Як зробити ZIP-файл на Mac

Якщо ви часто надсилаєте або завантажуєте речі, ви, мабуть, зіткнулися з вашою часткою "заархівованих" файлів.

ZIP-файл - це надійний спосіб надіслати велику кількість інформації в стисненому файлі. Ви можете часто використовувати ці файли, оскільки вони є ефективним способом передачі ваших даних. Хоча у вас може бути досвід створення файлу zip на комп’ютері під керуванням Windows, процес трохи відрізняється на Mac. Цей посібник допоможе вам створити zip-файли на Mac.

Ми також можемо допомогти вам стиснути файли в Windows 10.

Отже, що таке ZIP-файл?

Коли вам потрібно надіслати багато даних, ви можете збентежитися, скільки часу це займе. Це може особливо турбувати музичні та відеофайли, які, залежно від формату, можуть завантажуватися чи завантажуватись годинами. Шляхом цього є стиснення файлів, або шляхом усунення надмірностей у файлах, які потім можуть бути відтворені (стиснення без втрат), або вирізанням непотрібних бітів, хоча і ціною ідеальної копії (з втратами). Стислі файли упаковуються у різні формати архівів, такі як RAR та ZIP. Коли ви завантажуєте стислий файл, вам потрібно буде витягти вміст - або «розпакувати» - щоб отримати до них доступ.

Як створити ZIP-файл на Mac

Створення ZIP-файлу на Mac відбувається швидко і просто, оскільки MacOS містить вбудовану утиліту для стиснення або розпакування файлів.

Спочатку знайдіть файл або групу файлів, які потрібно стиснути. Для одного файлу просто клацніть правою кнопкою миші та виберіть Стиснути [ім'я файлу].

Ви побачите, що файл ZIP відображається в тій же папці, що і оригінал, який все одно буде присутній.

Щоб стиснути кілька файлів в один ZIP-файл, виділіть їх усі, клацніть правою кнопкою миші та виберіть Стисніть елементи X, причому X - кількість виділених файлів.

У папці, в якій знаходяться оригінали, з’явиться один файл архіву. Якщо ви хочете перейменувати ім’я файлу Archive.zip за замовчуванням, просто клацніть правою кнопкою миші та виберіть Перейменувати. Це корисно, якщо вам потрібно створити декілька ZIP-файлів або полегшити одержувачу дізнатися, що знаходиться в ZIP-файлі.

Як розпакувати файл

Розпакувати ZIP-файл так само просто, як створити його. Просто двічі клацніть на файлі, і він буде автоматично розпакований. Крім того, клацніть правою кнопкою миші відповідний файл і наведіть на нього курсор Відкрити за допомогою,і вибрати Утиліта архіву (або сторонню програму розпакування, якщо вона у вас є).

MacOS автоматично створить нову папку, що містить заархівовані файли. Ви можете знайти його там же, де і ZIP-файл. Якщо ви хочете захистити свої ZIP-файли паролем, у нас також є посібник для цього.

Стиснення не працює?

Якщо ви не можете успішно стиснути документи, проблема може бути у дозволах ваших файлів. Клацніть правою кнопкою миші на відповідний файл і виберіть Отримати інформацію придивитися уважніше. У новому вікні, що відкриється, перейдіть до Спільний доступ та дозволи . Переконайтеся, що ваш конкретний обліковий запис увійшов як адміністратор. Якщо це не так, знайдіть піктограму замка, щоб натиснути. Потім увійдіть із даними адміністратора. Тоді переконайтеся, що дозволи на вхід є Читати писати або до Лише для читання . За будь-якого іншого налаштування ви не зможете стиснути файл.

Перевіривши свої дозволи та статус адміністратора, ви готові до нової спроби. Вийдіть із налаштувань і спробуйте знову стиснути файли.

Надсилання стиснених файлів на iOS

Якщо ви використовуєте MacOS та iOS для управління файлами, вас може турбувати надсилання стисненого файлу до iOS. Зрештою, ви, мабуть, підозрюєте, що для стиснення файлів знадобляться додаткові зусилля. На щастя, станом на iOS 13 є простий варіант розпакувати файл у iOS після надсилання. Після завантаження знайдіть стислий файл у програмі Файли. На щастя, додаток Файли різко розширився завдяки останнім оновленням iOS. Знайшовши програму, натисніть і утримуйте файл довгий раз, щоб відкрити меню параметрів. Внизу цього меню буде опція Розпакувати . Виберіть його, і ваш файл буде негайно розпаковано.

Створення zip-файлів на Mac спочатку може здатися страшним. Але у вас є кілька варіантів - і безліч інструментів MacOS та iOS - у вашому розпорядженні. Завдяки цьому посібнику ви в найкоротші терміни станете професіоналом у архівуванні (а також розпаковуванні) файлів між Mac, iPad та iPhone.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found