Як використовувати фільтр синього світла на ПК або Mac

Дослідники постійно публікують дослідження щодо потенційної шкоди фільтрів синього світла. Коли ви весь день і ввечері дивитесь на екран, це може вплинути на ваш сон і порушити природні ритми вашого тіла. З цих причин сині світлофільтри неймовірно важливі.

Якщо ви проводите день на ПК з ОС Windows, Mac або Chromebook, вам слід увімкнути фільтр синього світла, щоб полегшити навантаження на очі. Екрани настільних комп’ютерів та ноутбуків, як правило, мають вбудований фільтр, до якого ви маєте доступ, і є варіанти, які можна завантажити, якщо ваш комп’ютер не має цієї функції.

Якщо ви шукаєте фільтр синього світла для свого смартфона, є безліч чудових програм, які ви можете завантажити з магазину Google Play або iOS App Store.

У чому проблема синього світла?

Найкращі продукти 2017 Samsung CF791

Причина, через яку болить синє світло, суто біологічна. Сон є частиною добового ритму, який являє собою цикл біологічних процесів, які частково визначаються рівнями світла і темряви, що діють на наше тіло.

У найбільш природній обстановці, де ми потрапляємо лише на сонячне світло, наші сітківки відчувають, коли сонце сходить і навколишнє середовище темніє. Це спонукає наш гіпоталамус розпочати процес вироблення мелатоніну та інших гормонів сну та зниження температури нашого тіла.

Однак, коли ми використовуємо штучне освітлення для продовження нашого дня, наше тіло плутається, і різні сигнали сну порушуються. Ще гірше синє світло, яке випромінюють флуоресцентні та світлодіодні ліхтарі - як на різних дисплеях наших пристроїв, - що змушує нас бути пильнішими та виробляти ще менше мелатоніну.

Ось чому використання синього світлофільтра так важливо.

Windows 10

Корпорація Майкрософт додала функцію обмеження синього світла до Windows 10 в оновленні для творців, випущеному в квітні 2017 року. Ця функція, що називається нічним світлом, зміщує дисплей Windows 10 на більш теплі кольори, що зменшують кількість випромінюваного синього світла. Увімкнення функції - це простий процес.

Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші на Почніть і виберіть Налаштування на Потужний користувач меню. Ви також можете натиснути на Windows + X клавіші, а потім клацніть Налаштування.

Крок 2: Вибирайте Система у спливаючому вікні.

Крок 3: Дисплей категорія відкривається за замовчуванням. Прокрутіть вниз праворуч і перемикайте на Нічне світло налаштування.

Налаштування нічного освітлення Windows 10 Кевін Перріш / Цифрові тенденції

Щоб налаштувати функцію нічного освітлення, клацніть на Налаштування нічного освітлення посилання, розташоване під перемикачем. Тут ви знайдете варіанти негайного ввімкнення нічного світла, регулювання сили та планування, коли нічне світло вмикається та вимикається.

Сила нічного світла Windows 10 Кевін Перріш / Цифрові тенденції

Щоб встановити розклад, перемикайте Розклад нічного світла можливість увімкнути. Потім ви можете або дозволити нічному світлу самостійно вмикатись на заході та вимикатись при сході сонця - автоматично визначається вашим місцезнаходженням - або ви можете встановити час вручну, натиснувши Встановити години і вибір, коли функцію слід вмикати та вимикати.

Коли ви вперше увімкнете функцію, ви відразу помітите зміну кольору. Через деякий час ваші очі пристосуються до змін, і це повинно бути менш очевидним. Однак, зменшивши кількість синього світла, функція нічного світла тоді обмежить вплив використання ПК з Windows 10 пізно ввечері - вам буде легше заснути, і ваш сон може бути глибшим і спокійнішим.

MacOS

MacOS 10 Марк Коппок / Цифрові тенденції

Вперше представлена ​​в iOS, Apple представила Night Shift для Mac в MacOS Sierra в березні 2017 року. Як і у Windows 10, цю функцію досить легко включити та налаштувати на свій смак.

Крок 1: Клацніть логотип Apple у верхньому лівому куті та виберіть Системні налаштування у спадному меню. Або натисніть кнопку Системні налаштування на док-станції.

Крок 2: Виберіть Відображення у спливаючому вікні.

Крок 3: Клацніть на Нічна змінау наступному спливаючому вікні.

Тут ви можете налаштувати автоматичний запуск Night Shift, увімкнути його до наступного сходу сонця та встановити бажану температуру кольору. Для планування ви можете дозволити MacOS вмикати та вимикати його під час заходу та сходу сонця залежно від вашого місцезнаходження, або ви можете встановити власний розклад.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Як і у випадку з функцією нічного освітлення Windows 10, функція Apple Night Shift робить кольори вашого дисплея теплішими та зменшує кількість випромінюваного синього світла. Спробуйте спробувати, чи покращує це ваші звички до сну та дозволяє вам бути здоровішими, продуктивнішими та, як правило, щасливішим користувачем Mac.

Chromebook

Chromebook увімкніть нічне світло Кевін Перріш / Цифрові тенденції

Пристрої на базі ОС Chrome від Google мають вбудований фільтр синього світла під назвою Нічне світло. Найпростіший спосіб увімкнути цю функцію - натиснути на Системний годинник слідом за Нічне світло у спливаючому меню. Екран автоматично миється темно-бурштиновим відтінком.

Щоб отримати більше контролю над нічним світлом, виконайте наступне:

Крок 1: Клацніть на Системний годинник і виберіть Передач у спливаючому меню. Це відкриває Налаштування вікно.

Крок 2: Виберіть Пристрій перераховані зліва.

Крок 3: Виберіть Відображення перераховані праворуч.

Chromebook регулює нічне освітлення Кевін Перріш / Цифрові тенденції

Крок 4: Клацніть на перемикач, розташований праворуч від Нічне світло щоб увімкнути цю функцію.

Крок 5: Перемістіть повзунок між ними Кулер і Тепліше для регулювання рівня синього світла.

Крок 6: Поруч з Розклад, натисніть стрілку вниз, щоб вибрати Ніколи, Схід сонця до заходу сонця, або На замовлення.

Крок 7: Якщо ви виберете На замовлення, часова шкала з’являється з 18:00. до 18:00 Виберіть тривалість, перемістивши час початку та зупинки відповідно.

Зовнішні дисплеї

Елементи керування синім світлом Acer Acer

Хоча ви можете змінити рівень синього світла на стороні програмного забезпечення, зовнішні монітори можуть включати фільтр синього світла, яким ви можете керувати за допомогою вбудованих елементів управління на екрані (OCD).

Наприклад, натисніть кнопку OCD на 21,5-дюймовому дисплеї Acer SB220Q, і на екрані з’явиться панель керування, окремо від робочого столу ПК. Як показано вище, він включає параметри регулювання яскравості, різкості та регулювання синього світла. Ви можете вручну перемикатися між 50% і 80%. Чим вище значення, тим більше синього світла ви побачите.

Регулювання рівня синього світла на стороні ОС, безумовно, простіше, враховуючи те, наскільки фізичні кнопки можуть бути громіздкими. Однак цей метод підтримує послідовне управління синім світлом, незалежно від того, підключений чи дисплей до ПК з ОС Windows, Mac або Chromebook.

Сторонні альтернативи

F.lux - F.lux використовує інноваційні технології для моніторингу сонця у вашій місцевості. Доступний і безкоштовний для Windows, MacOS та Linux, цей інструмент буде працювати, щоб забезпечити пристосування температури монітора до рівня освітленості, в якому ви перебуваєте. Інструмент навіть виходить за рамки цього, працюючи поряд із розумними системами освітлення, дозволяючи регулювати світло твоя кімната. Нарешті, ви можете будь-коли вимкнути цю функцію, натиснувши перемикач, щоб вона не впливала на такі речі, як програми для редагування фотографій.

Ірис міні - По-справжньому полегшений додаток фільтра синього світла, Iris mini не має інтерфейсу користувача, без кнопок та «заплутаних варіантів», лише можливість регулювати колір монітора, щоб найкраще захистити очі від відблисків та шкідливого синього світла. За бажанням ви можете керувати ним вручну, але автоматичний режим буде встигати за місцем перебування сонця стосовно вашого місцезнаходження та автоматично регулювати колір екрана відповідно. Він має версії для Windows, Mac та Linux, тому незалежно від того, яку платформу ви використовуєте, ви зможете скористатися нею.

Останні повідомлення