Як перейти з iPhone на Android

Отже, ви вирішили, що, можливо, з іншого боку трава зеленіша, і ви готові здійснити подорож через міст Android. У цьому посібнику ми допоможемо вам обійти всіх тролів, з якими ви можете зіткнутися, неушкодженими. Якщо ви замислювались про перехід з iPhone на пристрій Android і вже вкладаєте значні кошти в екосистему Apple, ви зіткнетеся з кількома перешкодами, але вони далеко не нездоланні.

Ми розглянемо, як передавати контакти та інші дані, переходити на сервіси Google і мати справу з вашою музикою, фотографіями та відео. Щоб завершити ситуацію, ми надамо кілька додаткових порад, які допоможуть вам звикнути до Android, приборкати деякі поширені страхи та вказати, як найкраще скористатися основними моментами вашої нової платформи.

Здійснення переходу

Огляд Google Pixel 3 Саймон Хілл / Цифрові тенденції

Перш ніж вирушати у цю подорож до обіцяної країни Android, погляньте навколо останнього разу. Є кілька речей, які вам доведеться залишити позаду. Багато футлярів, док-станцій та інших аксесуарів, які ви придбали для свого iPhone, не будуть сумісними зі смартфонами Android (хоча це варто перевірити, оскільки деякі з них є). Ваші програми iOS не можуть бути з вами, але ви знайдете, що більшість із них мають аналоги Android, які чекають вашого прибуття. Будь-який вміст, захищений DRM, який ви придбали в Apple App Store або iTunes, там застряг (ви можете легко та законно зняти обмеження з музики, але не з телевізійних шоу та фільмів).

Нарешті, але не менш важливим є ваш iPhone. Перш ніж стерти його із заводських налаштувань, ви захочете пройти решту нашого посібника. Закінчивши, припускаючи, що ви не даруєте свій iPhone комусь, можливо, ви захочете ознайомитися з нашим посібником про те, як продати iPhone, не отримуючи розірваного.

Використання програм або інструментів виробника телефону

Перш ніж ми вивчимо різні способи переміщення різних фрагментів з вашого iPhone на ваш новий телефон Android, варто зазначити, що ви часто можете заощадити час, використовуючи інструменти, які пропонує виробник вашого нового смартфона. Зазвичай під час налаштування нового телефону вас запитають, чи хочете ви скопіювати файли зі свого старого телефону.

Переключення iPhone на параметри Android на Huawei P20 Pro Саймон Хілл / Цифрові тенденції

Якщо ви купуєте телефон Samsung, наприклад, Galaxy S20 Plus, наприклад, у коробці ви отримаєте роз'єм USB-OTG, який дозволяє підключити старий iPhone і скопіювати багато файлів і даних. Ви також можете використовувати програмне забезпечення Smart Switch. Якщо у вас немає такої опції на новому телефоні Android або у вас відсутній роз’єм, який вам потрібно підключити, не хвилюйтеся, оскільки ми збираємося пройти деякі альтернативні методи.

Передача контактів

Вам потрібно буде перенести контакти, перш ніж продати старий пристрій. Ознайомтеся з нашим посібником про те, як перенести контакти між iPhone та Android для простого методу, який використовує iTunes та Gmail.

Ви також можете використовувати iCloud. Ввімкнути Контакти в Налаштування> [ваше ім’я]> iCloud на вашому iPhone. Увійдіть на веб-сайт iCloud на своєму комп’ютері та натисніть Контакти. Клацніть на значок шестерні внизу ліворуч і виберіть Вибрати все, тоді cще раз облизніть піктограму шестірні та виберіть Експорт vCard. Тепер увійдіть у Gmail, торкніться червоного Gmail у верхньому лівому куті, тодіКонтакти, або перейдіть до контактів Google у своєму браузері, натисніть Більшета торкніться Імпорт.

Це також можна зробити за допомогою безкоштовної програми My Contacts Backup. Встановіть його на свій iPhone, запустіть, торкніться резервної копії, а потім надішліть файл резервної копії електронною поштою на обліковий запис електронної пошти на телефоні Android. Ви отримаєте файл VCF, який ви зможете імпортувати у свою програму контактів Android.

Якщо ви хочете використати цей процес як привід для стоншення стада та редагування своїх контактів, тоді ви можете подумати про те, щоб зробити це по одному. У такому випадку просто відкрийте контакт, який ви хочете перенести на свій iPhone, і виберіть Поділитися контактом щоб надіслати його як текстове повідомлення або електронною поштою.

Синхронізація календаря

Це легко, якщо ви вже налаштували свій обліковий запис Google і Gmail (які все одно знадобляться для вашого телефону Android). Йти до Налаштування> Облікові записи та паролі> Додати обліковий запис на своєму iPhone та додайте свій обліковий запис Gmail або виберіть його зі списку, а потім увімкніть синхронізацію для Календарів. Якщо ви хочете відмовитись від iPhone на пристрої Android, але зберегти iPad, програма Gmail - це хороший спосіб синхронізувати календар і контакти. Ви навіть можете синхронізувати кілька календарів Google на своєму iPad, якщо вам потрібно це зробити.

Ви також можете завантажити додаток для синхронізації календаря з iCloud, якщо ви маєте Календар ввімкнено в Налаштування> [ваше ім’я]> iCloud. Ви можете спробувати One Calendar, щоб синхронізувати всі ваші календарі в одному місці, або переглянути деякі з наших рекомендацій щодо найкращих програм календаря.

Перехід від Apple до сервісів Google

Apple славиться тісно інтегрованою екосистемою, але якщо ви перейдете на Android, ви захочете почати використовувати більше сервісів Google. Ваш обліковий запис Google поступово став паспортом для широкого спектру послуг, а міжплатформна синхронізація різко покращилася за останні пару років. Забудьте про iCloud та Safari, ви можете знайти всі ті самі функції та багато іншого через Google. Поки ви ввійшли у свій обліковий запис Google, ви можете отримувати доступ до всіх своїх контактів, закладок, зустрічей та файлів на будь-якому пристрої.

Google Pixel XL Джуліан Чоккатту / Цифрові тенденції
 • Контакти для резервного копіювання та обміну контактами
 • Повідомлення для текстових повідомлень
 • Календар Google за те, щоб дотримуватися вашого графіка
 • Браузер Chrome може синхронізувати закладки та відкриті вкладки між комп’ютером та телефоном Android
 • Google Drive для резервного копіювання файлів
 • Документи Google для редагування та спільного використання документів
 • YouTube Music або Google Play Музика для зберігання та потокового передавання музики з хмари
 • Google Фото для резервного копіювання та обміну фотографіями та відео
 • Google Fit для відстеження вашого здоров’я та фізичної форми
 • Google Keep для приміток та списків
 • Android Auto коли ви за кермом

До всього іншого, у вас є YouTube для перегляду та обміну відео, Карти Google для зручної навігації та Google Pay для бездротових платежів за допомогою NFC. Потім є "OK, Google" або "Hey Google", який активує Google Assistant (схожий на Siri), не кажучи вже про безліч чудових програм Google від Google Translate до Google Trips.

Багато з цих речей доступні і на iPhone, але досвід оптимізований для Android. Той факт, що ви все це можете використовувати як параметри за замовчуванням в одному обліковому записі Google, робить його легким та доступним, і у вас виникне спокуса користуватися все більшою кількістю служб Google. Існує також безліч чудових альтернатив, які ви можете використовувати замість - чи навіть - таких пропозицій Google, як Dropbox та Mozilla Firefox.

Переміщення фотографій та відео

Існують різні способи перенесення ваших дорогоцінних файлів з iPhone на Android, але ми почнемо з найбільш очевидного та основного. Ви можете підключити iPhone до ПК з ОС Windows через USB, а потім вибрати Імпортуйте фотографії та відео для автоматичного переказу, або Відкрийте пристрій, щоб переглянути файли (ваші фотографії та відео будуть у Внутрішня пам’ять / DCIM папку), якщо потрібно вибрати окремо. Якщо у вас Mac, вікно імпорту має з’явитися, коли ви підключите iPhone, і ви зможете звідти вибирати файли.

Коли файли знайдуться на вашому комп’ютері з ОС Windows, підключіть смартфон Android через USB, і ви отримаєте спливаюче вікно, де ви зможете вибрати Відкрийте пристрій, щоб переглянути файли. Ви можете перетягувати файли з комп’ютера на свій Android. Щоб зробити те саме на Mac, перегляньте наш спосіб перенесення файлів з Android на посібник Mac.

Можливо, буде легше передати ці фотографії та відеозаписи бездротовим способом, хоча це займе більше часу. Ви можете зробити це за допомогою будь-якої хмарної служби. На Android та iOS доступно багато опцій. Просто встановіть щось на зразок Google Photos, Google Drive, Microsoft OneDrive або DropBox на свій iPhone, завантажте файли, а потім встановіть той самий додаток на свій Android і завантажте їх.

Щоб отримати докладнішу інформацію про використання програм для створення резервної копії та обміну фотографіями, перегляньте наш посібник щодо обміну фотографіями в Android. Ви можете використовувати низку обговорених там програм та послуг для передачі своїх фотографій та відео з iPhone.

Переміщення вашої музики

Якщо ви хочете отримати свою музику з облікового запису iTunes на Android, є кілька можливих шляхів. Найпростіше, можливо, увійти в Google Play Music на тому ж комп’ютері, де встановлено iTunes. Тепер завантажте Менеджер музичних файлів, встановіть його та виберіть опцію iTunes, коли він запитає, де ви зберігаєте свою музику. Тоді ви зможете вибрати Завантажте всі пісні та списки відтворення. Ви також можете вибрати окремі списки відтворення та подкасти. Мабуть, найкраще, ви можете продовжувати використовувати iTunes і автоматично синхронізувати будь-які нові покупки зі своїм обліковим записом Google Music.

Ви не можете легально копіювати фільми чи телевізійні шоу зі свого iTunes на свій смартфон Android, оскільки спочатку вам доведеться зняти захист DRM. На жаль, це стосується і електронних книг, придбаних через iTunes.

Якщо ви користуєтесь Apple Music, то виявите, що є програма для Android. Вам знадобиться передплата, але якщо ви ввійдете з тим самим ідентифікатором Apple, ви зможете отримати доступ до своєї музики.

Переміщення текстових повідомлень

Це набагато складніше, ніж будь-що, що ми обговорювали до цього часу, але деякі люди захочуть зберегти ці дорогоцінні текстові розмови та перенести їх на свої нові смартфони Android. На щастя, це можливо. Одним з найпростіших методів є використання безкоштовного додатка iSMS2droid, але він може працювати не для всіх. Також потрібно, щоб ви створили резервну копію SMS-повідомлень у iTunes, а потім перекопалися, щоб знайти потрібний файл для конвертації.

Ви також можете використовувати програмне забезпечення Samsung Smart Switch або Kies для відновлення резервної копії iPhone (включаючи текстові повідомлення) на смартфон Samsung Android. Ви також знайдете в Інтернеті чимало опцій преміум-програм, які дозволяють копіювати текстові повідомлення, контакти, фотографії та навіть журнали дзвінків, але ми не можемо гарантувати їх ефективність. Багато виробників Android мають певний тип програми для передачі даних, яку ви також можете спробувати використати.

Незалежно від того, який метод ви використовуєте, не забудьте вимкнути iMessage перед перемиканням. Якщо його увімкнути, це може призвести до того, що SMS та MMS-повідомлення все ще надходять на ваш старий iPhone. Це пов’язано з тим, що Apple надсилає повідомлення iMessage замість SMS чи MMS, коли виявляє, що ви обоє використовуєте iOS. Щоб вимкнути його, перейдіть до Налаштування> Повідомлення і перемикати iMessage вимкнено. Ви також повинні піти на Налаштування> Час роботи і вимкніть його. Якщо у вас більше немає телефону, ви можете попросити Apple скасувати реєстрацію вашого iPhone за допомогою iMessage тут.

Почуваєтесь як вдома на Android

Ласкаво просимо до Android. Спочатку це може здатися дивним і тривожним, але ви скоро до цього звикнете. Ось декілька порад та пропозицій, які допоможуть вам зайняти ноги під столом і почати відчувати себе як вдома.

Android Lollipop у штабі GoogleШукаєш свій шлях

Навігація трохи інша на Android. Google перейшов на систему жестів з Android 10, яка використовує жести для навігації, як iOS 13. У кожній версії Android ви отримуєте доступ до основних сповіщень і швидких налаштувань, проводячи пальцем вниз від верхньої частини екрана.

Якщо на вашому пристрої встановлена ​​старіша версія Android, у нижній частині екрана ви знайдете три кнопки. Якщо на ньому працює Android 9.0 Pie, це лише два. Ці кнопки такі:

 • Додому: Це завжди буде переводити вас на головний екран. Якщо ви хочете швидко повернутися до головного екрана, натисніть клавішу Home. Натисніть і утримуйте кнопку головного, щоб запустити Google Assistant. Це завжди посередині. В Android 9.0 Pie це маленька піктограма у формі пастили замість піктограми у формі будинку, але вона робить те саме.
 • Назад: Кнопка "Назад" точно така, як звучить. Якщо ви хочете повернутися на одну сторінку, на один рівень або на один екран до того, що ви тільки що розглядали, натисніть кнопку Назад. Ви також можете використовувати його для відмови від додатків. Зазвичай це зліва. Це також є в Android 9.0 Pie, хоча ви також можете провести пальцем зліва направо, щоб перейти прямо до останнього використовуваного додатка.
 • Останні програми або багатозадачність: Цю кнопку ви не знайдете в Android 9.0 Pie або пізнішої версії, але ви можете отримати доступ до того ж меню, провівши пальцем угору від нижньої частини екрана. Меню останніх програм показує останні програми, що досить передбачувано. Якщо ви хочете повернутися до програми, якою ви щойно користувались, ось як ви це робите. Якщо ви хочете швидко перейти до попередньої програми, двічі швидко торкніться її. Ви також можете вимкнути програми з цього меню, провівши їх. Тут ви можете перейти в режим розділеного екрана, натиснувши та утримуючи цю кнопку, перебуваючи в програмі. Додаток, у якому ви перебуваєте, переміститься вгору, а ви можете вибрати нещодавно відкритий додаток, щоб перейти внизу.

Якщо ви використовуєте Android 10 - останню версію Android - у вас не буде жодного з них. Натомість у нижній частині екрана буде лише одна смужка. Це нова навігація жестів Android 10, і вона дуже схожа на навігацію жестами в iOS 13.

 • Додому: Проводячи пальцем вгору від нижньої частини екрана, ви повернетесь на головний екран.
 • Повернутися: Проводячи пальцем праворуч або ліворуч, ви повернетесь на одну сторінку назад, як кнопка назад.
 • Відкриття останнього списку програм: Проводячи пальцем по панелі внизу, ви швидко переходите між відкритими програмами, але ви також можете провести пальцем вгору знизу та зробити паузу, щоб відкрити список останніх програм.

Замість того, щоб за замовчуванням переходити на головний екран, як на iPhone, ваші програми на Android будуть сховані в шухляду програм. У вас може бути кілька домашніх екранів на Android, і ви просто проводите пальцем вліво та вправо, щоб прокручувати їх. Зазвичай у нижньому рядку всіх ваших домашніх екранів буде значок із позначкою "Програми", який міститься у постійно наявній док-станції з іншими звичними підозрюваними, такими як Телефон, Контакти, Повідомлення та Інтернет. На новіших пристроях може не бути піктограми програм, і вам може знадобитися просто провести пальцем угору по док-станції, щоб отримати доступ до всіх встановлених програм. Якщо ви хочете додати ярлик програми безпосередньо на домашній екран, просто знайдіть його в шухляді програми, а потім натисніть і утримуйте піктограму, доки вона не розв’яжеться, і ваш головний екран спливе знизу, а потім опустіть її туди, куди потрібно.

Все важливе, що відбувається на вашому телефоні, спричинить сповіщення. Просто перетягніть панель сповіщень зверху екрана, щоб перевірити свої останні сповіщення. Ви можете натиснути на них, щоб отримати докладнішу інформацію або вжити заходів. Проведіть їх вниз, щоб розгорнути, якщо ви хочете взаємодіяти з ними, не заходячи в програму, що зручно при багатозадачності. Ви можете звільнити їх, провевши їх пальцем або торкнувшись значка очищення, щоб позбутися від усього відразу.

Налаштування та віджети

Однією з найбільших визначних пам'яток Android є можливість налаштування смартфона. Щоб налаштувати зовнішній вигляд вашого телефону, ви можете просто натиснути і утримувати порожній розділ головного екрана, щоб відкрити спливаюче меню, що дозволяє встановити шпалери (включаючи анімовані «живі» шпалери, якщо хочете). На багатьох пристроях Android ви також побачите можливість додавання віджетів, програм, ярликів та папок. Ви можете опустити одну піктограму програми на іншу, щоб створити папку. Ви також можете змінити шпалери для екрана блокування або головного екрана через Налаштування> Дисплей> Шпалери.

Марк Янсен / Цифрові тенденції

Віджети - це невеликі вікна в окремі програми, які можуть автоматично оновлюватися, надаючи вам нову інформацію. Це означає, що ви можете бачити найсвіжішу погоду, спортивні результати чи твіти без необхідності вводити фактичний додаток. Не у кожній програмі є віджет, але ви можете торкнутися і утримувати порожню частину головного екрана та вибрати віджети, щоб переглянути ваші параметри, або зайти в шухляду програм і прокрутити на більшості нових телефонів.

Якщо ви бажаєте персоналізувати естетику свого смартфона, то вам слід дослідити світ пускових установок. Доступні всі види різного вигляду та стилю, часто абсолютно безкоштовні. Кілька популярних пускових установок для початку - Nova Launcher та GO Launcher EX.

Програми

Незважаючи на те, що Play Store випередив App Store від Apple, коли справа доходить до простого числа, не можна заперечувати, що на iOS є більше якісних, полірованих додатків та ігор. Через потенційну норму прибутку для розробників (яка в середньому залишається вищою на iOS, оскільки люди витрачають більше грошей на додатки), більшість нових програм та ігор запускатимуться спочатку на iPhone. Хороша новина полягає в тому, що розрив скорочується, і переважна більшість великих додатків та ігор, які ви знали і любили на своєму iPhone, будуть доступні для Android. Ви також виявите, що програми та ігри, як правило, дешевші, і більша їх частина безкоштовна на платформі Android.

Google Play Store на Huawei P20 Pro Саймон Хілл / Цифрові тенденції

Щоб розпочати, перегляньте наші найкращі програми для Android та кращі зведення ігор для Android. З Android ви не змушені використовувати набір програм за замовчуванням. Насправді ви, як правило, дублюєте функціонал у попередньо встановлених програмах Google, а також у програмах виробника чи оператора. Ви можете просто вибрати той, який вам найбільше сподобався, або встановити інший сторонній варіант, щоб виконати цю роботу. Якщо у вас є кілька програм, здатних виконувати завдання, з’явиться спливаюче вікно із запитом, який саме ви хочете використовувати (можна встановити галочку Завжди щоб зробити це за замовчуванням).

Коли ви хочете перевірити свій повний список програм, ви можете перейти до Налаштування> Програми. Ви можете видалити програми, Очистити кеш або Очистити дані, та перегляньте дозволи програм на цьому екрані (ви також можете вимкнути віруси, якими ви не користуєтеся). Ви побачите, що оновлення програм час від часу з’являтимуться на панелі сповіщень, або ви можете зайти в Play Store, торкнувшись Меню, і вибрати Мої програми оновлювати все відразу. Якщо ви виявите, що отримуєте занадто багато надокучливих повідомлень від певних програм чи ігор, ви завжди можете ознайомитися з нашим посібником із вимкнення сповіщень.

Полегшення ваших турбот

Зловмисне програмне забезпечення Android

Кожна критика Android стосується тих самих потенційних проблем. Деякі речі можуть змусити вас стримуватися, покидаючи огороджений сад Apple, але ці питання іноді перебільшені. Є також способи розвіяти ці занепокоєння.

Фрагментація: Проблема фрагментації зроблена дуже багато, але це навряд чи вплине на ваш досвід роботи з Android. Існує величезний вибір пристроїв Android, що працюють на різних версіях платформи, і головна проблема - оновлення.На відміну від Apple, Google не може просто висунути оновлення для кожного пристрою Android. Виробник і перевізник мають право висловитись, і іноді вони затримують ситуацію. Також можуть виникнути проблеми з інтерфейсами виробника, такими як One UI від Samsung та Sense від HTC. На практиці більшість найкращих телефонів отримують оновлення досить швидко. Якщо вам потрібні гарантовано швидкі оновлення, виберіть пристрій Google, наприклад Pixel 4 або Pixel 4 XL. Що стосується програм, Play Store не дозволяє встановлювати несумісні програми.

Зловмисне програмне забезпечення: Щодня з’являється нова стаття, яка присвячує привид зловмисного програмного забезпечення на Android. Як найпопулярніша мобільна платформа Android неодмінно буде націленою, але відносно легко залишатися в безпеці. Розгляньте можливість встановлення однієї з найпопулярніших програм безпеки для Android і не встановлюйте програми поза магазином Play, і ви навряд чи зможете зіткнутися зі шкідливим програмним забезпеченням.

Стабільність: Ранні версії Android були схильні до збою та відставання - але, на щастя, часи змінилися. Від оновлень програмного забезпечення до нових пристроїв, наповнених функціями, Android тепер є лідером у гонці ОС для смартфонів. Але історія платформи не принесла їй великої репутації. Той факт, що ви можете придбати смартфони Android з відносно низькими характеристиками за частку ціни від iPhone, також вплинув на сприйняття бренду. Для справедливого порівняння ви повинні прирівняти яблука до яблук. Або, у цьому випадку, порівняйте смартфон Android найвищого рівня зі порівнянною ціною та iPhone. Останні версії Android швидкі та плавні, а найновіші смартфони Android можуть відповідати чи навіть найкраще iPhone, що стосується продуктивності. Google також невтомно працював над покращенням стабільності та продуктивності апаратних засобів нижчого класу за допомогою Android One та Android Go.

Додаткові опції: Вкорінення та інші поради

З Android у вас є можливість вкорінення, що надає вам ширший доступ до вашого пристрою. Укорінення дозволяє налаштувати абсолютно все, що стосується вашого телефону, що ідеально підходить для виродків управління та перфекціоністів. Однак існують ризики, і це не рекомендується для більшості людей. Ми обговорюємо плюси і мінуси, а також те, як це зробити, у нашому посібнику з кореневої роботи з телефоном Android. У нас є 10 найкращих програм для вкорінених телефонів Android, які також допоможуть вам.

Якщо ви не впевнені, який пристрій придбати для свого переходу, ознайомтеся з нашими найкращими новинами для смартфонів Android. Для абсолютно нових для Android наш посібник для початківців допоможе вам ознайомитись далі. У нас також є широкий спектр інших посібників для Android, включаючи все, від того, як блокувати дзвінки на телефоні Android, до того, як стерти пристрій Android до того, як використовувати темний режим. Ви також знайдете багато порад та статей щодо усунення несправностей для популярних пристроїв Android, тож погляньте.

На перший погляд, обмін iPhone на Android може здатися не ідеальним. Але чим більше ви дізнаєтесь про пристрої Android - і вивчите їх численні функції - тим легше буде змінити ситуацію. Ви можете здивуватися, чому раніше не торгували (або не перевищували) Android.

Останні повідомлення