Як використовувати командний рядок у Windows 10

Набагато простіше вирішити проблеми на вашому ПК, коли ви знаєте, як користуватися командним рядком у Windows 10. Існує кілька команд, які ми використовуємо, тому ми склали корисний список найпоширеніших команд, а також деякі менш поширені варіанти, завдяки яким ви в найкоротші терміни почуватиметесь командним експертом.

Читайте далі, щоб дізнатися всілякі зручні команди, наприклад, як пінгувати, аналізувати мережеве з’єднання та навіть дивитися Епізод IV «Зоряних воєн».

Найкорисніші команди

Вам не потрібно знати всіх команд командного рядка, щоб знайти в них якесь застосування. Це наші улюблені та деякі з них, які ми вважаємо найбільш корисними.

Довідка - Мабуть, найважливіша з усіх команд командного рядка, набравши “Довідка”, ви отримаєте список доступних команд. Якщо ви більше нічого не дізнаєтесь із цього посібника, знайте, що “Довідка” - це лише чотири короткі літери, якщо ви коли-небудь впадете в кролячу нору CMD.

“Команда” /? - Незважаючи на те, що вам потрібно ввести команду в цитованому розділі (без лапок), вона розповість вам все, що вам потрібно знати про будь-яку з команд у цьому списку. Це чудово використовувати, якщо ви хочете отримати більш детальну інформацію про те, що виконують команди, і переглянути приклади їх роботи.

IPConfig - Якщо у вас є проблеми з мережею, IPConfig буде дуже корисний з різних причин. Запуск програми розповідає багато про ваш ПК та вашу локальну мережу, включаючи IP-адресу вашого маршрутизатора, систему, якою ви користуєтеся на той час, і стан різних мережевих з’єднань.

Пінг - Потрібно підтвердити, чи ваш Інтернет офіційно не працює, чи проблема полягає лише в програмному забезпеченні? Пінг щось. Не має значення, чи це Google.com, чи ваш власний віддалений сервер. Що б ви не вибрали, якщо ви отримаєте відповідь, ви знаєте, що зв’язок існує. Ця команда також корисна для перевірки належної роботи локальних мережевих систем.

Чкдськ - Check Disk, написаний як “Chkdsk”, перевіряє вибраний диск на наявність помилок. Незважаючи на те, що існує безліч інструментів Windows та сторонніх інструментів для перевірки диска на наявність помилок, Check Disk - це класика, яка працює добре і може позбавити вас від втрати даних, якщо виявить проблему досить рано.

SFC - Коротко від засобу перевірки системних файлів, команда “SFC / scannow” просканує всі системні файли Windows, щоб знайти помилки та виправити їх, якщо зможе. Попередження: це може зайняти деякий час.

Cls - Результати командного рядка можуть бути корисними, але вони не найкраще впорядковані або легко читаються. Якщо екран стає занадто заповненим, просто введіть “Cls” і натисніть Enter, щоб очистити його.

Дір - Якщо ви використовуєте командний рядок для перегляду вашої файлової системи, команда “Dir” відобразить усі файли та папки в поточній папці. Ви також можете додати / S і використовувати його як пошук, коли ви хочете знайти щось конкретне.

Netstat - Ця команда відображає всіляку інформацію про існуючі підключення до ПК, включаючи TCP-з'єднання, порти, на яких слухає ваша система, статистику Ethernet та таблицю IPRouting.

Вихід - Це робить саме те, що ви очікували б зробити. Не хочете потягнутися за мишею або, здається, не можете натиснути на це «Х» у верхньому правому куті? Просто введіть "Вихід" і натисніть Enter, щоб залишити командний рядок позаду.

Список завдань  Список завдань дає вам негайні дані про всі завдання, якими зараз займається Windows. Ви можете додати перемикачі (наприклад, “-m”), щоб детальніше вивчити ці завдання та їх роботу, що дуже корисно для діагностики будь-яких потенційних проблем. Тож не дивно, що за цим часто виконує команда „Taskkill”, яка використовується, щоб змусити конкретні завдання закінчити.

Закрити - Незважаючи на те, що вам не обов'язково потрібно вимикати ПК з Windows 10 на ніч, це можна зробити за допомогою командного рядка, а також меню "Пуск". Просто введіть “Shutdown” і натисніть Enter, і ваш ПК ляже спати.

Менш відомі, але все ж варті команди

Не всі команди командного рядка є тими, якими вам доведеться користуватися регулярно, але це не означає, що серед менш поширених немає корисних функцій. Це деякі з наших улюблених, які часто літають під радаром.

Ipconfig / flushdns - Це розширення команди IPConfig, і це корисно, коли ви стикаєтесь із химерними проблемами з мережею або підключенням або змінюєте свій DNS-сервер. Це часто прояснить усі ваші проблеми. Це очищає кеш Windows із деталями DNS, а це означає, що Windows замість цього почне використовувати вибраний параметр.

Доц. - Ця команда використовується для перегляду та зміни асоціацій файлів, тобто типу файлу, наприклад .txt, .doc тощо. Набравши “assoc [.ext]” - де ext - це тип файлу, про який йде мова - скаже вам, що він стоїть for, а “.txt” скаже вам, що це текстовий файл. Якщо ви хочете змінити це, ви можете ввести щось на зразок “assoc .log = txtfile”, і всі файли .log тоді вважатимуться текстовими файлами.

Примітка. Це потужна команда, яку слід використовувати з обережністю. CommandWindows має детальне керівництво щодо його вдосконалених функцій.

Шифр - Шифр можна використовувати для перегляду та зміни інформації щодо шифрування файлів та папок вашої системи. Залежно від застосованих додаткових параметрів, ви можете запустити його для шифрування файлів, щоб захистити їх від сторонніх очей, створити нові ключі шифрування та шукати наявні зашифровані файли. Для повного переліку параметрів розподіл Microsoft є вичерпним.

Палець  Палець використовується для збору інформації про користувачів на комп'ютері або підключеному віддаленому комп'ютері. Це часто використовується, щоб побачити, що робить конкретний користувач або де він перебуває, якщо говорити цифровим способом. Його можна використовувати з певним комп’ютером або IP-адресою.

Deltree - Deltree використовується для вказівки конкретного шляху до файлу або каталогу та видалення його повністю, видаляючи все, що раніше було в цьому місці. Це може бути небезпечною командою для новачків, тому робіть це обережно, але це корисно для користувачів, які хочуть швидко позбутися даних.

Telnet - Telnet зазвичай не використовується для віддаленого доступу до сучасних пристроїв, але деякі все ще потребують налаштування за допомогою протоколу Terminal Network (Telnet). Він не активований у Windows 10 за замовчуванням, тому для його використання вам потрібно буде його ввімкнути. Почніть з переходу до панелі пошуку Windows 10 внизу екрана та введіть "Telnet". Windows 10 досить розумна, щоб запропонувати правильне розташування. Виберіть Увімкніть або вимкніть функції Windowsщоб відкрити вікно.

Прокрутіть вниз, поки не знайдете Клієнт Telnet. Речі більш-менш розташовані в алфавітному порядку, що може допомогти вам його знайти. Побачивши, переконайтеся, що прапорець біля нього встановлений, а потім виберіть гаразд. Windows здійснить пошук необхідних файлів і ввімкне програмне забезпечення, а потім повідомить, що вам потрібно перезавантажитись, щоб завершити зміни. Зробіть це і починайте резервне копіювання!

Після ввімкнення Telnet може дозволити вам отримати доступ до віддалених пристроїв або серверів, хоча майте на увазі, що він повністю незашифрований (мрія хакера). Команди будуть дуже конкретними, але виглядатимуть приблизно на зразок «telnet DigitalTrends.com 80», що дозволить вам спробувати підключитися до DigitalTrends.com через порт 80. Це не спрацює, але так може виглядати типова команда.

& — Ця команда дозволить вам запускати дві команди одночасно. Все, що вам потрібно, - це поставити “&” між ними, і обидва будуть виконуватися одночасно.

| кліп - Якщо поставити цю команду після початкової команди, результат буде скопійовано безпосередньо у буфер обміну. Скажімо, ви хочете скопіювати свою інформацію IPConfig - все, що вам потрібно буде ввести, це „ipconfig | кліп », а результати будуть додані до буфера обміну, тому ви можете вставити їх куди завгодно.

Ви також можете копіювати та вставляти подібним чином до основного інтерфейсу Windows.

nslookup -Хочете знайти IP-адресу будь-якого веб-сайту? Ця команда зробить це за вас. Просто введіть "nslookup", а потім URL-адреса, про яку йде мова, і командний рядок видасть IP-адресу.

Кілька додаткових хитрощів

Хоча наведені вище команди є найкориснішими під час використання командного рядка, ви можете зробити більше. Навчаючись користуватися командним рядком, добре також взяти до уваги ці зручні трюки.

Функціональні клавіші - Хоча і не так часто використовуються в сучасному програмному забезпеченні, клавіші Function (F) можуть зробити досить багато в налаштуваннях командного рядка:

  • F1 дозволяє вставляти останню команду, символ за символом.
  • F2 вставляє останню команду лише до вказаного символу.
  • F3 вставляє його повністю.
  • F4 видаляє команду до вказаного символу.
  • F5 вставляє останню використану команду без циклічності.
  • F6 Вставляє “^ Z”.
  • F7 надає вам список раніше використовуваних команд.
  • F8 вставляє циклабельні використані команди.
  • F9 дозволяє вставити команду зі списку нещодавно використаних.

Driverquery - Хоча це команда, навряд чи вона буде такою, якою користуються багато хто. Однак, якщо вам коли-небудь захочеться побачити вичерпний список усіх драйверів, які зараз працюють на вашому ПК, введення “driverquery” в командний рядок - чудовий спосіб це зробити.

Змінити колір CMD - Якщо вам не подобається білий текст на чорному кольорі в командному рядку, ви можете змінити його на будь-яке, що вам подобається. Якщо натиснути на межі вікна, ви зможете отримати доступ до Властивості меню. Шукайте Кольори , щоб змінити кольори CMD.

Порівняти файли - У CMD є вбудована функція порівняння файлів. Ви можете використовувати його, щоб побачити список відмінностей між подібними версіями файлу. Щоб його активувати, введіть «FC», а потім два місця розташування імен файлів, включаючи букву диска. Прикладом може бути: “fc C: UsersTestDesktoptest.txt C: UsersTestDesktoptest2.txt”.

Дивитися Зоряні війни - Так, ви правильно прочитали. Ви можете насправді переглянути оригінал Зоряні війни Епізод IV: Нова надія (не всіма улюблені) прямо в командному рядку. Це в графіці ASCII, але весь фільм є там, якщо ви знаєте правильну командну хитрість. Зверніть увагу, що перед доступом до цієї функції вам потрібно буде ввімкнути Telnet. Прокрутіть назад, щоб знайти вказівки щодо ввімкнення Telnet, і введіть "telnet towel.blinkenlights.nl", щоб відчути магію Нова надія у форматі ASCII.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found