Як працює швидка зарядка?

На дедалі більш конкурентоспроможному ринку смартфонів люди ретельно вивчають кожну функцію, яку пропонують смартфони, від розміру екрана до обчислювальної потужності, перш ніж вибрати найкращий для них смартфон. Відносно новим у ряді популярних функцій є швидка зарядка. Тепер технологія дозволяє швидко заряджатись під час обмеженого простою, який ми знаходимо у нашому напруженому повсякденному житті. Хто б не хотів смартфон, який заряджається за лічені хвилини, а не за години?

Якби це було так просто. Стандарти зарядки - це складна суміш хімії та фізики, і кожен має свої власні набори обмежень, також проблема несумісності. Що ще гірше, виробники смартфонів, як правило, ляпають незрозумілі ярлики на своїх зарядних пристроях.

То як працює швидка зарядка? Глибоко вдихніть. Наш посібник із найпопулярніших стандартів бездротової зарядки розбиває їх на найосновніший рівень. Ось усе, що вам потрібно знати про адаптивну швидку зарядку Samsung, доставку живлення USB, швидку зарядку Qualcomm, зарядну деформацію OnePlus та багато іншого.

Основи

Як швидко працює зарядка

Перш ніж зануритися у бур’яни, давайте почнемо з основ.

Кожен смартфон має акумулятор, і кожен акумулятор забезпечує живлення більш-менш однаково.

Клітини, що складаються з двох електродів (одного позитивного та негативного) та електроліту, каталізують реакції, що перетворюють сполуки в нові речовини. З часом в електродах утворюються іони - атоми із занадто малою чи занадто великою кількістю електронів, спрямовуючи потік електронів до негативного зовнішнього виводу батареї та забезпечуючи ваш телефон електричним зарядом.

У батареях, що не заряджаються, ці хімічні реакції відбуваються лише один раз. Але в акумуляторних літій-іонних батареях, які живлять смартфони, реакції "оборотні". Коли акумулятор розряджається, хімічна реакція виробляє електрику, а коли акумулятор заряджається, хімічні реакції поглинають енергію.

Швидка зарядка

Отже, ми встановили, як акумулятори заряджаються та розряджаються. Але щоб зрозуміти, наскільки швидко працює зарядка, потрібно трохи знати щось, що називається контролером заряду.

Коротка примітка:

Оскільки ми будемо говорити про вольт, ампер і вату в ході нашого обговорення, ось оновлення. Вольти - це міра напруги, ампери - міра струму, а вати - міра електричної потужності. Типовою аналогією є садовий шланг: вольт еквівалентний тиску води в шлангу; струм еквівалентний швидкості потоку; потужність еквівалентна об'єму розпилювача носика. Отже, вати - це добуток вольт і ампер - вольт (V) помножений на ампер (A) дорівнює ватам (W).

Більший струм і вища напруга швидше заряджають батареї, але їхня кількість може бути обмежена.

Акумулятори смартфонів заряджаються, коли через них проходить струм. Більший струм і вища напруга швидше заряджають батареї, але їхня кількість може бути обмежена. Контролер заряду (IC) захищає від небезпечних стрибків струму.

Мікросхема контролера регулює загальний потік електроенергії в і з акумулятора. Взагалі кажучи, літій-іонні контролери визначають струм (в амперах), при якому акумулятор заряджається, вимірюючи струм і напругу елемента батареї, а потім регулюючи струм, що надходить. Деякі використовують перетворювач постійного струму в постійний струм, щоб змінити вхідну напругу, і любитель інтегральні схеми регулюють опір між входом зарядного пристрою та клемою акумулятора для збільшення потоку струму вгору або вниз.

Величина струму, який витрачає контролер заряду, зазвичай визначається програмним забезпеченням телефону.

Стандарти USB-зарядки

НапругаПоточнийМакс. Потужність
USB 1.05 В0,5А2,5 Вт
USB 2.05 В0,5А2,5 Вт
USB 3.05 В0,5А / 0,9А4,5 Вт
USB 3.1 (USB-C + USB-PD)5-20В0,5А / 0,9А / 1,5А / 3А / 5А100 Вт

Якщо ви все ще не розгойдуєте Palm Pilot з початку 90-х, швидше за все, ваш смартфон заряджається через USB-кабель. Існує дійсно вагома причина: Окрім того, що в наш час знайти USB-кабелі порівняно просто, USB має справді надійний, чітко визначений стандарт зарядки, який називається специфікацією USB Power Delivery.

Форум розробників USB визначає загалом чотири типи, по одному для кожної відповідної специфікації USB: USB 1.0, 2.0, 3.0 та 3.1.

Типовий штекер USB 1.0 і 2.0 може подавати до 5 В / 0,5 А (2,5 Вт).

Це швидкість зарядки типового телефону, і вона не має великої потужності. IPhone заряджається при 2A через USB, використовуючи 5V x 2A = 10W. Для порівняння, середня лампочка розжарювання споживає близько 40 Вт потужності.

За замовчуванням порти USB 3.0 підштовхують 5 В / 0,9 А (4,5 Вт).

USB-C, реверсивна вилка овальної форми на новіших смартфонах, - це зовсім інша тварина. Технічно він здатний нести специфікації USB 2.0, але більшість виробників обирають USB 3.1, який потенційно може подавати набагато вищу напругу.

Багато пристроїв USB 3.1 використовують переваги специфікації USB Power Delivery (USB-PD), яка має максимальну вихідну потужність 20 В / 5А (100 Вт). Смартфони зазвичай не витрачають стільки енергії - виробники зазвичай дотримуються меншого струму струму (наприклад, 3А), але це благо для ноутбуків USB-C, таких як MacBook Pro та Google Chromebook Pixel.

Трохи ускладнює ситуацію специфікація зарядки акумулятора, яка стосується спеціально енергії, що заряджається через USB-порт. Найновіша специфікація, Rev 1.2, визначає три різні джерела живлення: стандартний порт нижче за потоком (SDP), порт для зарядки нижче (CDP) та виділений порт для зарядки (DCP). CDP, специфікація сучасних смартфонів, ноутбуків та іншого обладнання, може подавати до 1,5 А.

Повністю сумісні смартфони та зарядні пристрої дотримуються обмежень USB 2.0 та BC1.2, але не всі телефони та зарядні пристрої відповідають вимогам. Ось чому, загалом кажучи, смартфони завжди за замовчуванням мають найнижчу швидкість зарядки.

Характеристики USB більше нагадують керівні принципи, ніж диктум. Стандарти швидкої зарядки, такі як Quick Charge від Qualcomm та Adaptive Fast Charging від Samsung, перевищують параметри напруги USB-специфікації, але навмисно - саме тому ваш телефон може заряджатись за лічені хвилини, а не за години.

Стандарти швидкої зарядки: у чому різниця?

Доставка живлення через USB

Стандарт USB Power Delivery (USB-PD) був розроблений Форумом розробників USB (USB-IF), і це стандарт, який будь-який виробник може використовувати на будь-якому пристрої з портом USB. Він може подавати до 100 Вт, тому підходить для використання на всіх типах пристроїв, крім смартфонів, включаючи деякі ноутбуки, за умови, що вони мають порт USB-C. USB-PD також приносить інші переваги. Напрямок живлення не фіксований, тому ви знайдете портативні зарядні пристрої, наприклад, які мають порт USB-C, який можна використовувати як для зарядки іншого пристрою, так і для заряджання самого акумулятора. USB-PD також забезпечує лише енергію, необхідну пристрою, тому той самий зарядний пристрій USB-PD може заряджати смартфон на максимальній швидкості, але потім також заряджати ноутбук на максимальній швидкості.

Різні виробники застосовують стандарт USB-PD по-різному. Ось, наприклад, як це використовують Apple і Google.

Швидка зарядка Apple через USB-PD

Огляд iPhone XS Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції
НапругаПоточнийМакс. Потужність
USB-PD14,5 В29 Вт

Плюси

 • Промисловий стандарт USB-PD працює зі зростаючою кількістю пристроїв.

Мінуси

 • Вам доведеться викласти кілька доларів, щоб скористатися перевагами - Apple не включає зарядні пристрої, сумісні з USB-PD, для багатьох своїх телефонів.

Apple iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 і iPhone 8 Plus реалізують USB-PD, той самий галузевий стандарт, що використовується в iPad Pro, 12-дюймовий MacBook, Chromebook Pixel від Google і X1 Carbon від Lenovo. Найбільшою перевагою є сумісність - USB-PD не потребує спеціальних кабелів або настінних адаптерів.

Підтримувані виходи, кабелі та адаптери

Вам доведеться витратити на аксесуари, якщо ви хочете скористатися перевагами iPhone-сумісності USB-PD, оскільки Apple ще недавно не упаковувала кабелі USB-C або адаптери в коробки iPhone. Вам також потрібно буде придбати кабель Lightning to USB-C, який підтримує USB-PD - якщо ви використовуєте стандартний кабель Lightning із адаптером USB-C до USB-A, зарядний пристрій буде за замовчуванням найнижчою потужністю.

Ось що рекомендує Apple:

 • Яблучний адаптер живлення USB-C на 29 Вт, 61 Вт або 87 Вт.
 • Порівнянний сторонній адаптер живлення USB-C, який підтримує USB Power Delivery (USB-PD).

Швидкість зарядки

Незалежно від того, який зарядний пристрій USB-C ви придбали, вам доведеться миритися з жорстко закодованими обмеженнями безпеки на своєму iPhone. Швидка зарядка починається, коли ємність становить від 0% до 79%, але припиняється, коли вона досягає 80%.

Якщо ви не проти виплатити кілька додаткових доларів за зарядку аксесуарів, ви отримуєте набагато швидшу зарядку, ніж в іншому випадку. IPhone, що швидко заряджається, може заряджатись від 0% до 50% за 30 хвилин за допомогою USB-PD.

Швидка зарядка Google через USB-PD

Google Pixel 3 та Pixel 3 XL Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції
НапругаПоточнийМаксимальна потужність
USB-PD18 Вт

Плюси

 • Той самий комплект USB-PD буде працювати з низкою пристроїв.
 • Google постачає в комплекті зарядний пристрій для швидкого заряджання та кабель.

Мінуси

 • Максимальна швидкість не така висока, як пропонують інші виробники.

Кожен телефон Google Pixel від оригінального до Pixel 4a здатний швидко заряджатись дротом до 18 Вт за допомогою стандарту USB-PD - того самого стандарту, який використовує Apple. Для цього не потрібні спеціальні зарядні пристрої та кабелі.

Підтримувані виходи, кабелі та адаптери

Ви можете використовувати зарядний пристрій та кабель у коробці з телефоном Pixel, щоб насолоджуватися максимальними швидкостями заряджання. Якщо ви хочете отримати сторонні аксесуари, тоді використовуйте будь-який USB-C з адаптерами живлення USB і кабелями. Якщо ви використовуєте кабель USB-C до USB-A, він заряджатиме ваш Pixel повільніше, незалежно від адаптера живлення, до якого ви підключаєтеся.

Швидкість зарядки

Телефон Pixel може швидко заряджатись від 0% до приблизно 80%, але буде гальмувати після цього. Ви знайдете однакові обмеження для більшості телефонів.

Використовуючи кабель та 18 Вт адаптер, що постачається, або будь-який гідний сторонній адаптер із подібним або вищим рейтингом, ви можете отримати 7 годин використання за 15-хвилинну зарядку.

Швидка зарядка Qualcomm

Саймон Хілл / Цифрові тенденції
НапругаПоточнийМаксимальна потужність
Швидка зарядка 1.05 В10 Вт
Швидка зарядка 2.05 В / 9 В / 12 В1,67А / 2А18 Вт
Швидка зарядка 3.03,6 В - 20 В (з кроком 200 мВ)2,5А / 4,6А18 Вт
Швидка зарядка 4.0+5 В / 9 В (USB-PD), 3,6 В - 20 В (з кроком 200 мВ)3A (USB-PD), 2,5A / 4,6A27 Вт (USB-PD)
Швидка зарядка 5.05 В / 9 В (USB-PD), 3,3 В - 20 В (з кроком 200 мВ)3A / 5A /> 5A100 Вт +

Плюси

 • Один з найбільш широко застосовуваних стандартів зарядки.
 • Сумісний із попередніми версіями Quick Charge.
 • Вбудовані функції безпеки запобігають перегріванню та короткому замиканню.

Мінуси

 • Quick Charge 3.0 не сумісний з USB-PD.

Швидка зарядка виробника чіпів Qualcomm - один із найбільш широко впроваджуваних стандартів зарядки на ринку. Це не помилка - це необов’язкова функція системної на чіпі технології Qualcomm, як Snapdragon 855, 845, 835, 820, 620, 618, 617, 430 та інші, які забезпечують живлення таких телефонів, як Samsung Galaxy S10, Google Pixel 3 , та LG V40 ThinQ. Але ця технологія не пов’язана з процесорами Snapdragon від Qualcomm - будь-який виробник смартфонів може вільно ліцензувати технологію контролера живлення Quick Charge.

Технічні характеристики та сумісні адаптери

Швидка зарядка забезпечує швидку зарядку, збільшуючи зарядну напругу, що, в свою чергу, збільшує потужність. Оголошений у липні 2020 року, Quick Charge 5 - це останній стандарт серії, який обіцяє можливість зарядити телефони до 50% за п’ять хвилин. Хоча підтримка в даний час обмежена недавніми телефонами, такими як Samsung Galaxy S20, підтримка Quick Charge 4.0+ зростає в популярності, і ви можете знайти її в таких телефонах, як LG G8 ThinQ, Razer Phone 2 та Xiaomi Mi Mix 3, і вона може забезпечити до 27 Вт потужності. Більш широко використовуваний діапазон напруги Quick Charge 3.0 становить мінімум 3,6 В і максимум 20 В, що збільшує або зменшує швидкість зарядки 3,0 за допомогою інтелектуального переговорів про оптимальну напругу (INOV), щоб визначити найбільш ефективну напругу в будь-якій точці подачі під час зарядки. При найвищій напрузі Quick Charge 3.0 може подавати 18 Вт енергії.

Quick Charge 4 та новіші додають додатковий бонус сумісності із зарядними пристроями USB-PD, але Quick Charge 3.0 та старіші працюють лише із сертифікованими аксесуарами Quick Charge. Проте повсюдне поширення Quick Charge означає, що є з чого вибрати. На веб-сайті Qualcomm є частковий перелік найпопулярніших варіантів.

Швидкість зарядки

Qualcomm стверджує, що Quick Charge 5 може повністю зарядити смартфони за 15 хвилин, а найновіша версія Quick Charge 4+ може зарядити смартфони до 50% всього за 15 хвилин. Більш повсюдна Quick Charge 3.0 забезпечує приблизно 50% ємності за півгодини.

Під час нашого тестування Quick Charge 4+ збільшив потужність акумулятора Razer Phone 2 на 4000 мАг з 18% до 90% всього за годину.

Заходи безпеки

Інтелектуальне термобалансування Quick Charge переміщує струм по найхолоднішому шляху, а датчики пристрою контролюють температуру корпусу та роз’єму, щоб запобігти перегріванню та короткому замиканню.

Супер швидка зарядка Samsung та адаптивна швидка зарядка

Galaxy S10 Plus Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції
НапругаПоточнийМакс. Потужність
Адаптивна швидка зарядка Samsung5 В / 9 В18 Вт
Супершвидка зарядка Samsung 1.011В2,25А25 Вт
Samsung Super Fast Charging 2.010 В4.5А45 Вт

Плюси

 • Вбудований у всі пристрої Samsung.
 • Адаптивна швидка зарядка сумісна з Quick Charge 2.0, супершвидка зарядка сумісна з USB PD.

Мінуси

 • Як правило, консервативний.

Адаптивна швидка зарядка від Samsung є ексклюзивною для пристроїв Galaxy, таких як Galaxy S9 та Note 8. На відміну від Quick Charge та інших конкуруючих швидких стандартів, вона повністю сумісна з Exynos, системою на чіпі, яку зазвичай можна зустріти в міжнародних варіантах пристроїв Samsung.

Samsung представила супершвидку зарядку з Samsung Galaxy S10 5G. Цей телефон має акумулятор на 4500 мАг та підтримує зарядку до 25 Вт за допомогою стандарту зарядки USB Power Delivery 3.0 PPS (програмоване джерело живлення). Samsung Galaxy Note 10 Plus досягає ще більших швидкостей, використовуючи функцію Super Fast Charging 2.0 (як це роблять пізніші моделі, такі як S20 та Note 20). Однак, щоб досягти найшвидшої зарядки, для якої потрібен спеціальний адаптер із незвичайним напругою 10 В та 4,5 А для виходу 45 Вт, це означає, що йому також потрібен кабель 5 А.

Технічні характеристики та сумісні адаптери

Теоретичний пік адаптивного швидкого заряджання Samsung становить 9 В / 2А (18 Вт), а супершвидкого заряджання - 10 В / 4,5 А (45 Вт). Обидва стандарти, як правило, є дещо консервативнішими на практиці. Щоб скористатися найвищими швидкостями, потрібно придбати сертифікований зарядний пристрій, але більшість пристроїв Samsung підтримують аксесуари, сумісні з Quick Charge або PPS.

Швидкість зарядки

Samsung не публікує час зарядки для адаптивного швидкого заряджання або надшвидкого заряджання. Але під час нашого тестування Galaxy S8, який має акумулятор ємністю 3000 мАг, зайняв близько двох годин, щоб повністю зарядитися. Тим часом Note 10 Plus повністю зарядилася за стандартом супершвидкої зарядки.

Заходи безпеки

Важко отримати технічну статистику про адаптивну швидку зарядку, але анекдотично кажучи, це на консервативній стороні. Згідно детального аналізу стандартів швидкої зарядки XDA, Galaxy S8 Plus підтримує найхолоднішу температуру серед усіх флагманів із швидкою зарядкою на ринку.

Motorola TurboPower

Moto G7 TurboPower Саймон Хілл / Цифрові тенденції
НапругаПоточнийМаксимальна потужність
TurboPower 159 В / 12 В1,2А / 1,67А15 Вт
TurboPower 255 В / 9 В / 12 В2,15А / 2,85А25 Вт
TurboPower 305 В5.7А28,5 Вт

Плюси

 • Вбудований у всі пристрої Motorola.
 • Сумісний із Quick Charge 3.0.

Мінуси

 • Не так швидко, як деякі стандарти зарядки.

Стандарт TurboPower від Motorola, допрацьована версія Quick Charge 3.0, поставляється на таких пристроях, як Moto G8.

Технічні характеристики та сумісні адаптери

Адаптери TurboPower поставляються в трьох варіантах: TurboPower 15, TurboPower 25 і TurboPower 30. Найшвидший, TurboPower 30, забезпечує 5 В і до 5,7 А для приблизно 28,5 Вт потужності.

TurboPower має більше, ніж зарядний пристрій. Компанія Motorola заявляє, що співпрацює з виробниками при розробці нестандартних батарей, а також, що її програмне забезпечення для керування живленням контролює стан і стан батареї, а потім відповідно регулює вхідний заряд.

Подібно до адаптивного швидкого заряджання Samsung, вам не потрібен адаптер TurboPower, щоб швидко зарядити смартфон, обладнаний TurboPower. Стандарт зарядки Motorola сумісний з будь-яким адаптером Quick Charge 3.0 (або новішим).

Швидкість зарядки

Motorola заявляє, що TurboPower 30 може забезпечити до 15 годин автономної роботи за 15 хвилин.

Заходи безпеки

Обладнання для управління тепловим режимом TurboPower призначене для уникнення уповільнення зарядки через нагрівання, зазначає Motorola, а також для підтримки стабільної та швидкої швидкості зарядки.

MediaTek Pump Express

як працює швидка зарядка -
НапругаПоточнийМаксимальна потужність
MediaTek Pump Express 2.0+5 В - 20 В (з кроком 0,5 В)3A / 4,5A +15 Вт
MediaTek Pump Express 3.03 В - 6 В (з кроком 10-20 мВ)5A +25 Вт / 30 Вт
MediaTek Pump Express 4.03 В - 6 В (з кроком 10-20 мВ)5A +25 Вт / 30 Вт

Плюси

 • Вбудовані заходи безпеки запобігають перегріванню, короткому замиканню.
 • Сумісний із Quick Charge 2.0.

Мінуси

 • Потенційно повільніший за деякі стандарти.

MediaTek, тайванський виробник чіпів, головним чином орієнтований на бюджетні та середні пристрої, має свій власний стандарт зарядки: Pump Express. Pump Express 2.0+ та Pump Express 3.0 співіснують - Pump Express 2.0 націлений на недорогі пристрої Micro USB та USB-C, а Pump Express 3.0 - на висококласні телефони USB-C. Новіший Pump Express 4.0 такий самий, як і 3.0, але також включає підтримку бездротової зарядки Qi потужністю до 15 Вт.

Технічні характеристики та сумісні адаптери

Pump Express 2.0+ заряджається від 5 до 20 В порівняно з 3 В - 6 В від Pump Express 3.0, що може здатися перевагою.Але Pump Express 2.0+ досягає 4,5 А порівняно з 5A + Pump Express 3.0 і заряджається у три етапи - звичайний, Turbo 1 та Turbo 2 - найшвидший з яких підтримує лише 15 Вт (1,67 A).

Pump Express 3.0 має інші переваги перед Power Express 2.0. Він сумісний з будь-яким адаптером USB-PD, що підтримує від 3 В до 6 В при 5A +, та будь-яким кабелем, що підтримує 5A. Pump Express 4.0 також сумісний з програмованими джерелами живлення USB PD 3.0, тому будь-який швидкий зарядний пристрій USB-PD 3.0 повинен працювати з ним.

Швидкість зарядки

За даними MediaTek, пристрої Pump Express 3.0 або 4.0 можуть заряджатись до 75% за 20 хвилин. Пристроям Pump Express 2.0+ потрібно приблизно 30 хвилин, щоб досягти тієї ж потужності.

Заходи безпеки

Pump Express реалізує понад 20 механізмів безпеки для запобігання короткому замиканню, повідомляє MediaTek. Технологія "система на чіпі" від компанії Richtek, яку вона нещодавно придбала, захищає від коливань батареї та температури пристрою.

OnePlus Dash та Warp Charge та Oppo VOOC

Огляд OnePlus 6T Енді Боксолл / Цифрові тенденції
НапругаПоточнийМаксимальна потужність
Плата за тире5 В20 Вт
Деформація заряду5 В30 Вт
Oppo VOOC5 В25 Вт
Oppo Super VOOC10 В50 Вт

Плюси

 • Зберігає телефони крутішими.
 • Один із найшвидших стандартів зарядки.
 • Адаптери, що входять до складу сумісних смартфонів.

Мінуси

 • Дуже патентована.

Шеньчжень, китайський OnePlus, ліцензує Dash Charge та Warp Charge від Oppo. Він базується на системі Oppo VOOC (напруга відкритого багатоступінчастого постійного струму) і є головною функцією в OnePlus 6T та будь-якому іншому телефоні OnePlus, повернувшись до OnePlus 3. Він був перейменований на Warp Charge з OnePlus 6T McLaren Edition і це те, що ви знайдете і в OnePlus 8 Pro. Oppo також розробив набагато швидший Super VOOC, але він доступний лише на кількох телефонах, таких як Oppo RX17 Pro.

Технічні характеристики та сумісні адаптери

Dash Charge працює на піку 5 В / 4 А (20 Вт), трохи нижче, ніж 5 В / 5 А (25 Вт) VOOC. Напружуючи силу струму зарядного пристрою замість напруги, він може досягти більш рівномірного розподілу електричного струму на більш високих рівнях. Це завдяки спеціальному настінному адаптеру, який модулює силу струму в режимі реального часу. Мікроконтролер контролює рівень заряду та синхронізується із схемою телефону, щоб регулювати напругу та струм, а спеціально розроблений кабель забезпечує більший струм, мінімізуючи коливання потужності.

Це все власне. Dash і Warp Charge працюють лише з телефонами OnePlus та сумісними настінними адаптерами та автомобільними зарядними пристроями. Зовнішні акумулятори, сертифіковані Dash Charge, важко знайти, а стандарт швидкої зарядки OnePlus не працює з готовими USB-кабелями - кабелі Dash Charge трохи товщі для розміщення додаткової напруги.

Однак вам не доведеться витрачати додаткові кошти, якщо ви купуєте телефон OnePlus. Кожен смартфон OnePlus постачається із настінним адаптером та зарядним шнуром, сумісним із Dash або Warp Charge.

Швидкість зарядки

OnePlus ставить Dash Charge на 60% за 30 хвилин. Під час нашого тестування OnePlus 3 заряджався від 2% до 100% за 1 годину 14 хвилин. Ми виявили, що Warp Charge забирав OnePlus 8 Pro з 0% до 55% за 24 хвилини, а заряджає до 100% лише за годину.

Oppo стверджує, що телефони з підтримкою VOOC можуть заряджатися до 75% за 30 хвилин. Коли ми зарядили систему Super VOOC Oppo RX17 Pro, вона зросла з 0% до 40% всього за 10 хвилин.

Заходи безпеки

Dash і Warp Charge призначені для швидкого розсіювання тепла. Оскільки зарядний пристрій перетворює високу напругу від джерела живлення адаптера в нижчу напругу, більша частина тепла від перетворення ніколи не надходить до телефону, і постійний струм зменшує потенціал теплового регулювання.

Пристрої, сумісні з Dash Charge, також мають апарат для управління та розсіювання тепла, який проходить ретельну п’ятиточкову перевірку безпеки.

Huawei SuperCharge

НапругаПоточнийМаксимальна потужність
Huawei SuperCharge4,5 В - 10 В4А / 4,5А / 5А40 Вт

Плюси

 • Сумісність з USB-PD.
 • Ретельні заходи безпеки.
 • Адаптери, що входять до складу сумісних смартфонів.

Мінуси

 • Потенційно повільніший за деякі стандарти.

SuperCharge, китайський виробник смартфонів, власний стандарт зарядки, вбудований у такі телефони, як Huawei P40 Pro, Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20 Pro та Huawei P10. Це трохи схоже на Quick Charge, оскільки для досягнення швидшої зарядки він використовує напруги, що перевищують середні, але тут трохи більше, ніж на перший погляд.

Технічні характеристики та сумісні адаптери

SuperCharge автоматично адаптує вхідну напругу та струм, що надходить, залежно від стану акумулятора телефону та внутрішньої температури телефону. Старі настінні адаптери SuperCharge та автомобільні зарядні пристрої підтримують три режими зарядки - 5 В / 2 А, 4,5 В / 5 А та 5 В / 4,5 А (до 22,5 Вт) - і використовують вбудований чіпсет для регулювання напруги, усуваючи необхідність перетворення напруги в телефоні, що виробляє тепло. Остання версія пропонує 10 В / 4 А до 40 Вт.

На відміну від фірмових стандартів зарядки, таких як Pump Express та Dash Charge, Supercharge сумісний з USB-PD. Це завдяки протоколу Smart Charge від Huawei, який інтелектуально перемикається між режимами зарядки залежно від того, який адаптер зарядки підключений.

Щоб скористатися технологією SuperCharge від Huawei, потрібно придбати сумісний настінний адаптер, однак стандартна сумісність із стандартом Quick Charge від Qualcomm означає, що будь-які сумісні з SuperCharge пристрої можуть скористатися перевагами Quick Charge. Кожен смартфон, сумісний із SuperCharge, постачається із сумісним настінним адаптером.

Швидкість зарядки

Huawei не надає оцінки зарядки SuperCharge, але нам вдалося повністю зарядити P40 Pro приблизно за 1 годину 10 хвилин.

Заходи безпеки

Протокол Smart Charge від Huawei, запатентована частина специфікації SuperCharge, визначає навантажувальну здатність зарядного пристрою та кабелю та зменшує відповідне напруження.

Крім того, SuperCharge використовує спеціалізовані компоненти, які «оптимізовані» для обробки більш високих струмів, включаючи восьмишарову систему охолодження та спеціальну накладку, яка підтримує прилади до 5 градусів Цельсія кулером, ніж інші стандарти швидкої зарядки. Huawei заявляє, що пристрої SuperCharge проходять щорічні випробування та 10 випробувань надійності, що охоплюють все, від короткого замикання до екстремальних температур.

Майбутнє швидкої зарядки

Технологія швидкої зарядки постійно змінюється. Досягнення інтегральних схем, контролерів заряду, адаптерів та кабелів можуть означати, що смартфони заряджаються за лічені хвилини, а не за години, ближче, ніж ви думаєте. Ми також спостерігаємо, як на ринок виходить все більше і більше швидких зарядних пристроїв, які є меншими та потужнішими, ніж будь-коли раніше. Швидкість зарядки значно покращилася за останні кілька років, і ми раді бачити, що ця тенденція, схоже, продовжиться.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found