Сабвуфер 101: Як розмістити та встановити сабвуфер

Отже, ви, нарешті, зробили все можливе і вирішили придбати сабвуфер, щоб оновити свій звук. Після того, як ви налаштували його, ваш сабвуфер зможе гриміти у вашому домі своїм гучним звуком.

Звичайно, хитра частина - правильно налаштувати сабвуфер. Навіть якщо ви знайомі з цими пристроями, завжди гарно дотримуватися будь-яких вказівок і, можливо, навіть отримати трохи додаткових інструкцій.

Чому саме сабвуфер?

Ви отримуєте набагато більше (і набагато кращий) бас за свій долар з коробки, спеціально побудованої для його випасування. Сабвуфери менш нав'язливі, ніж підвісні динаміки з досить великими драйверами, щоб виконати одне і те ж завдання. Крім того, підсистеми мають спеціальне живлення на борту, зменшуючи навантаження на ваш A / V приймач або багатоканальний підсилювач. Коротше кажучи, вони є більш ефективним шляхом до задоволення потреб низького рівня. Правильна інтеграція сабвуфера також покращить загальну якість звуку вашої системи, додавши збільшення глибини та ширини звукової сцени вашої системи, а також кращий звук з ваших динаміків, оскільки вони позбавлені великої кількості важких ситуацій .

Важливість розміщення

Більшість людей не думають про це таким чином, але коли ви слухаєте аудіосистему, насправді ви чуєте вплив вашої кімнати на аудіосистему. Стіни, вікна та меблі забарвлюють звуки, які ви чуєте, але частоти низьких частот особливо чутливі до факторів кімнати. Ось чому розміщення дійсно важливо.

Серед найбільших ворогів вашого сабвуфера - паралельні поверхні - ви знаєте, ці божевільні речі, які називаються стінами у вашій вітальні чи барлозі. Басові хвилі по суті всеспрямовані, тому вони, як правило, відбиваються по всій кімнаті. Коли вони відбиваються від ваших стін, вони часто відскакують один в одного, створюючи один із двох сценаріїв: стоячі хвилі або нульові баси.

Хоча ми визнаємо, що кут часто є найбільш зручним варіантом, він рідко є ідеальним варіантом.

Стоячі хвилі (на які впливає розмір вашої кімнати та довжина звукової хвилі) є надлишком енергії басів. Це відбувається, коли конкретна частота підсилюється кімнатними факторами або подібними довжинами хвиль, що відбуваються приблизно в один і той же час і в одному місці. У такому випадку ви чуєте той ефект "бум" або "бас на одну ноту", якому не вистачає чіткості чи напруженості. На протилежному кінці спектра знаходяться нульові частоти, які трапляються, коли відбиваючі хвилі відміняють один одного, залишаючи мертву пляму.

Для того, щоб мати справу з акустикою кімнати та її ефектами, ви можете вибрати роботу з кімнатою або проти неї. Робота з кімнатою включає акустичні процедури, а також розумне розміщення та регулювання сабвуфера. Робота проти приміщення може залучати що завгодно - від вигадливих еквалайзерів до програм для корекції приміщення. Ми віддаємо перевагу першій тактиці перед другою, коли це можливо.

Куди його подіти

Як правило, розміщення сабвуфера в куті або біля стіни призведе до більше бас, але не обов'язково найкраще бас. Маленькі низькопотужні сабвуфери, подібні до тих, які зазвичай постачаються з системами домашнього кінотеатру в коробці та звуковими панелями, як правило, використовують невеликі драйвери в парі з малопотужними підсилювачами, і, таким чином, як правило, отримують користь від посилення кордону. На жаль, все, що ви насправді отримуєте, - це більше той самий дерьмовий бас. Хоча ми визнаємо, що кут часто є найбільш зручним варіантом, він рідко є ідеальним варіантом.

Огляд сабвуфера SVS SB-16 Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Сабвуфери з великими драйверами та потужнішими підсилювачами не повинні опиратися на вашу стіну за допомогою. Насправді, якісні сабвутери, як правило, звучать якнайкраще, якщо їх витягують як мінімум на 8-12 дюймів від будь-якої стіни. Сабвуфери також краще працюють у передній половині вашого простору для прослуховування, розміщуючи їх ближче до ваших передньоканальних гучномовців, щоб зменшити затримки синхронізації та скасування фази.

Ось декілька корисних пропозицій щодо того, де розмістити підводний апарат, виходячи з того, якою гнучкістю ви володієте, і що очікувати від нього, що там живе.

  • Карт Бланш: Тож ви можете розмістити свій сабвуфер куди завгодно? Ну, вітаю вас. Ні, серйозно, це чудово, бо так мало людей мають таку гнучкість, як ти. Але, оскільки у вас все склалося так, ось що ми пропонуємо: відсуньте крісло або канапу для прослуховування подалі від місця, де ви зазвичай сидите. Тепер прикріпіть свій сабвуфер прямо там, де раніше був ваш стілець, і розріжте його, використовуючи потужний басовий вміст. Ходіть і повзайте по кімнаті, уважно прислухаючись, де бас звучить найбільш рівно і чітко. Справа не лише в тому вісцеральному ударі кишки. Ви хочете почути тембр (тональну якість) та текстуру нот. Покладіть шматок стрічки на підлогу, коли помітите, що речі звучать добре, а потім перемістіться в інше місце. Продовжуйте це робити, поки у вас не буде 3-4 варіантів, щоб ви могли звузити найбільшого переможця.
  • Будь-де спереду: Дотримуйтесь «Правила третей» щодо сабвуферів. Ідея полягає в тому, що, розмістивши сабвуфер на третину шляху у вашій кімнаті, виміряний від стіни, ви зменшите випадки стоячих хвиль і нулів. Математично кажучи, дотримуючись цієї настанови, шанси на те, що ваша зона відпочинку буде «хорошим басовим спотом», збільшуються.
  • Це повинно бути в кутку: Дивіться, ніхто не хоче ставити свою дивовижну нову іграшку в кут, але іноді ви мати до. Ось що ви можете зробити, щоб пом’якшити проблеми, пов’язані з тим, що поставити сабвуфер у кут. По-перше, якщо ваш сабвуфер перенесений на задню частину шафи, ви можете набити порт тенісними м’ячиками, гумовими м’ячами або навіть згорнутими шкарпетками, щоб ущільнити шафу і зменшити його взаємодію зі стіною за ним. Зараз багато виробників пропонують свої вироби на замовлення, щоб ви могли експериментувати зі звуком. По-друге, перемістіть сабвуфер як мінімум на 6-8 дюймів від кута. Підкупіть друга якоюсь піцою, щоб він буквально повз по підлозі для вас; посуньте сабвуфер на кілька сантиметрів у кожному напрямку, щоб знайти ідеальне місце. Тільки переконайтеся, що вони не божеволіють від гучності.
  • Під диваном або столом:Це не найгірший план у світі, але очікуйте дірки в звуці, якщо у вас дійсно невеликі супутникові колонки, які залежать від сабвуфера для частот понад 120 Гц.
  • Всередині іншої шафи:Ми розуміємо, що іноді певні обставини не можна подолати. Але ви повинні знати, що це саме найгірше можливе сценарій. Встановлення сабвуфера в іншу шафу практично перешкоджає призначенню сабвуфера. Тим ненаправленим низьким частотам потрібен простір, щоб дихати в кімнаті, і ви просто запхали їх у шафу і зачинили двері.
  • Всередині стіни: Це стає все більш популярним серед користувальницьких установників, і хоча є деякі дійсно хороші вбудовані сабвуфери, доступні від JL Audio, Paradigm та B&W, це не той тип продуктів, який орендодавці навіть повинні роздумувати про встановлення - якщо ви не справді , справді добре ремонтує гіпсокартон, і навіть тоді ви ризикуєте серйозно розлютити сусідів. Вбудовані сабвуфери повинні бути професійно встановлені за допомогою спеціальних коробок, призначених для того, щоб утримувати шафу сабвуфера на місці та ізолювати його від решти кімнати. Зроблено правильно, це може бути ефективним рішенням. Запам’ятайте одне: вбудовані сабвуфери дійсно дорогі, оскільки для їх правильної установки часто потрібне зовнішнє підсилення, кросовери та багато праці.
  • А як щодо бездротової мережі? Якщо це пов'язано з підключенням сабвуфера, подумайте про те, щоб отримати від SVS бездротовий адаптер сабвуфера, такий як SoundPath Wireless Audio Adapter. Це не позбавить вас від необхідності знайти зручну розетку (насправді це додає до цієї вимоги), але усуває необхідність у фізичному підключенні до вашого A / V приймача або підсилювача. Якщо ви його отримаєте, переконайтеся, що він розроблений для наднизької затримки. Деякі моделі Bluetooth мають неприпустиму величину затримки; це чудово для навушників, але паршиво, коли ви намагаєтесь синхронізувати з дев’ятьма іншими дротовими колонками.

Автоматичне та ручне калібрування

У наші дні більшість A / V приймачів середнього та вищого рівня мають автоматичну корекцію приміщення (ARC), і хоча вони гідно визначають такі речі, як відстань динаміків та рівні каналів, вони, як відомо, є неточними, коли йдеться про визначення кросовера. налаштування. Для цілей цього обговорення термін кросовер стосується точки, коли динамік перестає виробляти низькі частоти, а сабвуфер бере на себе силу. Як ви можете собі уявити, цей параметр має вирішальне значення для отримання найкращої чутливості у вашій кімнаті.

Деякі програми ARC працюють краще, ніж інші. Гімн ARC на сьогоднішній день є найефективнішим із усіх, які ми бачили, за ним слідує Sonos Trueplay, який є більш ефективним, головним чином тому, що він має справу лише з кількістю динаміків Sonos. Також у A / V спільноті багато любові до Дірака Live. YPAO, Audyssey та інші Yamaha, як правило, менш ефективні.

Елементи керування заднім сабвуфером

Замість того, щоб покладатися на автоматизовану систему, варто спробувати самостійно визначити найкращі налаштування кросовера для вашої системи. Ви все ще можете використовувати автоматичне калібрування для решти динаміків та калібрувати сабвуфер лише вручну. Детальніше про те, як це зробити, дивіться нижче.

Набравши все це

Після того, як ви знайшли найкраще місце для вашого сабвуфера і змінили деякі основні системні налаштування, вам потрібно набрати номер фази, точки кросовера та гучності. Чим менше інші колонки, тим вищою буде частота кросовера сабвуфера. Якщо ви ще не знаєте, на що здатні ваші динаміки, перегляньте специфікації частотної характеристики для ваших колонок у їх керівництві чи в Інтернеті. Тепер візьміть це число і збільште його на 10 Гц.

Встановити перехресний диск легко: закрутіть його до упору. Це по суті переможе внутрішній кросовер сабвуфера, що дозволить вашому A / V приймачу подбати про це. Якщо ви не використовуєте A / V-приймач або попередній підсилювач / процесор для управління своїм кросовером (можливо, використовуючи лінійні входи для стереоустановки), тоді встановіть кросовер якомога ближче до точки, з якої ви хочете, щоб субканал запустився виробляючи бас. Зазвичай це базується на номінальному розширенні низькочастотного розширення. Ви також можете попросити приятеля піци (якщо вони досі працюють) почати з перемикача до кінця і повільно піднімати його до тих пір, поки не відчуєте, що у вас є гарне поєднання між вашими основними динаміками та додатковою панеллю.

Далі, відтворіть музику з високими басами (фільми ненадійні і не дають вуху чогось звичного зачепити). Якщо під час прослуховування ви помітите очевидне падіння енергії низьких частот (або те, що ми любимо називати «висмоктуванням») поблизу частоти, з якою кросовер ваш сабвуфер та основні динаміки, вам слід внести корективи у фазовий контроль. Відтворюйте одну і ту ж доріжку знову і знову і слухайте, поки ваш друг змінює налаштування фази (це може бути безперервний циферблат або простий перемикач з одним або двома положеннями). Зупиніться, коли дійдете до налаштування, яке дає найповніший звук. Якщо фаза налаштування не позбавляє вас від висмоктування, то проблема може бути пов’язана з поганим розташуванням. Поверніться до розділу розміщення цього посібника та повторіть спробу.

Замість того, щоб намагатися перекрити вплив вашої кімнати на звук, налаштувавши сам звук, налаштуйте свою кімнату.

Що стосується гучності, типовою помилкою є встановлення регулятора гучності вашого сабвуфера до максимального значення. Натомість встановіть регулятор гучності приблизно на 75% або близько цього і відрегулюйте рівень вихідного сигналу сабвуфера з вашого аудіо / відео приймача або попереднього підсилювача / процесора. Спочатку збільшуйте та зменшуйте гучність широкими коливаннями, потім меншими кроками, поки не дійдете до тієї точки, коли ви насправді не помітите сабвуфер. По суті, він повинен «зникнути» у звуці, створюючи ілюзію, що вся ваша система відтворює всю цю басову реакцію. Добре інтегрований сабвуфер також розширить звукову сцену як глибиною, так і шириною.

Якщо ви шукаєте простий, але менш суворий спосіб набору кросовера, виробник сабвуфера SVS має гарний набір рекомендацій щодо частот відсічення для різних розмірів та типів колонок.

Працюйте зі своєю кімнатою, а не проти

Замість того, щоб намагатися перекрити вплив вашої кімнати на звук, налаштувавши сам звук, налаштуйте свою кімнату, щоб це не впливало на звук. Один з найпростіших способів це зробити - поставити якусь акустичну обробку в кутах кімнати. Ви можете піти з басовими пастками або будь-яким іншим спеціальним пристроєм звукопоглинання, але це може бути дорого ... і негарно. Щоб зруйнувати акустичний безлад у кутах вашої кімнати, спробуйте розмістити предмет меблів (уникайте скла або великих рівних поверхонь - ось що ми намагаємося виправити тут!) Або велику рослину в горщиках (це може бути підробкою) у простору. Стелажі, наповнені книгами, теж чудово підходять для такого роду речей, і вони виглядають не так потворно, як пінопоглиначі звуку.

Якщо у вас дерев’яна або бетонна підлога, вкладення коштів у якийсь килим або килим допоможе надзвичайно. Для тих, хто має дерев’яну підлогу, використання підлогових шипів та захисних дисків під вашим підлоговим блоком змінить ситуацію. Якщо ви хочете витратити більше грошей, ви також можете розглянути спеціальну підставку для сабвуфера (так, вони роблять їх).

Подвоїти

Перш ніж поділитися останньою порадою, майте на увазі, що ми не продавці - ми абсолютно не зацікавлені в тому, щоб доїти вам ваші зароблені гроші. Те, що ми збираємося вам сказати, є правдою. Ми спробували самі, і результати фантастичні.

Сімейство сабвуферів Polk Audio HTS Family No Grille

У вас повинно бути два сабвуфери.

Серйозно, ви дійсно повинні. Одну з найкращих наукових робіт, коли-небудь написаних на цю тему, написав Тодд Велті, технік з акустики в Harman International (компанія, яка відповідає за електроніку Harman / Kardon, колонки JBL тощо), і це був його висновок. Ми розуміємо, що з внутрішніх причин маршрут із декількома сабвуферами часто не ідеальний, але ми тут, щоб сказати вам, що це звучить вражаюче. Якщо ви можете розмахувати ним, то повинні. Кілька сабвутерів не вирішать проблему стоячих хвиль, але це дасть кожному в кімнаті краще відчуття басових реакцій, усуваючи потенціал для тих нульових просторів, про які ми згадали раніше.

Йди вперед і рухайся

Щоб все вийшло як слід, може знадобитися кілька проходів - або навіть кілька днів. Ви можете навіть засмутити кількох сусідів або співмешканців по дорозі. Але той чудовий момент, коли ваш сабвуфер видає такий бас, від якого у вас мурашки у хребті, вартий будь-якої пов’язаної роботи та горя. Веселіться!

Все ще нічого не розгойдує ваших стін? Ми майже знищили наші вуха, перевіряючи ці речі, щоб допомогти вам вибрати найкращий сабвуфер для вашого будинку, і для кожного бюджету є щось. Щоб отримати допомогу з рештою вашої системи, обов’язково ознайомтесь з нашим посібником з різних типів колонок та тим, для чого вони корисні, а також з нашим списком найкращих A / V приймачів, які ви можете придбати.

Останні повідомлення