Як відкалібрувати монітор, щоб отримати максимум від нього

З часом якість зображення на моніторі комп’ютера може почати виглядати трохи тьмяно або навіть занадто яскраво. Перш ніж розглянути можливість оновлення всієї системи або придбання нового монітора, можливо, буде набагато простіше та економічніше рішення.

У деяких випадках єдине, що вам потрібно зробити, це калібрувати монітор. Вам не доведеться витрачати ні копійки, і це не займе у вас більше кількох хвилин.

Купівля путівників

 • Кращі монітори
 • Кращі ультраширокі монітори
 • Найкращі монітори 4K

Ви можете віднести свій монітор до професіонала, щоб зробити це, але зробити це самостійно досить швидко, без проблем і значно покращить якість зображення. Виробники продовжують викачувати дисплеї за допомогою нових технологій, таких як роздільна здатність 4K UHD, високий динамічний діапазон (HDR) та вигнуті монітори, забезпечуючи справжнє задоволення для очей - але лише за умови їх належної калібрування.

Перед тим як ти почнеш

Перш ніж розпочати процес калібрування, вам потрібно буде зробити кілька речей. Ці кроки не є абсолютно обов’язковими, але їх слід дотримуватися для досягнення найкращих результатів.
 • Увімкніть монітор принаймні за півгодини до калібрування, щоб він міг прогрітися до своєї нормальної робочої температури та умов.
 • Встановіть роздільну здатність монітора як вихідну, стандартну роздільну здатність екрана.
 • Переконайтеся, що ви проводите калібрування в приміщенні з помірним навколишнім освітленням. Кімната не повинна бути темно-чорною, але ви не хочете, щоб різкі відблиски та кольорові відтінки виходили від прямого світла.
 • Ознайомтеся з елементами керування дисплеєм вашого монітора. Вони можуть розташовуватися на самому моніторі, на клавіатурі або в панелі керування операційною системою.

Калібруйте за допомогою вбудованих інструментів Windows та Mac

Як MacOS, так і Windows мають вбудовані інструменти калібрування, які допоможуть вам поетапно проводити процес, що особливо корисно, якщо ви новачок у моніторингу калібрування. Ці безкоштовні інструменти повинні бути першою зупинкою, якщо ви просто випадковий наркоман іміджу або працюєте з обмеженим бюджетом. Майте на увазі, що коригування будуть обмежені типом дисплея та моделлю.

Різні терміни - гама, біла точка тощо - на перший погляд можуть здатися трохи лякаючими, але кожна програма дає порівняно просте пояснення того, що вони всі означають. Реально кажучи, вам не потрібно знати тонкощів і недоліків жаргону для калібрування монітора.

Інструмент калібрування дисплея Windows 10

В останній версії Windows 10 найпростіший спосіб знайти інструмент калібрування кольору - за допомогою панелі пошуку Windows.

Крок 1: Тип Калібрування кольорів у рядок пошуку Window і натисніть відповідний результат.

У старих версіях Windows утиліту «Калібрування кольорів» можна знайти в розділі «Дисплей» на панелі керування, переліченому під Зовнішній вигляд та персоналізація.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 2: Тепер, коли ви перебуваєте в інструменті калібрування, дотримуйтесь вказівок на екрані, щоб вибрати параметри гами, яскравості, контрасту та балансу кольорів на своєму дисплеї.

Багато налаштувань буде супроводжувати зразок зображення, яке вам слід підібрати. Просто внесіть корективи, щоб імітувати зразок якомога ближче.

Крок 3: Після завершення роботи майстра калібрування обов’язково виберіть калібрування струму, або поверніться до попереднього калібрування, якщо ви не задоволені результатами.

Нове калібрування зберігатиметься у форматі .ics-файлу або як файл калібрування кольорів і відображатиметься як новий профіль Міжнародного консорціуму кольорів (ICC) у програмі налаштувань керування кольором. Найпростіший спосіб відкрити цю програму - набрати текст управління кольорому вікні пошуку та виберіть перший результат. Після його відкриття ви можете вибрати свій монітор зі списку пристроїв і подивитися, які профілі ICC доступні.

Марк Коппок / Цифрові тренди Марк Коппок / Цифрові тренди

MacOS

Крок 1: У MacOS,Помічник калібратора дисплея знаходиться в системі вподобань під Відображення на вкладці Колір розділ. Якщо у вас виникають проблеми з пошуком, спробуйте ввести калібрувати в Прожектор для сканування різних папок та файлів на вашому комп’ютері. Результат повинен показати можливість відкрити утиліту в Системні налаштування панель.

Марк Коппок / Цифрові тренди Марк Коппок / Цифрові тренди

Крок 2: Покрокові інструкції вашого Mac проведуть вас через процес калібрування, як тільки ви знайдете та відкриєте програму програмного забезпечення. Просто дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб вибрати:

 • Біла точка: Біла точка зазвичай має бути стандартною точкою D50 або D65, щоб уникнути дивних проблем з відтінком.
 • Регулювання кольору: Біла точка задана, але Apple спробує виявити ваш дисплей і запропонує низку інших калібрувань кольорів на цьому етапі ... або він може повністю пропустити інші параметри налаштування. Рідні дисплеї Apple можуть мати більше шансів мати меншу калібрування кольорів на даний момент (оскільки Apple їх вже відкалібрувала).
 • Доступ адміністратора: Важливо лише в тому випадку, якщо ви турбуєтесь про те, щоб інші змінили ваш конкретний колірний профіль.
 • Ім'я: Назвіть профіль якось чітко, щоб ви знали його в майбутньому.

Крок 3: Це створить новий кольоровий профіль для вашого дисплея. Якщо ви не змогли зробити потрібні коригування, виберіть цей новий профіль і виберіть Відкрити профіль. Відкриється нове вікно з усіма тегами, пов’язаними з кольоровим профілем, та їх описом. Ви можете вибрати кожен тег, щоб побачити більше інформації про. Деякі теги будуть лише базовими кольоровими даними, але інші теги ви можете змінити, щоб змінити певні кольорові фактори для відображення. Якщо у вас є рідний дисплей, знайдіть Apple відображає рідну інформацію позначте як гарне місце для початку. Як бачите, це може швидко стати технічним, тому вам доведеться знати свої кольорові дані (значення люмінофора, криві відгуку тощо), щоб внести точні зміни цим методом.

Калібруйте за допомогою Інтернет-інструментів

Існує кілька веб-інструментів калібрування, які допомагають вам вручну налаштувати параметри монітора. Вони можуть забезпечити більш точне або більш індивідуальне калібрування, ніж вбудовані утиліти.

 • Інтерактивний тест онлайн-монітора від FlatPanelsDK: це чудовий тест, щоб збалансувати контраст і переконатися, що ваші білі кольори мають правильний білий колір, а ваші чорні відображаються правильно.
 • Тест кольорів екрану W4zt - ця проста веб-сторінка надає вам кілька кольорових градієнтів та кольорові поля у градаціях сірого, які ви можете використовувати для швидкого порівняння, а також простий тест гамми, який ви можете запустити. Приємно мати стільки тестів на одній сторінці, що робить це рішення чудовим для швидкого та брудного калібрування, щоб ви могли рухатись далі.
 • Тестові сторінки РК-монітора Lagom - зручні як для використання в Інтернеті, так і в автономному режимі, Тестові сторінки РК-монітора Lagom не лише дозволяють регулювати різні параметри, такі як контрастність та час відгуку, але й дозволяють завантажувати зображення у форматі ZIP-файлу розміром 120 КБ, тому Ви можете перевірити будь-який монітор у магазині, який ви думаєте придбати.
 • Calibrize 2.0 - якщо вам потрібен чудовий інструмент, який трохи глибший, ніж власні варіанти калібрування, радимо завантажити Calibrize 2.0. Це чудовий безкоштовний майстер, який ретельно проводить вас через добре пояснені кроки, щоб допомогти вам відкалібрувати кольори, відтінки сірого, гаму та подібні налаштування на вашому комп’ютері.

Калібрувати за допомогою апаратного забезпечення колориметра

Хоча вони непогані як тимчасове рішення, вбудовані утиліти для калібрування не є ідеальними, оскільки вони мають один недолік: ви. Оскільки вони покладаються на ваше індивідуальне сприйняття кольору, те, що вам здається чудовим, може виглядати другові зовсім хитро.

Придбання калібрувального пристрою - це один із способів обійти цю дилему та краще забезпечити калібрування монітора до його справжнього потенціалу. Вам потрібно буде вкласти серйозні гроші, якщо ви шукаєте більшої точності та контролю, але все ж є деякі доступні альтернативи, які добре працюють при обмеженому бюджеті та допоможуть отримати однорідність кольорів на всіх моніторах.

Зображення способу життя Spyder 5

Якщо ви хочете взяти інструмент для калібрування, ми рекомендуємо використовувати X-Rite ColorMunki Smile (98,99 доларів США) або Spyder5Elite (200 доларів США). Ці пристрої оснащені семикольоровим датчиком повного спектру, який допомагає точно характеризувати різноманітні широкоформатні та нормальні дисплеї, але більш дорогі версії краще оснащені досвідченим калібратором і оснащені більшою кількістю функцій. Якщо ви все-таки вирішили придбати його, все, що вам потрібно зробити, це приєднати пристрій до екрану, підключити його до порту USB і запустити додане програмне забезпечення для калібрування. Після цього пристрій повинен провести вас через решту процесу налаштування (але ви завжди можете переглянути підручники, якщо загубитесь).

I1Display від X-Rite (180 доларів США і більше) - також хороша альтернатива. Як і серія Spyder, усі три пристрої постачаються в комплекті з програмним забезпеченням для автоматичного калібрування, причому в більш дорогих версіях пропонується більше функцій і більша настройка.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found