Як встановити Windows 10 на Mac

У цьому світі існує два типи людей - Mac проти ПК. Обидві сторони наводять вагомі аргументи, чому операційна система в кожній з них краща, тому бойові лінії чіткі.

То що ви робите, коли на вашому Mac потрібно запускати певні несумісні програми? Що можна сказати про тих, хто любить дизайн Mac, але ненавидить його операційну систему? Відповідь проста: встановіть Windows 10, і ось як це зробити.

Крок 1. Підтвердьте вимоги вашого Mac

Перед початком роботи переконайтеся, що на вашому Mac є вільний простір на диску та апаратне забезпечення, необхідне для роботи з Windows 10. Крім того, перед початком роботи обов’язково оновіть MacOS.

По-перше, ось Mac, який може запускати Windows 10:

 • MacBook - 2015 рік або новіший
 • MacBook Air - 2012 рік або новіший
 • MacBook Pro - 2012 рік або новіший
 • Mac mini - 2012 рік або новіший
 • iMac - 2012 рік або новіший
 • iMac Pro - всі моделі
 • Mac Pro - 2013 рік або новіший

Примітка: Макам потрібен процесор на базі Intel для запуску Windows 10.

По-друге, для деяких комп'ютерів Mac процес вимагає зовнішнього USB-накопичувача з об'ємом до 16 ГБ (це наші улюблені). Ось список Mac, які це роблять ні потрібен USB-накопичувач, але повинен встановити MacOS 10.11 або новішу:

 • MacBook - 2015 рік або новіший
 • MacBook Air - 2015 рік або новіший
 • MacBook Pro - 2015 рік або новіший
 • iMac - 2015 рік або новіший
 • iMac Pro - всі моделі
 • Mac Pro - кінець 2013 року або новіший

Ви можете підключити зовнішній диск під час підготовки, якщо він ще не підключений.

По-третє, Mac вимагає принаймні 64 Гб виділеного вільного місця, хоча Apple рекомендує 128 Гб. Пам’ятайте, ви зберігаєте MacOS, таким чином Boot Camp Assistant створює спеціальну область (розділ) на вашому головному диску спеціально для Windows 10 та всіх пов’язаних із нею файлів та інсталяцій. Це означає, що ваш MacBook Air із твердотільним накопичувачем на 128 Гб не є ідеальним кандидатом.

Apple надає зручний перелік системних вимог для різних моделей Mac, де описано версію Boot Camp, яку ваша система вимагає для завершення інсталяції Windows.

Нарешті, якщо ви використовуєте iMac Pro або Mac Pro із 128 ГБ системної пам’яті (ОЗУ) або більше, на вашому завантажувальному диску має бути принаймні стільки вільного місця, скільки на вашому Mac є оперативна пам’ять.

Крок 2: Придбайте копію Windows

Windows 10 Microsoft

Придбання Windows 10 ніколи не було простішим. Зайдіть у Магазин Windows і придбайте цифрову копію, яку потрібно буде завантажити. Після цього завантажте цей інструмент для створення образу диска Windows 10. Ви також можете придбати флешку Windows 10, яку Microsoft постачає до вашого домашнього офісу.

Якщо вам надається можливість, завжди вибирайте файл ISO, який повинен бути доступним для завантаження, навіть якщо ви купили фізичну копію. Варіант флеш-накопичувача, як правило, трудомісткий і непотрібний, і його слід використовувати, лише якщо у вас є проблеми із сумісністю із завантаженням.

Крок 3: Відкрийте завантажувальний табір

Завантажити помічника завантажувального табору

Тепер, коли у вас є диск встановлення для Windows 10, настав час відкрити MacOS Boot Camp Assistant.

Крок 1: Коли Finder активний, натисніть Іди на панелі меню.

Крок 2: Виберіть Комунальні послуги у випадаючому меню.

Крок 3: Виберіть Помічник Boot Camp у спливаючому вікні, як показано вище.

Вступ до Boot Camp Assistant

Після відкриття програми на вступному екрані пропонується інформація про програму. Також пропонується створити резервну копію даних перед продовженням встановлення Windows - ми настійно рекомендуємо це зробити.

Крок 4: Клацніть Продовжуйте для переходу до наступного екрана.

Boot Camp Assistant Win 10 Місце розташування

Крок 5: Клацніть Вибирайте щоб знайти завантажений файл ISO, незалежно від того, знаходиться він усередині або на USB-накопичувачі.

Крок 6: Визначте розмір розділу Windows. Знову ж таки, вам потрібно принаймні 64 ГБ, тоді як Apple рекомендує 128 ГБ. Прикиньтесь, що це диск C (C :) на машині з Windows 10: скільки місця вам знадобиться для платформи та ваших улюблених програм та програм?

Вибирайте з розумом, оскільки ви не можете змінити розмір розділу після встановлення Windows 10. Крім того, враховуйте потреби вашого MacOS, якщо ви плануєте продовжувати використовувати операційну систему Apple.

Крок 7: Коли будете готові, натисніть Встановити. Тепер Boot Camp Assistant приступає до створення розділу Windows та завантаження програмного забезпечення для підтримки Windows.

Крок 4: Відформатуйте розділ Windows

Як тільки Boot Camp Assistant створює розділ, він запитує ваш пароль адміністратора. Потім ваш Mac перезавантажується та завантажує Windows ISO. Виконайте кроки в установчику ISO, введіть ключ продукту та виберіть правильну версію Windows для встановлення.

Якщо вам буде запропоновано вибрати конкретне місце встановлення, виберіть НАВЧАЛЬНИЙ ТАБІР розділу, а потім натисніть Формат. Однак Apple радить, що в більшості випадків правильний розділ вибирається та форматується автоматично. Вам також потрібно буде відключити всі підключені пристрої - зовнішні накопичувачі, монітори тощо -, які не потрібні для встановлення.

Крок 5: Встановіть драйвери Windows і виберіть диск для запуску

Налаштування диска запуску

Коли інсталятор Windows завершиться, ваш Mac завантажить Windows 10, а потім - Boot Camp Assistant. Клацніть Далі > Встановити, а Boot Camp Assistant розпочинає завантаження та встановлення необхідних драйверів Windows. Закінчивши, натисніть Готово і ваш Mac перезавантажиться та завантажиться назад у Windows.

Ви хочете переконатися, що ваша копія Windows 10 оновлена.

Крок 1: Клацніть на Почніть , а потім піктограма шестірні, розташована в лівій частині меню "Пуск".

Крок 2: Йти до Налаштування> Оновлення та безпека.

Крок 3: Розділ Windows Update завантажується за замовчуванням. Клацніть на Перевірити наявність оновлень кнопку.

Нехай Windows 10 завантажує та встановлює все. Це займе деякий час, але це важливий крок.

Якщо ви хочете завантажити MacOS за замовчуванням і пізніше перейти на Windows, перезапустіть Mac. Після перезапуску негайно натисніть і утримуйте кнопку Варіант клавіша (або Alt), доки не з'явиться екран Startup Manager. Тут ви можете вибрати, чи завантажувати MacOS або Boot Camp (він же Windows 10). Клацніть на вибраний розділ, потім клацніть стрілку під ним або натисніть Повернення.

Якщо ви віддаєте перевагу завантажувати Windows за замовчуванням, виконайте такі дії в MacOS:

Крок 1: Клацніть на піктограму шестірні, розташовану на Dock. Це відкриє Системні налаштування.

Крок 2: Двічі клацніть на Диск запуску значок.

Крок 3: Виберіть завантажувальний диск, на якому розміщена Windows 10.

Крок 4: Перезапустіть Mac.

Тепер ваш Mac повинен завантажитися на екран входу в систему Windows 10.

Підтримка сенсорної панелі в Windows

Якщо у вас є MacBook Pro з сенсорною панеллю, не бійтеся. Ви все ще можете отримати деяку функціональність зі своєї сенсорної панелі OLED під час використання Windows 10.

Після завантаження в Windows 10 сенсорна панель зберігає певну функціональність, але не зовсім повну, доступну в MacOS. Сенсорна панель все ще підтримує основні елементи управління MacBook - яскравість, гучність, відтворення та паузу. Одним натисканням кнопки він також може переключитися на стандартний ряд клавіш F.

Заключна примітка

Багато функцій можуть працювати некоректно під час використання розділу Windows. Apple підтримує Windows 10, але ви все одно помітите різницю в продуктивності.

Як і iPhones (iOS) та iPad (iPadOS), Apple оптимізує MacOS для оптимальної роботи на певних апаратних макетах, тоді як Windows 10 повинен обслуговувати майже нескінченні конфігурації. Це означає, що ваш трекпад може бути менш чуйним, а специфічне для Apple обладнання, наприклад сенсор TouchID, може взагалі не працювати в Windows 10.

Останні повідомлення