Як завантажитись у безпечний режим у Windows 10

Безпечний режим - це спосіб відкрити обмежену версію Windows. Це дозволяє вам обійти помилки або уникнути вірусів під час усунення проблем із системою, роблячи безпечнішою роботу над проблемами, що стосуються ядра вашого комп’ютера.

У старих системах ви можете завантажитися в безпечний режим, запустивши комп’ютер і натиснувши клавішу F8 при першому завантаженні Windows. Однак остання ітерація Windows від Microsoft не дотримується цього правила. Отже, як увімкнути безпечний режим у Windows 10? Цей посібник пояснює все, що вам потрібно знати.

Який безпечний режим ви хочете?

У Windows 10 існує кілька різних типів безпечного режиму, з яких ви можете вибрати, тому важливо знати, що вони роблять і що вам потрібно.

  • Безпечний режим: Це базова версія, яка позбавляє всіх непотрібних програм і лише автоматично запускає декілька вибраних файлів та драйверів для запуску базової системи. Це не дозволяє використовувати багато розширених функцій, включаючи підключення до інших комп’ютерів або пристроїв. Це робить комп’ютер безпечнішим від шкідливого програмного забезпечення, яке може рухатись через локальні мережі (як, здається, спроможне програмне забезпечення-вимога WannaCry).
  • Безпечний режим з мережею: Це режим, який додає необхідні драйвери та функції для доступу до мереж. Це не настільки безпечно, але корисно, якщо у вас лише один комп’ютер і вам потрібно під’єднатися до Інтернету, щоб шукати допомогу або перевіряти, чи все ще працюють зв’язки з іншими пристроями.
  • Безпечний режим з командним рядком: Ця опція може бути недоступна у всіх версіях Windows 10, але якщо вона є, ви можете увійти в цей режим, щоб відкрити великий екран командного рядка. Це добре для більш сильно пошкоджених операційних систем або технічної роботи, де ви знаєте точні командні рядки, необхідні для пошуку проблеми або запуску певної служби. Переконайтесь, що ви знаєте, як використовувати командний рядок, перш ніж увійти в цей режим.

Спосіб 1: На екрані входу або в замороженому стані

Якщо ви все ще перебуваєте на екрані входу, це ефективний спосіб швидкого завантаження в безпечному режимі - і він також може працювати, якщо Windows раптово заморозилася або програми, такі як Outlook, не реагують.

Windows Виберіть варіант

Крок 1: На екрані входу натисніть і утримуйте Shift, а потім натисніть кнопку живлення на екрані (а не вашу фізичну кнопку живлення на ПК або ноутбуці). З'явиться невелика коробка з декількома різними варіантами вимкнення. Виберіть Перезапустіть варіант.

Крок 2: Windows має повернутися до вікна з написом Виберіть варіант (це може зайняти трохи часу, тому нічого не намагайтеся, поки цього не побачите). Звідси вам потрібно буде пройти кілька різних меню, щоб знайти правильний варіант перезапуску. Спочатку виберіть Усунення несправностей, тоді Розширені опції, тоді Налаштування запуску, і потім Перезапустіть.

Налаштування запуску Windows

Крок 3: Тепер Windows має відкритися у новому вікні із написом Налаштування запуску і включає перелік різних варіантів. Перший Безпечний режим варіанти повинні бути 4, з іншими параметрами безпечного режиму, наступними після. Натисніть цифрову клавішу потрібного безпечного режиму.

Спосіб 2. Коли ви вже користуєтесь Windows 10

Існує дещо більш обхідний спосіб завантаження в безпечний режим із Windows 10. Цей метод може бути більш корисним, якщо ви хочете, щоб Windows безпечно вимикався та перезапускався, зберігаючи якомога більше даних, уникаючи складних командних рядків.

Перезавантажте Windows зараз

Крок 1: Голова до свого Почніть меню, а потім виберіть або знайдіть Налаштування.

Крок 2: У налаштуваннях знайдіть Оновлення та безпека і виберіть його. Відкриється нове вікно з бічною панеллю зліва. Шукайте на цій бічній панелі Одужанняі виберіть це.

Крок 3: Під Розширений варіант запуску, ви повинні побачити a Перезапустіть зараз кнопку. Виберіть його, і це перенесе вас на той самий екран вибору, що і перший спосіб введення Безпечний режим.

Додаткові параметри Windows

Крок 4: Перемістіться між цими меню, вибравши Усунення несправностей, тоді Розширені опції, тоді Налаштування запуску, і потім Перезапустіть.

Крок 5: Дайте Windows час завантажити вибрані вами параметри запуску. Параметри “Безпечного режиму” починаються з номера 4. Натисніть цифрову клавішу потрібного безпечного режиму.

Вихід із безпечного режиму

Після того, як ви вирішили проблему з Windows, настав час відновити початкові налаштування та повернутися до звичайної роботи Windows 10. Ось як це зробити.

Примітка: Це ще один метод, який ви можете використовувати для завантаження в безпечному режимі з Windows. Просто змініть другу половину кроку 2.

Крок 1: Натисніть кнопку Пуск. У полі пошуку введіть msconfig і натисніть Enter. Це має відкрити або показати вам Системна конфігурація особливість.

Крок 2: Перейдіть до Завантаження вкладку. У нижньому лівому куті ви повинні побачити, під Параметри завантаження, ряд варіантів для Безпечне завантаження, який слід вибрати. Переконайтеся, що Безпечне завантаження не перевіряється.

Крок 3: Якщо не встановлено прапорець безпечного завантаження, виберіть гаразд, а потім перезапустіть Windows 10, як зазвичай. Тепер він повинен відкритися в повному режимі.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found