Користувачі Elite Yelp подають до суду на отримання грошей за відгуки про свої ресторани

справа завзятий рецензент yelp отримують виплати rants rave 6a00d83452b44469e2017ee89b99e5970d 800wi

Щоразу, коли ви шукаєте ресторани, магазини, послуги чи товари, більшість із нас прямує до Інтернету. Ми хочемо знати, що інші люди говорять про ці речі. Yelp сьогодні є одним із найбільш широко використовуваних посібників для споживачів в Інтернеті - шукайте місця тако у вашому районі та майже відразу з’ясовуйте, яке з них найкраще, виходячи з кількості та якості відгуків, отриманих від учасників сайту, людей які добровільно беруть час із свого напруженого графіка, щоб надати розуміння новим майбутнім клієнтам, яким це може знадобитися.

Але зараз група користувачів, яка стверджує, що була працевлаштована компанією Yelp для написання цих оглядів, подає позов проти компанії, «[домагаючись] стягнення невиплаченої компенсації».

"Yelp отримує свої доходи, продаючи рекламу на своєму сайті, вміст якої створюється безкоштовно за рахунок зарплат за запитами плакатів, порушуючи Федеральний закон про працю", - йдеться у скарзі. Він також стверджує, що використання компанією таких слів, як "рецензенти", "Yelpers", "незалежні підрядники", "стажери", "волонтери" або "контрибутори" для опису своїх користувачів, є нічим іншим, як "культовими винагородами та дисциплінами". ”, Розроблену компанією Yelp, щоб вона могла кататися навколо оплати роботи, необхідної їм для підтримки всієї бізнес-моделі.

Учасники виноградної лози можуть надіслати вам незабаром випущені товари - єдина вимога полягає в тому, що ви переглядаєте їх та підтримуєте виключне їх використання.

Позов подібного позову подається не проти гучної онлайн-компанії. Ще в 2011 році Huffington Post витримала колективний позов, поданий проти них групою письменників на чолі з колишнім письменником HuffPost Джонатаном Тасіні, стверджуючи, що їм не платять за історії, які вони написали для сайту. Huffington Post дає блогерам свободу писати про все, що вони хочуть, але вони не отримують грошей за вміст, який вони виробляють для сайту, оскільки у них є найняті репортери та редактори, які насправді мають контракти, в яких детально викладені правила та обов'язки. їх потрібно виконати. TechDirt повідомив, що суддя швидко назвав позов несерйозним, і маючи на увазі, що позов Тасіні, мабуть, був зумовлений тим фактом, що Huffington Post щойно придбали AOL за колосальні 315 мільйонів доларів.

Хоча справи HuffPost не впали на користь авторів, є інтернет-видавці та рецензентські платформи, які винагороджують користувачів за відгуки. Amazon має програму Vine, програму, яку можна запросити лише за запрошенням, доступну для найбільш високо оцінених рецензентів на сайті. Як член Vine, ви можете надіслати вам незабаром випущені продукти, і єдине, що потрібно, - це переглянути їх і використовувати їх виключно. Згідно з довідковою сторінкою Amazon, будь-який відгук, написаний як частина програми, завжди має позначку "Огляд Amazon Vine" на сторінці продукту та "Відгук клієнта від програми Amazon Vine", коли ви читаєте огляд повністю.

І це налаштування надзвичайно схоже на Yelp Elite Squad, групу найвищих рейтингів користувачів, яких було призначено та обрано на основі «добре написаних відгуків, чудових порад для мобільних пристроїв, уточненого особистого профілю, активного голосування та компліментів записувати і грати приємно з іншими ". Єдина відмінність полягає в тому, що ніде на сторінці поширених запитань прямо не сказано, що учасникам Elite Squad слід надсилати безкоштовні речі. Насправді приймати халяви в обмін на рецензію вкрай не рекомендується. Найближчими до платних рецензентів Yelp є посли Yelp, які є офіційними працівниками, які також пишуть реальні відгуки. (Однак Elite Yelpers отримують задоволення від багатьох привілеїв, таких як вечірки та події.)

знак посланця yelp

Я задав Yelp кілька запитань, що стосуються вимог бути членом елітного загону та що трапляється, якщо учасник не відповідає стандартам, згаданим у FAQ (цитованому раніше), і ось що я зміг отримати від Рейчел Уокер, Старший PR-спеціаліст Yelp:

1. Від членів Elite Squad не вимагається встановленої кількості відгуків. Єдиною стандартною вимогою щодо них є те, що члени Elite Squad повинні бути взірцями для наслідування, "які втілюють дух спільноти [Yelp] - як в Інтернеті, так і поза ним - і пишуть корисні, смішні та круті відгуки".

2. Учасник громади може втратити членство в Elite Squad "Якщо вони вирішать не продовжувати займатися на сайті та спільноті". Єдиним наслідком цього є те, що вони втратять свій елітний значок у своїх профілях і вони більше не зможуть відвідувати елітні заходи, заплановані менеджером місцевої громади (AKA Yelp Ambassador) у своєму місті. Вони все ще мають таку ж можливість ділитися відгуками, взаємодіяти на сайті та відвідувати події, як звичайні користувачі Yelp.

3. Учасники Elite Squad не отримують компенсації або грошей за свою діяльність на сайті, і вони повністю добровільний. «Elite Yelpers дійсно отримують доступ до елітних подій Yelp, які планує керівник місцевої громади та, як правило, безкоштовні. Ці заходи покликані ознайомити пристрасних місцевих жителів із великим місцевим бізнесом і, в свою чергу, надати цим місцевим компаніям більший вплив на свою громаду ". Крім того, усі користувачі Yelp мають можливість отримувати компліменти від інших користувачів, а також тематичні голоси за свої відгуки.

4. Менеджери спільнот Yelp - це оплачуваний працівникs. Вони розташовані в містах по всьому світу у 23 країнах, де присутня компанія Yelp. “Їхня роль полягає у зв’язку місцевої громади, як в Інтернеті, так і поза нею. Вони проводять веселі заходи, щотижнево пишуть інформаційний бюлетень, навчають власників бізнесу про безкоштовні інструменти, доступні на сайті, тощо. Вони також пишуть відгуки про свій досвід роботи з місцевим бізнесом ".

Я також відшукав елітного члена Yelp, Офелію Ян. Вона є членом еліти близько двох років і написала близько 170 відгуків, відколи вона приєдналася. Вона каже, що не чула про людей, яких виганяли з Yelp через відгуки, які вони розміщували, і ніколи не отримувала безкоштовних продуктів в обмін на хороший відгук. "Іноді заходи проводяться з безкоштовною їжею та напоями в бізнесі, але нам чітко доручають НЕ переглядати цей бізнес на основі цієї події чи досвіду", - ділиться Ян. "Вам потрібно піти знову самостійно, перш ніж переглядати."

На запитання, що вона думає про колективний позов проти Yelp, вона відповідає, що це для неї насправді не має значення. «Я пишу відгуки, бо мені подобається користуватися ними, і я вважаю їх корисними. Я дивлюся на це як на блюдо «дай копійки, візьми копійку». Якщо ви не робите внесок, ресурс стає застарілим, і ви покладаєтесь на інших, щоб продовжувати працювати ".

Хоча звіт про службу Яна представляє досить позитивну картину, деякі претензії в позові виділяються. Yelp звинувачується у дотриманні квот для членів Elite (що, схоже, відповідає дійсності згідно з описом Уокера про те, як хтось може втратити свій статус Elite), і карає рецензентів за написання негативних відгуків про спонсорів. У легальному документі також є частина, яка описує, як Елітних Йелперів можуть звільняти - хоча це може бути ще раз те, що сказав Волкер щодо Елітних Йелперів, які втрачають свій Елітний статус, якщо вони не настільки активні в спільноті.

Важко надати якусь користь цій справі; На перший погляд, це звучить так, ніби навички кількох членів еліти пішли їм у голову і переоцінюють те, що вони роблять. У той же час Yelp довелося вести війну зі скептицизмом навколо різних частин обману щодо своєї бізнес-моделі; як рекламують чи ховають публікації, незалежно від того, користувачі вони фальшиві чи ні, а також існує нескінченна боротьба за те, щоб зупинити бізнес від найму людей для написання яскравих відгуків. Але все це пов’язано з територією: коли ви будуєте бізнес-модель на основі людей, які охоче створюють і передають вам дані, у якийсь момент (можливо, коли стає добре відомо, наскільки цінна платформа, а отже, і їх дані), деякі з них збираються почати вимагати щось взамін.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found