Як копіювати Blu-ray або DVD

Як би цікаво не було створювати колекцію своїх улюблених фільмів на DVD або Blu-ray, ці колекції також можуть бути незручними для розвозу. Не кажучи вже про те, що деякі DVD-диски можуть не тривати вічно. Одне з рішень - оцифрувати будь-які паперові копії, які у вас є.

Поки вам зручно користуватися базовим програмним забезпеченням, копіювання DVD-дисків не є ракетою. Все, що вам потрібно зробити, це взяти комп’ютер, бажано робочий стіл, і ми допоможемо вам з рештою.

Слово попередження: Технічно, якщо твір захищено авторським правом, це заборонено робити, навіть якщо ви є власником. Щоб бути зрозумілим, ми не потураємо і не заохочуємо незаконне копіювання та / або відтворення захищених авторським правом матеріалів. Тим не менш, якщо у вас є домашні відео (або, дійсно, все, що не захищено авторським правом), ви можете робити з ними все, що завгодно, і це включає їх оцифровку.

Що потрібно для копіювання DVD або Blu-ray

Дещо з цього може здатися очевидним, але важливо перерахувати все, що вам потрібно:

  • Ваші DVD або Blu-ray (и)
  • Дисковод DVD або Blu-ray на вашому комп’ютері - ви нічого не зможете розірвати без нього. Якщо на вашому комп’ютері відсутній належний дисковод, зовнішній DVD-диск або хороший привід Blu-ray можна придбати всього за 25 доларів.
  • Досить місця на жорсткому диску, щоб зберегти розірвані файли. Blu-ray створить величезний файл, тому ми радимо мати 30–60 ГБ вільного місця на жорсткому диску, якщо ви хочете скопіювати його
  • Програма для копіювання файлів. Ми будемо використовувати MakeMKV у цьому посібнику, який доступний як для ПК, так і для Mac.
  • Програма для перекодування файлу після його копіювання. Ми рекомендуємо Handbrake, яке також підтримується як на ПК, так і на Mac.
  • Медіаплеєр VLC для перегляду вашого відео

Отримавши всі необхідні матеріали, пора починати.

Як копіювати DVD або Blu-ray за допомогою MakeMKV

Незалежно від того, використовуєте ви ПК або Mac, копіюєте Blu-ray чи DVD, цей процес для всіх ідентичний. Спочатку завантажте та встановіть MakeMKV, а потім відкрийте програму після завершення. Додаток вгорі скаже “MakeMKV BETA” - ігноруйте це та вставте DVD або Blu-ray у привід. Як тільки програма розпізнає ваш диск, натисніть великий диск, щоб розпочати. Теоретично цей процес може також усунути захист авторських прав з диска, але знову ж таки, це не те, що ми потураємо або заохочуємо.

Після того, як ви вибрали свій диск, MakeMKV поверне список розділів та сегментів, які ви можете скопіювати. Щоб зірвати лише сам фільм, а не додаткові матеріали чи бонусні матеріали, виберіть лише розділ або сегмент фільму (зазвичай найдовший заголовок або найбільший файл) і зніміть усі інші поля. Далі призначте вихідну папку, куди ви хотіли б, щоб файл потрапив, як тільки він буде розірваний. Коли ви будете готові до роботи, натисніть кнопку "Зробити MKV" праворуч. Цей процес може зайняти від двох хвилин до півгодини, залежно від специфікацій вашого комп’ютера та розміру файлу, але коли це буде зроблено, ви повинні мати хороший великий файл MKV, який чекає у зазначеній папці.

У деяких випадках вам навіть не потрібно конвертувати цей файл, оскільки файли MKV сумісні з настільною та мобільною версіями VLC, а також медіасервером Plex. Якщо це ваші основні методи перегляду відео з вашої бібліотеки, ви можете зупинитися на цьому. І все-таки може бути доцільним перетворити ці файли для економії місця; Файли Blu-ray, зокрема, мають велику кількість. Ось чому ви захочете застосувати програму перекодування - щоб мінімізувати розмір файлу та / або відтворити файл на декількох пристроях.

Примітка щодо 4K Ultra HD Blu-ray дисків

Оскільки 4K все частіше стає стандартом для кіно та телебачення, багато з вас, ймовірно, накопичують цілу нову колекцію Blu-ray Ultra HD. Багато з цих фільмів постачаються з цифровими копіями, але що, якщо у вас цього немає, чи що, якщо ви просто віддаєте перевагу альтернативній системі доставки додаткам, яким потрібні ці коди?

Одне з найбільших речей, яке вам знадобиться, якщо ви вирішите вирушити в цю неприємну подорож, - це терпіння. Якщо ви хочете вирвати 4K Ultra HD Blu-ray диск, це такможливо, але будьте готові витратити дорогоцінний час на вирішення будь-яких дивних питань, які можуть виникнути. Настільки добре, наскільки MakeMKV отримав за ці роки (підтримує тисячі дисків UHD!), Все ще існують тривалі проблеми з певними комбінаціями дисководів та прошивки, і не всі диски Blu-ray створюються однаково. Просто тому, що ви успішно розірвали свою копію Зоряні війни не означає, що ви отримаєте той самий результат із порівнянною копією Темний лицар. Деякі з вас можуть зіткнутися з проблемами з вилученням даних HDR, і пошук формули для злому власних кодеків, таких як Dolby Atmos, виявився значною перешкодою.

Якщо ви готові розібратися з усім цим, просто пам’ятайте, що ми ще на початку цього, тому це не зовсім просто, навіть для тих, хто знайомий з копіюванням інших дисків. По-перше, вам потрібен спеціальний 4K-привід Blu-ray для копіювання цих дисків, і, ймовірно, ви не володієте ним. Також може бути виконано кілька додаткових кроків, як-от створення текстового файлу з ключами розшифровки в ньому або зниження версії прошивки.

Зрештою, це може виявитись більшими проблемами, ніж це варте, але якщо після всіх цих застережень ви непохитні і вирішите, що хочете просунутися вперед, розриваючи свої 4K-диски Blu-ray, для отримання додаткової інформації відвідайте форуми MakeMKV. Зокрема, розділ поширених запитань про UHD є гарним місцем для початку.

Як перекодувати за допомогою Handbrake

Після успішного копіювання у вас з’явиться великий файл, який потрібно перекодувати для використання на різних пристроях. Перш ніж перекодувати, радимо переконатися, що ваше відео виглядає нормально - використовуйте VLC (якщо у вас його немає, доставіть його тут безкоштовно), щоб відтворити файл.

Для початку встановіть і відкрийте HandBrake (який ви можете отримати тут безкоштовно), натисніть на Source у верхньому лівому куті та знайдіть файл, який ви щойно розірвали.

Тепер ви можете вирішити, де ви хочете дивитись своє відео. Розробники програми вже створили пресети для багатьох продуктів; є кілька різних опцій для пристроїв Apple та Android, а також ігрові консолі PlayStation та Xbox та кілька потокових пристроїв. Ви також можете змінити будь-який із цих пресетів та зберегти їх з новими іменами або створити власні пресети з нуля. Вибір одного з цих попередньо встановлених налаштувань автоматично відрегулює всі налаштування відповідно до вашого вибору.

Ви також можете використовувати HandBrake для зміни розміру файлів; наприклад, якщо у вас є величезний файл MKV, ви можете вибрати пресет у підмножині "Matroska" (MKV означає Matroska Video) і запустити програму, щоб зменшити цей файл.

Якщо ви перекодуєте диск Blu-ray, процес працює однаково, але ви хочете вибрати інші налаштування, щоб уникнути непотрібного стиснення та зберегти якість відео. Для DVD-дисків немає жодної причини вибирати роздільну здатність вище 480p; це просто збільшить розмір файлу без підвищення якості. Для дисків Blu-ray ви хочете вибрати між 720p та 1080p - для економії місця радимо вибрати 720p для всього, що не використовуватиме переваги Full HD. Для відео з більшою візуальною сутністю, мабуть, варто вибрати 1080p.

Взагалі кажучи, пресет "High Profile" - розташований у підмножині Legacy - це гарне місце для початку, з обраними прохідними аудіокодеками (виберіть варіант HD аудіо для без втрат, якщо це ваш багаж) і значенням постійної якості RF 18 або так; це переважно особисті переваги, тому вам слід поекспериментувати, щоб з’ясувати, що найкраще працює.

Виберіть призначення файлу, пограйте з варіантами, поки у вас не буде все правильно, а потім натисніть і натиснітьПочніть.Ця частина займе деякий час, тому сидіти склавши руки, розслабтеся, і нехай HandBrake зробить свою справу. Після завершення процесу у вас з’явиться новий блискучий файл, готовий до відтворення на обраному вами пристрої. Цей процес теж є повторюваним; якщо у вас кілька різних пристроїв, ви можете просто змінити попередньо встановлені налаштування і знову запустити програму для того самого DVD або Blu-Ray (якщо ви вибрали нове місце призначення, щоб уникнути перезапису попереднього результату).

Це воно! Ви успішно скопіювали та перекодували DVD або Blu-ray диск. Тепер отримайте перегляд за допомогою медіасервера, такого як Plex, або улюбленого програмного забезпечення медіаплеєра.

Останні повідомлення