Як зробити водяний знак: швидкий і простий спосіб захистити свої фотографії

Любіть їх або ненавидьте, нанесення водяних знаків на ваші фотографії - це спосіб перешкодити людям ділитися вашими фотографіями в Інтернеті без належного кредиту. Кваліфіковані фотошопери та Google можуть стерти деякі водяні знаки, але водяні знаки допоможуть запобігти крадіжці крадіжок зображень у вашій роботі, а також полегшити глядачам можливість побачити, хто зробив це фото.

Нижче ви знайдете декілька різних методів додавання водяного знака до зображення, починаючи від простих і закінчуючи складними, які ви можете використовувати, щоб переконатися, що ваші фотографії хоча б дещо захищені від власного життя, не знаючи людей вони твої.

Швидкий і безкоштовний спосіб

Найдешевший спосіб додати якусь форму авторських прав на ваше зображення - скористатися текстовим інструментом у будь-якій програмі для редагування фотографій (чорт візьми, навіть Microsoft Paint зробить цю роботу) і позначити на ньому своє ім'я. Ви можете зробити це непомітно, написавши його в кутку, невеликим шрифтом, або можете нанести штукатурку на всю фотографію. Намалюйте навколо нього коробку, розфарбуйте, використовуйте забавний шрифт - це повністю залежить від вас. Цей спосіб може бути не привабливим, але він простий, і вам не потрібно купувати будь-яке вишукане програмне забезпечення. Фоторедактори з масовим нанесенням водяних знаків будуть швидшими, але якщо ви просто хочете зробити водяний знак пострілом або двома, ви, мабуть, уже маєте програму, яка буде працювати. Для більш чистого підходу, позначення кількох зображень одночасно, або якщо у вас вже є програма для редагування фотографій, читайте далі.

Ви можете накласти текст на зображення, щоб створити водяний знак за допомогою Microsoft Paint, але ми не говорили, що це буде красиво. Ви можете накласти трохи тексту на зображення, щоб створити водяний знак за допомогою Microsoft Paint, але це не буде красиво.

Інтернет інструменти водяних знаків

Ще одним простим способом накладання водяного знаку на фотографію є використання такого інструменту в Інтернеті, як PicMarkr. Завантажте до п’яти фотографій або витягніть їх із Flickr або Facebook, а потім виберіть один із трьох варіантів водяних знаків (текст, зображення або плитка). Тоді як текстовий водяний знак схожий на попередньо окреслений, водяний знак зображення розміщує інше зображення (наприклад, логотип) поверх оригіналу (вам потрібно заздалегідь змінити його розмір). Проблема використання PicMarkr для створення водяного знака зображення полягає в тому, що він не дозволяє вам вибрати непрозорість вторинного зображення, тому ви не можете поєднуватися з оригінальною фотографією. Третій варіант, плитковий водяний знак, просто накладає текст або зображення на все зображення.

Що стосується Інтернет-інструментів для водяних знаків, Watermark.ws пропонує безліч варіантів та гнучкості.

Цей метод швидкий і простий, але не обов’язково гарний. Інший інструмент водяних знаків в Інтернеті, PicMark (так, це дуже схожа назва), використовує більш чистий підхід, створюючи рамку навколо зображення. На жаль, залишаючи свою фотографію недоторканою виглядає приємно, хтось може легко вирізати ваше зображення з кадру. І ви не можете вибрати розмір зображення з водяним знаком.

Watermark.ws, навпаки, пропонує більшу гнучкість завдяки тому, що дозволяє перетягувати текстовий або графічний водяний знак куди завгодно на фотографії. Програмне забезпечення також дозволяє регулювати шрифт, колір і непрозорість зображення, дозволяючи зробити його таким очевидним або настільки ненав’язливим, як вам подобається. З усіх трьох згаданих Watermark.ws може дати вам найбільш професійні результати. Крім того, ви можете відредагувати кілька фотографій одночасно.

Watermarkphotos.net - ще один варіант нанесення водяних знаків на ваші фотографії у вашому браузері. Що відрізняє цей сайт, це те, що вся робота виконується локально, тобто жоден ваш вміст не передається на їх сервери для водяних знаків, що додає додатковий рівень конфіденційності.

Додайте водяний знак масово в Adobe Lightroom

Якщо ви використовуєте RAW-процесор, такий як Adobe Lightroom, для редагування та впорядкування всіх зображень, у вас уже є інструмент, який може легко накладати водяні знаки на ваші зображення масово. В Adobe Lightroom Classic CC спочатку потрібно створити та зберегти водяний знак, але потім ви можете легко додати водяний знак до будь-якого експорту.

Щоб створити водяний знак у Lightroom Classic, перейдіть до Lightroom> Редагувати водяні знаки на Mac або Редагувати> Редагувати водяні знаки на ПК. У спливаючому вікні ви можете вибрати простий текстовий водяний знак або встановити прапорець для графічного водяного знака. Потім пройдіться по параметрах налаштування. Для текстового водяного знака ви можете налаштувати текст, шрифт, розмір та позиціонування. Для графіки ви захочете завантажити файл PNG із прозорим фоном, а потім виберіть такі параметри, як розмір та позиціонування водяного знаку.

Після збереження водяного знаку просто виберіть ім'я водяного знака, який ви створили, у спадному меню розділу водяного знака під час експорту файлів.

Lightroom CC, включаючи мобільну версію, також включає параметри водяних знаків, коли ви використовуєте параметр спільного доступу, хоча це лише текстові водяні знаки. Деякі інші процесори RAW також мають інструмент водяних знаків - тому, якщо ви сумніваєтеся, перевірте свою поточну програму для фото, перш ніж вдаватися до нового завантаження.

Настільне програмне забезпечення для водяних знаків

Ви можете завантажити програмне забезпечення для нанесення водяних знаків, яке, по суті, робить те саме, що і вищезазначені інструменти в Інтернеті. Однак, оскільки вам не потрібне з’єднання з Інтернетом, ви знайдете процес швидше, а ваші фотографії зберігатимуться на локальному диску. Існує безліч програмного забезпечення, як безкоштовного, так і платного, що робить одне і те ж, хоча кожне має різні набори додаткових послуг. У MacOS PhotoBulk - чудовий варіант, який дозволяє легко додавати власні водяні знаки навалом, а також редагувати дані EXIF ​​та змінювати розмір зображень. Завантаження коштує 10 доларів, але це один із найкрасивіших варіантів, і якщо ви придбали попередню версію, це наполовину. Альтернативи включають TSR Watermark та uMark, останній з яких є додатком преміум-класу, який дозволяє застосовувати графіку та виконувати пакетні водяні знаки. На щастя, uMark також має безкоштовну версію з обмеженими функціональними можливостями.

PhotoBulk - це швидкий, чистий спосіб додати водяний знак та іншим чином налаштувати зображення на MacOS.

Однак перед тим, як завантажувати нове програмне забезпечення, можливо, на вашому комп’ютері вже встановлено щось, що може створювати водяні знаки. IrfanView, популярний переглядач зображень для Windows, має вбудовану функцію водяних знаків. Photoshop Elements пропонує простий спосіб створення водяних знаків. Незважаючи на це, швидко перевірте програмне забезпечення для редагування зображень, яке ви зараз використовуєте, щоб переконатися, чи доступна функція водяних знаків.

Використання фоторедактора

Якщо ваше програмне забезпечення для редагування фотографій не пропонує функції водяних знаків, ви не хочете завантажувати нове програмне забезпечення, або Інтернет-інструменти занадто оголені або негнучкі для ваших творчих потреб, ви завжди можете зробити свій власний за допомогою редагування зображень програмне забезпечення, таке як Photoshop, GIMP або Pixelmator. Наскільки вигадливим виглядає ваш водяний знак, буде залежати ваш рівень комфорту як графічного дизайнера, але для більшості людей це найосновніший спосіб розпочати роботу.

Використання Pixelmator для створення водяних знаків. Використання Pixelmator для створення водяних знаків.

Як ми вже згадували, ви можете просто накласти якийсь текст на зображення з інформацією про авторські права та зменшити непрозорість тексту, щоб поєднати його із зображенням (ми виявили, що від 40 до 60 відсотків добре працює). Водяний знак повинен бути видимим, так, але він не повинен перевантажувати зображення (ще більше зменшіть непрозорість, якщо ви хочете, щоб він виглядав майже непомітним). Непрозорість можна регулювати в розділі «Шари» Photoshop, але її можна знайти деінде в інших програмах.

Позиція, розмір і колір тексту залежить від вас. Якщо у вас є готовий логотип - наприклад, для вашого бізнесу - ви також можете зробити тут те саме, що і з текстом. Просто імпортуйте або вставте зображення та відрегулюйте непрозорість. Ви завжди можете експериментувати з іншими конструктивними особливостями та виконувати більш складні дії, однак, ми не вважаємо, що вам потрібно ускладнювати справи. Якщо ви використовуєте таку програму, як Photoshop, яка дозволяє вам записати дію, радимо використовувати її під час створення водяного знаку, щоб ви могли автоматизувати процес пакетних зображень.

Вибираючи мобільні програми

Коли ви в дорозі і хочете безпечно поділитися своєю фотографією в Інтернеті, найкраще додати водяні знаки за допомогою програми для смартфона або планшета. На щастя, не бракує програм, з якими можна працювати, незалежно від того, користувач ви Android або iOS.

Одним з найбільш універсальних рішень для мобільних водяних знаків є додаток під назвою iWatermark. Доступний як для Android, так і для iOS, програма дозволяє вибрати будь-яку фотографію з вашої бібліотеки та додати водяний знак лише кількома натисканнями. Ви можете використати щось таке просте, як ваше ім’я та логотип авторських прав, або накласти власний логотип вашого власного твору. Програма iWatermark не найінтуїтивніша, але вона робить свою роботу і пропонує пакетні варіанти для тих часів, коли вам потрібно водяний знак кілька фотографій одночасно.

Якщо ви вже інвестували в платформу Adobe Creative Cloud, ви можете використовувати Lightroom CC або Adobe Photoshop Mix (Android, iOS). Mix пропонує безліч варіантів налаштування, оскільки ви можете налаштувати шар водяних знаків так, як вважаєте за потрібне. Але коли мова заходить про додавання водяних знаків до кількох зображень, вам не пощастило, оскільки опції партії немає. Хороша новина полягає в тому, що ви можете адаптувати кожне зображення за допомогою водяного знаку в спеціальному місці, щоб не повністю відволікати увагу від фотографії.

Adobe Photoshop Mix видно на iPad з доданим шаром для водяного знака Digital Trends.

Незважаючи на те, що ми працюємо над рішеннями для iOS, одним із найбільш інтригуючих доступних варіантів є ярлики, раніше відомі як Workflow. Ярлики - це програма, яка допомагає автоматизувати неймовірну кількість функцій у всій екосистемі iOS.

Це може бути не найкращим рішенням, якщо ви хочете лише нанести на водяний знак одну або дві фотографії, але якщо ви маєте справу з цілим альбомом, ви можете створити (або завантажити) ярлик, який автоматично накладе водяний знак на всю колекцію фотографій. Що відрізняє цю програму від інших, так це те, що ви можете додатково автоматизувати процес, щоб усі фотографії автоматично змінювали розмір або навіть завантажували на Flickr, Dropbox, Facebook або безліч інших соціальних мереж. Це відбиває ще один крок від процесу постпродукції.

Підведенню

Якщо ви збираєтеся додати водяний знак, наша порада - зберігати його якомога чистішим і ненав’язливішим. Ми також рекомендуємо випробувати різні безкоштовні варіанти, перш ніж інвестувати в програмне забезпечення для зображень, таке як Adobe Photoshop (якщо, звичайно, ви вже ним не користуєтеся). Водяний знак не є гарантією того, що ваші зображення не використовуватимуться без вашого дозволу, але він, принаймні, додає рівень безпеки та позначає ваш вміст своїм власним.

Останні повідомлення