Як змінити асоціації файлів у Windows 10

Якщо ви коли-небудь стикалися з проблемою Windows, яка намагається відкрити файл у зовсім неправильній програмі, ви не самотні. Хоча ви можете обійти це за допомогою Відкрити за допомогоюкоманда, є спосіб переконатися, що вам не потрібно цього робити щоразу: Дізнайтеся, як змінити асоціації файлів.

Якщо ви не впевнені, з яким типом файлу хочете змінити асоціацію, клацніть певний файл правою кнопкою миші та клацніть Властивості з отриманого меню. Шукати Тип файлу у верхній частині вікна властивостей. Трибуквене позначення поряд із цим - це тип файлу. Ви можете зробити це за індивідуальним типом файлу або змінити всі з одного місця.

Зміна одного типу файлу

Найшвидший спосіб змінити один тип файлу - це зробити з нього Відкрити за допомогою меню, про яке ми згадали. Якщо ви хочете змінити більше одного типу файлів одночасно, перейдіть до наступного розділу.

Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші файл того типу, для якого ви хочете змінити асоціацію.

Крок 2: Виберіть Відкрити за допомогою з отриманого меню.

Крок 3: Потім Windows запропонує вам програму або список програм, які можуть діяти за замовчуванням для цього типу файлу. Якщо ви бачите потрібний, виберіть його, і Windows відкриє цей файл у вибраній вами програмі.

Якщо ви не бачите бажаного додатка, то з меню, яке з’явиться, коли ви виберете Відкрити за допомогою ..., або шукайте його, вибравши Шукайте в магазині Microsoft варіант або клацніть Виберіть інший додаток для розширеного списку вже встановлених програм.

Крок 4: Коли ви знайшли потрібну програму та її було вибрано, просто клацніть сірий гаразд кнопку. Ви також можете встановити позначку з позначкою Завжди використовуйте цю програму для відкриття файлів [типу файлу] перш ніж натиснути кнопку OK, якщо ви хочете, щоб програма відкривала всі файли цього типу вперед.

Відтепер будь-які файли цього типу будуть відкриватися у вибраній вами програмі.

Зміна будь-яких і всіх

Якщо ви хочете змінити декілька різних типів файлів - або навіть усі - тоді найкраще вибрати меню Налаштування.

Крок 1: Натисніть клавішу Windows і X і натисніть Налаштування з отриманого меню.

Також можна шукати Налаштування у рядку пошуку Windows та натисніть відповідний результат.

Крок 2: Виберіть Програми зі списку опцій.

Крок 3: Клацніть Програми за замовчуванням з лівого меню.

Крок 4: Прокрутіть вниз, якщо потрібно, і натисніть Виберіть програми за замовчуванням за типом файлу.

Потім вам буде запропоновано список усіх типів файлів, які підтримує Windows 10, та пов’язані з ними програми праворуч. Якщо для типу файлу не налаштовано конкретну програму для його обробки, замість цього буде сірий значок "+".

Крок 5: Прокрутіть список, щоб знайти тип файлу, для якого потрібно змінити асоціацію файлів. Клацніть на програму або піктограму “+” праворуч.

Крок 6: Виберіть бажану програму зі списку, що з’явиться, та клацніть відповідну піктограму.

У випадку деяких типів файлів буде кілька варіантів, тоді як інші можуть не мати жодного.

Якщо немає можливості, ви можете або завантажити сумісну програму з Інтернету самостійно, або вибрати Шукайте програму в магазині Microsoft , який переведе вас до магазину Microsoft. У вікні, що з’явиться, вам будуть представлені відповідні програми, які можуть відкрити відповідний тип файлу.

Вибравши бажану програму, все! Ваші асоціації файлів змінено, і ваша програма за замовчуванням для цього конкретного типу файлу тепер буде тією, яку ви хочете, а не чимось іншим. Ви можете змінити інших або змінити їх назад, використовуючи той самий метод, але якщо ви коли-небудь станете занадто приємним із вашими асоціаціями файлів і просто хочете скинути їх за замовчуванням, ось наш посібник із скидання Windows.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found