Як розділити жорсткий диск

Розділення жорсткого диска - це чудовий спосіб упорядкувати файли, папки та програми на кілька віртуальних дисків. Хоча у кількох фізичних дисків є переваги, збільшення кількості терабайтних жорстких дисків змінило гру. Розділення одного диска є життєздатним методом, щоб надати вашій системі багатофункціональну функціональність із великою кількістю місця на кожному, не обговорюючи другий диск.

Якщо ви щойно придбали новий диск і хочете його розділити, вам доведеться розділити його перед використанням. Незалежно від того, працюєте ви з новим диском або просто хочете розділити наявний, процес майже однаковий. На щастя, навчитися розділяти жорсткий диск у Windows 10 швидко і легко. Якщо ви виконаєте наведені нижче дії, ми допоможемо вам перейти від системи з одним приводом до системи із стільки віртуальних накопичувачів, скільки вам потрібно.

Якщо ви хочете створити нові томи для резервного копіювання, ми все одно рекомендуємо замість цього використовувати один із найкращих зовнішніх жорстких дисків. Якщо ви бажаєте, щоб хтось інший керував процесом резервного копіювання, це найкращі хмарні постачальники.

Також майте на увазі, що ми будемо використовувати термін „жорсткий диск” у цій частині, але ті ж дії та процедури застосовуватимуться і до твердотільного диска. Ми заглиблюємось глибше у відмінності між твердотільними дисками та жорсткими дисками.

Керування дисками Windows

Найпростіший спосіб розділити новий або існуючий жорсткий диск - це вбудований в Windows інструмент керування дисками. Хоча деякі сторонні програми трохи розширили набори функцій, стандартний інструмент Windows цілком здатний створювати нові розділи. Незважаючи на те, що наведені нижче кроки призначені спеціально для систем Windows 10, вони також застосовуються до 8.1, де процес майже однаковий.

Крок 1: Використовуйте вікно пошуку Windows для пошуку Управління дисками. Виберіть Створення та форматування розділів жорсткого диска у вікні результатів. Або скористайтеся Windows PКористувач меню (клавіша Windows + X) і натисніть Управління дисками.

Крок 2: Виберіть жорсткий диск, який потрібно розділити, зі списку доступних дисків. Якщо це новий диск, перейдіть до кроку 4. Якщо це вже існуючий диск із файлами та на ньому встановлена ​​ваша операційна система, вам потрібно буде створити нерозподілений простір, перш ніж ви зможете його розділити. Клацніть правою кнопкою миші та виберіть Sобсяг гумка з випадаючого меню, що з’явиться.

Крок 3: Потім ваш ПК розрахує, скільки вільного місця можна виділити новому розділу. Після завершення він запитає вас, скільки з нього ви хочете використовувати. Якщо ви збираєтеся використати весь вільний простір на жорсткому диску, просто натисніть Зменшити кнопку. Якщо ви збираєтесь вказати розмір остаточного розділу, введіть його у мегабайтах у відповідне поле перед натисканням Зменшити.

Процес може зайняти хвилину, залежно від швидкості вашого диска - після завершення у нижній половині екрана керування дисками з’явиться новий нерозподілений простір біля відповідного фізичного диска.

Крок 4: Клацніть правою кнопкою миші нерозподілений простір і виберіть Новий простий том з отриманого меню.

Крок 5: Дотримуйтесь вказівок на екрані та виберіть розмір гучності (за замовчуванням використовуватиметься весь нерозподілений простір) та букву диска.

Крок 6: Доцільно форматувати нові та старі диски під час створення нового розділу. Коли вам надається можливість, виберіть, щоб зробити це. Для файлової системи виберіть NTFS. ExFAT опція часто використовується для портативних пристроїв. Ви також можете додати мітку тома (ім'я), якщо хочете. Ви можете залишити розмір одиниці розподілу за замовчуванням. Виберіть Швидкий форматякщо вам не вистачає часу. Повний формат вимагається рідко.

Крок 7: Продовжуйте натискати Далі кнопки і, нарешті, натисніть Готово для створення гучності. Тепер на вашому жорсткому диску буде абсолютно новий розділ із власним позначенням. Ви зможете побачити його та всю інформацію про нього на сторінці керування дисками.

Сторонні альтернативи

Якщо ручний процес передбачає занадто багато клацань на ваш смак, є альтернативи. Ви можете знайти довгий список сторонніх інструментів, які допомагають розділити жорсткий диск у Windows 10. Однак існує лише декілька, які ми рекомендуємо використовувати. Ось декілька варіантів, які ми мали хороший досвід, використовуючи.

EaseUS Partition Master Free

Partition Master Free від EaseUS - чудовий інструмент, яким користуються мільйони користувачів по всьому світу. У ньому є засоби для переміщення та зміни розміру розділів, протирання їх у чистоті та зміни ярликів та позначень. Він навіть постачається з майстром відновлення розділів, тому ви можете відновити втрачені або видалені розділи після відмови жорсткого диска.

Майстер розділів міні-інструментів безкоштовно

Додаток розділу Mini Tool пропонує всі функції, навіть у безкоштовній версії. Це додає можливість конвертувати файлові системи, не вимагаючи форматування диска. Ви також можете перевірити стабільність вашого жорсткого диска, щоб перевірити, чи немає пошкоджених секторів.

GParted

GParted - не найкрасивіший менеджер розділів, враховуючи його легкий інтерфейс. Проте він має широку підтримку файлових систем та форматів. Він також має повний набір пропозицій щодо створення, зміни розміру та видалення розділів.

Розбиття жорсткого диска на розділи є прекрасним засобом організації. Незважаючи на те, що ви можете пройти шлях «зроби сам» і дослідити внутрішню роботу машини Windows 10, приємно знати, що є й сторонні альтернативи. Звичайно, можуть знадобитися деякі спроби та помилки, щоб знайти метод або інтерфейс, які відповідають вашим потребам.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found