Як користуватися Google Translate на своєму смартфоні

Завдяки таким програмам, як Google Translate, спілкуватися з людьми, які не говорять на вашій рідній мові, простіше, ніж будь-коли. Завдяки підтримці понад 100 мов, цей потужний додаток є незамінним для подорожей, і на будь-який час вам потрібно спілкуватися з кимось, хто не володіє вашою мовою.

Ви отримаєте максимум від цього потужного додатка з самого початку, якщо знаєте, як використовувати всі його функції. Читайте далі, і ми поділимось порадами та підказками, які вам знадобляться, щоб освоїти Google Translate.

Що може зробити Google Translate

Як одна з найкращих програм для перекладу мов, програма Google Translate пропонує безліч зручних функцій і доступна для Android та iOS. Якщо вам цікаво, ось все, що він може зробити, і кількість мов, які зараз підтримуються для кожної функції:

  • Переклади тексту: Введіть текст (103 мови).
  • Офлайн-переклади: Введіть текст офлайн (59 мов).
  • Миттєвий переклад з камери: Камера перекладає в режимі реального часу (88 мов).
  • Фотографії: Зробіть фотографію та завантажте для точнішого перекладу (50 мов).
  • Розмови: Двостороння розмова в режимі реального часу (43 мови).
  • Почерк: Намалюйте текст та символи на екрані (95 мов).
  • Розмовник: Зберігайте перекладені слова та фрази.
  • Торкніться, щоб перекласти: Торкніться, щоб скопіювати текст у будь-якій програмі, і з’явиться переклад (лише для Android).

Як перекласти текст

Знімок екрана програми Google Translate, що відображає фразу "Я б хотів пива", перекладену на іспанську "Me gustaria una cerveza por favor"Знімок екрана програми Google Translate, що відображає піктограму рукописного вводу, виділену червоним поліЗображення книг, зроблених за допомогою програм Google Translate, із заголовками, перекладеними на іспанську мову

Додаток досить простий у використанні, і за замовчуванням він відображається на екрані перекладу. Ліворуч - мова, з якої ви перекладаєте, а праворуч - мова, на яку ви перекладаєте. Додаток спробує автоматично визначити ваші нещодавно використані мови, але ви можете просто натиснути будь-яку з них, щоб отримати великий розкривний список можливих варіантів вибору. Щоб зробити це швидшим при наступному використанні, ваші нещодавно використані мови залишаються у верхній частині списку. Ви також можете змінити вибрані мови, натиснувши дві стрілки посередині.

Вибравши потрібні мови, можна натиснути на поле нижче, щоб відкрити віртуальну клавіатуру та ввести слово чи фразу, яку ви хочете перекласти. Додаток перекладе його під час введення тексту. Це може запропонувати іншу фразу, якщо вона вважає, що ви неправильно ввели текст, і ви можете просто натиснути на неї, якщо це те, що ви шукали.

Ви також побачите невеликий значок динаміка в лівій частині кожного перекладу. Торкніться його, і ваш пристрій проговорить переклад вголос. Це може бути неймовірно корисним, коли ви не впевнені у вимові. Якщо у вас немає опції перетворення тексту в мову, можливо, вам доведеться встановити додаток Google TTS. На Android вам також слід зайти Налаштування> Система> Мова та введення> Вивід тексту в мовлення і переконайтесь, що Google Text-to-speech Engine вибрано. Цей маршрут може дещо відрізнятися на різних телефонах; наприклад, на Samsung Galaxy Налаштування> Загальне управління> Мова та введення> Перетворення тексту в мову.

Ви також помітите три варіанти внизу текстового поля. Вони дозволяють переключитися на камеру для перекладу в режимі реального часу або зробити фотографії для завантаження, відкрити режим розмови або ввімкнути голос, щоб вимовити потрібну фразу чи слово, а не вводити їх. Щоб перекласти рукописний текст, просто натисніть піктограму пера в правій частині екрана, щоб відкрити екран рукописного вводу.

Як ділитися перекладами

Знімок екрана Google Translate із червоним полі, що виділяє функцію копіювання в буфер обмінуЗнімок екрана Google Translate із спливаючим вікном для функції спільного доступуЗнімок екрана Google Translate, що показує параметри спільного використання вашого перекладу, такі як Gmail, OneDrive тощо.

З кожним перекладом, який додаток повертає, у вас є кілька піктограм під перекладеним текстом. Ви можете скопіювати його в буфер обміну та вставити в інше місце, або торкніться трьох вертикальних крапок, щоб отримати додаткові параметри, і натисніть Поділитися щоб поділитися ним через Повідомлення, Bluetooth та інші програми.

Як перекладати офлайн

Google Translate в автономному режиміGoogle Translate в автономному режиміGoogle Translate в автономному режимі

Хоча раніше Google Translate вимагав підключення до Інтернету, і він все ще найкраще працює в Інтернеті, тепер ви можете використовувати його для перекладу 59 мов, навіть коли ви не маєте з’єднання з Інтернетом. Однак спочатку потрібно завантажити відповідні мовні пакети. Для цього торкніться трьох горизонтальних ліній у верхньому лівому куті, а потім Офлайн-переклад. Ви побачите доступні мови, які ви завантажили, вгорі, і ви можете прокрутити вниз і торкнутися будь-яких інших мов, які ви хочете додати.

Якщо ви намагаєтеся звільнити місце на вашому смартфоні або просто навести порядок, тоді ви можете позбутися раніше завантажених мов, які вам більше не потрібні, торкнувшись значка кошика для сміття поруч із ними.

Як користуватися камерою реального часу або завантажувати фотографію

Зображення flyer, перекладене іспанською мовою в режимі реального часу камерою Google TranslateЗображення тексту англійською мовою, виділеного камерою Google Translate для перекладу на іспанську мовуІспанський переклад англійського тексту за допомогою камери Google Translate

Якщо ви хочете перекласти знак, щось у меню чи будь-який інший письмовий текст, торкніться значка камери. Google Translate знайде та перекладе будь-який текст першою мовою на другу. Коли текст, який потрібно перекласти, з’явиться на екрані, торкніться значка Pпотіха внизу праворуч, щоб заморозити екран.

Якщо переклад не починається автоматично на екрані, торкніться значка сканування внизу, щоб увімкнути миттєвий переклад. Пам’ятайте, що для роботи вам знадобиться з’єднання з Інтернетом. Часто можна отримати кращі результати, скануючи та виділяючи певний текст. Торкніться Сканувати потім натисніть сіру кнопку затвора, щоб розпочати сканування тексту, потім пальцем виділіть текст, який потрібно перекласти, або торкніться Виберітьвсі.

Ви також можете торкнутися піктограми Імпортувати внизу праворуч, щоб отримати Google Translate для сканування фотографії, яку ви вже зробили - вам буде запропоновано вибрати з програми галереї.

Як перекласти почерк

Знімок екрана функції рукописного вводу Перекладача Google із перекладом "Привіт" на іспанську мовуЗнімок екрана функції перекладу Google Перекладач, що показує "Як справи", перекладену на іспанську мовуЗнімок екрана функції рукописного вводу Google Translate, що відображає перекладене на іспанську мову "пиво"

Якщо натиснути піктограму пера, з’явиться панель, на якій ви можете спробувати написати від руки будь-що, що хочете перекласти. Зауважте, однак, це працює не для всіх мов, і багато що буде залежати від того, наскільки акуратним і розбірливим є ваш сценарій. Якщо у вас є стилус або телефон, такий як Galaxy Note, рукописний введення стане простішим, але ви завжди можете спробувати пальцем.

Як користуватися режимом розмови

Знімок екрана функції розмови між англомовним та іспанською мовою в Google Translate, кажучи "Привіт"Знімок екрана інструкцій на іспанській мові щодо функції розмови в програмі Google Translateяк користуватися перекладом екрана розмови програми Google Translate 3

Якщо ви розмовляєте з кимось, і ви не спілкуєтесь мовою, вам слід торкнутися піктограми розмови, щоб увійти в режим розмови. Щоб пояснити, що ви робите іншій людині, торкніться значка руки вгорі праворуч і покажіть їм екран. Як тільки вони зрозуміють, ви можете закрити спливаюче повідомлення та розпочати роботу.

Унизу ви побачите символ мікрофона поруч із кожною мовою, і ви можете по черзі говорити та дивитись, як додаток перекладає вашу мову та розмовляє вголос зі своїм супутником їхньою рідною мовою. Ви також можете натиснути на Авто опція мікрофона посередині, щоб перекладач Google слухав і вибирав відповідну мову, але, зауважте, це не завжди працює дуже добре.

Як користуватися кнопкою перекладу

як користуватися меню перекладу програм перекладу Google натисніть скріншот 1Знімок екрана меню налаштувань Перекладача Google із виділеним червоним полі перекладомЗнімок екрана функції перекладу Googel Перекладіть функцію "Перекласти" з увімкнутим, виділене червоним полем

Вам потрібно увімкнути функцію "Перекласти", перш ніж ви зможете ним користуватися. Оскільки ця функція доступна в будь-якій програмі з включеним текстом, можливо, ви захочете її вимкнути, коли вона не використовується. Щоб увімкнути функцію, відкрийте програму Google Translate і торкніться трьох горизонтальних ліній у верхньому лівому куті, щоб відкрити меню. Потім натисніть Налаштування> Торкніться, щоб перекласти і перемикати Увімкнути на.

Якщо увімкнено функцію "Перекласти", ви можете вибирати та копіювати текст у будь-якій програмі, яка це дозволяє, і змусити Google перекласти цей текст. Просто виділіть відповідний текст, перетягуючи пальцем, щоб виділити його. Потім торкніться копії. Далі торкніться піктограми Google Translate, коли вона з’явиться на екрані. Ви побачите, що переклад миттєво з’явиться накладеним на додаток.

Натисніть "Перекласти", щоб допомогти вам створити письмові відповіді іноземною мовою. Але це також може допомогти вам розвинути свої мовні навички, якщо вашою метою є вільність.

Як створити власний розмовник

Знімок екрана Google Translate із значком Зірочка для додавання до розмовника, виділеного в червоному поліЗнімок екрана Google Transalte з виділеним у червоному полі параметром РозмовникЗнімок екрана Google Translate із значком розмовника, виділеним червоним полі

Ви можете торкнутися зірочки у верхньому правому куті кожного перекладу слова чи фрази, щоб зберегти її у вибраному. Додавання перекладених слів або фраз дозволяє створити власний розмовник. У будь-який час отримайте доступ до вибраного, торкнувшись трьох горизонтальних ліній у верхньому лівому куті, щоб відкрити меню, а потім торкніться Розмовник . Ви також можете торкнутися збільшувального скла у верхньому правому куті, щоб здійснити пошук у своєму розмовнику. Ця функція - ще один зручний елемент, який може допомогти вам розвинути плавність (або принаймні допомогти запам’ятати часто вживані слова).

Як використовувати Google Translate як словник

Знімок екрана функції словника Google Translate, що відображає слово "дворіччя" та його визначення, а функція "Виявлення мови" виділена в червоному поліЗнімок екрана функції словника Google Translate із визначенням "складність"Знімок екрана функції словника Google Translate із визначенням "вражає"

Якщо ви вибрали одну і ту ж мову для введення та виведення, ви можете перекласти Google Translate як словник. Замість того, щоб пропонувати переклад, він визначатиме слово чи фразу, яку ви ввели або говорили. Це не завжди працює, якщо ви намагаєтесь вибрати англійську в обох полях, що може викликати неприємності. Щоб обійти це, виберіть Визначити мову зліва та Англійська праворуч. Потім введіть англійське слово або фразу, щоб отримати визначення словника.

Останні повідомлення