Як використовувати розділений перегляд на Mac

Якщо ви хочете бачити кілька вкладок на одному екрані, не збиваючись з місця, перейдіть до розділеного екрана. Розділені екрани дозволяють мати два або більше розділів, кожен зі своїм власним набором інформації. Ці розділи дозволяють швидко працювати і бачити більше інформації відразу, не маючи другого екрана.

Тепер хороші новини: У новіших версіях MacOS існує дуже простий режим розділеного екрану, який називається Split View, який може використовувати кожен, хто має оновлений Mac. У цьому посібнику ми навчимо вас використовувати розділений перегляд на Mac, щоб максимально використати вашу систему.

Хоча для великих проектів завжди є можливість підключення кількох зовнішніх моніторів, ось як розподілити екран на менший рівень, коли вам це потрібно.

Почніть роботу з Split View

MacOS Catalina Split View

Крок 1: Почніть із відкриття двох або більше вікон, які потрібно поєднати в макет з розділеним екраном: Вікна браузера, програми, документи - що завгодно. Виберіть своє перше вікно і подивіться у верхній лівий кут, щоб знайти три кольорові крапки: червону, жовту та зелену. Вони керують вікном.

Параметри розділеного перегляду MacOS Catalina

Крок 2: Якщо навести курсор на зелену крапку, на ній з’являться дві маленькі стрілки розгортання. Утримуйте цю зелену крапку, і з’явиться список опцій: Увійдіть у повноекранний режим, Вікно плитки ліворуч від екрану і Вікно плитки праворуч від екрану. Виберіть другий або третій варіант, і вікно заповнить цю частину дисплея.

MacOS Catalina Split View Windows

Крок 3: Половина вашого розділеного подання виконана. Ви побачите перший додаток на одній половині екрана, а на іншій стороні - ескізи інших відкритих вікон. Виберіть інше вікно, яке ви хочете використовувати в режимі розділеного перегляду, і воно розшириться, щоб заповнити порожнечу, заповнивши досвід розділеного перегляду. Ви можете торкнутися будь-якого вікна, щоб перемкнути основний фокус за потреби.

Налаштування розділеного вигляду

Розділювач розділення перегляду

Розділений перегляд не обов’язково повинен розділяти екран порівну. Клацніть і утримуйте чорний роздільник і посуньте його вліво або вправо, щоб налаштувати кожну половину екрана. Це особливо корисно, якщо ви намагаєтеся переглянути велику веб-сторінку з непарним дизайном або вам потрібен додатковий простір для великої електронної таблиці. Тільки зауважте, що деякі додатки, як-от Фотографії Apple, наприклад, мають мінімальну ширину, тому можливо, вам не вдасться сильно або навіть взагалі регулювати панель.

Якщо ви розумієте, що віддаєте перевагу вікнам з різних сторін, просто натисніть і утримуйте рядок заголовка програми та перетягніть її на протилежну сторону. Вікна автоматично зміняться місцями.

Не знаєте, куди пішли ваші меню? Split View автоматично приховує рядок меню (і Dock). Просто перемістіть вказівник у верхню частину екрана, і він знову з’явиться, поки вказівник залишається, надаючи вам доступ до меню кожної програми під час використання розділеного подання.

Нарешті, якщо вікна замалі, ви можете налаштувати роздільну здатність.

Коли ви будете готові вийти з режиму розділеного перегляду, натисніть зелену крапку на будь-якому вікні або натисніть вихід. Це поверне обидва вікна у початковий стан і дозволить відновити те, що ви робили до входу в розділений перегляд.

Параметри розділеного перегляду

Варіант розділеного перегляду масштабування

Якщо ви тримаєте Варіант (або Alt) і натисніть зелену кнопку у верхньому лівому куті вікна, і ви отримаєте три нові варіанти: Збільшити, Перемістіть вікно в ліву сторону екрана і Перемістіть вікно в праву сторону екрана.

Тоді як Увійдіть у повноекранний режим приховує панель Dock і меню, Збільшити тримає їх на місці. Різниця між плитками вікна та їх переміщенням схожа - плитка приховує панель Dock та панель меню, а переміщення ні. Переміщення також не входить до розділеного подання - немає рухомої чорної смуги, коли ви просто переміщаєте вікно по обидві сторони екрана. Вам також не потрібно поєднувати другий додаток.

Прив'язка вікна

Прив'язка вікна MacOS Catalina

Користувачі Mac чекали довгих років, але MacOS має власне прив'язку вікна, як і Windows 10. Клацніть і перетягніть вікно до однієї з чотирьох сторін або чотирьох кутів екрана, і перед ним з'явиться напівпрозоре поле. Це вказує на форму, яку буде займати вікно; відпустіть кнопку миші, і вона автоматично зафіксується в цьому положенні.

MacOS Catalina пропонує в цілому десять різних варіантів:

  • Перетягніть вікно в кут, і це займе 25% екрану.
  • Перетягніть його у верхню частину лівої або правої сторони екрана, і вона заповнить верхню половину дисплея; зробіть те саме для нижньої частини лівої або правої сторони, і вона заповнить нижню половину екрана.
  • Перетягніть вікно ліворуч або праворуч від екрана, не наближаючись до кута дисплея, і воно заповнить ліву або праву половину.
  • Перетягніть його в нижню частину екрана, щоб він заповнив середню третину.
  • Перетягніть його вгору екрана, щоб програма стала повноекранною. Зверніть увагу, що якщо ви перетягнете трохи вгору, ви введете управління місією, тому вам слід бути обережними з цим.

Враховуючи те, що існує так багато варіантів, може знадобитися трохи практики, щоб знайти різні солодкі плями. Але додавання цієї функціональності до MacOS є певним стимулом для користувачів Mac, які надто довго були позбавлені цієї корисної функції.

Зверніть увагу, що прив’язка вікна не те саме, що розділений перегляд - програми не перейдуть у повноекранний режим, коли ви перетягнете їх на місце, а чорна смужка не регулює їх розмір.

Коротке слово про управління місією

MacOS Catalina Mission Control

У вас відкрито кілька вікон одночасно і ви хочете щось більш всебічне, щоб переглянути їх усі? Контроль місії може допомогти.

Цей режим відображає всі ваші відкриті вікна у вигляді стрічки, що дозволяє швидко переходити з одного на інше. Mission Control також дозволяє створювати кілька віртуальних робочих столів (або “пробілів”), кожна з яких має власні програми та відкриті вікна. Вони також відображаються на стрічці, що дозволяє легко переходити з робочого столу на інший.

Ви можете отримати доступ до Mission Control різними способами, але одним з найпростіших є просто перетягнути вікно до верхнього краю екрана, яке повинно автоматично перейти в режим управління місіями. Крім того, клавіатури Apple зазвичай містять кнопку управління місією (F3), або якщо у вас є трекпад, ви можете провести пальцем вгору трьома або чотирма пальцями (залежно від налаштувань трекпада).

Ви також можете ввійти в Mission Control, перебуваючи в режимі Split View, що є простим способом перемикання вікон за необхідності. Mission Control також допомагає вам перейти на розділений перегляд, коли у вас відкрито дві повноекранні програми. Просто активуйте Mission Control, а потім перетягніть вікно програми поверх іншого вікна або значка програми. Це має негайно активувати розділений перегляд.

Cinch, стороння альтернатива

Чинч

Якщо ви не на борту Split View, існують альтернативні варіанти створення режиму розділеного екрану.

Одним з наших улюблених є Чінч. Він створює гарячі зони на чотирьох кутах екрана вашого Mac і дві гарячі зони з правого та лівого боків. Ви просто перетягнете вікно в одну з цих зон, і воно зафіксується на своєму місці. Якщо перетягнути його в кут, він автоматично встановиться до чверті розміру екрана. Якщо перетягнути вікно збоку від Mac, воно заскочить до половини екрана.

Деяким користувачам це може здатися простішим та інтуїтивнішим або кориснішим для перегляду кількох вікон одночасно. Якщо ви зацікавлені, Cinch добре справляється, залишаючись в курсі останніх версій MacOS.

Доступна безкоштовна пробна версія для тест-драйву, тоді як повна версія коштує лише 7 доларів. Завантажте його з офіційного сайту або просто з App Store.

Деякі функції не працюватимуть у MacOS Mojave

Якщо ви все ще працюєте на MacOS Mojave, ви можете помітити кілька функцій, які не застосовуються. Наприклад, ви не зможете використовувати опцію прив’язки вікна. Однак ви можете отримати подібні результати за допомогою Cinch або Magnet.

Ви також не зможете користуватися параметрами масштабування або переміщення вікна. Це нова функція, представлена ​​в Catalina.

Кожен, хто розглядає можливість вимкнення своєї старої операційної системи для Cataline, повинен ознайомитися з нашою інформацією про те, як встановити MacOS Catalina.

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found