Найпоширеніші проблеми PS4 та способи їх усунення

Навіть більше, ніж Xbox One, PS4 мав ряд проблем цього покоління консолей. Оновлення PS4 Slim від Sony виправило кілька основних проблем з базовою системою, включаючи двосмугову карту Wi-Fi, тоді як PS4 Pro пропонував ігри 4K за розумною ціною. Незалежно від того, яка у вас версія PS4, у вас є деякі проблеми, яких ви не зможете уникнути. Ось найпоширеніші проблеми PS4 та способи їх усунення, принаймні до тих пір, поки не з’явиться PS5.

Подальше читання

 • Найкращі ігри для PS4
 • Xbox One проти PS4
 • PS4 проти PS5

Зв’яжіться з Sony

По-перше, ось уся інформація, яка вам знадобиться для зв’язку з Sony, якщо з нашого посібника не вирішено конкретну проблему.

Метод Зв'язок
Телефон1-800-345-7669 (доступно з понеділка по неділю з 6:00 до 22:00 за тихоокеанським часом)
ФорумиВеб-сайт
Чат в режимі реального часуВеб-сайт
Twitter@AskPlayStation

Ви також можете здійснити пошук у бібліотеці повідомлень про помилки Sony і слідувати рекомендаціям щодо усунення несправностей, які виникли у вас.

Несправність: блимає синій індикатор

Сім років за межею, "Блакитна лінія смерті" залишається найбільш вражаючою з усіх проблем на PS4. Беручи підказку з "Червоного кільця смерті" від Xbox 360, пульсуюча синя лінія вказує на те, що технічна проблема може означати, що ваша консоль більше не працює. На відміну від червоного кільця, "Блакитна лінія смерті" не означає автоматично, що ваш PS4 мертвий, але він виконує ту саму роботу, що і кільце; повідомляючи вас, що існує справді велика проблема.

Під час завантаження PS4 світлодіодний індикатор, що прикрашає бічну частину консолі, повинен швидко пульсувати синім до того, як стане білим. Однак на консолях, які страждають від "Блакитної лінії смерті", синє світло пульсує безперервно, вказуючи на невдалий вихід відеосигналу перед незрозумілим вимкненням. У цьому випадку консоль ніколи не надсилає сигнал до телевізора, по суті, обмуровуючи пристрій і перешкоджаючи нормальній роботі. Sony вважала, що проблема полягає в поодинокому інциденті, але також випустила посібник з усунення несправностей, в якому висвітлено безліч потенційних виправлень. Незважаючи на те, що проблема була більш розповсюдженою під час запуску, вона все ще виникає для невеликої частини користувачів і, швидше за все, буде проблемою, якщо ваша консоль була виготовлена ​​з кінця 2013 року до початку 2014 року.

Потенційні рішення

Як зазначено у вищезгаданому посібнику з усунення несправностей Sony, блимаючий блакитний індикатор може свідчити про низку апаратних або програмних проблем. Тим не менш, існує низка потенційних рішень, які ви можете спробувати. Якщо вам вдається виявити проблему з апаратним забезпеченням PS4, зв’яжіться зі службою підтримки користувачів PlayStation або віднесіть свою консоль безпосередньо в офіційний роздрібний магазин Sony, оскільки вони іноді можуть надати ремонт або заміну на місці. Якщо у вашому районі немає магазину, вам, ймовірно, доведеться доставити вашу консоль у Sony. На даний момент на вашу консоль може не діяти гарантія виробника: якщо це так, майте на увазі, що, можливо, вам доведеться заплатити збір за ремонт.

 • Оновіть мікропрограму телевізора - Нечисленні користувачі відзначали, що оновлення програмного забезпечення телевізора вирішило відсутність аудіо-відео сигналу. Якщо у вас новіший телевізор, зокрема телевізор із підключенням до Інтернету, зверніться до інструкції з експлуатації телевізора та оновіть його прошивку. Це може змінити налаштування HDMI та виправити сумісність пристрою.
 • Перевірте порти HDMI - Погляньте як на порт HDMI на телевізорі, так і на PS4, чи немає явних відхилень або пошкоджень разом із кабелем HDMI. Якщо можливо, спробуйте протестувати альтернативні кабелі HDMI.
 • Перевірте джерело живлення - Натискайте кнопку живлення на передній панелі PS4 щонайменше протягом семи секунд або до тих пір, поки система не подасть звуковий сигнал двічі та не вимкнеться. Потім від'єднайте шнур живлення змінного струму від електричної розетки та перевірте роз'єм AC IN і шнур живлення на наявність помітних пошкоджень або аномалій.
 • Перевірте жорсткий диск - Переконайтеся, що PS4 вимкнено, а потім від'єднайте шнур живлення змінного струму та будь-які інші підключені кабелі, перш ніж висунути кришку відсіку жорсткого диска назовні. Після вилучення перевірте жорсткий диск на наявність потенційних пошкоджень і переконайтеся, що він правильно розміщений у відсіку жорсткого диска.
 • Скидання контролера - Переконайтесь, що все підключено належним чином. Натисніть і утримуйте кнопку PS на контролері, доки індикатор системи не стане оранжевим. Потім натисніть і утримуйте кнопку PS ще раз, поки світло не стане білим. Ми протестували цей метод, і він може забезпечити належну завантаження вашого PS4.

Несправність: блимає червоний індикатор

Повідомлення про "Червону лінію смерті" не настільки широко розповсюджені, як вищезазначене миготливе синє світло, але це майже настільки серйозно. На консолях, які страждають від «червоної лінії смерті», світлодіодний індикатор, що прикрашає бік консолі, буде неодноразово блимати червоним кольором, згодом вимикаючись після того, як система видасть три чіткі звукові сигнали. Проблема пов’язана з проблемами перегріву, як зазначено у посібнику користувача PS4 та підтверджено компанією Sony, можливо, внаслідок несправності вентилятора. Однак деякі користувачі повідомили про проблему за лічені хвилини після першого включення консолі. На щастя, це не ознака повністю замурованої одиниці.

Потенційні рішення

Якщо проблема не зникне і не усунута жодним із можливих рішень, наведених нижче, зв’яжіться зі службою підтримки користувачів PlayStation або віднесіть свою консоль безпосередньо в офіційний роздрібний магазин Sony, щоб домовитись про ремонт / заміну.

 • Дайте йому відпочити - Натискайте кнопку живлення на передній панелі PS4 принаймні протягом семи секунд або до тих пір, поки система не подасть звуковий сигнал і не вимкнеться. Потім відключіть джерело живлення і дайте консолі відпочити протягом тривалого періоду часу, або поки вона не охолоне достатньо, перед тим як її знову включити.
 • Дайте йому достатньо місця - Помістіть свій PS4 у добре провітрюване приміщення, щоб забезпечити йому достатньо місця для дихання, уникаючи килимів та подібних послуг, коли це можливо. Крім того, деякі користувачі повідомляють, що розміщення консолі вертикально допомагає зменшити перегрів (хоча це не повинно відбуватися, враховуючи позицію, що блокує доступ до будь-якого бічного вентиляційного отвору).

Проблема: Пошкоджений порт HDMI та несправні кабелі HDMI

Можливо, це не специфічно для PS4 або широко розповсюджено, але деякі користувачі повідомляли про проблеми, пов’язані з пошкодженням порту HDMI на своїх блоках PS4. Проблема, яка призводить до відсутності аудіо- або відеовиходу на телевізорі, часто виникає через перешкоду з'єднання, яка виникає через зігнутий шматок металу у вбудованому порту HDMI консолі. Хоча аргументи зігнутого компонента невідомі, він фактично робить порт несумісним, оскільки зігнутий шматок більше не може належним чином підключатися до кабелю HDMI. Крім того, надходять повідомлення про несправні кабелі HDMI, які просто не працюють з тієї чи іншої причини.

Хоча ця проблема була вирішена в наступних поставках PS4 після запуску консолі, якщо ви придбаєте пристрій, що перебуває у власності, або у вас виникли проблеми з HDMI, ви все одно захочете шукати можливі відповіді нижче.

Потенційні рішення

Якщо жодне з наведених нижче можливих рішень не вирішує проблему, спробуйте зв’язатися із Sony. Хоча це не підтверджено, Sony, швидше за все, надішле вам безкоштовний запасний кабель через кілька днів, як тільки проблема буде підтверджена.

 • Перевірте порти HDMI - Погляньте як на порт HDMI на телевізорі, так і на PS4, чи немає явних відхилень або пошкоджень разом із кабелем HDMI. Якщо можливо, спробуйте протестувати альтернативні кабелі HDMI.
 • Відігніть метал назад - Якщо ви чітко бачите шматок металу, зігнутий вгору в порту HDMI консолі, зігніть пошкоджений шматок вниз за допомогою шпильки або невеликого інструменту. Також переконайтесь, що порт не вибивав жодних зубів та не завдав додаткових пошкоджень кабелю HDMI. Якщо проблема полягає в цьому, ви все одно можете звернутися до Sony і попросити про заміну, навіть якщо консоль почне працювати.
 • Використовуйте інший кабель HDMI - Якщо вам пощастило отримати від Sony несправний кабель HDMI, просто використовуйте інший підручний кабель або придбайте новий.

Проблема: Пошкоджені аналогові палиці DualShock 4

Нам подобається багато речей про контролер DualShock 4, але м'яка гумова прокладка на його аналогових паличках може досить легко порватися під час гри, яка вимагає швидких рухів, наприклад Кровоносні. Але лише тому, що гума рветься, це не означає, що вам доведеться кинути контролер!

Потенційне рішення

Обкладинки для аналогових ключок, такі як GelTabz - доступні в таких магазинах, як GameStop та на Amazon, - надходять прямо над вашим аналоговим стиком, забезпечуючи ще більш комфортний ігровий досвід, одночасно захищаючи саму палицю. Вони злегка текстуровані, тому ваші пальці не ковзають, незважаючи на їх плоский дизайн, а в кожній упаковці чотири. Відформатований PlayStation GelTabz працює як з контролерами DualShock 3, так і з DualShock 4.

Можливо, вам також знадобиться просто почистити свій контролер. Бруд та бруд обробляють кнопки та входять у контролер, коли ви граєте, тому, якщо ви пройшли кілька місяців - або років - без очищення, ваш DualShock 4 повинен виплатити один. У нас є керівництво щодо того, як очистити DualShock 4 зсередини, тому обов’язково майте це під рукою.

Помилка: проблеми з підключенням мережі PlayStation

Проблеми з мережевим підключенням є найпостійнішою скаргою на PS4 і часто проявляються як помилки NW-31201-7 та WV-33899-2. PSN падає частіше, ніж хотілося б, але, на щастя, він зазвичай не падає на довгі відрізки. Як правило, помилки мережі можуть бути віднесені до PSN, що проходить сервісне обслуговування (код помилки CE-33991-5), і вам доведеться лише зачекати. Однак, поза періодами технічного обслуговування, існує низка способів, які ви можете легко виконати, щоб повернутися в Інтернет.

Потенційні рішення

 • Змініть налаштування DNS - Якщо всі ваші інші пристрої працюють у вашій домашній мережі, але ви все ще не можете підключитися на своєму PS4, спробуйте змінити налаштування DNS. Спочатку перейдіть до Налаштування мережі і вибрати На замовлення для типу підключення, яке ви використовуєте, або Wi-Fi, або дротове. Виберіть свою мережу, виберіть Aавтоматична IP-адреса і виберітьНе використовувати для імені хоста DHCP. З'явиться запит із двома різними налаштуваннями DNS - виберіть Вручну. Після цього встановіть первинний DNS як “8.8.8.8”, а вторинний DNS як “8.8.4.4.” Потім консоль повинна пройти тестування та повернути вас до Інтернету.
 • Оновіть мікропрограму маршрутизатора - Застаріле програмне забезпечення часто може спричинити проблеми з підключенням. Як правило, на нижній або задній стороні маршрутизатора / модему є інформація про те, як перевірити наявність оновлення мікропрограми. Виконайте наведені кроки або зверніться за допомогою до свого постачальника послуг Інтернету. Оновивши мікропрограму обладнання, можливо, ви зможете підключитися. Принаймні, ви можете виключити це як причину.
 • Від'єднайте та знову підключіть - Вимкніть ваш PS4 та відключіть його від джерела живлення. Потім від'єднайте модем і маршрутизатор. Зачекайте кілька хвилин і знову підключіть модем і маршрутизатор до джерела живлення. Після повного завантаження та повернення до Інтернету підключіть PS4 назад до джерела живлення та увімкніть його. Це повністю скидає як вашу PS4, так і домашню мережу, і може повернути ваш PS4 до мережі.
 • Знову вивчіть свою мережу - Технологія часом забавна, і один із способів підключити ваш PS4 до Інтернету - навчити його підключатись до домашньої мережі знову. Просто скажіть своєму PS4 забути мережу, а потім виконайте необхідні кроки для повторного підключення консолі.

Якщо ці кроки не спрацюють, ви хочете переконатися, що проблема не в кінці Sony. Зайдіть на веб-сайт статусу послуги PlayStation Network, і ви побачите список усіх пропонованих функцій, а також їх поточний статус. Якщо вони зелені, вони працюють, тоді як інші кольори означають, що є проблеми. У верхній частині сторінки ви також побачите нагадування про планове технічне обслуговування, щоб ви могли спланувати час, коли PSN буде офлайн.

Несправність: диск автоматично викидається або взагалі не вимикається

Повідомлення користувачів про несправні оптичні накопичувачі стікають з часу запуску PS4. Деякі консолі, здається, не можуть витягти диски, тоді як інші автоматично виймають диски після вставлення. У деяких звітах навіть стверджується, що консоль буде постійно намагатися витягти диск, коли диск не вставлений.

Це питання головним чином турбує ранні моделі PS4, які оснащені сенсорною ємнісною кнопкою живлення та виведення. Коли ви торкаєтесь кнопки виймання на цих моделях, шматок гуми допомагає витягнути диск. Проблема тут полягає в тому, що перегрів може призвести до накачування гуми, а диски випадковим чином викидаються. Sony вирішила цю проблему апаратного забезпечення в пізніших моделях, замінивши сенсорні датчики на механічні кнопки, але для тих, хто має оригінальну модель, ризик автоматичного виштовхування залишається.

Якщо проблема не зникне після виконання наведених нижче можливих рішень, зверніться до Sony за додатковою підтримкою.

Потенційні рішення

 • Поставте консоль вертикально - Деякі звіти стверджують, що проблема трапляється найчастіше, коли PS4 відпочиває горизонтально. У цьому випадку придбайте підставку для консолі та спробуйте поставити консоль вертикально. Якщо проблема не зникає, можливо, це проблема апаратного забезпечення, і її слід замінити.
 • Витягніть диск вручну - Якщо ваша консоль не може вийняти диск, торкніться кнопки живлення на передній панелі PS4 принаймні протягом семи секунд, або поки система не подасть звуковий сигнал і не вимкнеться. Потім від'єднайте шнур живлення змінного струму та будь-які інші підключені кабелі та зсуньте передню панель консолі перед тим, як слідувати навчальному посібнику з вилучення, викладеному на сайті PlayStation.
 • Цикл живлення - Вимкніть консоль, від'єднайте всі шнури та утримуйте кнопку живлення натиснутою протягом 30 секунд. Потім залиште його принаймні дві хвилини, перш ніж повторно підключити всі кабелі та увімкнути систему.

Проблема: не вистачає місця для зберігання

Найновіші системи PlayStation 4, включаючи “тонку” модель і більш потужний PlayStation 4 Pro, збільшили обсяг внутрішньої пам’яті до 1 ТБ. Це достатньо місця для кількох ігор AAA, тому ви можете легко переходити між кількома улюбленими, не видаляючи нічого. Однак для тих, у кого є внутрішній накопичувач об’ємом 500 Гб, вам регулярно не вистачає місця, особливо, оскільки оновлення ігор роблять розміри файлів ще більшими, ніж були на момент запуску.

Потенційне рішення

 • Підключіть зовнішній жорсткий диск USB до консолі - PS4 працює з будь-яким жорстким диском, сумісним з USB 3.0. Просто підключіть його до одного з USB-портів PS4 і виберіть Форматувати як розширене сховище варіант.
 • Змініть внутрішню пам’ять PlayStation 4 - Будь-який 2,5-дюймовий накопичувач з обсягом від 160 ГБ до 8 ТБ буде працювати з вашою системою, і ви можете поміняти його місцями, не скасовуючи гарантії на PlayStation 4. Ви також можете завантажити всі збережені файли в хмару через PlayStation Plus або на флеш диск, щоб ви могли легко їх отримати, як тільки закінчите. Ознайомтеся з нашим повним посібником, щоб отримати покрокове покрокове керівництво.

Помилка: помилки читання диска та програми

Проблеми з читанням диска, які часто виявляються як код помилки CE-35486-6, можуть означати, що ваш диск пошкоджений. Хоча помилки для непошкоджених дисків є невдалими і рідкісними, вони можливі. Також може виникнути подібна проблема із завантаженими іграми (помилка CE-34878-0), і в цьому випадку можуть бути зроблені подібні дії для потенційного вирішення проблеми. Якщо проблема виникає у фізичній грі, яку ви нещодавно придбали, диск може бути дефектним, і ви можете спробувати обміняти або повернути його.

Можливі рішення

 • Цикл живлення - Як і вищезгадана помилка автовиймання, простий цикл живлення іноді може вирішити помилки читання диска. Вимкніть консоль, від'єднайте всі шнури та утримуйте кнопку живлення натиснутою протягом 30 секунд. Потім залиште його принаймні дві хвилини, перш ніж повторно підключити всі кабелі та увімкнути систему.
 • Перевстановіть - На вашій консолі встановлені навіть фізичні ігри. Вийміть гру та перейдіть до її екранного значка. Натисніть кнопку Параметри на контролері та видаліть гру з жорсткого диска. Вставте диск, і процес встановлення повинен розпочатися автоматично, сигналізуючи про те, що ваша консоль розпізнає диск. Для цифрових ігор, які мають проблеми із запуском, видалення та перевстановлення програми також може вирішити проблему.
 • Відновіть базу даних - Вийміть диск, про який йде мова, та вимкніть консоль, утримуючи кнопку живлення, доки не пролунає два звукові сигнали. Потім натисніть і утримуйте кнопку живлення ще раз приблизно п’ять секунд, що призведе до завантаження консолі в безпечному режимі. Тепер підключіть контролер PS4 до консолі через USB і виберіть варіант відновлення бази даних. Це може зайняти лише кілька хвилин, але це може зайняти кілька годин.
 • Встановіть останні оновлення - Перевірте наявність оновлень системи або додатків. За наявності встановіть оновлення та перезапустіть консоль.
 • Ініціалізувати систему - Іноді новий запуск може допомогти консолі, яка постійно не читає диски та програми. По-перше, не забудьте створити резервну копію всіх збережених даних на USB-накопичувачі або в хмарі. Потім перейдіть до налаштувань і виберіть ініціалізацію. Ваша система повернеться до початкових налаштувань - це означає, що вам доведеться переінсталювати всі свої програми, - але це може приборкати різні помилки диска та програми.

Проблема: Гра "замурувала" вашу систему

На початку 2019 року Electronic Arts та BioWare випустили онлайн-рольову гру Гімн, і гравці PlayStation 4 зіткнулись з проблемами, пов’язаними з грою, яка «обмурувала» їх систему, мабуть, спричинивши її повністю припинення функціонування. Однак це не зовсім точно, і є спосіб, яким слід повернутися до звичайної гри.

Можливі рішення

 • Якщо Гімн зламав систему, знову завантажте консоль у безпечному режимі, утримуючи кнопку живлення, доки вона не подасть звуковий сигнал двічі.
 • Після того, як консоль знову увімкнеться, виберітьВідновити базу даних варіант. Дані збереження гри не буде стерто, якщо це повториться, і якщо проблема виникає знову, і ви не можете отримати доступ до своїх даних, повторіть кроки, щоб вона працювала.
 • BioWare та Electronic Arts активно працюють над розкриттям основної причини аварій, тому не забудьте стежити за оновленнями.

Проблема: Гучний шум вентилятора

Sony PS4 Controller Box Charnsit Ramyarupa / rf123

Як ігри на зразок Останній з нас Частина IIі Привид Цусіми продемонструйте, PS4 на останньому етапі. Вентилятори всередині нормально функціонуючого PS4 закріплені за цими назвами пізнього покоління, але якщо ви відчуваєте надмірний шум вентиляторів з менш вимогливими, десь проблема. Якщо ви не отримуєте червоне блимає світло, ваш PS4, на щастя, не перегрівається. Це не означає, що вболівальники працюють оптимально.

Можливі рішення

 • Очистити стисненим повітрям - Повністю вимкніть ваш PS4, утримуючи кнопку Потужність кнопку принаймні на сім секунд, потім від'єднайте кабелі живлення HDMI та змінного струму. Огляньте навколо вентиляційних отворів на наявність скупчення пилу. За допомогою балончика зі стисненим повітрям очистіть вентиляційні отвори, не перестаючи спрямовувати повітряний потік подалі від консолі. Це трохи складно, але ви не хочете вдувати пил глибше в систему. Якщо вам це зручно, ви також можете відкрити PS4 і очистити пил всередині. Однак зауважте, що це просунутий процес і анулює вашу гарантію, тому ми не рекомендуємо його для початківців обладнання.
 • Підніміть свою консоль - Збираючи пил з місця, посуньте консоль так, щоб вона знаходилася якомога вище над підлогою. Щоб захистити вашу систему від пилу, вам потрібна тверда рівна поверхня - читайте «не килим» - і велика відстань від підлоги. Якщо у вас є домашні тварини, проблема, як правило, гірша, тому тримайте свою консоль далеко від зони огляду тварин.
 • Дайте йому простір - Подібно до блимаючого червоного світла, надмірний шум вентилятора зазвичай надходить від занадто великої кількості пилу та неправильної вентиляції. Очистіть трохи місця навколо PS4, щоб вентилятору не потрібно було працювати понаднормово, щоб всмоктувати повітря.

Проблема: навушники не працюють

Якщо ви нічого не чуєте через навушники, підключені до DualShock 4, виникає проблема. Гарнітури Bluetooth трохи складніші, тому перегляньте наш посібник із підключення навушників Bluetooth до PS4. Якщо ви шукаєте оновлення аудіо, завжди є наш список найкращих гарнітур PS4.

Можливі рішення

 • Від'єднайте навушники від мережі та підключіть їх назад - Як і у випадку з більшістю апаратних проблем, скидання зазвичай робить свою справу. Відключіть навушники, підключіть їх назад і перевірте, чи це вирішить ваші проблеми.
 • Налаштуйте параметри навушників - Якщо ви все ще нічого не чуєте, можливо, аудіо не перенаправлено на навушники. На головному екрані дотримуйтесь інструкцій Налаштування> Пристрої> Контролери,потім виберітьВихід на навушники,тодіУсі аудіо.Якщо ви не можете вибратиВихід на навушники,ваш DualShock 4 не визначає вашу гарнітуру. У цьому ж меню ви також можете встановити гучність навушників.
 • Очистіть роз'єм для навушників - Якщо ваш DualShock 4 не виявляє ваші навушники або якщо у вас все ще виникають проблеми, гніздо для навушників, ймовірно, є винуватцем. Роз'єм 3,5 мм, який використовують навушники, є вигадливим, тому спробуйте повернути штекер навушників всередині, щоб перевірити, чи немає аудіо. Потім від'єднайте їх від розетки та почистіть роз'єм для навушників та штекер за допомогою ватного тампона та ізопропілового спирту. Вам не потрібно багато, достатньо, щоб звільнити будь-яку бруд, що застрягла всередині. Ви також можете використовувати зубочистку, щоб звільнити будь-яку крихту або інше сміття, яке, можливо, пробилося всередині, але будьте обережні. Якщо натиснути занадто сильно, ви можете зіпсувати роз'єм для навушників.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found