Як знайти IP-адресу маршрутизатора для налаштування та безпеки

Набридло бути єдиною бездротовою мережею у вашому багатоквартирному будинку без розумних назв, таких як “Wu-tang LAN” або “Bill Wi the Science Fi”? Або, можливо, ви просто хочете зробити свій мережевий пароль більш безпечним, щоб він не дозволяв вашим сусідам відмовлятись від вашого інтернет-з’єднання.

Щоб внести ці зміни, потрібно знати IP-адресу маршрутизатора. Чому? Більшість маршрутизаторів забезпечують панель управління, доступ до якої здійснюється лише через веб-браузер. Щоб отримати доступ до цієї панелі, потрібно ввести IP-адресу маршрутизатора в адресний рядок браузера.

Але що, якщо ви не знаєте адреси або просто забули її? Ми покажемо вам, як знайти IP-адресу вашого маршрутизатора.

Поради та підказки щодо маршрутизатора

  • Найкращі бездротові маршрутизатори
  • Як скинути налаштування маршрутизатора
  • Як придбати маршрутизатор Wi-Fi

Якщо ви шукаєте новий маршрутизатор, обов’язково ознайомтесь з нашим посібником з найкращих маршрутизаторів, доступних на ринку.

Загальнодоступні та приватні IP-адреси

Чи знали ви, що ваш комп'ютер може бути пов'язаний з двома різними IP-адресами? Зазвичай їх називають державними проти приватних чи зовнішніми проти внутрішніх. Коли ми говоримо про приватну або внутрішню IP-адресу, це адреса, призначена вашому комп’ютеру маршрутизатором. Однак тут є важливі відмінності, які вам все одно потрібно знати.

Публічна IP-адреса

Це адреса, яку ваш постачальник послуг Інтернету (ISP) присвоює вашій модем підключення до Інтернету. Подумайте про це як про публічну адресу будинку чи будівлі. Якщо ваш ПК переходить до іншої бездротової мережі, загальнодоступна IP-адреса зміниться.

Коли люди зазвичай говорять про IP-адресу або захищають свою IP-адресу для конфіденційності, саме про неї вони говорять. Якщо ви не використовуєте шифрування для захисту свого місцезнаходження, ви можете миттєво знайти його, перейшовши на сайти, такі як whatismyip.org, або навіть просто погугливши “IP-адресу”.

Приватна IP-адреса

Ваш маршрутизатор встановлює приватну IP-адресу для кожного пристрою, підключеного до вашої локальної мережі. Ось як ваш маршрутизатор розпізнає ваш комп’ютер і знає, які дані йому надсилати, коли ви переглядаєте Інтернет.

Ця приватна IP-адреса може бути корисною при перевірці взаємодії маршрутизатора з пристроями, підключених до нього пристроїв тощо. Приватну IP-адресу знайти дещо складніше, і це те, що ми шукаємо в цій статті.

Пошук приватної IP-адреси через ваш комп’ютер

Незалежно від виробника або моделі вашого маршрутизатора, є надійний спосіб знайти його IP-адресу, навіть якщо він не працює за замовчуванням. Це найшвидший спосіб отримати свою IP-адресу, коли ви ввійшли у свою операційну систему.

Windows 10

Крок 1: Введіть "cmd" у поле пошуку та натисніть верхній результат, щоб отримати доступ до Командний рядок.

Або ж клацніть правою кнопкою миші на Почніть і виберіть Windows PowerShell в меню Power User.

Крок 2: Відкривши PowerShell або командний рядок, просто введіть “ipconfig / all”, щоб відкрити вікно з інформацією про підключення до вашої мережі.

Це одна з найважливіших команд, яку потрібно знати, коли мова йде про використання інтерфейсу командного рядка.

Поле позначене Шлюз показує IP-адресу будь-якого маршрутизатора, до якого ви підключені на той момент. Майже для всіх маршрутизаторів ви можете ввести цю IP-адресу в рядку URL-адреси браузера, щоб отримати доступ до сторінки входу вашого маршрутизатора.

MacOS

MacOS дозволяє дуже легко знайти вашу IP-адресу в потрібних налаштуваннях.

Крок 1: відчинено Системні налаштування від Dock - це піктограма на основі шестерні.

Крок 2: Виберіть глобус у формі Мережа значок.

У наступному вікні, де написано Статус: підключено, подивіться відразу нижче, і ви побачите інформацію про те, до якої мережі ви підключені та яка ваша поточна IP-адреса. Однак нам потрібна адреса маршрутизатора, тож давайте рухатись далі.

Крок 3: Клацніть на Розширений кнопку.

Крок 4: Виберіть TCP / IP на наступному екрані. Це призведе до більш детальної інформації про адресу вашого маршрутизатора, якщо це необхідно.

Налаштування маршрутизатора

У вас також є можливість увійти до налаштувань маршрутизатора в Інтернеті та перевірити там свою IP-адресу, а також безліч іншої інформації та інструментів маршрутизатора. Це ідеальний варіант, якщо ви хочете змінити деякі налаштування, поліпшити пароль, перевірити всі підключені пристрої та виконати інші різноманітні завдання з обслуговування.

Існує багато різних компаній, які виробляють маршрутизатори, і нижче ви знайдете інформацію для входу до всіх основних брендів. Якщо маршрутизатора немає в списку, RouterPasswords має велику базу даних імен користувачів та паролів за замовчуванням, відсортованих за маркою та моделлю.

Якщо ви виявите, що не можете ввійти в адміністративну панель за допомогою одного з них, можливо, ваші облікові дані в якийсь момент було змінено. Потрібна допомога у відстеженні цього пароля? Розгляньте менеджер паролів, такий як у нашому посібнику.

Linksys

Крок 1: Більшість маршрутизаторів Linksys мають однакові налаштування за замовчуванням. До адміністративної панелі можна отримати доступ на більшості маршрутизаторів Linksys, ввівши 192.168.1.1 в адресному рядку вашого браузера. Якщо у вас є розумний маршрутизатор, введіть замість цього myrouter.local.

Крок 2: Увійдіть, використовуючи "адміністратор" як для імені користувача, так і для пароля, припускаючи, що ви ще не змінили ім'я користувача та пароль за замовчуванням.

Крок 3: Ви захочете змінити паролі маршрутизатора під час першого входу. В іншому випадку ви залишаєтесь сприйнятливим до будь-кого у вашій мережі Wi-Fi, який отримує доступ до сторінки адміністратора вашого маршрутизатора.

Крок 4: Якщо у вас новіший маршрутизатор Linksys, у вас також може бути додаток Linksys для налаштування та управління. Ви можете увійти в систему та вибрати свій маршрутизатор, щоб побачити більше інформації про нього, яка повинна включати IP-адресу разом з іншими даними.

Якщо вам потрібна додаткова допомога, скористайтеся офіційним порталом підтримки Linksys.

D-Link

Крок 1: Ви зможете увійти в свій маршрутизатор D-Link за допомогою mydlinkrouter.local або 192.168.0.1. Якщо це не допомогло, спробуйте 192.168.1.1.

Крок 2: Ім'я користувача за замовчуванням - "адміністратор", і ви захочете залишити поле пароля порожнім.

Крок 3: Оскільки більшість маршрутизаторів D-Link за замовчуванням не захищені паролем, потрібно якомога швидше додати пароль, щоб запобігти доступу хакерів до вашої мережі.

Крок 4: D-Link також має безліч програм для управління своїми пристроями, включаючи програму Wi-Fi D-Link. Якщо у вас є програма Wi-Fi або подібна програма D-Link, можливо, буде простіше увійти в систему, перейдіть до налаштувань і виберіть Інтернет , щоб побачити більше інформації про ваше з'єднання.

D-Link також має спеціальну базу знань про підтримку, якщо вам потрібна додаткова допомога.

Бєлкін

Крок 1: Майже для всіх маршрутизаторів Belkin веб-налаштування за замовчуванням розташовані на 192.168.2.1, хоча // маршрутизатор також може працювати для вас. Завдяки методу, за яким встановлюються облікові дані для входу, швидше за все, вам не доведеться нічого вводити в поля імені користувача та пароля при спробі отримати доступ до адміністративної панелі.

Крок 2: За замовчуванням маршрутизатори Belkin не мають пароля для облікового запису адміністратора. Це означає, що поле для імені користувача слід залишити порожнім, хоча, можливо, вам доведеться ввести “admin”.

Крок 3: Ви точно захочете змінити ім’я користувача та пароль, якщо у вас є маршрутизатор Belkin. Кому, хто має доступ до вашої мережі, просто внести зміни на панелі адміністратора, що може відкрити діри в безпеці або дозволити їм встановлювати шкідливе програмне забезпечення та програмне забезпечення для злому.

Більше інформації про конкретні моделі маршрутизаторів можна знайти на веб-сайті підтримки Belkin.

TP-Link

Крок 1: Типовою адресою TP-Link має бути 192.168.1.1, тому почніть із цього посилання для входу.

Крок 2: Ім'я користувача та пароль за замовчуванням для маршрутизаторів TP-Link є обома адміністратор, який ви можете використовувати для входу, якщо ви цього не робили раніше (і, звичайно, повинні змінити після). Це дасть вам різноманітні основні варіанти перегляду налаштувань бездротової мережі.

Крок 3: Новіші маршрутизатори TP-Link сумісні з програмою TP-Link Tether. Це може бути простіший спосіб отримати інформацію про маршрутизатор, наприклад вашу IP-адресу. У програмі Tether перейдіть до Інструменти розділ, а потім виберіть Підключення до інтернету щоб побачити деталі.

Netgear

Крок 1: У ряді маршрутизаторів Netgear є дані для входу внизу або ззаду пристрою, але якщо у вас цього немає, компанія все ще полегшила доступ до вашої адміністративної панелі. Просто введіть routerlogin.net в адресному рядку браузера або перейдіть до 192.168.0.1, щоб отримати доступ до екрана входу.

Крок 2: Ім'я користувача майже завжди "адміністратор,” і пароль буде "пароль" або "1234", якщо ви використовуєте старіший пристрій.

Крок 3: Наявність текстової URL-адреси полегшує запам’ятовування, але також робить налаштування маршрутизатора більш уразливими. Якщо хтось має доступ до вашої мережі, їм не потрібно визначати її IP-адресу. З цієї причини особливо важливо змінити стандартний логін, щоб запобігти небажаним змінам налаштувань мережі.

Крок 4: Маршрутизатори Netgear також можуть використовувати додаток Nighthawk для управління налаштуваннями, тестів швидкості тощо. Якщо у вас є програма Nighthawk, ви можете перейти безпосередньо до Налаштування Wi-Fi щоб переглянути інформацію про підключення, яка може бути простішою альтернативою.

База знань служби підтримки Netgear надасть вам більше інформації про конкретні моделі маршрутизаторів, якщо вам це потрібно.

Asus

Крок 1: Майже всі маршрутизатори Asus за замовчуванням використовують 192.168.1.1, що полегшує доступ до адміністративної панелі у вашому браузері. Однак новіші маршрутизатори направлятимуть запити на router.asus.com на сторінку налаштування вашого локального маршрутизатора.

Крок 2: Ім'я користувача та пароль повинні бути "адміністраторами" майже для всіх моделей та версій мікропрограми.

Крок 3: Паролі за замовчуванням можуть допомогти, якщо ви ніколи раніше не змінювали свої налаштування, але рекомендується змінювати їх під час першого доступу до адміністративної панелі, щоб запобігти несанкціонованому доступу тих, хто має доступ до вашої мережі Wi-Fi.

Крок 4: Asus використовує програму Asus Router для управління налаштуваннями, налаштуваннями, безпекою тощо. Якщо у вас є цей додаток, ви можете відкрити його, вибрати Пристроїта виберіть маршрутизатор, щоб у будь-який час переглянути вашу IP-адресу.

Команда підтримки Asus може надати вам додаткову допомогу, якщо вона вам потрібна, а також доступ до різних статей про діапазон пристроїв компанії.

Google

Крок 1: Зайдіть в Інтернет і перейдіть до свого облікового запису Google Fiber і увійдіть.

Крок 2: Після входу в систему загляньте у верхній лівий кут веб-сторінки та виберіть Мережа (у певному форматі спочатку потрібно натиснути кнопку меню).

Крок 3: У новому розділі ви побачите Пристрої меню зліва з усіма пристроями, підключеними до вашої мережі. Виберіть конкретний пристрій, який ви хочете дослідити - у цьому випадку ваш активний маршрутизатор, - а потім виберіть Розширений розкрити додаткову інформацію про це. Тепер ви можете бачити свою IP-адресу для цього конкретного пристрою в Google Fiber.

Примітка щодо IPv4 та IPv6

Для багатьох із цих методів ви побачите списки як для IPv4, так і для IPv6. Однак у більшості випадків лише поле IPv4 матиме інформацію. На щастя, пробіл - це не про що турбуватися.

IPv4 і IPv6 - обидва протоколи для призначення IP-адрес. Однак IPv4 існує десятки років і майже не вистачає місця для нових IP-адрес. Наразі там висять поточні протоколи, але незабаром повне прийняття IPv6 наздожене IPv4.

IPv6 - це новий протокол, який уже доступний для управління всесвітньою мережею. Проте рівень усиновлення надзвичайно повільний. На даний момент порожній простір для IPv6 може бути єдиним показником майбутніх змін. Перехід від IPv4 включає нове обладнання, перероблене програмне забезпечення, капітально відремонтовану інфраструктуру тощо. Це означає багато часу та грошей.

Зрештою - можливо, протягом найближчих кількох років - повинен розпочатися масовий перехід на адреси IPv6. До цього часу корисно знати про обидва списки, коли шукаєте свою поточну IP-адресу.

Незалежно від того, знайти свою приватну IP-адресу просто, незалежно від того, яку операційну систему чи тип маршрутизатора у вас є. Після того, як ви відстежите IP-адресу маршрутизатора, настав час стримувати безпеку - і, можливо, назву бездротової мережі.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found