Як перевстановити Windows 10

Можливо, настане момент, коли вам доведеться перевстановити Windows 10 на комп’ютері. Можливо, ви намагаєтеся виправити серйозну проблему оновлення або позбутися вірусу, або, можливо, ви готуєтеся продати свій ноутбук на Craigslist. Якою б не була причина, перевстановлення Windows 10 може заплутати, особливо враховуючи, що це можна зробити декількома способами, і кожен має свій набір плюсів і мінусів. Тим не менш, давайте подивимось, як перевстановити Windows 10.

Як створити резервну копію даних

Ми настійно рекомендуємо зробити резервну копію даних, перш ніж вносити такі важливі зміни у свій ПК. Windows 10 навіть спрощує це, тому вам не потрібно шукати додатковий інструмент резервного копіювання. Просто виконайте наведені нижче кроки історії файлів.

Крок 1:Введіть «Оновлення Windows» у рядок пошуку Windows і виберіть Налаштування Windows Update зі списку результатів. Або натисніть на Центр дій в правому нижньому куті екрана, виберіть Усі налаштування, і шукайте Оновлення та безпека. Опинившись, виберіть Резервне копіюваннявкладку.

Якщо в наступному вікні ви бачите індикатор увімкнення та вимкнення, і це означає, що Історія файлів автоматично створювала резервні копії ваших файлів. Ці файли включають ваші контакти, файли на робочому столі та дані, що зберігаються у вашій папці OneDrive - це означає, що вам, мабуть, не доведеться турбуватися. Функція також створить резервну копію ваших бібліотек, але вона може не створити резервні копії всіх загальних папок, тому помістіть цінні папки в бібліотеку, щоб зберегти їх за необхідності.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 2:Якщо ти Історія файлів інструмент вимкнено, тоді ви побачите можливість додати диск.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Клацніть на знак додавання (+) поруч із Додайте диск, а Windows 10 шукатиме зовнішній диск для резервного копіювання.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Виберіть диск, який ви хочете використовувати для історії файлів. Це ввімкне Історію файлів, і Windows 10 автоматично почне резервне копіювання версій файлів у ваших бібліотеках. Можна натиснутиБільше варіантів щоб змінити, як часто створюються резервні копії файлів і як довго вони зберігаються. Ви також можете налаштувати, для яких папок та бібліотек створюється резервна копія. Однак, залежно від того, скільки у вас даних, це може зайняти деякий час, тому займіться чимось іншим і почекайте, поки процес резервного копіювання закінчиться.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Ви можете перевірити стан своєї історії файлів, прокрутивши внизу Параметри резервного копіювання сторінок та виділення Див. Додаткові налаштування під Пов’язані налаштування. Це відкриє вікно історії файлів на панелі керування, де ви зможете побачити стан та отримати доступ до додаткових опцій.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Звичайно, якщо ви віддаєте перевагу перенести все на зовнішній жорсткий диск або скористатися послугою хмарного сховища для резервного копіювання, будь ласка! Який би підхід ви не вибрали, переконайтесь, що нічого цінного не можна втратити.

Як повернути Windows 10

Тепер поговоримо про перевстановлення Windows 10 до певного моменту в минулому - можливо, кілька днів або тижнів тому. Це ідеальне рішення, коли з вашим комп’ютером щось не так, як серйозні збої, спричинені новим додатком, який потрібно позбутися якомога швидше. Є кілька різних варіантів повернення до попередньої збірки або пошуку останньої точки в Windows 10 для скидання.

Крок 1:В Оновлення та безпека вікно, перейдіть до Одужання вкладку. Тут ви побачите варіант Поверніться до попередньої версії Windows 10. Клацніть на Розпочатикнопку і зачекайте.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 2:Зараз Windows збирається переглянути, з якою кількістю інформації вона повинна працювати. Потім ви заповните коротке опитування щодо того, чому ви повертаєтесь назад, і перевіряєте наявність оновлень, щоб з’ясувати, чи можуть вони вирішити проблему. Дотримуйтесь вказівок на екрані, доки не з’явиться вибір, з якою збіркою Windows 10 працювати.

Однак іноді операційна система не може знайти потрібні файли, необхідні для повернення до попередньої збірки, особливо якщо останнім часом ви прибирали цифровий будинок. У таких випадках краще шукати інше рішення.

Виберіть Попередня збірка

Крок 3:Якщо підготовка спрацює, ви зможете повернутися до попередньої збірки, що чудово, якщо велике оновлення або недавня установка спричинили щось не так. Якщо вона доступна, знайдіть найновішу, безпроблемну збірку, яку ви можете розпізнати, і досі використовує Windows 10. Іноді у вас буде доступ лише до попередніх операційних систем на вашому комп’ютері, як, наприклад, Windows 8.

Як відновити Windows 10 з точки відновлення системи

Ви також можете відновити Windows 10 із точки відновлення системи, що може працювати краще, якщо вам потрібно буде завантажити новіші версії Windows 10, замість того, щоб пропускати назад цілі збірки.

Крок 1:Направляйтеся до Панель управління - скористайтеся рядком пошуку Windows, щоб знайти його, якщо це необхідно. Шукайте Одужання розділ і виберітьВідкрийте відновлення системи. Після цього підтвердьте, що хочете увійти в цей режим. Ви також можете створити нову точку відновлення та налаштувати параметри відновлення з цього вікна.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 2:Це надасть вам рекомендовану точку відновлення та опис того, які системні дії виконувались до створення точки відновлення. Тут ви також можете вибрати з інших точок відновлення. Клацніть Виберіть іншу точку відновлення і виберіть Далі якщо ви хочете перевірити інші доступні варіанти.

Майте на увазі, що Windows зазвичай створює точку відновлення після кожної суттєвої зміни, наприклад, коли ви встановлюєте нову програму, драйвер або оновлення. Якщо ви не бачите очікуваної опції, захист системи може бути вимкнено. У цьому випадку вам може знадобитися виконати повну переінсталяцію або знайти інше рішення.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 3:Знайдіть точку відновлення до проблемної зміни, якщо це можливо. Потім виберіть Даліі підтвердити за допомогою Готово. Пам’ятайте, що ця опція не повинна стирати особисті файли.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Як перевстановити Windows 10

Іноді проблеми надто розповсюджені для відновлення, і вам потрібно виконати повне стирання, щоб видалити пошкоджені дані або, можливо, підготувати комп’ютер, який ви маєте намір продати. У цьому випадку ви можете повністю переінсталювати Windows 10. На щастя, це легко зробити.

Крок 1:Рухайтесь до Одужання знову розділ, той, що всерединіОновлення та безпека. Перший варіант, який ви повинні побачити вгорі - це Скиньте налаштування цього ПК. Це той, який ти хочеш. КлацнітьРозпочати продовжувати.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Крок 2:Вам буде надано кілька варіантів, які визначають, скільки даних ви хочете стерти. Якщо ви намагаєтеся усунути проблему, але все одно хочете використовувати свій ПК, тоді ви можете вибрати Зберігати мої файли (і будьте готові до іншого варіанту, якщо це не вирішить вашу проблему). Якщо у вас є якісь сумніви - і ви ще раз перевірили резервну копію - натиснітьВидаліть все. Якщо ви продаєте свій ПК, подумайте Відновити заводські налаштування, який поверне ПК до початкового заводського стану. Майте на увазі, що останній варіант не завжди доступний, і зазвичай він перевстановлює все програмне забезпечення, яке спочатку постачалося з вашим ПК. Ви також можете захопити новий образ інсталяційного носія Windows 10 і використовувати його для встановлення з нуля, якщо у вас є діюча ліцензія.

Виберіть Скидання опції

Крок 3:Підтвердьте свій вибір, сядьте склавши руки і почекайте. Якщо ви робите це на ноутбуці чи мобільному пристрої, переконайтеся, що він підключений до мережі, щоб у нього не закінчилось живлення. Після закінчення система повинна перезавантажитися автоматично.

Як активувати Windows 10 (знову)

Залежно від того, як ви перевстановлюєте або відкочуєте Windows 10, можливо, доведеться знову пройти процес активації. Зазвичай це автоматично і не є проблемою, але якщо ви купили Windows 10 з іншого джерела та оновили комп’ютер, або якщо ваш пристрій постачався з Windows 10, вам може знадобитися ваш ключ продукту для завершення активації. На щастя, ви зазвичай можете знайти це у своєму сертифікаті справжності, що дає вам підставу зберігати ці речі поруч.

Щоб оновити активацію, відкрийте Оновлення та безпека і прямуйте до Активація вкладку. Тут ви зможете побачити свій статус активації або додати інший ключ продукту. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб відновити інсталяцію Windows 10.

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found