Як налаштувати бездротовий маршрутизатор

Коли ви вперше відкриваєте цю коробку маршрутизаторів, всі різні кабелі та порти можуть відчувати залякування. Навіть інструкція з експлуатації може читатися як іноземна мова. На щастя, ви не єдиний, хто намагається налаштувати бездротовий маршрутизатор.

Ми можемо допомогти вам провести процес налаштування маршрутизатора та підключення його до ваших улюблених пристроїв, щоб ви в найкоротші терміни були в Інтернеті.

Крок 1: Підключіть маршрутизатор до модему

Ще не підключайте маршрутизатор до розетки. Натомість перше, що ви збираєтеся зробити, - це підключити модем до порту WAN за допомогою кабелю Ethernet.

Маршрутизатор Netgear Nighthawk AC2600 Білл Роберсон / Цифрові тенденції Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Не знаєте, що таке порт WAN? Більшість споживчих маршрутизаторів мають групу портів Ethernet, кілька з яких називаються портами LAN (локальна мережа), а інший - портом WAN (глобальна мережа). Порт WAN виглядає так само, як і порти LAN, але він часто іншого кольору і віддалений від них. Наприклад, на наведеній вище фотографії порт WAN жовтий і позначений Інтернет. Іноді це буде позначено WAN. Цей порт призначений для підключення маршрутизатора до модему та зовнішнього світу звідти. Порти локальної мережі призначені для підключення до локальних пристроїв.

Підключіть один кабель Ethernet до модему, а інший кінець - до порту WAN маршрутизатора. Потім підключіть адаптер живлення маршрутизатора до стіни.

Крок 2: Завантажте програму та підключіться

Додаток Nighthawk

Дайте маршрутизатору хвилину для запуску та створення мережі. Тим часом (якщо доступна інша опція підключення) завантажте програму, пов’язану з виробником вашого модему. Сучасні модеми зазвичай можна налаштувати за допомогою мобільного додатка, який автоматично проведе вас через процес налаштування. Це найефективніший метод, але ви повинні переконатися, що вибрали правильний додаток.

Linksys має власну програму налаштування та управління, Netgear використовує програму Nighthawk, а Google має власну програму налаштування. Інструкції щодо того, який додаток використовувати, мають бути у вашому посібнику.

Етикетка інформації про маршрутизатор

Тепер підключіться до своєї прихованої мережі Wi-Fi. Зазвичай це простий процес: перейдіть до налаштувань на телефоні або комп’ютері та виберіть параметр Wi-Fi / мережа (Google просто сканує QR-код, тому цей процес може дещо відрізнятися). Шукайте тут назву свого маршрутизатора: Ваш маршрутизатор повинен мати ім’я SSID за замовчуванням, яке друкується на зворотному боці маршрутизатора, разом із мережевим ключем за замовчуванням. Використовуйте ключ для входу в мережу.

Після підключення запустіть програму управління маршрутизатором, щоб розпочати налаштування!

Альтернативний метод: Якщо у вашого маршрутизатора немає програми, підключіть комп'ютер до маршрутизатора вручну за допомогою кабелю Ethernet. Після підключення перейдіть на сторінку конфігурації маршрутизатора. Ця сторінка - це веб-сайт, розміщений на вашому маршрутизаторі, і це традиційний спосіб налаштування параметрів вашого маршрутизатора. Як його знайти, може бути різним, але майже завжди це означає друк 192.168.1.1 в адресному рядку улюбленого браузера, а потім натисніть Введіть.

Логін-пароль маршрутизатора

Якщо ви знайшли сторінку, переходьте і переходьте до наступного кроку. Однак якщо ця адреса не працює, ваш маршрутизатор може використовувати іншу адресу повністю. Ця адреса може змінюватися залежно від вашого маршрутизатора, тому зверніться до офіційної документації вашого маршрутизатора, якщо 192.168.1.1 адреса не працює.

Крім того, ви можете просто перевірити наш список IP-адрес і паролів маршрутизатора за замовчуванням.

Крок 3: Створіть ім’я користувача та пароль або знайдіть існуючий

Додаток Linksys

Ваш додаток маршрутизатора повинен автоматично проводити вас через процедури налаштування, тому відповідайте на його запитання та заповнюйте форми за необхідності. Для більшості нових маршрутизаторів вам буде запропоновано створити назву програми (знову ж це називається SSID) та пароль. Переконайтесь, що цей пароль унікальний та безпечний, тому що кожен, хто його має, може робити всілякі неприємні речі у вашій мережі.

На даний момент шифрування WPA2 є стандартом безпеки, і ви завжди повинні вибирати його, якщо надається можливість для вашого протоколу безпеки. Переконайтеся, що ви також вибрали довгий пароль, який відрізняється від пароля адміністратора, який ви встановили раніше.

В ідеалі, воно не повинно містити слів зі словника або легко вгадуваного імені (наприклад, імені вашого улюбленця). Зберігайте пароль десь надійно після цього.

Однак використовуваний маршрутизатор, можливо, вже має пароль і потребує скидання. Більшість маршрутизаторів мають вбудовану кнопку скидання на задній панелі. Якщо натиснути кнопку «скидання» на скріпці принаймні 30 секунд, це зробить трюк.

Залиште живлення включеним і зачекайте, поки маршрутизатор зупиниться. Він повинен використовувати налаштування за замовчуванням при його перезапуску, тобто ім’я користувача та пароль за замовчуванням тепер нададуть вам доступ до налаштувань.

Крок 4: Продовжуйте налаштування маршрутизатора

Налаштування маршрутизатора Linksys

Додаток маршрутизатора також повинен дозволяти вам налаштовувати інші параметри, такі як батьківський контроль, автоматичне оновлення тощо. Ви можете налаштувати ці налаштування та більше пізніше з програми, але зверніть увагу на покрокове керівництво та все, чому він вас навчає. Ви повинні дізнатись про гостьовий доступ, моніторинг діяльності тощо. По завершенні програма налаштує мережеві налаштування та завершить налаштування вашої мережі. Тепер ви можете дослідити додаток на дозвіллі, щоб дізнатись більше.

Необов’язково: Налаштування мережевих маршрутизаторів

Зображення сітчастих маршрутизаторів

У наш час зростає кількість маршрутизаторів, які є «сітчастими маршрутизаторами», такими як Google Wi-Fi маршрутизатор. Мережеві маршрутизатори використовують групу пристроїв Wi-Fi, які працюють разом - зазвичай два-три з них. Один пристрій підключається до вашого модему і діє так само, як традиційний маршрутизатор.

Інші пристрої працюють більше як автоматичні ретранслятори, які посилаються на перший пристрій і забезпечують вторинне джерело сигналу. Ця функціональність може значно розширити діапазон маршрутизатора, дозволити користувачам позбутися мертвих зон і забезпечити повне покриття великих будинків або майна.

Однак це означає, що вам потрібно буде зробити ще один крок і розташувати вторинні пристрої у вашому домі. Ось кілька порад, які допоможуть вам правильно розташувати сітчасті маршрутизатори:

  • Спробуйте встановити додаткові маршрутизатори на відкритих просторах, де вони зможуть транслювати мережу якомога вільніше. Пам'ятайте, вам не потрібно підключати модем до цих точок доступу! Однак маршрутизаторам потрібен доступ до розетки.
  • Встановіть додаткові точки маршрутизатора далі, але ні теж далеко один від одного. Всі маршрутизатори повинні працювати разом. Прагніть приблизно в двох кімнатах від оригінального маршрутизатора в середньому.
  • Ви також можете розмістити точки маршрутизатора у важливих зонах у вашому домі. Наприклад, якщо у вас є ігровий простір, де ви використовуєте Wi-Fi, ви можете переконатися, що одна із супутникових моделей розміщена там для максимального ефекту.
  • Зазвичай ви можете легко підключити додаткові вказівники маршрутизатора до програми маршрутизатора на телефоні (наприклад, Google додає телефон біля маршрутизатора, щоб додати його). Вам доведеться зв’язати їх, щоб вони розширили вашу мережу, тому не забувайте цю частину.

І ти підеш!

Після того, як ви успішно виконаєте ці кроки, ваш маршрутизатор повинен працювати і бути готовим до роботи. З цього місця вам залишається лише підключити кожен ваш улюблений пристрій для використання Інтернету.

Окрім простого встановлення підключення до Інтернету, ви також можете налаштувати такі параметри, як налаштування переадресації портів і заміна їх прошивки на DD-WRT. Це дозволить отримати доступ до різних додаткових налаштувань. Звичайно, деякі з нас раді лише тому, що Wi-Fi працює належним чином!

Останні повідомлення

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found