Як видалити Windows 10 і повернутися до Windows 8.1 або 7

Windows 10 мав критичний успіх з моменту свого випуску, але якщо вам потрібно або хочете повернутися до старішої версії Windows, ви можете видалити Windows 10 і повернути його назад до будь-якої версії, яка вам більше подобається.

Незважаючи на те, що наведений нижче посібник написаний із врахуванням повернення до Windows 8.1, основні кроки працюють для будь-якої операційної системи Windows, яка йде ще до Windows XP - хоча ми не рекомендуємо повертатися так далеко, оскільки Microsoft закінчила підтримку цього деякий час тому. Також майте на увазі, що нові комп’ютери (особливо планшетні) можуть містити компоненти, які не виготовлялися під час продажу старих версій Windows, таких як Windows 8.1 або Windows 7.

Якщо ви все-таки вирішите, що хочете повернути все назад і видалити Windows 10, це можна зробити двома різними методами. Якщо ви оновили Windows 8.1 або 7 протягом останніх 30 днів, існує більш простий метод відкочування, який вимагає мінімальних зусиль і не видаляє ваші файли, про що ви можете прочитати далі в цій публікації. Однак більшості користувачів потрібно буде встановити стару версію Windows або перейти на Linux, щоб видалити Windows 10, не залишаючи порожній жорсткий диск.

Що вам знадобиться

Перш ніж розпочати щось інше, створіть резервні копії важливих комп'ютерних файлів в окремому місці. Зовнішній диск або хмарне сховище є чудовими, якщо вони фізично від’єднані від комп’ютера Windows, на якому ви будете працювати. На жаль, Windows не може зберегти програми або налаштування під час перепрошивки на стару версію (лише нову), тому ви також захочете отримати носій для встановлення будь-яких важливих програм, особливо тих, для яких потрібні серійні номери. Також варто зазначити, що Microsoft більше не підтримує Windows 8, лише Windows 8.1, оскільки це було частиною автоматичного циклу оновлення.

Також перед початком процесу встановлення бажано завантажити драйвери для різних компонентів комп’ютера. Це полегшить роботу, якщо Windows не вибере автоматично відповідні драйвери. Чіпсет материнської плати, Ethernet, Wi-Fi та графічні драйвери, зокрема, можуть зробити процес налаштування набагато більш керованим. Зберігайте ці драйвери на USB-накопичувачі для зручного доступу після завершення встановлення Windows.

Видаліть флеш-накопичувач Windows 10 THANAWAT TEAWPIYAKUL / Shutterstock THANAWAT TEAWPIYAKUL / Shutterstock

Далі отримайте інсталяційний носій для самої Windows. Для Windows 8.1 Microsoft надає послугу завантаження, яка дозволяє надсилати інсталяційні файли на новий DVD або навіть використовувати флешку. Якщо ви встановлюєте старішу версію Windows, вам знадобиться оригінальний диск (і, можливо, зовнішній компакт-диск або DVD-програвач, якщо ваш новий ноутбук не має дисковода). Крім того, ви можете створити завантажувальний USB-накопичувач із Windows ISO.

Вам також знадобиться ключ продукту Windows для будь-якої версії, яку ви вибрали - це 25-значний код, який додається до вашої роздрібної коробки Windows або квитанції від Microsoft. Він також може знаходитись десь на корпусі вашого комп’ютера.

Примітка про Windows 7

Незважаючи на те, що він починає показувати свій вік, Windows 7 все ще періодично корисний серед досвідчених користувачів, які хочуть тиражувати або виправити старе програмне забезпечення, або людей, які просто застрягли на своєму шляху. Windows 7 не може оновити, встановити або зберегти файли, коли інстальовано в системі, яка вже працює під управлінням Windows 10, тому нова установка - єдиний спосіб досягти такої мети.

У нашому посібнику з встановлення Windows 7 є всі посилання, детальні інструкції та кілька застережень щодо використання старих операційних систем, які можуть допомогти вам вирішити проблеми з езотерикою. Процес Windows 8 набагато простіший.

Повернення до Windows 8.1

Закінчивши резервне копіювання файлів і програм, вийміть усі інші зовнішні накопичувачі, картки або диски та вставте інсталяційний диск або привід Windows. Перезавантажте комп'ютер і завантажте його з цього диска.

Зазвичай для цього потрібно або ввести команду клавіатури, щоб відкрити меню завантаження, або увійти в BIOS (або UEFI на новіших ноутбуках і планшетах) і вручну вибрати диск. Для дисків виберіть привід CD або DVD. Для флеш-накопичувачів виберіть “USB” або “USB-HDD”.

видалити Windows 10 за допомогою екрана пристрою Майкл Крайдер / Цифрові тенденції Майкл Крайдер / Цифрові тенденції

Потім розпочнеться процес налаштування Windows. У Windows 8.1 перший екран дозволяє вибрати мову, місце розташування та локалізацію клавіатури. Натисніть «Далі», а потім «Встановити зараз». Зачекайте, поки розпочнеться процес налаштування.

Встановлення

Клацніть «Я приймаю умови ліцензії», а потім «Далі» на екрані ліцензії. Наступний екран має два варіанти: «Оновити» та «Спеціальний». Виберіть "Спеціально" - система інсталяції Windows 8.1 не може перейти з нової версії Windows на стару.

На цьому екрані вам потрібно буде вибрати інсталяційний диск або розділ. Якщо на вашому комп’ютері є лише один жорсткий диск або твердотільний диск, то це найбільший доступний розділ. Тут ви маєте два варіанти: Клацніть диск, а потім натисніть «Далі», щоб зберегти старі файли Windows у папці в новій інсталяції. Це корисно як вторинний метод резервного копіювання, але він не буде зберігати встановлені програми, і можуть виникнути проблеми із сумісністю або дозволом при доступі до старих файлів. Як правило, краще починати з нового, відформатувавши інсталяційний диск: зробіть це, натиснувши «Форматувати», а потім «ОК». Зачекайте, поки буде відформатовано основний диск, а потім натисніть “Далі”.

На наступному екрані програма встановлення скопіює файли Windows із встановленого носія на ваш комп'ютер і розпочне інсталяцію самої операційної системи. Цей процес може зайняти досить тривалий час, тому, якщо у вас є щось ще зробити від тридцяти хвилин до години, добре залишити комп’ютер у спокої, якщо він під’єднаний до мережі або має достатньо заряду акумулятора. Слідкуйте за екраном і повертайтеся, коли процес закінчиться. Ваш комп’ютер може перезавантажитися самостійно.

Через кілька хвилин ви побачите, як Windows 8.1 починає перший процес завантаження. Тут ви виберете кілька налаштувань та особисті дотики. Просто дотримуйтесь інструкцій на екрані, вводячи своє ім’я користувача та пароль там, де це буде запропоновано. Натисніть "Готово".

Лише для Windows 8.1 та 7 безкоштовні оновлення

Якщо ви скористались безкоштовним оновленням Microsoft з Windows 8.1 або 7 до Windows 10, ви можете скористатися більш автоматизованим процесом для зниження версії програмного забезпечення з самої Windows. Хоча цей процес простіший, ніж описаний вище, оскільки він збереже деякі ваші файли, завжди є гарною ідеєю зробити резервну копію особистих даних на випадок, якщо щось піде не так. Це привабливий варіант, але є деякі застереження.

Процес раніше працював до 30 днів після оновлення, але з моменту оновлення Windows 10 Anniversary оновлення було скорочено лише до десяти днів після оновлення. Деякі стверджують, що існують методи продовження цього, але ми не покладаємось на це.

Незалежно від того, через відведений час операційна система видалить попередні файли ОС, щоб звільнити місце на жорсткому диску. Якщо ви запустили операцію очищення диска Windows 10, можливо, вони вже передчасно видалили ці файли, але лише якщо ви запускали її вручну.

видалити Windows 10 повернутися до Windows 8.1 Майкл Крайдер / Цифрові тенденції Майкл Крайдер / Цифрові тенденції

Цей процес також не дозволить вам повернутися до Windows 8, лише до Windows 8.1. Частина процесу оновлення Windows 10 передбачає перехід на 8.1, тож це технічно остання ОС, встановлена ​​в системі. Якщо ви хочете, щоб Windows 8 був належним чином, вам доведеться скористатися наведеними вище інструкціями, та навіть тоді, лише якщо у вас є оригінальний носій встановлення, і вимкнути оновлення.

Перейдіть у головне меню налаштувань у Windows 10, натисніть «Відновлення», потім натисніть «Повернутися до Windows 8.1». або “Поверніться до Windows 7” і дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Перше, що ви побачите, - це запитання, чому ви хочете повернутися до попередньої версії. Цей крок для вас насправді не має великого значення, це лише збір інформації для власного використання та досліджень. Після того, як ви відповісте на запитання, система повідомить, що ваші файли нікуди не діватимуться. Однак вам доведеться перевстановити та налаштувати свої програми та налаштування ще раз.

Крім того, якщо ви змінили свій пароль після оновлення, можливо, вам доведеться використовувати свій старий пароль.

Коли будете готові, натисніть "Повернутися до попередньої Windows" і зачекайте, поки система почне відкат. Цей процес триватиме досить довго, і система буде часто перезавантажуватися під час роботи.

Ця опція доступна лише протягом першого місяця після оновлення та не сумісна з попередніми версіями Windows (навіть оригінальною Windows 8.) Процес Microsoft збереже ваші локальні файли, але не налаштування та програми сторонніх розробників.

Оновлено 14.12.2017 Джоном Мартіндейлом - Оновлений макет та посилання та уточнене 10-денне вікно відкоту.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found