Як створити резервну копію телефону Android

Отже, ти кинув телефон на вулицю. Потім на нього наїхали. Двічі. І тоді вас мало не вдарило Subaru, намагаючись врятувати його із середини пішохідного переходу.

Якщо ця сумна історія звучить звично - або принаймні правдоподібно - швидше за все, першою думкою, що пробігала у вас у голові, були всі контакти, фотографії, текстові повідомлення та нотатки, що зберігаються на вашому пристрої. Що робити шанувальнику Android у подібному випадку? Як колись сказала ваша мати: "Плануйте заздалегідь".

Попереднє планування - це найпростіший спосіб переконатися, що ваші дані не втрачаються в ефірі, навіть якщо ваш телефон зруйнований. На щастя, Google автоматично синхронізує ваші контакти, зустрічі в календарі, документи та навіть покупки додатків - якщо ви надаєте йому дозвіл на це. Хоча Google зберігатиме багато ваших даних, є й інші методи та програми резервного копіювання, які ви можете розглянути. Прочитайте далі, щоб дізнатись, як створити резервну копію вмісту телефону Android на ПК.

Дотримуйтесь Google

Резервне копіювання Google Android на Pixel 3Резервне копіювання Google Android на Pixel 3Резервне копіювання Google Android на Pixel 3

Надання дозволу Google на резервне копіювання ваших матеріалів дещо відрізнятиметься від телефону до телефону, і це можна зробити декількома способами. Найпростіший маршрут Налаштування> Google> Резервне копіювання. На телефоні Samsung Galaxy ви також можете туди дістатися через Налаштування> Хмара та облікові записи> Резервне копіювання та відновлення> Обліковий запис Google. Якщо у вас є один із телефонів Google Pixel або інший пристрій Android, що працює на складі, ви також можете виконати такі дії:Налаштування> Система> Додатково> Резервне копіювання> Резервне копіювання на Google Drive. Для пристроїв з ОС Android 8.1 та новіших версій це повинно охоплювати наступне:

 • Дані додатків (встановлені програми та налаштування)
 • Історія дзвінків
 • Контакти
 • Налаштування пристрою (включаючи паролі Wi-Fi, шпалери та додатки за замовчуванням)
 • Фото та відео
 • SMS-повідомлення (не включає MMS)

Для деяких старих пристроїв Android повний список такий:

 • Дані контактів Google
 • Події та налаштування Календаря Google
 • Мережі Wi-Fi та паролі
 • Шпалери
 • Налаштування Gmail
 • Програми
 • Налаштування дисплея (яскравість і режим сну)
 • Налаштування мови та введення
 • Дата і час
 • Налаштування та дані для програм, не створених Google (залежить від програми)
Синхронізація резервних копій Google на Samsung GalaxyСинхронізація резервних копій Google на Samsung Galaxy

Ви також можете додати до цього списку ще кілька фрагментів і точно налаштувати те, що ви робите, і не хочете створювати резервні копії. Перебуваючи в Налаштування, йти до Рахунки і натисніть на свій обліковий запис Google, а потім натисніть Синхронізація облікового запису. На Samsung Galaxy це Налаштування> Хмара та облікові записи> Облікові записи> Google> Синхронізувати обліковий запис. Це може дещо відрізнятися на різних пристроях та версіях Android, але ви шукаєте довгий список піктограм синхронізації, що охоплюють такі речі, як Календар, Chrome, Контакти, Документи, Диск, Gmail, дані Google Fit, Новини Google, Google Play Фільми та ТБ, Google Play Музика, Keep Notes, Інформація про людей, Play Games Cloud Save та будь-яка інша послуга, для якої можна віртуально створити резервну копію. Список буде відрізнятися залежно від того, що у вас є на телефоні. Обов’язково перемикайте все, для чого потрібно створити резервну копію. Це воно.

Перетягніть вміст із пристрою на ПК

Знімок екрана передачі файлів через USB на телефоні SamsungЗнімок екрана передачі файлів через USB на телефоні SamsungЗнімок екрана меню підключення USB на телефоні Samsung

Фотографії, відео та музика з вашого телефону Android також можуть бути передані безпосередньо на ваш ПК або Mac, підключивши телефон до комп’ютера та скопіювавши файли вручну на жорсткий диск. Це не ідеальне рішення, але воно швидке і просте, особливо на ПК, де Windows встановить його як зовнішній диск.

Все, що вам потрібно зробити, - це підключити телефон до комп’ютера, і якщо він не з’являється відразу як диск, зніміть панель сповіщень на телефоні, а потім розгорніть повідомлення із написом Заряджання цього пристрою через USB, натисніть, щоб отримати більше опцій, та виберіть Передача файлів.

Що робити, якщо Windows не виявляє мій смартфон?

Чи маєте ви правильний USB-кабель? Іноді люди намагаються підключити свої смартфони до своїх комп’ютерів за допомогою будь-якого кабелю Micro USB або USB-C, який у них лежить, але не всі кабелі створені однаково, тому це може бути причиною того, що ваш смартфон не відображається в Windows. Наприклад, на малюнку вище, сторонній кабель ліворуч може заряджати лише смартфон Android. Однак офіційний кабель LG Micro USB праворуч може передавати дані.

Попередня Наступна 1 з 2

Після підключення відповідного кабелю ваш смартфон буде перелічено у Провіднику файлів Windows як один із ваших дисків. Якщо ви використовуєте Mac, завантажте Android File Transfer, встановіть програмне забезпечення та запустіть його після підключення телефону. Після цього він запуститься автоматично.

Використовуйте сторонні програми для резервного копіювання

Ми настійно рекомендуємо дотримуватися Google для своїх резервних копій, але є інші варіанти, якщо ви з якихось причин не хочете використовувати Google.

My Backup Pro

My Backup ProMy Backup ProMy Backup Pro

Якби ми розробляли просту систему резервного копіювання для Android, вона, мабуть, працювала б так само, як My Backup Pro. Доступний у магазині Google Play за 7 доларів США, ця програма створює резервні копії всього, що можна зробити, без резервного копіювання телефону - фотографії, дані додатків, закладки браузера, контакти, налаштування системи, ярлики на головному екрані, будильники, календарі, MMS-повідомлення, SMS повідомлення, музика тощо. Додаток дозволяє планувати резервне копіювання в зручний час, наприклад, коли ви спите, і зберігає файли резервних копій на карті MicroSD у вашому телефоні або в хмарі, роблячи ваші дані миттєво доступними на сайті My Backup Pro. Якщо ваш телефон загине або ви перейдете на новий телефон, використовуйте програмне забезпечення My Backup Pro, щоб відновити всі налаштування, дані та програми за один сеанс. Це виглядає дуже застарілим, але це працює.

Google Play

G Cloud Backup

Знімок екрана програми G Cloud Backup на AndroidЗнімок екрану вибору файлу в програмі G Cloud Backup на AndroidЗнімок екрану процесу передачі файлів у програмі G Cloud Backup на Android

Як безкоштовна альтернатива My Backup Pro, G Cloud Backup дозволяє створювати резервні копії всього - від контактів і фотографій до даних додатків, відео, музики, SMS тощо. Все безпечно резервується в хмарі, із зручною функцією «Спогади», яка полегшує перебір фотографій або повідомлень із певної дати та опціями планування резервного копіювання. Ви отримуєте 1 ГБ вільного місця, але можете заробити більше (до 10 ГБ) за допомогою програми або оновити, якщо потрібно. Якщо ваш телефон загине або ви отримаєте нову слухавку, ви можете відновити або перенести дані одним натисканням.

Google Play

Резервне копіювання та відновлення SMS

Резервне копіювання SMSРезервне копіювання SMSРезервне копіювання SMS

Хочете зберегти кожне останнє сп’яніле текстове повідомлення для нащадків? Резервне копіювання та відновлення SMS - це безкоштовна програма, яка інтегрується з вашим обліковим записом електронної пошти, Google Drive або Dropbox для резервного копіювання ваших SMS-повідомлень у форматі XML. Ви можете зберігати резервні копії на своєму комп’ютері та надсилати їх електронною поштою. Ви можете переглядати та відновлювати свої повідомлення вибірково або відразу. Ви також можете використовувати програму для планування регулярних резервних копій.

Google Play

Використовуйте програмне забезпечення виробника пристрою

Майже кожен виробник смартфонів пропонує власне рішення для резервного копіювання вашого пристрою. Однак більшість брендів відмовляються від комп’ютерного (або SD-карток) сховища. Натомість вони випускають додатки безпечного переключення, які дозволяють переносити інформацію. Все, від ваших контактів та перебігу гри до фотографій та збережених повідомлень, можна перенести на ваш новий пристрій, без дроту. Ось список деяких опцій за виробником:

 • Samsung Smart Switch
 • Мобільний комутатор LG
 • Sony Xperia Transfer
 • Резервне копіювання HTC

Якщо ви укорінили свій пристрій Android, тоді вам слід також поглянути на Titanium Backup. Це потужний інструмент резервного копіювання, який забезпечений зручними функціями. Крім того, ви можете перевірити у свого оператора смартфона, чи пропонує він програму для обміну даними. Спрямування до каси вашого оператора стільникового телефону також може запропонувати рішення, якщо все інше не вдасться.

Резервне копіювання зараз

Якщо ви не зробите резервну копію пристрою, ви ризикуєте втратити все, якщо телефон загубите, викрадете або пошкодите. Усі користувачі смартфонів знають, що нещасні випадки трапляються тоді, коли ви їх найменше очікуєте - наприклад, відразу після того, як ви розплатилися з пристроєм або коли закінчується термін його страхування. Але хоча самі пристрої можна замінити, коли ваші дані зникають, відновити їх може бути важко або неможливо. Якщо будь-який вміст, контакти, фотографії та інша інформація для вас важливі, не зволікайте. Почніть досліджувати варіанти резервного копіювання вже зараз - і уникайте згори серця згодом.

Останні повідомлення