Як збільшити швидкість Інтернету

Немає нічого більш засмучуючого, ніж ваш Інтернет, який рухається равликом. Веб-сторінки завантажуються вічно, а ігри та потокові служби затримуються. Оскільки зустрічі з масштабуванням стають більш регулярними, будь-яке значне уповільнення роботи в Інтернеті також ускладнює роботу вдома.

На щастя, вам більше не доведеться страждати від повільної швидкості Інтернету, особливо з такою кількістю доступних порад та підказок, які допоможуть покращити вашу швидкість Wi-Fi. Перш ніж вдатися до телефону, щоб оновити послугу, спробуйте ці поради.

Скиньте налаштування маршрутизатора

Перезавантаження маршрутизатора має масу переваг для середньої домашньої мережі. Це може допомогти розвіяти спроби злому, скинути обмежену пам’ять маршрутизатора, щоб пришвидшити процес, і навіть застосувати важливі оновлення, на які, можливо, чекав ваш маршрутизатор.

Головне - перезавантажити маршрутизатор належним чином. Ви не хочете робити скидання до заводських налаштувань, що призведе до стирання всіх налаштувань і змусить починати роботу з нуля. Уникайте дрібних отворів та кнопок скидання на маршрутизаторі; натомість просто від'єднайте маршрутизатор від усіх підключених пристроїв, а потім від джерела живлення, повністю вимкнувши його. Зачекайте близько хвилини, поки все повністю вимкнеться, а потім знову підключіть маршрутизатор до джерела живлення, модему та всього іншого, що вам потрібно. Ми також маємо повний путівник про те, що потрібно знати про скидання маршрутизатора для отримання додаткової інформації.

Керуйте каналами Wi-Fi

Сьогодні більшість маршрутизаторів є двосмуговими, що означає, що вони пропонують зв’язки як на частоті 2,5 ГГц, так і на частоті 5 ГГц. Деякі маршрутизатори також є трисмуговими, що просто означає, що є додатковий діапазон 5 ГГц, щоб ще більше розширити зв’язки.

Ці різні канали існують так, що ви можете розподілити з'єднання пристроїв по всьому спектру та знизити вимоги до одного каналу. Це може сприяти пришвидшенню з’єднань, особливо якщо смуга 2,5 ГГц стає трохи переповненою.

Як правило, діапазон 5 ГГц має менший діапазон, але трохи швидший, більше підходить для пристроїв, розташованих близько до маршрутизатора. Діапазон 2,5 ГГц має більший діапазон, але трохи повільніший, кращий вибір для пристроїв в інших кімнатах або мобільних пристроїв, які багато рухаються.

Деякі маршрутизатори оснащені функціями автоматичного розподілу, які можуть призначати пристрої різним каналам залежно від потреб підключення та переключати їх на нові канали залежно від обставин. Це чудово, але більшість маршрутизаторів все ще не мають цієї послуги, а це означає, що вам потрібно зайти в налаштування маршрутизатора та переконатися, що мережі налаштовані для всіх діапазонів маршрутизатора, а потім підключити кожен пристрій окремо до каналу, який найкраще підходить для їх. Це невелика робота, але це дійсно може змінити ваші швидкості.

Керуйте пристроями у вашій мережі

Google Fi

Середній домашній маршрутизатор може обробляти близько 250 підключених пристроїв в теорії - на практиці, коли накопичується все більше пристроїв, трапляються проблеми з пропускною здатністю, щоб покрити потреби в мережі та уповільнення. У сучасному будинку чи офісі, де кожен має кілька мобільних пристроїв, а розумні пристрої є загальними, маршрутизатори можуть перенапружитися і почати створювати проблеми зі швидкістю.

Якщо до вашого Wi-Fi підключено багато нових пристроїв, і ви помічаєте проблеми зі швидкістю, можливо, ви захочете почати обмежувати підключені пристрої. Для нових маршрутизаторів відкрийте програму маршрутизатора та знайдіть список підключених пристроїв. Для старих маршрутизаторів введіть свою IP-адресу в браузері та виконайте пошук, щоб знайти налаштування адміністратора, де слід шукати розділ із написом Керування пристроями, Обмежити доступ, або щось подібне. Хоча налаштування можуть відрізнятися, тут слід шукати кілька важливих варіантів:

  • Пошук непотрібних пристроїв. Якщо пристроям не потрібно бути у вашій мережі або, здається, хтось викрадає ваш Wi-Fi, ви можете активувати ці пристрої. Ви також можете шукати можливість заборонити їх MAC-адреси та не забудьте змінити пароль Wi-Fi, коли закінчите. Це не ідеальне рішення, але воно може допомогти швидко видалити невідомі пристрої.
  • Пропускна здатність дросельної заслінки: Деякі маршрутизатори дозволяють вибирати конкретні підключення до дросельної заслінки або уповільнювати їх швидкість. Таким чином, ви можете надати меншу пропускну здатність пристроям, необхідним лише для простих завдань, і більшу пропускну здатність пристроям, що використовуються для ігор та потокового передавання, що зменшує проблеми зі швидкістю.
  • Обмежити використання: Маршрутизатори можуть також мати можливість обмежувати тривалість використання певних пристроїв, що є хорошим способом переконатися, що пристрої не стримують занадто велику пропускну здатність протягом ключових годин дня. Це також надійний спосіб керувати онлайн-зв’язками дітей для зайнятих сімей.
  • Голосові команди: ми бачимо все більше і більше пристроїв із сумісністю голосових команд, особливо для Alexa. Корисними командами можуть бути слова: „Alexa, від’єднай цей пристрій” або „Alexa, вимкни Wi-Fi Тіммі”. Alexa також може допомогти вам швидко переходити між режимами маршрутизатора (чат, ігри, стандартний тощо), щоб визначити пріоритет певних видів діяльності.

Використання Ethernet-з'єднань

Наразі ми припускаємо, що вам доведеться використовувати з’єднання Wi-Fi навколо вашого будинку. Однак, якщо ваш комп'ютер (або інший пристрій) знаходиться досить близько до маршрутизатора, вам слід розглянути можливість використання дротового підключення Ethernet до портів маршрутизатора. Це дуже надійний спосіб збільшення швидкості, оскільки дротове з'єднання позбавлене багатьох проблем, які можуть спричинити уповільнення роботи Wi-Fi.

“Промийте” ваш DNS

складені сервери Redjar через Flickr

Запис DNS (система доменних імен) відстежує всі адреси веб-сайтів, які ви відвідуєте, для кращого покращення майбутніх відвідувань. Однак записи DNS покладаються на те, що ви і веб-сайт залишаєтесь на своїх відповідних серверах. Якщо сервери з часом змінюються - що трапляється з багатьма веб-сайтами - DNS насправді пошкодить швидкість вашого з’єднання, оскільки не розпізнає новий сервер. Ось чому може бути гарною ідеєю час від часу промивати DNS.

Правильні кроки не тривають довго. У Windows 10 просто знайдіть Командний рядок у вікні пошуку та відкрийте програму. Переконайтесь, що ви працюєте від імені адміністратора! Потім введіть командний рядок, “ipconfig / flushdns”Та виберіть введіть. Windows повідомить вас, що DNS очищено.

Перейдіть на швидший браузер

Чи сповільнення відбувається в першу чергу, коли ви використовуєте браузер або відкриваєте багато нових вкладок? Подумайте про перехід на більш мінімалістичний браузер, який завантажує лише те, що потрібно. Браузери, такі як Brave для Mac та Opera, перевершують це, особливо якщо ви готові повозитися з налаштуваннями. Якщо ви ще не спробували, Google Chrome також відомий як один із найшвидших основних варіантів браузера.

Додайте розширення для керування кешем

Кеш вашого браузера зберігає копії вмісту веб-сайтів, щоб полегшити перезавантаження сайтів. Коли користувачі Інтернету дізнаються, коли кеш стає занадто заповненим, це може сповільнити ефективність роботи в Інтернеті (файли cookie, історія та схожі збережені дані також можуть мати вплив). Очищення кеш-пам'яті вручну може бути проблемою, саме тому вона, як правило, накопичується з часом. Ми пропонуємо простіший шлях: завантажте розширення Clear Cache, яке допоможе вам налаштувати дії очищення та негайно очистити за допомогою простої кнопки на панелі завдань браузера.

Подумайте про використання VPN

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Якщо ви шукаєте, чи може VPN (віртуальна приватна мережа) збільшити швидкість вашого Інтернету, ви, мабуть, знайдете багато суперечливої ​​інформації. Ось така угода. Деякі провайдери (постачальники послуг Інтернету) зменшать пропускну спроможність на основі певних видів діяльності, таких як м’яке обмеження даних або потокові послуги, такі як Netflix та YouTube. Якщо у вас є докази того, що ваш Інтернет-провайдер зменшує пропускну здатність, як це, VPN може допомогти, приховуючи вашу активність, тому Інтернет-провайдер не має даних, необхідних для прийняття рішень щодо регулювання.

Однак у багатьох випадках VPN насправді може сповільнити швидкість вашого Інтернету завдяки своїй комбінації шифрування та стрибків сервера. Спробуйте це як рішення, лише якщо ви впевнені, що ваш Інтернет-провайдер є тіньовим. На щастя, багато VPN можна безкоштовно завантажити та ввімкнути на пробний період, якщо ви хочете перевірити це.

За потреби оновіть свою систему Wi-Fi або пропускну здатність

Зараз багато змін вражає ринок маршрутизаторів. Серед них є розширені функції MU-MIMO для кращого індивідуального підключення. Ви також можете знайти Wi-Fi 6, сумісні пристрої та багато іншого. Ці нові функції чудово підходять для підвищення швидкості та продуктивності. Підвох полягає в тому, що якщо вашому маршрутизатору пару років, вам, ймовірно, доведеться придбати нову версію, щоб отримати ці оновлення. Вам також потрібно переконатися, що ваші нові мобільні пристрої сумісні з сучасними технологіями.

Оновлення надає можливість знайти налаштування маршрутизатора, яке краще підходить для вашої ситуації. Наприклад, сітчасті маршрутизатори з декількома точками маршрутизатора, розташованими навколо будинку, можуть запропонувати кращу продуктивність.

Ви також можете оновити свій Інтернет-пакет, щоб збільшити пропускну здатність. Сплата за швидший Інтернет вимагає вищих довгострокових витрат, але це негайно впливає - відсутність спроб і помилок. Щоб заощадити на оновленні, ви можете перевірити у свого постачальника будь-які доступні пропозиції та знижки. Не забудьте прочитати дрібний шрифт перед фіксацією. Пам’ятайте, що ви також не можете досягти рекламованої швидкості - проведення тесту на швидкість Інтернету може підтвердити вашу фактичну пропускну здатність після встановлення.

Примітка : У нинішніх умовах багато Інтернет-провайдери послаблюють обмеження щодо обмеження даних, покращують швидкість та вживають інших заходів для подолання підвищеного попиту. Ці зміни, можливо, вже вплинули на пропускну здатність, проте незначно. Перевірте, чи додав ваш провайдер якісь додаткові можливості (чи вони доступні). Ви також можете задати конкретні питання щодо того, яка виграш за ці можливості, якщо ви не можете самостійно визначити різницю.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found