Як водити палицю

Знати, як керувати автомобілем, оснащеним механічною коробкою передач, важливіше, ніж може здатися. Навіть якщо ваш щоденний водій автоматичний, ви можете застрягти в іноземній країні, орендуючи автомобіль у компанії, яка має на складі лише зміну палиць. Або вам може знадобитися позичити стару чотиришвидкісну вантажівку свого приятеля, щоб пересунути диван по місту.

Незважаючи на те, що це може здатися лякаючим, керувати перемиканням ручки набагато простіше, ніж здається; мільйони людей роблять це щодня. Навчання вимагає трішки терпіння, і для його засвоєння потрібен великий досвід. Якщо ви готові розпочати роботу - без каламбуру - наш простий у користуванні посібник навчить вас усьому, що вам потрібно знати про керування ключкою.

Крок 1: Ознайомтесь із перемиканням зчеплення та палиці

Попередня Наступна 1 з 2 як керувати палицею за кермом Майлз Бранман / Цифрові тенденції як керувати педалями керування палицею - Майлз Бранман / Цифрові тенденції

Якщо припустити, що ви володієте або маєте доступ до транспортного засобу з механічною коробкою передач, сядьте на місце водія та враховуйте різні особливості та компоненти, коли транспортний засіб не працює. Отримайте відчуття зчеплення, третьої педалі, яка знаходиться безпосередньо зліва від гальма. Це суть різниці між автоматичним та ручним керуванням. Ознайомтеся з його опором і коли ви відчуєте, як він стискає. Потім знайдіть перемикач передач, або “палицю”, яка зазвичай знаходиться на центральній консолі між передніми сидіннями або поруч із кермом. Переконайтеся, що ваше сидіння відрегульоване, щоб ви могли легко дістатись до усіх трьох педалей. Вам потрібно вміти штовхнути зчеплення до кінця.

Далі вивчіть схему перемикання передач, імовірно, розміщену зверху на ручці передач. Ця діаграма, як правило, демонструє ряд рядків і цифр, які відповідають кожній передачі. Зверніть увагу на розміщення окремих передач, особливо задньої, до якої часто можна перейти, переключившись із п’ятої передачі. Іноді, на багатьох автомобілях Volkswagen, наприклад, реверс розташовується, натискаючи на ручку перемикання передач (або підтягуючи багажник перемикання передач) і рухаючись вниз спочатку. Також є нейтральна передача, розташована в "сірій зоні" між кожною виїмкою, що дозволяє вам відпускати педаль зчеплення, одночасно підтримуючи машину в режимі роботи. Наприклад, натискання зчеплення та перемикання перемикача передач між першою та другою передачею переведуть вас у нейтральне положення. Автоматичні коробки передач роблять все це ... автоматично.

Крок 2: Практикуйте перемикання передач із вимкненим двигуном та екстреним гальмом

Майлз Бранман / Цифрові тенденції

Ось золоте правило механічних трансмісій: перемикання передач починається зчепленням, але закінчується бензином. При все ще вимкненому двигуні притисніть зчеплення до підлоги і переведіть перемикач передач на першу передачу. Потім відпустіть педаль, повільно натискаючи на газ. Якби двигун був увімкнений, це призвело б до руху автомобіля вперед.

Щоб перейти на секунду, відпустіть газ і знову натисніть на зчеплення. На цьому етапі ви просто повторюєте попередній крок, лише переходите на другий, потім третій, потім четвертий тощо. Простіше кажучи, для підйому снастей потрібні такі три дії:

  1. Притискання зчеплення лівою ногою.
  2. Перемикання вручну правою рукою, як правило, в порядку передач.
  3. Повільно натискаючи педаль газу правою ногою, одночасно відпускаючи зчеплення.

Чим швидше ви їдете, тим швидше ви можете послабити зчеплення, але майте на увазі, що плавність важливіша за швидкість. Новачки повинні мати звичку переходити з першої передачі безпосередньо на другу, а не на третю передачу.

Крок 3: Імітуйте реальний сценарій водіння

Майлз Бранман / Цифрові тенденції

Прискорення вимагає переключення на вищі передачі. Загалом, ви повинні перемикатись, коли ваш автомобіль досягає приблизно 3000 об / хв, або коли двигун, здається, переробляє. Слідкуйте за тахометром, якщо ви не впевнені, коли перемикати, і переконайтесь, що ніколи не перевищуєте червону лінію; ви завдасте шкоди двигуну. Коли двигун все ще вимкнений, практикуйте розумовий розгін до приблизно 15 миль в годину та перемикання з першої на другу передачу. Перейдіть на третє місце, затримайтеся там кілька секунд, а потім уявіть, що бачите дорожній сигнал, який ось-ось почне червоніти вдалині. Настав час перейти на нижчу передачу.

Дауншифтинг означає переключення на нижчі передачі. Якщо двигун, здається, гальмує, вам доведеться зменшити передачу, щоб підняти обороти та отримати більше потужності. Натисніть на зчеплення та обережно маневруйте перемиканням передач з третьої передачі на другу передачу, щоб потренуватися в перемиканні передач. Це навчальне відео допоможе вам візуалізувати правильну дію.

Щоб повністю зупинитися, потрібно натиснути на зчеплення і перевести в нейтральне положення, зручно розташоване між передачами. Зазвичай нейтраль не вказується на перемикачі передач, але його легко знайти. Як тільки ви переведете палицю у правильне положення, ви зможете відвести ногу від зчеплення, зберігаючи при цьому машину в режимі без затримки.

Крок 4: Почніть повільно і повторіть

Майлз Бранман / Цифрові тенденції

Заняття з вимкненим двигуном не зовсім порівняно з реальними сценаріями, з якими ви зіткнетеся на дорозі. Наступним кроком є ​​практична практика водіння, бажано на рівній поверхні без руху або пішоходів - стоянок, перехресних доріг тощо. Затишні та малооб’ємні місця також дають вам достатньо часу для того, щоб знову рухатись, якщо ви заглушите двигун. Намагайтеся не панікувати, коли це трапляється; зупинки двигунів неминуче йдуть рука об руку з навчанням керуванню палицею.

Хоча ви можете займатися наодинці, подумайте про те, щоб взяти з собою друга, який вміє водити палицю. Щоб запустити автомобіль, переконайтеся, що автомобіль знаходиться в нейтральному положенні, натисніть на зчеплення та поверніть ключ запалювання. Вибравши першу передачу, повільно їдьте вперед, коли машина заводиться, відпускаючи зчеплення, одночасно натискаючи на педаль газу. Що б ви не робили, не прискорюйте занадто швидко. Коли тахометр покаже більше 3000 або ви їдете приблизно 15 миль / год, натисніть на зчеплення та перейдіть з першої на другу передачу, перш ніж відпустити його, і повторюйте, поки не досягнете бажаної швидкості. Опануйте цю техніку, і ви будете готові взяти такі машини, як Mazda MX-5 Miata, на крутитися.

Починаючи з пагорба

Найскладніша частина керування автомобілем, оснащеним механічною коробкою передач, починається з крутого пагорба. Це тому, що вам потрібно натиснути на педаль зчеплення, щоб увімкнути першу передачу, на педаль газу, щоб автомобіль рухався, і на педаль гальма, щоб машина не котилася назад. Це складно - якщо у вас немає трьох футів. Можливо, ти робиш; ми цього не робимо.

Це коли ручне гальмо - як правило, розташоване безпосередньо між передніми сидіннями - корисно. Після зупинки підтягніть ручне гальмо, щоб машина не котилася назад. Коли настане час рухатися знову, починайте, як зазвичай, на рівній землі, одночасно відпускаючи ручне гальмо. Тут важливий час. Занадто повільне відпускання ручного гальма не дозволить машині рухатися, тоді як надто швидке відпускання автомобіля відкотить назад. Отримайте це в самий раз, однак, і гальмо буде тримати машину все ще досить довго, щоб ви могли відійти.

Не спітніть, якщо заглохнете; це трапляється з усіма. Повторно ввімкніть ручне гальмо, поставте машину в нейтральне положення, запустіть двигун і ще раз постріляйте. Трохи попрактикувавшись, ви в найкоротші терміни зміните шлях до центру Сан-Франциско. І у багатьох автомобілях пізньої моделі функція утримання на пагорбі утримує автомобіль зупиненим протягом декількох секунд, щоб ви могли нормально їхати без необхідності утримувати ручне гальмо. Як варіант, якщо у вашому автомобілі немає ручного гальма (деякі мають екстрене гальмо, яке працює на ногу), вам потрібно буде освоїти гірські рухи важким шляхом.

Загальні умови передачі, які ви повинні знати

Зчеплення: Загалом кажучи, зчеплення зачіплює і вимикає два незалежних вали. У транспортному засобі він з'єднує колінчастий вал (який є частиною двигуна) із вхідним валом трансмісії (який направляє потужність на ведучі колеса). За замовчуванням він увімкнений, але натискання на педаль зчеплення вимикає його, щоб дозволити вам перемикати передачі.

Це відео з каналу Learn Engineering дає хороший огляд зчеплення та його ролі в трансмісії.

Передач:У транспортному засобі передачі передають потужність від згаданого колінчастого вала до приводного вала. Існує кілька передач, щоб змінити, як потужність двигуна обертає колеса автомобіля. Як і на велосипеді, для збільшення швидкості автомобіля використовуються менші передачі, тоді як більші передачі використовуються для побудови та підтримки цієї швидкості.

Об / хв: Термін "оберти в хвилину" відповідає мірі того, скільки обертів на фіксованій осі виконується за одну хвилину. В автомобілі тахометр вимірює обертання колінчастого вала. Наприклад, якщо ви працюєте на холостому ходу з 850 об / хв, то колінчастий вал вашого автомобіля обертається навколо своєї осі 850 разів щохвилини.

Тахометр: Тахометр, який часто знаходиться всередині приладової панелі, поряд зі спідометром, вимірює оберти двигуна за хвилину. По мірі прискорення стрілка тахометра буде підніматися, поки не досягне червоної лінії, тобто тоді, коли електронний обмежувач часто буде входити. Вам слід зрушити добре, поки стрілка не досягне червоної лінії.

Підняття позицій: Переміщення перемикача передач з нижчої на вищу передачу (наприклад, з першої на другу) називається переключенням вгору. Щоб переключити передачу, потрібно зачепити зчеплення та перевести палицю в потрібну зубчасту насічку.

Дауншифтинг: Зворотній перехід на більш високу передачу. Це коли ви переставляєте палицю з вищої на нижчу передачу.

Подвійне зчеплення: Зазвичай водії вимикають зчеплення і перекладають палицю безпосередньо з однієї передачі на іншу. Цей перехід спирається на деталь, яка називається синхронізатором, щоб відповідати частоті обертання колінчастого і карданного валів. Крім того, водії можуть вимкнути зчеплення, щоб перевести палицю в нейтральне положення, відпустити педаль зчеплення, ще раз натиснути на неї, щоб перейти з нейтральної на наступну передачу. Ця пауза синхронізує колінчастий вал і карданний вал. Шанси на подвійне зчеплення надзвичайно низькі, за винятком випадків, коли ви їдете на машині з проблемою трансмісії або дуже старій.

Коробки передач з подвійним / подвійним зчепленням: Автоматичні коробки передач з подвійним або подвійним зчепленням використовують дві муфти, кожна з яких має свій власний набір передач. Наприклад, на шестиступінчастому автомобілі одне зчеплення відповідає за передачі одну, три та п’ять, а інше керує передачами дві, чотири та шість. Перевага трансмісії з подвійним зчепленням полягає в тому, що перемикання передач відбувається майже миттєво. Ці коробки передач є автоматичними, тому вони не мають педалі зчеплення, але деякі пропонують перемикачі передач.

CVT: CVT - це тип автоматичної коробки передач, яка спирається на систему ременів і шківів, щоб забезпечити нескінченну кількість радіостанцій. Іншими словами, трансмісія ніколи не перемикається, тому що немає передач. Це порівняно часто зустрічається на ринку нових автомобілів, особливо в японських автомобілях, а також у невеликих автомобілях, таких як скутери та квадроцикли.

Не забудьте розважитися!

Навіть якщо педаль зчеплення виглядає досить просто, затягнути її може бути складно. Ви неодмінно зупинитесь кілька разів, і якщо ви схожі на нас, це опиниться посеред жвавого перехрестя. Не дозволяйте кільком стаціонарним водіям відмовляти вас вчитися - ви гарантовано отримаєте кілька сигналів. Але, коли ви знаєте, як керувати цією педаллю зчеплення, рульова ручка не буде відчувати себе звичною роботою. Тільки пам’ятайте, щоб залишатися в безпеці і бути терплячим до себе, коли затримуєтесь або псуєте.

Останні повідомлення