Як виправити найпоширеніші проблеми встановлення Windows 10

Як і будь-яка складна частина програмного забезпечення, Windows 10 та процес її встановлення вразливі до помилок, збоїв та апаратних помилок. У цьому випадку є деякі найбільш часто зустрічаються проблеми, які виникають під час встановлення або оновлення до нової версії Windows. Якщо у вас проблеми з установкою Windows 10, ви потрапили в потрібне місце.

Примітка: Якщо остання версія Windows 10 має широкі проблеми, можливо, вам доведеться почекати перед оновленням. Одне лише оновлення від квітня 2018 року могло стерти всі дані з робочого столу або зламати Chrome, а оновлення від жовтня 2018 року мало частину проблем, що призвело до відкликання та затримок.

Зараз люди борються з останніми оновленнями 2020 року та деякими серйозними проблемами, які викликають нові версії Windows. Не ідеальний результат! Ось як зробити це краще.

Запустіть засіб усунення несправностей Windows Update

Windows 10 включає засіб виправлення неполадок, який може автоматично виявляти та намагатися виправити проблеми з оновленнями та виправленнями. Якщо проблема не очевидна, і ви не впевнені, що робити далі, спробуйте запустити цей засіб усунення несправностей. Не завжди можна знайти рішення, але це чудове місце для початку.

Крок 1: Зайдіть у поле пошуку та введіть Усунення несправностей. Виберіть Налаштування усунення несправностей варіант, який чекає в Налаштування системи.

Крок 2: Відкриється нове вікно з усунення несправностей. У першому розділі, що називається Вставай і біжи, ви повинні побачити варіант для Windows Update. Виберіть його.

Виправлення неполадок оновлення

Крок 3: Тепер має з’явитися нова кнопка із написом Запустіть засіб усунення несправностей. Виберіть його, щоб запустити засіб усунення несправностей і подивитися, як це може допомогти автоматично.

Крок 4: Відкриється нове вікно засобу усунення несправностей, коли Windows 10 сканує будь-які проблеми. Якщо він виявить будь-які проблеми - і він буде шукати все, від відсутніх оновлень до пошкоджених файлів - тоді він повідомить вас і запитає, чи хочете ви Застосувати це виправлення або Пропустити це виправлення. Оскільки ви намагаєтеся виправити своє оновлення, радимо завжди вибирати Подати заявку варіант тут.

Завершивши роботу, засіб усунення несправностей надасть вам список усіх виявлених та виправлених проблем, після чого ви зможете вибрати Закрити щоб закінчити процес. Якщо засіб усунення несправностей знайшов і вирішив важливі проблеми, спробуйте спробувати процес оновлення ще раз.

Недостатньо місця на диску

Зовнішній жорсткий диск Лео Уотсон / Цифрові тенденції

Для встановлення Windows 10 потрібно досить багато вільного місця на диску на жорсткому або твердотільному диску. 32-розрядна версія операційної системи - на даний момент використовується переважно на планшетах та менш дорогих ноутбуках - потребує 16 ГБ вільного місця; 64-розрядна версія потребує 20 ГБ. Якщо ви встановлюєте з файлу, який зберігається на вашому ПК за допомогою інструмента оновлення Microsoft, вам знадобляться додаткові 2–4 ГБ лише для інсталяційних файлів. Windows 10 також зарезервує 7 ГБ місця, щоб переконатися, що їх достатньо для більшості встановлень.

Якщо у вас є повний накопичувач пам’яті або для початку мало місця, вам потрібно буде зробити трохи місця. Найшвидший спосіб зробити це - видалити програми, що виконують космічні роботи. Надійні 3D-ігри та складні пакети, такі як Adobe Creative Suite, займають гігабайти місця. Видаліть їх і обов’язково створіть резервну копію будь-яких збережених файлів або налаштувань. Не хвилюйся; Ви можете перевстановити їх з інсталяційних дисків або завантажити після встановлення Windows 10.

Якщо вам все одно потрібно більше місця, рекомендується видаляти файли в такому порядку: відеофайли, аудіофайли та зображення всіх видів, потім документи та інші файли. Ознайомтеся з нашим посібником щодо очищення жорсткого диска, щоб отримати додаткову інформацію. Зовнішній жорсткий диск USB - це найшвидший і найпростіший спосіб досягти цього - просто збережіть усі файли, які ви не можете видалити, на зовнішній носій, і їх буде легко відновити після встановлення Windows 10.

Після цього спорожніть корзину, щоб очистити видалені файли, або запустіть програму, як CCleaner, щоб очистити кеш-пам’ять браузера, журнали та інше, що займає місце для зберігання. Ви також можете спробувати вбудований засіб очищення диска в Windows 10 як альтернативу.

Щоб перевірити свій прогрес, натисніть на Почніть кнопку, введіть “This PC” і натисніть результат. Накопичувач із позначкою Windows - це те, що встановить Windows 10 - переконайтеся, що у вас є щонайменше 20 ГБ, щоб просто перестрахуватися.

Проблеми із зображеннями ISO

Марк Коппок / Цифрові тенденції

Якщо ви використовували інструмент Microsoft Media Creation для запису диска або створення завантажувального USB-накопичувача для встановлення Windows 10, сам носій може бути пошкоджений або пошкоджений. Ця пошкодження призведе до невдалої або пошкодженої установки. На жаль, вкрай складно або неможливо змінити файли, записані на диск або диск. Вам потрібно буде повторно запустити інструмент, щоб встановити Windows 10, що може зажадати доступу до іншого ноутбука або встановлення попередньої версії Windows знову.

Якщо ви продовжуєте відчувати проблеми після створення декількох інсталяційних носіїв та спроб інсталювати Windows 10 більше одного разу, можливо, у вас виникають постійні апаратні проблеми. Запис CD / DVD або USB-накопичувач, які ви використовуєте, можуть бути несправними. Якщо можливо, спробуйте використати інший USB-накопичувач або зовнішній пристрій для запису дисків.

На щастя, ви можете просто встановити Windows 10 із ISO-образу, який ви можете тут безкоштовно завантажити. Запустіть його, дотримуйтесь вказівок, і він повідомить вам, чи зможете ви встановити нову ОС без використання зовнішніх носіїв, таких як флеш-накопичувачі та диски.

Коди помилок

Помилка встановлення Windows 10

Іноді під час процесу інсталяції Windows програма зупиняється і відображає код помилки. Існують сотні можливих кодів помилок і принаймні стільки ж потенційних проблем. Найкраще, що потрібно зробити в цій ситуації, це записати код - можливо, вам не вдасться скопіювати його з екрана дисплея - і шукати в Інтернеті основну проблему і, сподіваємось, рішення.

Ось декілька кроків, які можна виконати, якщо для вашого конкретного коду немає надійної інформації:

  • Відключіть від комп’ютера непотрібні пристрої, такі як флешки та ключі. На ноутбуках взагалі не повинно бути нічого підключеного (крім шнура живлення), а на настільних комп’ютерах повинні бути прикріплені лише монітор, миша та клавіатура.
  • Для настільних комп’ютерів вийміть або від’єднайте непотрібне внутрішнє обладнання. Якщо у ваш ПК на материнській платі є вбудована відеокарта або звукова карта, вийміть усі автономні карти. Від'єднайте всі вторинні накопичувачі (але не основний накопичувач ОС), дисководи, пристрої зчитування карток та додаткове обладнання, таке як контролер вентилятора або розширення USB, підключене до порту PCI.
  • Якщо ви оновлюєте свій ПК і вибрали стандартне оновлення, яке зберігає ваші програми, видаліть непотрібні програми перед початком процесу встановлення. Антивірусні програми та драйвери для таких пристроїв, як ігрові контролери, мабуть, мають найбільші проблеми в процесі оновлення.
  • Якщо інсталяція або оновлення Windows не завершиться, або якщо у вас виникли проблеми із запуском, можливо, ви захочете відключити сплячий режим, що можна зробити, ввівши “powercfg / h off” у вікно командного рядка.
  • Або просто встановіть ОС чисто, зберігаючи ваші файли, але не програми. Для цього виберіть Спеціально: встановіть Windows замість Оновлення під час процесу налаштування. Ви можете перевстановити свої програми пізніше.

Microsoft також пропонує список потенційних кодів помилок під час встановлення Windows 10 та їх значення.

Несумісне обладнання

ОЗП

Windows 10 працює на різноманітному обладнанні, включаючи планшети на базі Atom та інші малопотужні системи, але він має мінімальні вимоги. Якщо на вашому комп'ютері встановлений процесор зі швидкістю менше 1 ГГц - або оперативної пам'яті на загальну суму менше 1 ГБ для 32-розрядної версії або 2 ГБ для 64-розрядної версії, майстер налаштування не дозволить завершити встановлення. Користувачі настільних комп'ютерів часто можуть оновити свою оперативну пам'ять або процесор, але користувачам ноутбуків, які не відповідають мінімальним вимогам, мабуть, не пощастило.

Щоб дізнатись, скільки вам потрібно оперативної пам’яті, перегляньте наш посібник із пам’яті.

Відкат оновлення

Іноді оновлення впливають на ваш ПК настільки серйозно, що вам потрібно відкотити їх назад, щоб правильно користуватися комп’ютером. Зовсім недавно ми побачили це з оновленням Windows 10 від березня 2020 року, яке спричинило все: від синіх екранів до проблем із входом та втратою звуку. Повернення оновлення та перехід на стару версію Windows, яку ви використовували, часто може вирішити ці проблеми. Ось як це зробити.

Крок 1: Знайдіть "налаштування" у вікні пошуку та виберіть Налаштування додаток, який з’являється в результатах. Потім виберіть Оновлення та безпека.

Крок 2: У меню ліворуч виберіть Windows Update, потім виберіть Переглянути історію оновлень. Тут ви зможете побачити останні встановлені оновлення, а також опцію Видаліть оновлення. Виберіть це.

Крок 3: Виберіть останнє оновлення зі списку, що з’явиться, та виберіть Видаліть щоб розпочати процес. Можливо, буде корисно провести невелике дослідження та з’ясувати, яке саме оновлення спричиняє проблему, з якою ви стикаєтесь.

Зверніть увагу, що видалення оновлення не завжди вирішує вашу проблему. Наприклад, деякі помилки оновлення Windows 10 2020, такі як втрата звуку, зберігалися навіть після видалення оновлення. У цих випадках вам може знадобитися виконати більш глибоке усунення несправностей.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found