Як підключити комп'ютер до телевізора

Можна подумати, що підключення комп’ютера до телевізора є досить простим: ви просто берете кабель HDMI і з’єднуєте ці два, так? Але що, якщо ПК не має порту HDMI? У цьому посібнику показано, як підключити комп'ютер до телевізора на трьох основних платформах ПК - Windows 10, MacOS та Chrome OS - за допомогою безлічі дротових та бездротових методів.

Windows 10

HDMI

roku streaming stick + огляд hdmi Калеб Денісон / Цифрові тенденції

Усі сучасні настільні дисплеї та телевізори мають порти HDMI. У більшості випадків на панелі ззаду та / або вздовж боку є більше однієї. Більшість настільних комп’ютерів та велика кількість ноутбуків також пропонують такий варіант підключення, що робить його одним з найпростіших способів підключити комп’ютер до телевізора - особливо враховуючи, що він обробляє як відео, так і аудіо лише одним кабелем.

Два менші варіанти цього інтерфейсу, що використовуються донині, це Mini HDMI та Micro HDMI.

Як налаштувати подвійні монітори в Windows 10 Кевін Перріш / Цифрові тенденції

Щоб підключити два пристрої, підключіть один кінець кабелю HDMI від чоловічої до чоловічої статі до порту на телевізорі, а інший кінець - до порту на ПК. Потім Windows 10 розпізнає телевізор як зовнішній дисплей, що можна перевірити, клацнувши правою кнопкою миші на робочому столі та вибравши Налаштування дисплею у спливаючому меню.

Windows 10 Клацніть правою кнопкою миші Параметри дисплея

Щоб переглянути робочий стіл Windows 10 на телевізорі, просто візьміть пульт і прокрутіть з'єднання, поки не з'явиться робочий стіл ПК.

Якщо вигляд виглядає неприємно, виконайте наступне:

Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть Налаштування дисплею у спливаючому меню.

Крок 2: Виберіть телевізор на схемі. Первинний дисплей повинен читатися як "один", а телевізор як "два" - або щось вище, якщо підключено більше двох дисплеїв.

Windows 10 Змінення роздільної здатності телевізора

Тут можна змінити роздільну здатність дисплея, орієнтацію та масштабування. За потреби змініть і частоту оновлення. Ось як:

Крок 1: Перебуваючи на панелі дисплея з вибраним телевізором, прокрутіть вниз і клацніть Розширені налаштування дисплея.

Крок 2: У наступному вікні натисніть Властивості адаптера дисплея для дисплея № - змініть символ на позначений телевізором номер.

Windows 10 Змінення частоти оновлення телевізора

Крок 3: Клацніть на Перелічити всі режими у спливаючому вікні.

Крок 4: Виберіть частоту оновлення та натисніть на гаразд кнопку.

DisplayPort

Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Більшість настільних ПК із виділеними відеокартами мають принаймні один роз’єм DisplayPort, хоча це рідше на ноутбуках. Деякі мають змінений адаптер mini-DisplayPort. На жаль, телевізори, як правило, не мають роз’ємів DisplayPort - вони в основному зарезервовані для настільних моніторів.

У цьому випадку потрібен кабель DisplayPort до HDMI від чоловіка до чоловіка, або вам знадобиться адаптер із зовнішнім роз'ємом DisplayPort і роз'ємом HDMI-порту. В обох випадках ПК підключається до телевізора так само, як і при підключенні HDMI.

Windows 10 повинна визначити телевізор як зовнішній дисплей і пропонувати його як розширений або продубльований дисплей, виходячи з ваших уподобань.

USB-C

фоліо hp spectre Джеремі Каплан / Цифрові тенденції

Сучасні ПК без роз'єму HDMI або DisplayPort часто мають альтернативний варіант у вигляді USB-C. Майте на увазі, що не всі порти USB-C підтримують вихід відеосигналу - це просто інтерфейс, який не обіцяє жодної іншої технології, що не підключається до USB 3.2. Перевірте технічні характеристики ПК, перш ніж припустити, що його порт USB-C підтримує вихід HDMI та DisplayPort.

WEme USB 3.1 Type C (сумісний з USB-C та Thunderbolt 3 Port) до конвертера адаптера HDMI WEme

У цьому випадку потрібен кабель від чоловіка до чоловіка з USB-C на одному кінці та HDMI на іншому кінці. Також працюватиме адаптер USB-C із зовнішнім роз’ємом USB-C та HDMI.

Як і у випадку зі стандартним підключенням HDMI, Windows 10 повинна виявити телевізор як зовнішній дисплей.

USB-A

Origin EON17 SLX Перегляньте USB-порти ПК походження

Цей порт насправді ніколи не був призначений для просування відео. На відміну від DisplayPort та HDMI, для цього потрібні сторонні драйвери DisplayLink. Цей метод найкраще працює на синіх портах USB (USB 3.0, USB 3.1), показаних вище, завдяки своїй швидкості. Однак системні вимоги DisplayLink також перелічують застарілі несині підключення USB 2.0, які є повільнішими.

Адаптер Mokai Start USB 3 HDMI Mokai Start

Для цього методу потрібен адаптер або док-станція з портом HDMI, як показано вище Mokai Start. Більшість автоматично встановлюють драйвери DisplayLink, коли вони підключені до порту USB-A ПК. Однак ці драйвери можуть бути застарілими, тому користувачі потребують завантаження та встановлення останньої версії безпосередньо з DisplayLink.

Коли підключений адаптер або док-станція та встановлені драйвери, Windows 10 повинна виявити телевізор. Майте на увазі, що продуктивність відеовиходу може відрізнятися, оскільки ПК залежить від сторонніх програм.

VGA та DVI

Лео Уотсон / Цифрові тенденції

Коротше від Video Graphics Adapter, VGA вперше з’явився в 1987 році і підтримує лише аналогові відеосигнали. Він далеко не універсальний, але в деяких випадках він корисний. Використовуйте кабель від чоловіка до чоловіка з VGA на одному кінці та HDMI на іншому, або використовуйте адаптер із чоловічим кінцем VGA та HDMI на кінці. Mini-VGA - менший варіант.

Огляд Dell Alienware X51 Gaming Desktop HDMI Лео Уотсон / Цифрові тенденції

Цифровий візуальний інтерфейс (DVI) - це наступний крок, який досі використовується у деяких нішевих випадках. Існує сім варіантів цього інтерфейсу, включаючи DVI-I Single Link, DVI-I Dual Link, DVI-A, DVI-D Single Link, DVI-D Dual Link, Mini-DVI та Micro-DVI. Це ускладнює придбання правильного адаптера, тому перед покупкою перевірте технічні характеристики вашого ПК, щоб визначити правильний кабель або адаптер.

Miracast

Переконайтесь, що телевізор сумісний, увімкнений та налаштований на прийом трансляції з ПК. Наприклад, на телевізорі LG Smart TV з webOS власники спочатку повинні завантажити додаток Device Connector та вибрати ПК варіант, а потім - Поділитися екраном і Miracast.

Цей метод абсолютно не буде працювати, якщо будь-який пристрій має дротове з'єднання.

Крок 1: Клацніть на Повідомлення біля системного годинника. Це відкриває Центр дій.

Крок 2: Клацніть Розгорнути внизу, якщо видно лише чотири плитки.

Крок 3: Клацніть на Проект плитка.

Проект Windows 10 Miracast

Крок 4: Виберіть Підключіться до бездротового дисплея перелічено в меню розгортання, яке з’явиться праворуч.

Крок 5: Виберіть у списку сумісний телевізор.

Крок 6: Дотримуйтесь інструкцій на телевізорі, якщо такі є.

Крок 7: Щоб закінчити трансляцію, натисніть Від'єднати розташована на панелі інструментів, що відображається у верхній частині основного екрана ПК.

Windows 10 Miracast Disconnect

Зверніть увагу, що на цій панелі інструментів є значок шестерні. Клацніть на ньому, щоб знайти три оптимізації: Ігрова, Робоча та Перегляд відео. Для перших це зменшує затримку для оптимальної частоти кадрів. Режим перегляду відео збільшує затримку, щоб зменшити буферизацію, тоді як робочий режим знаходиться між ними.

Щоб змінити режим трансляції, виконайте такі дії:

Крок 1: Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть Налаштування дисплею у спливаючому меню.

Крок 2: На екрані з'явиться додаток Налаштування. Виберіть телевізор на схемі.

Крок 3: Прокрутіть вниз до Кілька дисплеїв і натисніть стрілку вниз, щоб розгорнути виділення.

Windows 10 Розширте DEsktop до телевізора #

Крок 4: Виберіть режим: Розширте робочий стіл, продублюйте робочий стіл, відображайте лише на телевізорі або від’єднайте.

Роздільну здатність, масштабування тощо можна змінювати, як і будь-який інший дисплей.

MacOS

USB-C

Порт MacBook USB-C Яблуко

Усі сучасні комп'ютери Mac, починаючи від MacBook Air і Mac Pro, покладаються на USB-C для підключення зовнішніх пристроїв, будь то периферійний пристрій, зовнішній диск або дисплей. Всі вони підтримуються Thunderbolt 3, обіцяючи до 40 Гбіт / с обробляти всі ці дані одночасно.

Цей метод вимагає адаптера або кабелю для фізичного підключення Mac до телевізора. Однак те, що купують користувачі, залежить від фактичного порту USB-C.

Символ маленького дерева, надрукований поруч із портом, означає, що він не підтримує Thunderbolt 3, але він обробляє відеовихід DisplayPort. Піктограма блискавки означає, що Thunderbolt 3 включений. На жаль, ці символи не завжди з’являються на шасі, тому перевірте технічні характеристики.

Після підключення Mac до телевізора MacOS повинен виявити його як зовнішній дисплей. Щоб змінити режим виведення, виконайте такі дії:

Крок 1: Клацніть на Системні налаштування на док-станції. Або натисніть кнопку Яблуко Логотип у верхньому лівому куті та виберіть Системні налаштування зі спадного меню.

Крок 2: Виберіть Відображення в Системні налаштування вікно.

Налаштування дисплея MacOS Access

Крок 3: Клацніть на Домовленості вкладку.

Крок 4: Щоб відобразити основний дисплей, клацніть поле поруч Дзеркальні дисплеї. В іншому випадку MacOS за замовчуванням переходить у розширений режим.

Опція відображення дзеркала MacOS

Примітка: Перетягніть значок білого рядка меню на мініатюрі основного дисплея на екран телевізора, щоб останній став вашим основним дисплеєм.

Міні DisplayPort

Міні-роз'єм DisplayPort Кевін Перріш / Цифрові тенденції

Цей порт знаходиться на старих Mac. Як показано вище, це закруглений інтерфейс у формі коробки (за винятком невеликих кутів у нижньому лівому та правому кутах). Деякі просто забезпечують вихід DisplayPort, а інші також включають старі підключення Thunderbolt та Thunderbolt 2.

Як і на USB-C, друкований значок блискавки вказує на технологію Thunderbolt. Ті, хто не має Громовержця, мають квадратну піктограму з невеликою лінією з кожного боку.

Для цього методу потрібен порт міні-дисплея до кабелю HDMI-чоловічий-чоловічий або адаптер із зовнішнім роз'ємом Mini DisplayPort та HDMI-роз'ємом. Після підключення до телевізора MacOS виявить його як зовнішній дисплей.

Якщо ви сумніваєтеся, Apple надає список портів, доступних на всіх комп'ютерах Mac, колишніх та сучасних.

Apple TV

Це підхід Apple до віддзеркалення або розширення MacOS до телевізора через бездротове підключення. Для цього потрібен пристрій Apple TV, який уже підключений до порту HDMI телевізора та ввійшов в обліковий запис Apple. Це єдине рішення для тих, хто не має телевізора, який спочатку підтримує AirPlay 2.

Для початку увімкніть AirPlay на пристрої Apple TV. Ось як:

Додаток Apple TV Settings

Крок 1: Виберіть сірий і сріблястий Зубчаста плиткана головному екрані. Це відкриє програму Налаштування.

Крок 2: Виберіть AirPlay та HomeKit на наступному екрані.

Apple TV Enable AirPlay

Крок 3: Виберіть AirPlay щоб увімкнути його, якщо це ще не зроблено. Запит запитує місцеве місцезнаходження та ім’я для ідентифікації на інших пристроях Apple.

Крок 4: Виберіть Дозволити доступ для налаштування обмежень, таких як створення пароля та відключення сусіднього позамережевого доступу AirPlay.

Apple TV AirPlay дозволить доступ

Тепер Mac може підключитися.

Крок 1: Переконайтеся, що Mac і телевізор підключені до однієї бездротової мережі.

Крок 2: На Mac клацніть піктограму поруч із піктограмою Wi-Fi у рядку меню. Це нагадує екран зі стрілкою вгору внизу, як показано нижче.

Крок 3: У спадному меню виберіть цільовий пристрій Apple TV.

MacOS AirPlay на Apple TV

Крок 4: Клацніть на AirPlay значок ще раз, щоб переключитися між двома режимами: Дзеркало основного дисплея або використання телевізора як розширення робочого столу.

MacOS AirPlay Apple TV Режим зміни

Крок 5: Щоб від'єднати, клацніть на Логотип AirPlay ще раз і виберіть Зупиніть AirPlay у спадному меню.

Телевізори AirPlay 2

Це ще один підхід до бездротового дзеркального відображення або розширення MacOS до телевізора. Ці телевізори мають вбудований AirPlay 2, що позбавляє потреби купувати дорогу приставку Apple. На момент написання статті вони виробляються лише LG, Samsung, Sony та Vizio.

Цей метод по суті однаковий, хоча перемикання на AirPlay 2 на кожному телевізорі відрізняється. Наприклад, на телевізорах Samsung візьміть Налаштування> Загальні> Налаштування Apple AirPlay шлях. Коли він буде готовий, телевізор повинен з’явитися в меню AirPlay на Mac.

ОС Chrome

Як і Windows 10 та MacOS, доступні різні дротові опції для фізичного підключення Chromebook до телевізора. Більш нові моделі мають підключення HDMI та USB-C, тоді як інші пристрої можуть пропонувати застарілі підключення VGA та Mini DisplayPort - в деяких випадках навіть Micro HDMI.

Для HDMI має бути достатньо кабелю від чоловіка до чоловіка або адаптера. Для роз'ємів USB-C та всіх інших роз'ємів використовуйте кабель із роз'ємом HDMI на одному кінці або адаптер із роз'ємом HDMI на одному кінці.

Як тільки обидва з’єднані, робочий стіл Chrome OS повинен перейти на підключений телевізор. Ось як можна змінити налаштування, щоб замість цього відображати робочий стіл:

Крок 1: Клацніть наСистемний годинник розташований у правому нижньому куті.

Крок 2: Клацніть на Значок шестерні у спливаючому меню. Це відкриває налаштування ОС Chrome.

Крок 3: Виберіть Пристрій перераховані зліва.

Крок 4: Виберіть Відображення перераховані праворуч.

Переставити дисплеї ОС Chrome

Ось усі варіанти для кожного дисплея. Перед внесенням змін обов’язково виберіть відповідну вкладку:

  • Переставляйте дисплеї, перетягуючи їхні піктограми.
  • Поставте прапорець біля Дзеркальний вбудований дисплей відлунити робочий стіл до телевізора.
  • Змініть масштаб елементів на екрані.
  • Зміна чіткості тексту та зображень (роздільна здатність).
  • Змініть орієнтацію.
  • Налаштуйте межі робочого столу на поточному екрані.
Налаштування дисплеїв ОС Chrome

Chromecast

Chromecast є дешевшою альтернативою Apple TV - відповідь Google на конкуренцію. ОС Chrome власне підтримує Chromecast, і ми настійно рекомендуємо поєднати їх для підключення ПК-ТБ. Ми припускаємо, що на вашому пристрої вже є Chromecast із зазначенням імені та обліковим записом Google. Виконуючи наведені нижче дії, ви віддзеркалите робочий стіл до телевізора. На жаль, ви не можете розширити робочий стіл до телевізора.

Крок 1: Клацніть на Системний годинник у правому нижньому куті.

Крок 2: Клацніть на Актори у спливаючому меню.

Chrome OS Виберіть Cast

Крок 3: Виберіть пристрій Chromecast, який з’явиться в наступному меню.

Крок 4: Виберіть ескіз робочого столу у наступному спливаючому вікні та натисніть на Поділитися кнопку.

Chrome OS Chromecast Поділитися цілим екраном

Щоб зупинити трансляцію, виконайте такі дії:

Крок 1: Клацніть на Системний годинник у правому нижньому куті.

Крок 2: Клацніть Стій у верхній частині спливаючого меню.

Chrome OS Chromecast Зупинити трансляцію

Останні повідомлення