Як правильно протирати телефон або планшет Android

Як стерти телефон з Android Саймон Хілл / Цифрові тенденції

Наші смартфони знають деякі з наших найважливіших секретів. Чутливі ділові електронні листи, фінансові деталі, контактна інформація та, можливо, навіть ризикована фотографія - це не те, що ви хочете потрапити в чужі руки. Наприклад, коли фірма безпеки Avast придбала у eBay 20 смартфонів Android, вона змогла відновити фотографії, пошукові запити в Google, електронні листи, текстові повідомлення та контактні дані. Тож наступного разу, коли ви захочете продати або відмовитись від смартфона, переконайтеся, що заводські налаштування належним чином скинуті. Ми покажемо вам, як повністю витерти телефон Android, щоб переконатися, що на ньому не залишилось жодної вашої особистої інформації.

Захист від заводських скидок

як стерти андроїд телефон або планшет скріншот 20200526 125355 налаштуванняяк стерти андроїд телефон або планшет скріншот 20200526 125441 налаштуванняяк стерти андроїд телефон або планшет скріншот 20200526 125512 налаштування

Спочатку потрібно видалити захист від заводських скидок (FRP). Google представив FRP в Android 5.0 Lollipop як додатковий рівень безпеки. Він призначений для запобігання злодіям можливості вкрасти ваш телефон, витерти його, а потім використовувати або продати.

Коли ви відновите заводські налаштування телефону з увімкненим FRP і спробуєте налаштувати його як новий пристрій, вам буде запропоновано ввести ім’я користувача та пароль для останнього облікового запису Google, зареєстрованого на пристрої. Якщо у вас немає цих даних, телефон залишатиметься заблокованим, і ви не зможете отримати доступ. Очевидно, це не годиться, якщо ви намагаєтеся продати його або подарувати.

Будуть незначні варіації залежно від того, який пристрій Android ви використовуєте, але процес можна виконати, перейшовши до подібних налаштувань.

Ось як його вимкнути:

  1. Вимкніть блокування екрана, перейшовши до налаштувань блокування екрана / біометрії. Сюди входить сканер відбитків пальців, шпилька або замок шаблону.
  2. Наступне, що вам потрібно зробити, це видалити свій обліковий запис Google. Це можна зробити, відкривши налаштування свого облікового запису та натиснувши Видалити обліковий запис.
  3. Якщо ви користуєтеся пристроєм Samsung, ви також захочете видалити свій обліковий запис Samsung. Це можна зручно зробити, коли ви починаєте заводські налаштування телефону.

Після того, як ваш обліковий запис Google буде видалено, ви зможете продовжити відновлення заводських налаштувань.

Як працює скидання до заводських налаштувань?

Коли ви скидаєте заводські налаштування смартфона Android, його слід очистити, але ні. Він видаляє адреси всіх ваших даних, тому він більше не знає, де вони зберігаються, але фактично не перезаписує дані. У цьому випадку хтось може скористатися готовим програмним забезпеченням для відновлення і отримати частину цих даних назад. Давайте розглянемо, як правильно витерти свій смартфон Android.

Зашифруйте свої дані

як стерти андроїд телефон або планшет скріншот 20200526 125355 налаштуванняяк стерти андроїд телефон або планшет скріншот 20200526 125602 налаштуванняяк стерти андроїд телефон або планшет скріншот 20200526 125605 налаштування

Першим кроком є ​​шифрування даних. Ця опція вбудована в Android і вимагає введення PIN-коду або пароля кожного разу, коли ви вмикаєте телефон. Це означає, що будь-хто, хто намагається відновити дані з вашого телефону після того, як вам знадобиться спеціальний ключ для їх розшифровки, і у нього не буде ключа.

  1. Повністю заряджайте телефон або тримайте його підключеним до зарядного пристрою, поки цей процес запущений, оскільки це може зайняти кілька годин, залежно від того, скільки у вас даних.
  2. Точний спосіб навігації на цьому наступному кроці дещо відрізнятиметься від телефону до телефону. Це взагалі буде Налаштування> Безпека> Шифрувати телефон. Але на Samsung Galaxy, наприклад, ви хочете перейти Налаштування> Біометричні дані та безпека> Шифрування або дешифрування SD-карти. Зверніть увагу, що це можна зробити лише на картці microSD, яка має достатньо місця для зберігання ваших даних.

Якщо ваш телефон постачається з Android 6.0 Marshmallow або вище, його слід зашифрувати за замовчуванням, і ви можете перейти до наступного розділу. Якщо ви не впевнені, яку версію Android працює на вашому телефоні, тоді загляньте Налаштування> Про пристрій / телефон> Інформація про програмне забезпечення.Майте на увазі, що воно буде зашифровано за замовчуванням лише в тому випадку, якщо Android 6.0 Marshmallow було встановлено нестандартно.

Скинути телефон до заводських налаштувань

як стерти андроїд телефон або планшет скріншот 20200526 125648 налаштуванняяк стерти андроїд телефон або планшет скріншот 20200526 125708 налаштуванняяк стерти андроїд телефон або планшет скріншот 20200526 125714 налаштування

Перш ніж робити це, переконайтеся, що у вас є щось, для чого потрібно зберегти резервні копії, оскільки воно буде стерто все. Кроки подібні для більшості пристроїв Android, але деякі виробники люблять відрізнятися.

  • На Samsung Galaxy перейдіть до Налаштування> Загальне управління> Скидання> Скидання заводських налаштувань а потім натисніть Скинути налаштування пристрою.
  • На телефоні Huawei перейдіть до Налаштування> Система> Скидання> Скидання заводських налаштувань а потім натисніть Скинути налаштування телефону.
  • На Google Pixel це так Налаштування> Система> Додатково> Параметри скидання> Стерти всі дані (скидання до заводських налаштувань) а потім натисніть Скинути налаштування телефону.

Як тільки ви виконаєте ці кроки, ваш телефон буде чистим. Будь-які раніше відновлювані дані будуть зашифровані, і їх неможливо буде розшифрувати. На думку більшості технічних експертів, зараз безпечно продавати свій смартфон або передавати його комусь іншому. Однак для деяких людей відновлення заводських налаштувань недостатньо для впевненості.

Перезапис непотрібних даних

Інший спосіб бути абсолютно впевненим у тому, що ваша інформація зникла, - це перезаписати зашифровані дані. Це можна зробити, завантаживши пристрій небажаними даними, а потім виконавши ще одне скидання до заводських налаштувань. Шифруючи, а потім перезаписуючи ваші дані, ви унеможливлюєте відновлення стертої інформації. Це, ймовірно, надмірне - але якщо ви хочете піти цим шляхом, це досить простий процес. По-перше, ви завантажите на телефон купу даних - фіктивних даних або безглуздого вмісту, як кілька великих відео, - поки пам’ять не заповниться. На даний момент, повторне скидання до заводських налаштувань шифрує небажані дані «поверх» вашого попереднього шифрування.

Ви також можете отримати програму для перезапису сміттєвих даних для вас. У магазині Play кілька варіантів, наприклад, Secure Erase with iShredder 6 або Shreddit.

Яку б інформацію ви не хотіли стерти з пристрою Android, є кілька аспектів, з яких ви можете підійти. Між шифруванням, заводськими скиданнями та перезаписом сміття ви зможете витирати пристрій скрипучим способом.

Останні повідомлення