Що таке FTP?

FTP - це спосіб передачі файлів в Інтернеті. Ви можете вважати веб-сайти, які ви відвідуєте у своєму браузері, «Інтернетом», але ваш браузер використовує лише один протокол: HTTP. Є багато інших протоколів, які в сукупності складають Інтернет. Наприклад, IMAP і POP - це два протоколи, які поштові клієнти використовують для надсилання та отримання повідомлень. XMPP - це протокол, який використовується для надсилання та отримання миттєвих повідомлень. FTP - ще один такий протокол.

FTP означає «Протокол передачі файлів». Це також один із найдавніших протоколів, що використовується сьогодні, і є зручним способом переміщення файлів. FTP-сервер пропонує доступ до каталогу з підкаталогами. Користувачі підключаються до цих серверів за допомогою FTP-клієнта, програмного забезпечення, яке дозволяє завантажувати файли з сервера, а також завантажувати на нього файли.

Багато користувачів Інтернету ніколи не використовуватимуть FTP, але він має важливе використання, особливо для тих, хто зацікавлений у вивченні даних Інтернету з нуля. Ось що ви повинні знати.

Для чого потрібен FTP?

Заголовок посібника для покупки ноутбука А. і І. Крук / Shutterstock А. і І. Крук / Shutterstock

FTP - це корисний інструмент для переміщення інформації з комп’ютера, на якому ви працюєте, на сервер, на якому розміщений веб-сайт. Наприклад, якщо ви хочете встановити WordPress на веб-сервері, вам знадобиться FTP для копіювання файлів.

Це також іноді використовується як спосіб обміну файлами. Одна людина може завантажити файл на FTP-сервер, а потім поділитися посиланням на нього з іншою особою. Таке використання стало менш поширеним у століття простих у використанні хмарних сервісів (це наші улюблені), але деякі люди воліють розміщувати свої файли на домашньому сервері та використовують FTP для цього.

FTP - це один з найпростіших і ранніх форматів, створених для швидкого переміщення файлів з одного пристрою на інший. Він бере свій початок у 1971 році, коли перша версія була створена та опублікована Абхаєм Бхушаном. У 1980-х роках формат FTP був оновлений до версії TCP / IP, пов'язаної з серверами.

FTP використовує два основних канали для роботи. Командний канал несе інформацію про саме завдання - до яких файлів слід отримати доступ, якщо команди реєструються тощо. Потім канал даних передає фактичні дані файлу між пристроями.

Ці FTP-з'єднання також можуть мати активний та пасивний режими. Активні режими є найпоширенішими і дозволяють відкритий зв’язок між сервером і пристроєм за обома каналами, при цьому сервер бере активну роль у встановленні зв’язку, затверджуючи запити на дані. Однак цей режим може бути порушений через брандмауери та подібні проблеми, тому існує також пасивний режим, коли сервер звертає увагу, але не активно підтримує зв’язки, дозволяючи іншому пристрою виконувати всю роботу.

Для чого саме використовується FTP досі?

Не багато. Платформи, які все ще пропонують завантаження через FTP або підтримку передач, здебільшого роблять це за звичкою, і навіть це вже не є загальним явищем (докладніше про це нижче). Двома основними сучасними способами використання FTP є:

  • Хобі та викладання: FTP - це випадковий спосіб ознайомити новачків з інтернет-протоколами, перш ніж переходити до більш складних версій, що робить його хорошим інструментом для початківців. Деякі люди також будують файлові системи FTP з почуття ностальгії або просто для розваги.
  • Переміщення великої кількості файлів сервера в будинку: Деякі ІТ-спеціалісти можуть вибрати FTP під час переміщення файлів сервера в закритій системі для організації. У цьому випадку немає проблем із безпекою, і FTP може бути найпростішим способом, яким ІТ-працівники знають, щоб перемістити велику кількість файлів.

Як виглядає FTP?

Незважаючи на те, що це залежить від того, яким клієнтом ви керуєте файлами, це, по суті, схоже на інші файли на вашому комп'ютері. Існує ієрархічна структура папок, яку ви можете досліджувати подібно до Windows Explorer або Finder.

Ви можете зрозуміти це, переглянувши загальнодоступний FTP-сервер. Наприклад, Adobe пропонує завантаження всього програмного забезпечення через FTP для клієнтів, які володіють таким програмним забезпеченням, як Photoshop, з дійсним ключем продукту, але не мають підручного компакт-диска. Такі браузери, як Chrome і Firefox, також підтримують вивчення FTP-серверів (але не завантажують файли).

ftp-саман

На Reddit r / opendirectories - це ціла спільнота, яка займається спільним використанням загальнодоступних FTP-серверів. Однак багато з цих каталогів наповнені піратським вмістом, порнографією та подібною їх комбінацією.

Використання FTP для завантаження файлів таким способом є відносно рідким. Здебільшого FTP використовується для завантаження файлів із комп’ютера на сервер, на якому ви працюєте.

Чи безпечний FTP?

Не за задумом, ні. FTP бере свій початок ще задовго до того, як кібербезпека була набагато більше, ніж гіпотетичним полем. Це означає, що передачі FTP не шифруються, тому відносно легко перехоплювати файли для всіх, хто здатний нюхати пакети.

З цієї причини багато людей замість цього використовують FTPS або SFTP. Вони, по суті, працюють так само, як і FTP, але шифрують все, тобто сторонні погляди не можуть читати будь-які файли, навіть якщо вони можуть їх перехопити. На даний момент багато серверів відмовляються пропонувати незашифрований доступ і замість цього пропонують лише FTPS або SFTP. SFTP, зокрема, є більш вдосконаленою опцією, яка використовує протоколи SSH і пакети і має мало спільного з FTP, незважаючи на скорочення.

Які FTP-клієнти найкращі?

сервер cyberduck-adobe

FileZilla та CyberDuck - два наших улюблених FTP-клієнта, яких ми можемо щиро рекомендувати. Вони є повнофункціональними та існують роками, тому створили вдосконалені користувальницькі інтерфейси та інструменти, щоб зробити ваш процес передачі FTP швидким та простим. Якщо ви хочете отримати більше прикладів хороших FTP-клієнтів, перегляньте наш посібник із найкращих FTP-клієнтів.

Чи можу я налаштувати власний FTP-сервер?

Коротка відповідь - так. Користувачі Windows та Mac можуть завантажувати та запускати сервер FileZilla. Однак користувачам Mac не потрібно стороннє програмне забезпечення: просто перейдіть до Спільний доступ в Системні налаштування, а потім увімкніть Віддалений вхід. Це дозволить FTPS-сервер на вашому Mac, тим самим надаючи вам безпечний спосіб перегляду комп’ютера та захоплення файлів за допомогою будь-якого FTP-клієнта.

mac-sftp-setup

Для перегляду файлів вам знадобиться FTP-клієнт, встановлений на іншому комп’ютері. Просто використовуйте IP-адресу для комп’ютера, який ви раніше налаштували як сервер.

Щоб отримати доступ до файлів поза домашньою мережею, потрібно налаштувати переадресацію портів на маршрутизаторі. І якщо ви плануєте зробити FTP-сервер доступним в Інтернеті, непогано заблокувати його за допомогою шифрування. Щоб отримати більш детальну інформацію про налаштування FTP-сервера на вашому телефоні або планшеті Android, перегляньте наш повний посібник.

Подальше поступове припинення FTP

Підтримка FTP падає, особливо коли такі варіанти заміни, як SFTP, мають набагато більше сенсу. 2020 рік, схоже, стане остаточним цвяхом у труні для цього самого раннього з онлайн-протоколів. На початку 2020 року вийшла остання версія Chrome із вперше вимкненим FTP за замовчуванням. Його все ще можна ввімкнути із зміною командного рядка, але Google більше не планує розширювати підтримку протоколу.

Те саме стосується Firefox, який видалив FTP зі свого коду навесні 2020 року і буде пропонувати розширену підтримку лише до 2021 року. Safari може відображати інформацію про FTP, але за замовчуванням Finder буде для всіх каталогів.

Такі зміни означають, що FTP незабаром судиться стати в минулому, що стосується практичних застосувань. Тим, хто все ще використовує FTP для будь-яких значущих завдань, слід знайти альтернативу якомога швидше.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found