Як визначити, чи хтось краде ваш Wi-Fi

Кожен та їх бабуся мають зв’язок Wi-Fi у своєму будинку, але не всі з них працюють так швидко, як вам може сподобатися. Хоча це може просто означати, що вам потрібен новий маршрутизатор, цілком можливо, хтось також розкрадає ваше з’єднання. На щастя, існують способи його виявити та заблокувати доступ до них коли-небудь ще.

Поки у вас є ваша MAC-адреса та додаток-два, ви можете визначити, чи хтось краде ваш Wi-Fi, чи ваше з’єднання просто повільне. Ось як.

Хтось краде ваш Wi-Fi?

Якщо у вас удома лише кілька пристроїв Wi-Fi, можливо, ви захочете відключити їх або вимкнути їх, а потім спостерігати за індикатором бездротового сигналу на маршрутизаторі. Якщо індикатор продовжує мерехтіти, хтось інший використовує ваш Wi-Fi.

Однак цей метод працює лише в тому випадку, якщо ви можете бути впевнені, що кожен ваш бездротовий пристрій відключений, що може бути непросто зробити у багатьох будинках. Отже, ми представляємо два поглиблені методи перевірки на злодіїв Wi-Fi, незалежно від того, яку установку ви налаштували. Якщо вам потрібно оновити інформацію про саму бездротову мережу, перегляньте наш огляд Wi-Fi.

Спосіб 1. Використовуйте додаток

Низка програм доступна для автоматичного пошуку незвичних пристроїв, які увійшли у вашу мережу Wi-Fi. Перевірка цих пристроїв, особливо якщо вони підключаються в непарний час доби, коли немає друзів, може надати цінні підказки. Ось декілька програм, які можуть допомогти вам визначити проблеми.

Детектор злодіїв Wi-Fi: Цей додаток легко завантажити і призначений для швидких результатів. Він покаже вам, скільки пристроїв на вашому маршрутизаторі, допоможе вам визначити пристрої, які там не належать, і зв’яже вас із налаштуваннями вашого маршрутизатора, щоб ви могли швидко внести зміни, необхідні для захисту вашого маршрутизатора (див. Нижче для отримання додаткової інформації) .

Мережевий монітор Paessler PRTG: Рішення Paessler - це повний набір інструментів управління маршрутизаторами, включаючи автоматичне виявлення дивного трафіку, аналіз використання мережі та інші поглиблені інструменти. Для звичайного стурбованого власника будинку це може бути трохи, але це чудовий інструмент для малого бізнесу, стурбованого тим, що хтось стрибає у їхній мережі без дозволу. Ми пропонуємо дотримуватися 30-денної безкоштовної пробної версії, якої має бути достатньо для усунення проблем.

Перевірка маршрутизатора F-Secure: F-Secure - це веб-інструмент, який корисний, якщо ви хочете уникнути будь-яких завантажень. Цей інструмент перевіряє наявність більш серйозних злому - зокрема, він виявляє ознаки того, що хтось використовує скрадливі налаштування налаштувань для викрадення вашого Інтернету, що може бути корисно для складних випадків.

Бездротовий мережевий спостерігач: Це незалежне програмне забезпечення розроблене, щоб допомогти користувачам Windows та MacOS спостерігати за підозрілою бездротовою активністю та контролювати всі підключені на даний момент пристрої.

Fing: Fing - це завантаження для iOS для більш мобільного захисту. Це дозволяє негайно побачити підключені пристрої, тип пристроїв, а також характер їх підключення, MAC-адресу тощо. Ви також можете перевірити поведінку з'єднання Wi-Fi, щоб відмітити особливо зайняті часи, які можуть свідчити про те, що хтось інший стрибає у вашій мережі.

Спосіб 2: Перевірте журнали адміністратора

Якщо ви підозрюєте, що хтось краде ваш Wi-Fi, вам потрібно увійти на сторінку адміністрування вашого маршрутизатора. Більшість людей можуть це зробити, набравши текст 192.168.1.1 або 192.168.2.1 в адресному рядку. Якщо вони не працюють, перейдіть до нашого посібника для доступу до адміністративної панелі маршрутизатора.

Після того, як ви перейдете на сторінку адміністратора, вам потрібно буде знайти сторінку з переліком різних адрес контролю доступу до медіа (MAC), підключених до вашого комп’ютера. Розташування цієї сторінки буде відрізнятися залежно від вашого маршрутизатора, але ви можете знайти його в розділі конфігурація бездротового зв'язку, стан бездротового зв'язку, або в Клієнт DHCP список. За цим списком можна підрахувати, скільки пристроїв підключено до вашого Інтернету. Якщо ви бачите шість MAC-адрес - будь-який пристрій, підключений до вашої мережі, матиме власну унікальну MAC-адресу, - але у вас вдома є лише чотири пристрої, можливо, хтось краде ваш Інтернет.

Примітка. Старі телефони, ігрові приставки, камери з підтримкою Wi-Fi та інші підключені пристрої можуть відображатися у списку MAC-адрес. Ви можете краще зрозуміти, яка MAC-адреса представляє який пристрій, використовуючи веб-сайт, такий як macvendors.com.

Як утримати сторонніх

123RF

Якщо ви підозрюєте, що хтось краде ваш Wi-Fi, рекомендується посилити безпеку (покарання за крадіжку Wi-Fi сильно відрізняються, тому зверніться до місцевих правоохоронних органів для подальших дій). Якщо у вашій мережі немає пароля, додайте його. Якщо ви все ще використовуєте ім'я та пароль маршрутизатора за замовчуванням, змініть їх - це можна зробити на сторінці адміністратора на маршрутизаторі.

Щоб змінити пароль, знайдіть загальнодоступний ключ у налаштуваннях безпеки. Зміна бездротового пароля призведе до запуску всіх поточних пристроїв (включаючи небажані завантажувачі), тому вам доведеться знову під’єднувати свої пристрої, коли у вас буде новий пароль.

Щоб змінити назву маршрутизатора, знайдіть Ідентифікатор набору послуг. Зазвичай це можна знайти в меню бездротових налаштувань. Якщо потрібно, знайдіть більш конкретні інструкції для вашої конкретної марки маршрутизатора.

Нарешті, важливо використовувати найсильніше шифрування бездротової мережі, доступне для споживачів. У цей час, хоча WPA2 може бути найбільш часто використовуваним, WPA3 є найсильнішим. Тож, можливо, ви захочете почати думати про те, щоб отримати новий, який має WPA3.

Якщо ваш маршрутизатор застарів, ви можете більше не знаходити підтримку для нього. У цьому випадку у вас може не бути доступу до таких функцій безпеки, як ці. Це - у поєднанні з появою настільки крутих сучасних технологій - означає, що, можливо, пора задуматися про те, щоб придбати новий маршрутизатор.

Видаліть незнайомців на своєму Wi-Fi

Звичайно, блокування вашого Wi-Fi - це чудово. Але що ви робите, якщо виявите незнайомців у своєму Wi-Fi перед введенням протоколу безпеки? Якщо ви хочете позбутися небажаних незнайомців, існує швидке та просте рішення проблеми. Зміна пароля на більш надійний код автоматично виведе всіх з мережі (включаючи вас). Увійдіть на свої пристрої за допомогою нового пароля, і випадкові майстри не зможуть увійти в систему. У більшості випадків заміни пароля достатньо, щоб утримати більшість людей від крадіжки вашого Wi-Fi. Однак продовжувати відстежувати ваш список підключених пристроїв розумно.

Якщо ви можете знайти пристрій-порушник, існує інший спосіб заблокувати стороннім людям доступ до вашого Wi-Fi. Шукайте варіант на сторінці адміністрування маршрутизатора із написом MAC-фільтрація , Фільтрація пристрою , або щось подібне. За допомогою цього налаштування ви можете додавати номери MAC до списку заблокованих пристроїв. Будь-який пристрій у списку блоків не може отримати доступ до сигналу Wi-Fi маршрутизатора. Просто виберіть дивні MAC-номери з незнайомого обладнання та додайте їх до цього списку. Ви також можете захопити програму, щоб полегшити процес. Додатки маршрутизаторів, такі як Google Home, надзвичайно легко вибирають пристрій у мережі та блокують його, не докладаючи зусиль. Однак блокування не є надійним. Серйозні хакери можуть підробляти MAC-адреси, але ваш ледачий сусід, мабуть, не піде на стільки зусиль, щоб відновити підключення до вашого Wi-Fi.

Останні повідомлення