Найпоширеніші проблеми з декількома моніторами та способи їх усунення

Кілька моніторів мають усілякі переваги - навіть над одинарними, величезними надширокими - від підвищення продуктивності до забезпечення універсальності розміщення їх на вашому столі. Але досвід не завжди ідеальний. Іноді ви підключаєте другий монітор, і він взагалі не працює, або він постійно мінімізує вашу гру, коли ви випадково переходите в нього.

Якщо ви дотримувались нашого посібника з налаштування декількох моніторів і у вас виникають труднощі, ознайомтесь із наведеним нижче списком найпоширеніших проблем із декількома моніторами та їх усунення в Windows 10.

Немає сигналу

Незважаючи на те, що відсутність "сигналу" на ваш новий монітор може викликати занепокоєння, це, мабуть, найпростіша проблема для виправлення. Це просто означає, що дисплей має потужність, але він не отримує візуальних даних. Існує низка причин, чому це трапляється, і безліч виправлень, які ви можете спробувати розібратися.

Примусити Windows виявити ваш монітор - Можливо, Windows не розпізнала підключення другого екрана. Щоб змусити його перевірити ще раз, клацніть правою кнопкою миші робочий стіл і виберіть Налаштування дисплею у спливаючому меню. У наступному вікні клацніть на Виявити кнопку, розташовану під діаграмою дисплея.

Вимкніть і ввімкніть екран - Деякі типи підключень не люблять гарячу заміну, коли монітор увімкнено. Вимкніть і знову ввімкніть дисплей. Це може бути все, що йому потрібно для розпізнавання відеопотоку та початку його правильного відображення.

Перевірте кабельні з'єднання - Ослаблений кабель може спричинити помилки "відсутність сигналу" частіше, ніж будь-яка інша проблема. Якщо вони здаються добре захищеними, відключіть їх і підключіть ще раз, щоб бути впевненим.

Перевірте правильність введення - На моніторах із декількома параметрами введення потрібно вручну вибрати кабель (порт), який ви використовуєте, наприклад HDMI 1, HDMI 2, DisplayPort тощо. Використовуйте кнопки на моніторі, щоб прокручувати канали та вибрати правильний вхід із ПК. Якщо ви використовуєте адаптер для перемикання з одного типу входу на інший, це може спричинити проблеми з іншим монітором. Спробуйте вийняти адаптер, якщо це можливо, або замініть іншим, щоб перевірити, чи вирішує це проблему.

Змініть кабель передачі даних - Якщо ви використовуєте застарілий стандарт кабелю, такий як VGA або DVI-D, ви можете спробувати новішу альтернативу, наприклад HDMI або DisplayPort. Ви також можете спробувати використовувати новий кабель на випадок, якщо у старого виникли проблеми (зігнуті штирі, короткий оголений провід тощо).

Змініть графічний порт - Якщо ви використовуєте спеціальну графічну карту з кількома вихідними портами, спробуйте перейти на інший порт. Іноді самі порти можуть зіпсуватися або якось пошкодитися. Перехід на інший - це все, що вам потрібно зробити, щоб усунути проблему.

Оновіть драйвери - Windows 10 підтримує кілька моніторів за замовчуванням, але поточна установка може бути налаштована неправильно. Переконавшись, що ви використовуєте найновіші графічні драйвери для вашої системи, іноді можна вирішити проблеми без помилок сигналу.

Якщо у вас все ще виникають проблеми з додатковим монітором, переконайтеся, що він працює, від’єднавши основний екран, і ще раз перевірте наведені вище дії. Якщо це так, розгляньте можливість запуску його як основного дисплея, доки не визначите кореневу проблему. Якщо цього не сталося, зв’яжіться зі своїм продавцем або виробником, щоб обговорити повернення чи заміну.

Неправильна роздільна здатність

Windows 10 Змінення роздільної здатності дисплея

Якщо ви додаєте до своєї системи новий монітор із більш високою роздільною здатністю і виявляєте, що він відображається неправильно, можливо, це запозичення параметрів зі старішого дисплея або просто спроба встановити відповідність вашому основному екрану.

Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть Налаштування дисплею у спливаючому меню.

Крок 2: Налаштування додаток відкривається за допомогою Дисплей панель завантажена за замовчуванням. Клацніть на вторинному дисплеї, показаному на схемі.

Крок 3: Виділивши вторинний екран, прокрутіть вниз до Масштаб та макет і натисніть спадне меню, розташоване під Роздільна здатність дисплея.

Крок 4: Виберіть роздільну здатність екрана, яка найкраще вам підходить. Windows 10 визначає одну з цих роздільних здатностей як "рекомендовану" на основі апаратного забезпечення дисплея.

Якщо це не спрацювало, переконайтеся, що монітор та відеокарта можуть працювати з вибраною роздільною здатністю. Якщо проблеми все ще виникають, спробуйте оновити графічні драйвери.

Неправильна частота оновлення

Windows 10 Зміна частоти оновлення

Якщо для монітора встановлено неправильну частоту оновлення, на дисплеї відображатиметься повідомлення про помилку "немає сигналу". Це означає, що ПК видає сигнал, який дисплей просто не може обробити, що вимагає вручну налаштувати вихід у Windows 10.

Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть Налаштування дисплею у спливаючому меню.

Крок 2: Налаштування додаток відкривається за допомогою Дисплей панель завантажена за замовчуванням. Прокрутіть вниз і натисніть на Розширені налаштування дисплея посилання, розташоване під Кілька дисплеїв.

Крок 3: На наступному екрані натисніть спадне меню, розташоване під Виберіть Дисплей і виберіть проблемний монітор.

Крок 4: Під Відображення інформації, клацніть на Властивості адаптера дисплея для дисплея № посилання.

Крок 5: У наступному спливаючому вікні клацніть на Монітор вкладку.

Крок 6: Під Налаштування монітора, за допомогою спадного меню виберіть іншу частоту оновлення.

Ви можете ще раз перевірити, на якій частоті оновлення працює ваш монітор, за допомогою інструмента Testufo.

Дублікат або розширення

Існує кілька різних способів відображення вмісту на двох екранах, але Дублікат часто є типовим. Якщо ваш другий дисплей просто копіює робочий стіл, а не розширює його, ось як це змінити.

Крок 1: Натисніть кнопку Windows + P клавіші для завантаження Проект меню.

Крок 2: Виберіть Розширити варіант. Це можна зробити за допомогою миші, піднявшись вгору або вниз за допомогою клавіш зі стрілками та натиснувши Введіть, або натисканням Windows + P клавіші для перегляду параметрів.

Крім того, ви можете пройти довгий шлях:

Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть Налаштування дисплею у розкривному меню.

Крок 2: Налаштування додаток відкривається за допомогою Дисплей панель завантажена за замовчуванням. Виберіть додатковий монітор, показаний на схемі.

Крок 3: Виділивши другий екран, прокрутіть вниз до Кілька дисплеїв і виберіть Розширте робочий стіл до цього дисплея у спадному меню.

Крок 4: Поверніться до схеми та за допомогою миші перетягніть другий монітор ліворуч або праворуч від основного екрана.

Ці самі процеси можна використовувати для зміни на дублікати, якщо ви хочете, щоб це було саме таким чином.

Ігри постійно мінімізують

Якщо ви виявите, що ваші ігри постійно мінімізуються під час гри на одному моніторі, можливо, ви випадково клацнете на панелі другого дисплея. Деякі ігри не блокують межі повноекранного вікна, а це означає, що коли ви рухаєтесь до краю екрана, ваш вказівник може перейти у друге вікно.

Клацання вибирає цей другий екран або все, що на ньому, мінімізуючи гру. Це особливо проблематично в іграх без вказівника миші, як шутери від першої особи. Ось декілька методів вирішення проблеми мінімізації:

Перевірте параметри відображення в самій грі - Якщо ви граєте в режимі "Вікно", спробуйте замість цього перейти на "Повний екран", оскільки він захоплює вашу мишу. Якщо це не спрацює, спробуйте перейти в режим «Вікно без полів». Це не завадить вашій миші перейти на інший екран, але може зупинити гру від мінімізації, коли це станеться. Вам просто потрібно буде натиснути назад у вікно гри.

Використовуйте сторонній додаток - Такі програми, як Dual Monitor Tool, дозволяють зафіксувати вказівник миші на певному моніторі. Просто не забудьте розблокувати мишу, коли закінчите.

Вимкніть другий екран - Це трохи різко, але вимкнення другого екрану під час гри, в якій це не потрібно, заважає вам заплисти в той розширений простір в середині гри. Просто натисніть кнопку живлення дисплея або натисніть кнопку Windows + P клавіші та виберіть Тільки екран ПК варіант.

Тепер, коли всі ваші кілька моніторів працюють правильно, переконайтеся, що у вас є хороші шпалери для двох екранів.

Спотворення та артефакти

Іноді ваш вторинний монітор буде працювати, але він буде стикатися зі спотвореннями та артефактами, які ускладнюють використання або неможливість грати в ігри. Якщо на вашому першому моніторі немає цих проблем із відображенням, то проблема, ймовірно, пов’язана з вашим обладнанням. Зазвичай це можна виправити, виконавши такі дії:

Перевірте порти монітора - Переконайтеся, що всі порти комп'ютера чисті та без пилу. Якщо минув деякий час, дуже обережно очистіть їх кількома струменями стисненого повітря та переконайтеся, що на порту чи кабелі немає пошкоджень та сміття.

Придбайте новий кабель монітора для вторинного монітора - Можливо, ваш кабель застарів і вийшов з ладу. Це особливо актуально, якщо він не екранований і відчуває перешкоди від Wi-Fi, Bluetooth та електричного шуму поблизу. Знайдіть новий кабель, який має чудову екранування.

Укоротіть довжину кабелю - Якщо можливо, виберіть новий кабель, який коротший за старий. Чим довші дані повинні проходити по кабелю, тим більше шансів перешкод, тому коротший кабель може скоротити артефакції та подібні проблеми.

Якщо ви використовуєте перетворювачі перехідників або адаптери, спробуйте підключитися без них - Шукайте кабелі, для управління якими не потрібні окремі адаптери або перемикачі.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found