більшості випадків вам потрібно буде вибрати динаміки за замовчуванням, але ви можете налаштувати їх на свій пристрій. Виберіть Далі коли закінчите.

Крок 4: Запустіть засіб усунення несправностей, а потім подивіться, що він має сказати. Засіб усунення несправностей може запропонувати поради щодо покращення якості звуку або визначити проблеми з драйверами, про які потрібно подбати. Спробуйте, що це пропонує, щоб перевірити, чи це допомагає вирішити вашу проблему!

Перевірте повзунки гучності та переконайтесь, що ваша система повністю оновлена

Наразі оновлення Windows 10 до 2020 року спричинили безліч звукових проблем, включаючи звук, який просто не працюватиме, та звук сторонніх додатків, який занадто низький для правильного використання.

Якщо одне з ваших останніх оновлень Windows спричинило подібні проблеми зі звуком, спочатку перегляньте мікшер гучності та перевірте, чи щось не змінилося. Подивіться на панель завдань, і праворуч ви побачите значок динаміка. Клацніть правою кнопкою миші та виберіть Відкрийте змішувач гучності. Перевірте свої повзунки, особливо для сторонніх програм, і переконайтеся, що вони виглядають нормально. Деякі з повзунків, можливо, були відключені надто низько, і їх потрібно буде відрегулювати, щоб зафіксувати гучність.

На жаль, інші недавні проблеми зі звуком виявити важче виправити. Якщо у вас систематично відмовляє гучність через недавнє оновлення, навіть відкат цих оновлень рідко виявляється успішним у вирішенні проблем зі звуком. Найкращий варіант - стежити за новими оновленнями та швидко застосовувати їх, щоб ви знали, коли Microsoft виправляє проблему.

Перевірте свій вихідний пристрій

Якщо у вас взагалі немає звуку, це може бути щось таке просте, як Windows, який намагається вивести звук на старий пристрій, наприклад, деякі навушники, про які ви забули, підключені до мережі, або динамік Bluetooth, який зараз просто не ввімкнено. Щоб переконатися, що Windows намагається надіслати звук на потрібний пристрій, потрібно перевірити вихідні дані.

Крок 1: Клацніть на маленьку стрілку вгору в нижньому правому куті екрана поруч із годинником і календарем.

Крок 2: Клацніть правою кнопкою миші піктограму маленького динаміка та виберіть Відкрийте Налаштування звуку.

Крок 3: У меню налаштувань перегляньте верхній запис, який читається Виберіть свій вихідний пристрій. За допомогою спадного меню переконайтеся, що вибрано правильний пристрій, будь то динаміки чи підключений навушник. Поки ви там, ще раз перевірте, щоб рівень гучності також не дорівнював нулю.

Оновіть драйвери звукової карти

Одним з найпоширеніших джерел проблем із звуком є ​​поганий зв’язок між Windows 10 та обраною вами звуковою картою чи чіпом. Це часто призводить до того, що ваш звук взагалі не працює. На щастя, є способи зробити Windows 10 та ваше звукове обладнання сумісними. Все, що вам потрібно зробити, це знайти правильні оновлення для роботи.

Крок 1: Відкрийте меню «Пуск» і знайдіть Диспетчер пристроїв. Клацніть відповідний результат.

Крок 2: Усередині Диспетчера пристроїв ви побачите список параметрів піктограм. Вибирайте Контролери звуку, відео та ігор. Якщо у вас є звукова карта, вона з’явиться там.

Крок 3: Відкрийте звукову карту, двічі клацнувши її, а потім перейдіть до Водій та шукайте варіант Оновити драйвер. Це розпочне автоматичний пошук Windows, щоб знайти оновлення драйверів та завантажити їх.

Крок 4: Після завершення оновлення перезапустіть і перевірте, чи звук зараз працює.

Ось кілька додаткових моментів, на які слід звернути увагу.

  • Windows не завжди може самостійно знайти потрібні аудіо драйвери. Якщо пошук не спрацює, спробуйте відвідати веб-сайт виробника звукової карти та знайти звукову карту, щоб знайти спосіб завантаження будь-яких відповідних оновлень вручну.
  • Можливо, вашому водієві просто потрібен удар у байтах. Якщо оновлення не працює, відкрийте Диспетчер пристроїв, знайдіть свою звукову карту ще раз і клацніть правою кнопкою миші на піктограмі. Виберіть Видаліть. Це видалить ваш драйвер, але не панікуйте. Перезавантажте комп'ютер, і Windows спробує перевстановити драйвер. Дозвольте це зробити, і ви можете виявити, що ваш звук знову увімкнено.

Використовуйте загальний драйвер аудіопристрою високої чіткості

Якщо робота над програмним забезпеченням звукової карти не дає ефекту, спробуйте перейти на загальний драйвер звуку, який пропонує Windows 10. Це часто може обійти проблеми сумісності та відновити звукові можливості для діяльності Windows.

Крок 1: Відкрийте Диспетчер пристроїв ще раз і знайдіть аудіодрайвер так, ніби ви його оновлюєте.

Крок 2: Клацніть драйвер правою кнопкою миші та виберіть Драйвер оновлення.

Крок 3: Цього разу, замість того, щоб дозволити Windows шукати його автоматично, виберіть Знайдіть на моєму комп’ютері програмне забезпечення драйверів.

Крок 4: Потім виберіть Дозвольте вибрати зі списку драйверів пристроїв на моєму комп’ютері. Після цього з’явиться список, який буде включати Аудіопристрій високої чіткості. Це загальний драйвер Windows 10. Виберіть та встановіть його, щоб побачити, чи це не відновить ваш звук.

Виправлення проблем із Кортаною та мікрофоном

Вбудований голосовий помічник Windows 10, Cortana, може отримувати всілякі команди лише за допомогою голосу. Однак це погано, якщо звук працює неправильно. Якщо Cortana реагує на вас не так, як ви сподівались, можливо, у вас проблема з мікрофоном - або його відсутність.

По-перше, переконайтеся, що ваш комп’ютер має мікрофон, щоб Cortana могла вас почути. Мікрофон є стандартною функцією для багатьох сучасних ноутбуків та настільних ПК, але це не гарантується. Без вбудованого мікрофона вам потрібно буде використовувати мікрофонний роз'єм та зовнішній пристрій. Це найкращі гарнітури з вбудованими мікрофонами, які ви можете придбати прямо зараз.

Якщо у вас є мікрофон, давайте ще раз перевіримо правильність налаштувань Cortana.

Крок 1: Відкрийте Cortana, клацнувши піктограму на панелі пошуку Windows, а потім виберіть піктограму гвинтика налаштувань у нижньому лівому куті.

Крок 2:Це дасть вам кілька варіантів перемикання, щоб контролювати, що може робити голосовий асистент. Переконайтеся, що для Cortana є можливість слухатиЕй Кортана команди ввімкнено. Якщо вона не слухає, ваші голосові команди не працюватимуть.

Якщо у вас є мікрофон, і налаштування Кортани добре, але розумний асистент все одно вас не чує, варто ще раз перевірити налаштування пристрою запису.

Крок 1: Для цього натисніть стрілку вгору в правому нижньому куті екрана поруч із годинником і датою.

Крок 2: Клацніть правою кнопкою миші піктограму звуку (вона схожа на динамік із звуковими хвилями, що надходять від неї) і виберіть Відкрийте Налаштування звуку.

Крок 3: В Вхідні дані розділу сторінки налаштувань, переконайтеся, що вибраний обраний вами мікрофон.

Крок 4: Також двічі перевірте налаштування гучності, натиснувши Dвластивості пристрою і збирається в Lевелі вкладку. Їх слід встановити як мінімум на 50, але все, що там, до 100 - це нормально.

Продовжуйте перевіряти оновлення

Як і у всіх сучасних операційних системах, Windows 10 постійно оновлюється новими виправленнями та вдосконаленнями, особливо якщо ви є частиною програми Insider. Незважаючи на те, що рішення часто є оновленням драйверів, це не завжди відбувається відразу. Можливо, знадобиться трохи часу, щоб з’явилося правильне оновлення для вашого драйвера, тому важливо зачекати його.

Деякі оновлення драйверів упаковуються до загальних оновлень Windows 10, а деякі доступні незалежно від творців, таких як Realtek. З періодичністю відвідуйте виробника звукової карти та піктограму оновлення Windows і перевіряйте наявність останніх оновлень, якщо проблема зі звуком все ще не вирішена. Якщо ви бачите нове оновлення, це може бути рішенням ваших проблем. В іншому випадку, розгляньте можливість придбання нового комп’ютера із сумісними драйверами - особливо, якщо ваш поточний апарат швидко застарів.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found