Як зробити відеоігру

У створенні відеоігор багато чого. Кожна відеоігра поєднує в собі безліч мистецьких середовищ - від музики до мистецтва до анімації - програмування навіть є видом мистецтва по-своєму. Усі ці види мистецтва об’єднуються в ігровий движок, і в цьому посібнику ми покажемо вам наші улюблені.

Будь ви студент мистецтва з цікавими концепціями персонажів або досвідчений програміст із щільними системними знаннями, для вас є інструмент. Нижче ми маємо сім найкращих інструментів для створення відеоігор, а також кілька порад щодо початку роботи з першою.

Найкраще програмне забезпечення для створення відеоігор

Якщо у вас є сотні тисяч доларів, з якими ви можете грати та досвід професійного програмування, ви завжди можете ліцензувати щось на зразок CryEngine, але для більшості людей це просто нереально. Припускаючи, що ви не хочете починати повністю з нуля, вам потрібно вибрати відповідне програмне забезпечення для створення ігор, яке відповідає вашому рівню майстерності. На вибір є безліч безкоштовних та преміальних варіантів, і кожен має свій власний набір переваг та інструментів для створення відеоігор за власним дизайном. Нижче наведено кілька найкращих варіантів, доступних на кінчиках ваших пальців, незалежно від того, чи хочете ви побудувати оголені кістки Понг-ескальний стук, захоплююча екшн-гра або рольова гра (РПГ) у руслі Легенда про Зельду або Земля.

Як натхненна примітка для початківців розробників ігор, інструмент не робить гру. Виберіть двигун, який вам найбільше сподобався і який найбільше відповідає історії, яку ви хочете розповісти. Спокусливо використовувати щось на зразок Unity або Unreal Engine, враховуючи, скільки в них сили. Однак, якщо ви знайдете щось на зразок RPG Maker або Godot, що більше підходить для вашої гри, немає проблем у використанні.

Єдність

Доступно для Windows, MacOS та Linux

Якщо ви серйозно ставитесь до розробки ігор, Unity - це те, з чого вам слід почати. Безліч незалежних хітів було створено за допомогою двигуна від Порожній лицардоКубокдоВтеча з Таркова.Що так вражає в Unity, це те, що він досить потужний, щоб випустити титул якості AAA і бути доступним для новачків. О, і ви можете користуватися ним безкоштовно, якщо ваша зростаюча ігрова студія за попередні 12 місяців заробила менше 100 000 доларів.

Для окремих розробників або невеликих команд Unity - це інструмент створення ігор завдяки своєму величезному ринку. У магазині активів Unity є все: від моделей персонажів до повних середовищ, більшість з яких є дешевими або, в деяких випадках, безкоштовними. Навіть якщо ви не маєте досвіду програмування і не можете змоделювати персонажа, щоб врятувати своє життя, ви можете створити гру за допомогою Unity. Можливо, він ще не готовий до випуску, але з урахуванням того, наскільки якісними є більшість пакетів у магазині активів, він все одно може показати підтвердження концепції.

Єдність також налаштовує вас на успіх. Основна платформа призначена для побудови ігор. Однак Unity включає широкий спектр додаткових інструментів, завдяки яким ви можете досягти цілей своєї гри поза процесом розробки. Існує інструмент моделювання гри, де ви можете використати потужність хмари, щоб протестувати свою гру протягом незліченних випробувань, а також механізм монетизації, якщо ви хочете заробити додаткові гроші на мобільній грі.

Як би цього було недостатньо, Unity також має щільну бібліотеку навчальних ресурсів. Єдність - це не просто ігровий движок. Це ціла екосистема, спрямована на те, щоб розробники нових та досвідчених розробників могли створювати ігри, які вони хочуть.

Unreal Engine 4

Доступно для Windows, MacOS та Linux

Unity - це движок, який можна використовувати для створення ігор AAA, але Unreal Engine - це інструмент, якийєвикористовується для створення ігор AAA. І це використовується багато. Якщо ви грали Фінальна фантазія VII Рімейк, Зоряні війни джедаїв: Павший порядок, Fortnite, Octopath Traveler, Borderlands 3, або Kingdom Hearts III,ви бачили Unreal Engine 4 в дії. Це лише невеликий зразок останніх ігор, які використовують движок. Якщо розробник не використовує власний ігровий движок, він, ймовірно, використовує UE4.

Unreal - це інструмент, яким слід користуватися, якщо у вас є серйозні наміри щодо роботи в ігровій студії AAA. На щастя, Epic Games за останні роки пройшов довгий шлях, щоб зробити движок більш доступним. Вам більше не потрібні щільні знання C ++ або навіть активи, щоб розпочати будувати свою гру. Як і Unity, Unreal має жвавий ринок із 3D-моделями, середовищами, сценаріями тощо. Epic також роздає пакети вмісту щомісяця. На момент написання статті існує безліч дуже детальних моделей хмарочосів, які зазвичай коштують 149,99 доларів.

Для когось Unreal насправді може бути кращим вибором, ніж Unity, завдяки своїй системі візуальних сценаріїв Blueprint. Unreal використовує C ++, але вам не потрібно писати рядки коду, щоб додати сценарій до вашої гри. Креслення забезпечують візуальне відображення того, що робить ваш код, дозволяючи підключати різні вузли для створення сценарію. Все ще існує крива навчання для Blueprints - вона, зрештою, пропонує повну потужність C ++ - але це набагато простіше і, звичайно, приємніше, ніж витрачати години на вивчення мови програмування.

Вартість - це те, що для Unreal стає сумбурним. Сам інструмент безкоштовний у використанні, без запитань. Якщо ви поширюєте гру безкоштовно або просто базікаєте, ви можете безкоштовно використовувати Unreal Engine 4 у повній мірі. Якщо ви монетизуєте, ви заборгуєте Epic 5% доходу кожного кварталу, перевищуючи 3000 доларів США, незалежно від того, самостійно публікуєте ви чи працюєте з видавцем. На щастя, у Epic є кілька варіантів полегшити фінансове навантаження. Якщо ви створите концепцію, яка цікавить Epic, можливо, ви зможете отримати MegaGrant. Epic виділив 100 000 000 доларів для нових творців, а гранти становлять від 5000 до 500 000 доларів. Якщо ви отримаєте грант, ви не зобов’язані Epic більше ніж 5%, які зазвичай потрібно, коли ви монетизуєте проект. Це одне може бути достатнім стимулом для початку роботи з Unreal над іншим інструментом.

GameMaker

Доступно для Windows та MacOS

Якщо ви прихильник інді-ігор, ви, напевно, не раз стикалися з GameMaker. Це інструмент позаду Гаряча лінія Майамі, Даунвелл, Мініт, Палаючий Хром, Сперлункі,та нещодавно випущенийLevelhead,який навіть уклав угоду з Xbox Game Pass. Він займає протилежний кінець спектра, як Unreal Engine, причому Unity досягає балансу між ними. Тим не менш, якщо ви робите 2D гру і вам не потрібні всі функції Unity, GameMaker - чудовий вибір. Обмежуючи свою платформу, GameMaker спрощує звичайно складні системи, якими легко керувати.

Крім того, GameMaker розміщує безліч інструментів, необхідних для розробки гри, під одним дахом. Якщо ви хочете створити все самостійно за допомогою Unity або Unreal, вам, серед іншого, знадобиться доступ до інструментів для редагування зображень, програмного забезпечення для 3D-моделювання та аудіозапису. У GameMaker вбудовано все - від редактора зображень у стилі Photoshop до повного редактора анімації. Ви можете досить легко створити повноцінну гру, використовуючи не що інше, як GameMaker.

Вам також не потрібні ніякі знання програмування. GameMaker базується на власній мові програмування, GML. GML є більш раціональним, ніж, скажімо, C ++, забезпечуючи при цьому більшу частину енергії. Оскільки він був створений спеціально для GameMaker, він набагато інтуїтивніший, ніж традиційна мова програмування. GameMaker також включає візуальний редактор сценаріїв із перетягуванням вузлів, що означає, що ви можете легко створювати код, не знаючи нічого про мову.

Ціни стають дивними для GameMaker. Хоча в підсумку ви витратите набагато більше з Unity або Unreal, якщо створите хіт, GameMaker має вищу авансову вартість. Вам потрібно придбати двигун та ліцензію, тобто, якщо ви хочете розробляти для декількох платформ, вам потрібно буде придбати ліцензію на ці платформи. Настільні та мобільні телефони дешеві, з постійною ліцензією на $ 99 або $ 199 на кожну платформу відповідно. Однак консолі дорогі. Експорт на PS4, Xbox One або Nintendo Switch обійдеться вам у $ 799 за кожну консоль, і ця ліцензія триватиме лише рік. Тим не менше, GameMaker в кінцевому підсумку стає дешевшим у довгостроковій перспективі, і, маючи кількість навчальних ресурсів та доступних активів, це невелика ціна.

RPG Maker MV

Доступно для Windows

Серія RPG Maker має давню історію, починаючи з 1988 року. Це 2D-інструмент для створення ігор, який робить виключно RPG або, точніше, JRPG (без будівлі)Скайримтут). RPG Maker торгує гнучкістю для доступності. Ви можете створити повну гру нестандартно, з усіма логікою та активами, готовими для вас. Якщо ви хочете, ви можете просто зіграти роль дизайнера рівнів, кидаючи персонажів, битви та предмети на свою карту, як вам подобається.

RPG Maker працює на сітці. Створюючи свою карту, ви можете перетягнути плитки з поля активів на екран, щоб намалювати навколишнє середовище. Ви можете прив’язати події до цих плиток або вибрати випадковість зустрічей для цілої області. RPG Maker в основному все інше розробило для вас. Системи вже запрограмовані, тобто все, що вам потрібно зробити, це вказати умови цих систем. Якщо ви вважаєте, що попередньо встановлених систем недостатньо, ви можете розширити RPG Maker за допомогою плагінів або від спільноти, або від власної руки. RPG Maker використовує Javascript, і ви можете редагувати весь базовий код відповідно до вашої гри.

Тим не менш, RPG Maker не має такого ж впливу, як Unity або Unreal (або навіть GameMaker, якщо говорити про це). Заголовок, створений за допомогою RPG Maker, можна майже миттєво ідентифікувати, і хоча деякі творці використовували цей інструмент з великим успіхом -На місяцьвидатний заголовок, створений за допомогою RPG Maker - більшість релізів із ним не були чудовими. RPG Maker ідеально підходить для створення власної класичної гри Final Fantasy або Dragon Quest. Однак знання, які ви отримаєте, використовуючи їх, на технічному рівні, не надто передаються іншим платформам.

Побудуйте 3

Доступний для Windows

Конструкція не настільки відома, як у попередніх роботах, але все ж це грамотний інструмент дизайну ігор. Він в основному використовується для мобільних ігор, а розробники, такі як EA, Sega та Zynga, очолюють клієнтів Construct. Для нас найважливіша гра, яка виходить за допомогою двигуна - це Іконоборці,який був розроблений однією особою з використанням модифікованої версії оригінального Construct.

Конструкція 3 вносить деякі зміни, проте найважливішою з них є блокове програмування. Це навіть простіше у використанні, ніж GameMaker та Unreal Engine. Кожен вузол має дуже чіткі інструкції, що дозволяють інтуїтивно створювати сценарії. Construct також використовує блоки в аркуші замість блок-схеми. Це значно полегшує сортування довгих складних сценаріїв.

Проблема в тому, що Construct вимагає від вас постійного поновлення ліцензії. На відміну від Unity та Unreal, які дозволяють вам фактично розробляти свої ігри безкоштовно, вам доведеться платити за Construct стільки часу, скільки ви ним користуєтеся. Існує дуже обмежена безкоштовна версія, але вона не затягне вас далеко (наприклад, ви навіть не можете створити власні екрани завантаження). Повна версія коштує 99 доларів США щороку. Тим не менш, він поставляється з усіма вражаючими новинками, включаючи підтримку експорту для iOS, Android, Windows, MacOS, Linux та Xbox One. Однак підтримка PS4 або Switch відсутня, і, переглянувши форуми, здається, це буде так у найближчому майбутньому.

Armory3D

Відкрите джерело

Armory3D - це абсолютно безкоштовний 3D-ігровий движок з відкритим кодом. Основним завданням Armory3D є те, що він повністю інтегрується з Blender, що дозволяє створювати та анімувати 3D-моделі в єдиному робочому процесі. Оскільки Blender вже активно використовується в розробці ігор, його інтеграція безпосередньо з ігровим движком величезна. Більше вам не доведеться турбуватися про непрацюючі моделі чи анімацію, тим більше - час рендерингу.

Що стосується логіки програмування, Armory3D включає редактор на основі вузлів, хоча він не такий надійний, як Unreal чи GameMaker. Armory3D - це потужний інструмент, який слідкувати за процесом розвитку. Тим не менш, це все ще незавершена робота, і багато функцій, що спостерігаються у більш усталених двигунів, відсутні. На щастя, основні функції єприсутня, включаючи підтримку Windows, Linux, MacOS, HTML5, Android, iOS, PS4, Xbox One та Switch.

Годо

Відкрите джерело

Godot - ще один безкоштовний ігровий механізм з відкритим кодом, який доступний майже скрізь (існує навіть версія Steam). Багато в чому Годо відчуває себе, як Єдність років тому. Ви можете використовувати його для розробки 2D або 3D гри, спільнота метушиться, і початок роботи не вимагає жодних витрат. Він не підтримує Switch або PS4, але ви все одно можете експортувати свою гру на будь-яку іншу платформу, все без будь-яких комісій або роялті.

Єдиним недоліком є ​​те, що Годо втрачає значну частину фреймворку, який має такий інструмент, як Unity. Тут немає ринку активів, а навчальні ресурси, хоч і ретельні, але не такі доступні. Це порівняно новий інструмент, і, враховуючи, скільки функцій він має, ми оптимістично дивимося на його майбутнє. Якщо ви тільки починаєте, зробіть постріл Годо. Зрештою, це безкоштовно для завантаження.

Поради щодо створення відеоігри

Почніть з малого

Якщо ви - початківець розробник ігор, ви, напевно, не раз чули те саме: починайте з малого. Ми тут, щоб підтвердити це. Оскільки відеоігри поєднують в собі стільки різних видів мистецтва, навряд чи, а то й неможливо, самостійно розробити масштабну гру. Є причина, що більшість інді-назв - це прості 2D ігри.

Створіть гачок

Перш ніж розпочати свою гру, корисно створити гачок. Найбільш очевидний хук - це розповідне, якесь цікаве поняття, яке зачіпає гравця. Якщо ви подивитесь на успішні ігри для невеликих студій, однак, хук часто базується на геймплеї. Наприклад, Minit базується на дослідженні не більше хвилини, тоді як Downwell - це 2D платформер, який рухається зверху вниз, а не зліва направо. Якщо ви можете визначити цікаву механіку, яку хочете дослідити, це створить більше напрямків для вашої гри та краще визначить сферу її використання. Доступно багато ігор, тому змусити вас стирчати ніколи не завадить.

Ознайомтесь

Ви не хочете створювати свій магнум-опус за допомогою інструменту, яким ви все ще навчаєтесь користуватися. Опинившись на двигуні, витрачайте деякий час на розробку дуже простих ігор та створення прототипів інших, поки ви вивчаєте програмне забезпечення. До того часу, як ви почнете розробляти свою першу повноцінну гру, вам вже буде зручно користуватися інструментом, який ви використовуєте, прокручуючи інтерфейс за допомогою гарячих клавіш без питань про те, де що знаходиться. Це непросте завдання, але якщо ви спершу сфокусуєтесь на експериментах, ви швидко вивчите програмне забезпечення.

Станьте частиною спільноти

Найгірше, що ви можете зробити для себе, це спробувати розвивати свою гру наодинці. Процес може бути надзвичайно складним і технічно складним, тому він допомагає або побудувати, або стати частиною спільноти, щоб уникнути вигорання. Кожен інструмент, про який ми сьогодні говорили, постачається із доступними вам спільнотами. Використовуючи ці інструменти, ви зможете розвинути свої навички розробки ігор, а також надати загального способу життя.

Останні повідомлення