Як відновити заводські налаштування Windows

Якщо ви маєте справу з млявим або не реагуючим комп’ютером, ви можете бути близькі до того, щоб просто здатися. Хоча ваше нещастя зрозуміле, поки що не кидайте рушник. Перш ніж кинути комп’ютер і витратити на новий сотні, а то й тисячі доларів, є останній прийом, який може заощадити ваш час і гроші: відновлення заводських налаштувань.

Виконайте наведені нижче дії, щоб легко та успішно скинути ПК до Windows 7 або 10 до заводських налаштувань.

Спочатку створіть резервну копію своїх матеріалів!

Перш ніж скинути систему, вам потрібно створити резервну копію важливої ​​інформації, яку ви не хочете втратити. Сюди входять документи, фотографії, музика та фільми, але є й інші елементи, які потрібно резервно копіювати. Переконайтеся, що ви знаєте всі свої збережені паролі, експортуєте всі закладки браузера та маєте файли інсталяції для всього програмного забезпечення, яке ви хочете переінсталювати - або знаєте, де їх отримати.

Також переконайтеся, що ви створюєте резервну копію даних, пов’язаних із додатками, як-от користувацькі фільтри, збережені в утиліті для фотознімків, зберігаєте файли з улюблених ігор та створюєте резервні копії електронних листів, якщо використовуєте офлайн-клієнт.

Скиньте Windows 10

Функція скидання Windows 10 знаходиться в основному Налаштування меню. Ця функція повертає інсталяцію Windows 10 до стану за замовчуванням, у якому вона була, коли Windows 10 була вперше встановлена. Зверніть увагу, що це технічно може відрізнятися від "скидання до заводських налаштувань" залежно від виробника вашого пристрою.

Перевірте свою документацію або зателефонуйте у службу технічної підтримки, якщо ви хочете повернути свій ПК до того, яким він був, коли ви вперше витягли його з коробки. Виробник може встановити на жорсткому диску спеціальні розділи або, можливо, забезпечити відновлення заводу.

Крок 1: Відкрийте меню налаштувань, натиснувши Повідомлення на панелі завдань або натискання кнопки Windows + A. Потім натисніть Усі налаштування. Або ви можете просто шукати Налаштування на панелі пошуку, якщо вам більше подобається.

windows-10-all-settings Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 2: Клацніть Оновлення та безпека, потім виберіть Одужання з лівого меню.

Наступна сторінка містить два варіанти. Перший, Скиньте налаштування цього ПК це метод, з яким ми підемо, але другий варто розглянути, якщо у вас є трохи більше технічних навичок.

Розширений запуск використовується для модифікації комп'ютера на більш глибокому рівні або для встановлення зовсім іншої операційної системи. Це стане в нагоді, якщо ваш виробник надає заводське зображення для відновлення або зовнішній накопичувач, що містить зображення, щоб повернути машину до заводського стану. Якщо ви повністю не впевнені, що розумієте, що робить кожен із параметрів у цьому налаштуванні, можливо, найкраще залишити це в спокої.

Крок 3: Коли будете готові, натисніть Розпочати під кнопкою Скиньте налаштування цього ПК заголовок. З'явиться нове вікно із двома варіантами: Зберігати мої файли і Видаліть все.

Скинути Виберіть варіант Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 4: Вирішіть, чи хочете ви зберегти всі свої файли та папки, або по-справжньому розпочати з нуля, а потім повернути свої особисті дані із рішення для резервного копіювання. Який би ви не вибрали, усі ваші програми потрібно буде переінсталювати, а ваші налаштування, такі як меню «Пуск», повернуться до стандартних.

Крок 5: Клацніть будь-який варіант, який вам підходить. Якщо ви вирішили Зберігати мої файли, перейдіть до кроку 7.

Крок 6: Якщо ви вирішили Видаліть все, система за замовчуванням просто видалить ваші файли, а не очистить диск - це найкращий вибір, якщо ви віддаєте ПК або продаєте його.

Скинути Видалити файли Додаткові налаштування Марк Коппок / Цифрові тенденції

Ви можете натиснути «Змінити налаштування», якщо хочете змінити ці налаштування. Ви можете просто видалити файли, а не очистити диск, а також видалити всі файли лише з диска Windows або з усіх дисків.

Скинути Видалити файли Змінити налаштування Марк Коппок / Цифрові тенденції

Якщо на вашому комп’ютері є кілька внутрішніх дисків, ви також зможете стерти лише основний диск (той, що має Windows) або всі підключені диски. Натисніть на Покажіть мені список дисків, на які це вплине щоб точно знати, що буде включено в процес скидання.

Тепер перейдіть до кроку 8.

Скинути Видалити файли Налаштування доповнення файлів Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 7: Якщо ви вирішили Зберігати мої файли, на наступному екрані система запропонує відобразити список звичайних програм, встановлених на вашому комп'ютері (тих, які не встановлені з магазину Microsoft). Натисніть на Список програм, які потрібно видалити в Готовий до скидання цього ПК діалогове вікно, щоб побачити, які програми буде видалено. Цей список буде збережено на робочому столі після завершення процесу відновлення. Клацніть Скинути.

Список програм, які потрібно видалити Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 8: Коли ви пройдете всі етапи підготовки до скидання, вам буде запропоновано остаточний вибір. Клацніть Скинути продовжити.

Готовий до скидання ПК Марк Коппок / Цифрові тенденції

Потім ваш ПК автоматично перезавантажиться і розпочне процес скидання. Це може зайняти годину або більше, тому, якщо ви користуєтеся ноутбуком, рекомендується підключити шнур живлення. Він може перезавантажитися кілька разів. Зачекайте, поки Windows перезапуститься, і розпочніть процес налаштування, а потім введіть свої особисті дані та логін.

Переконавшись, що все працює, оновіть усі важливі драйвери та встановіть хороше антивірусне програмне забезпечення, щоб бути захищеним.

Скиньте Windows 7

Windows 7 не має вбудованих опцій оновлення та скидання, які можна знайти в нових версіях. Користувачі цих операційних систем мають два варіанти скидання налаштувань до заводських налаштувань. Перший - це повторна інсталяція Windows з нуля, що зовсім не є скиданням до заводських налаштувань, якщо у вас немає всіх оригінальних носіїв, встановлених на заводі.

Примітка: Microsoft припиняє підтримку Windows 7 у січні 2020 року. Це дійсно гарна ідея перейти до Windows 10, коли це станеться, оскільки Windows 7 припинить отримувати важливі оновлення безпеки після цього, роблячи його вразливим. Ви все ще можете зробити це безкоштовно, якщо це потрібно.

Крок 1: відчинено Одужання виконавши пошук у Windows.

Крок 2: Виберіть Додаткові параметри відновлення.

Крок 3: Клацніть Переінсталюйте Windows.

Ознайомтеся з нашим посібником із перевстановлення Windows 7, щоб отримати докладніші інструкції.

Вашим другим варіантом є використання наданого виробником інструменту відновлення або розділу відновлення. Ось загальні назви програм для відновлення від кожного великого виробника ПК. Введення цих термінів у інструмент пошуку на робочому столі Windows може допомогти вам їх знайти.

  • Acer: Acer eRecovery або Acer Recovery Management.
  • Asus: Розділ відновлення Asus або відновлення AI.
  • Dell: Dell Factory Image Restore, DataSafe, Dell Backup & Recovery та безліч інших імен.
  • HP: HP System Recovery або Recovery Manager.
  • Lenovo: Rescue and Recovery або ThinkVantage Recovery (на ThinkPads).

Ви також можете отримати доступ до відновлення за межами Windows, що корисно, якщо ви не можете знайти програмне забезпечення або якщо Windows не завантажується. Для цього перезавантажте комп’ютер і пильно зверніть увагу на екран завантаження, який з’являється перед завантаженням Windows. Слідкуйте за клавішею швидкого доступу, яка підводить вас до інтерфейсу відновлення. У більшості випадків ключем буде F11.

екран завантаження

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found