Як перевірити температуру процесора

Наскільки гарячим є ваш ПК і чому це важливо? Ви можете знайти відповіді одним із двох способів. Ви можете дозволити собі завантажити інструмент, який точно розповість, що ви хочете знати, або ви можете використовувати апаратний монітор.

Підтримувати ПК у прохолоді так само важливо, як і тримати воду в радіаторі. Коли вони смажаться, це може означати, що потрібна зовсім нова машина. Давайте разом уникнемо цієї проблеми.

Програми для Windows

Вам не потрібно вникати в дрібницю UEFI / BIOS, щоб виміряти температуру вашого процесора. Додатки для моніторингу використовують ті самі фізичні датчики температури у вашій системі, що і UEFI / BIOS, але роблять його доступним через Windows. Це означає, що ви можете перевірити це без перезапуску, а також можете змусити центральний процесор зробити щось важке, щоб ви могли побачити, наскільки теплим стає, коли він напружено працює.

Є цілий ряд сторонніх та сторонніх додатків, якими ви можете скористатися для швидкого та легкого доступу до температури вашого процесора, а також набагато більше інформації. Деякі з них можуть бути трохи вражаючими, але якщо ви просто хочете дізнатись, як перевірити температуру процесора, наші улюблені, перелічені нижче, побачать вас правильно.

Intel XTU

Якщо у вас процесор Intel Core, то утиліта Extreme Tuning Utility (XTU) - це, мабуть, найкращий спосіб перевірити, наскільки гарячим працює ваш процесор. Незважаючи на те, що Intel XTU розроблений переважно як інструмент для розгону, він також має ряд вбудованих функцій моніторингу.

Крок 1: Щоб дізнатись, наскільки гарячим є ваш процесор при його запуску, завантажте програму з центру завантажень Intel і встановіть її так, як будь-яку програму.

Крок 2: Під час завантаження ви отримаєте багато інформації, але на нижній панелі головного екрану ви побачите кілька ключових відомостей про ваш процесор. Найважливішим для цього конкретного посібника є температура упаковки та відповідний графік. Це ваша температура процесора.

Крок 3: Ви також можете побачити, наскільки напружено працює ваш процесор, за його відсотком використання. Чим вище, тим більше потрібно робити вашому процесору. Якщо ви хочете побачити, як він працює під напругою, ви можете використовувати вбудований тестовий процесор XTU на відповідній лівій вкладці.

AMD Ryzen Master

Крок 1: Якщо у вас запущений один із нових процесорів AMD Ryzen, ви можете скористатися власним інструментом AMD Ryzen Master. Він працює приблизно так само, як Intel XTU, але замість чіпів Ryzen. Зайдіть до центру завантажень, щоб встановити програму.

Крок 2: Поряд з основними можливостями налаштування годинника, він також має монітор температури процесора, який ви можете переглядати зліва. Як і XTU, є також графік, який може побудувати графік температури вашого процесора з часом, навіть розбиваючи його по ядру, щоб ви могли побачити, чи стають окремі ядра теплішими за інші.

Крок 3: Інструмент Ryzen Master також може давати середні та пікові показники, щоб ви могли бачити, наскільки сильно нагрівається ваш процесор протягом тривалого періоду, що чудово підходить для тих, хто стурбований часом доби або зовнішніми силами, що впливають на температуру процесора.

HWMonitor

Класичне рішення для моніторингу за допомогою ПК, HWMonitor може розповісти вам все про різні компоненти вашої системи, від необхідних їм напруг до температур, які вони працюють. У ньому немає ніяких інструментів для розгону, а його інтерфейс просто оголений, але він чистий, легкий і простий для аналізу з одного погляду. Завантажте його тут.

Версія HWMmonitor Pro, яка безкоштовно доступна з рекламою, має розширені можливості та дозволяє контролювати до 10 пристроїв, включаючи пристрої Android. Це робить його ідеальним вибором, якщо ви хочете контролювати температуру на всьому, чим ви користуєтесь (і уникайте випадкових пошкоджень акумулятора смартфона занадто великою кількістю тепла).

Апаратні монітори

Якщо жоден із наведених вище способів не є саме тим, що ви шукаєте, коли справа доходить до перевірки температури вашого процесора, ви завжди можете вибрати апаратний монітор. Вони, як правило, входять до складу контролерів вентиляторів, які вставляються в один з портів оптичного приводу на настільних системах. Вони іноді використовують ваші вбудовані датчики температури, але багато хто постачається із власними дротовими термометрами, щоб надати вам додаткову інформацію про те, як сильно нагрівається ваш процесор.

Примітка:Ці апаратні монітори до певної міри вимагають встановлення, тому будьте готові відкрити свій ПК відповідно до них або заплатити, щоб це зробив професіонал. Щоб отримати поради щодо побудови ПК для самостійної роботи, перегляньте наш посібник зі створення першого ПК.

Ось кілька апаратних моніторів, які варто розглянути:

Thermaltake Commander FT ($ 40): Контролер вентилятора із сенсорним екраном, Thermaltake Commander FT має 5,5-дюймовий дисплей, який дає вам показники температури для декількох каналів і дозволяє вам уважно стежити за своїм процесором, одночасно контролюючи кількість вентиляторів, щоб ваша система була прохолодною.

Kingwin Performance FPX-007 ($ 35): Часто продається ще дешевше, контролер вентилятора Kingwin дозволяє одночасно відстежувати до п’яти температур, включаючи центральний процесор, а також керувати п’ятьма різними вентиляторами. Існує навіть вбудована сигналізація, якщо ваш процесор в будь-який момент стає занадто гарячим.

Вентилятор і регулятор температури вентилятора Aerocool V12XT ($ 37) : Монітор Aerocool може контролювати до чотирьох наборів вентиляторів та показники температури за допомогою сенсорного РК-дисплея. Дисплей може керувати налаштуваннями вентилятора, показувати температуру і дозволяти вам вказати, в який момент ви бажаєте подавати сигнал про температуру.

На Mac? Спробуйте TG Pro

Якщо у вас Mac, настійно рекомендуємо TG Pro. Цей чудовий додаток - чудовий спосіб контролювати внутрішні температури та стежити за ознаками небезпеки. Він нотаріально завірений Apple, а також може використовуватися для безпосереднього управління вентилятором. Розробники також добре переконуються, що додаток не відстає від останніх оновлень MacOS. Ви можете дізнатись більше та завантажити його тут.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found