Як скинути налаштування маршрутизатора

Скидання налаштувань маршрутизатора - одне з перших, що слід спробувати, якщо ваш Інтернет не працює. Перезапуск маршрутизатора скине налаштування підключення, перерве зловмисні атаки у вашій мережі та завантажить небажані пристрої з вашої мережі. Перезавантаження маршрутизатора також вирішить широкий спектр проблем зі швидкістю та підключенням.

Ось як ви можете скинути налаштування маршрутизатора вручну, віддалено та деякі важливі речі, які ви повинні знати про перезавантаження маршрутизатора.

Крок 1: Фізично відключіть маршрутизатор і модем

коакси wifi задня частина маршрутизатора -

Хоча ваш маршрутизатор може мати вбудовану опцію Скинути або Перезапустіть, ви повинні бути обережними з їх використанням, оскільки вони можуть ініціювати заводське перезавантаження та стерти всі ваші поточні налаштування. Натомість просто від'єднайте маршрутизатор і модем (у вас може бути комбінований блок, і в цьому випадку просто від'єднайте його) від усього, до чого вони приєднані (включаючи один одного та джерела живлення).

Після відключення, залиште маршрутизатор у спокої приблизно на хвилину, щоб переконатися, що маршрутизатор повністю охолоджений і чи всі ваші пристрої зареєстрували, що мережа Wi-Fi справді не працює.

Тепер поверніться назад і підключіть модем назад до джерела живлення. Зачекайте трохи, поки модем нагріється, і підготуйтеся до передачі свого солодкого Інтернет-з'єднання - ще одна хвилина повинна зробити цю справу. Тепер підключіть маршрутизатор назад до модему, розетки та інших необхідних підключень. Зачекайте пару хвилин, поки маршрутизатор потисне руку всім і знову встановить сигнал бездротового Інтернету.

Крок 2. Оновіть мікропрограму

ASRock X10 IoT Router

Прошивка - це вбудоване програмне забезпечення, яке підтримує роботу вашого маршрутизатора. Хоча прошивка маршрутизатора не оновлюється так часто, як щось на зразок комп'ютерних операційних систем, вона отримує періодичні оновлення, особливо коли є великі проблеми з безпекою. Наступним кроком має бути завантаження будь-якої нової прошивки маршрутизатора, щоб усі наявні вразливості маршрутизатора були виправлені. Для цього вам знадобляться дані для входу в ваш маршрутизатор.

Як правило, існує програма або веб-сайт адміністратора, за допомогою якого можна перевірити наявність мікропрограми та завантажити її. Ось як отримати доступ до налаштування Linksys. Ось як це зробити за допомогою TP-Link та Netgear. У нас також є більш поглиблений посібник для загальних імен брендів маршрутизаторів. Кожна марка маршрутизаторів, навіть незрозуміла, повинна мати власні інструкції щодо доступу до цих інструментів адміністратора. Одним із варіантів, коли ви ввійдете в систему, буде Оновлення мікропрограми, Оновлення маршрутизатора, або щось подібне. Виберіть цей варіант і дотримуйтесь інструкцій.

Зверніть увагу, що коли маршрутизатор завантажує та впроваджує виправлення мікропрограми, ви не зможете користуватися своїм Wi-Fi. Зазвичай це займає не більше 5 хвилин, але все ж корисно пам’ятати. Ніколи не намагайтесь вимкнути або возитися з маршрутизатором під час оновлення мікропрограми, оскільки це може спричинити серйозні проблеми.

Якщо процес оновлення повертає ваш маршрутизатор до заводських налаштувань за замовчуванням, дотримуйтесь нашого посібника, як його знову налаштувати.

Крок 3: Оновіть усі пов’язані програми

Додаток Asus Router

Багато сучасних маршрутизаторів пропонують програми, які можна завантажити на мобільні пристрої та використовувати для керування налаштуваннями маршрутизатора або перегляду звітів про використання маршрутизатора.

Якщо ви використовуєте одну з цих програм, вам слід також відвідати налаштування програми та переконатися, що програма повністю оновлена ​​до останньої версії. Це невеликий, але важливий крок, який ви повинні зробити. Те саме справедливо, якщо ваш маршрутизатор використовує програму голосового помічника або щось подібне.

Крок 4: Змініть пароль

Ви все ще використовуєте пароль за замовчуванням для налаштувань маршрутизатора? Оскільки ви щойно увійшли до елементів керування адміністратором, мабуть, у вас є гарна ідея. Багато з нас винні в тому, що зберігають пароль за замовчуванням, встановлений для всіх цих речей адміністратора, оскільки ми рідко використовуємо його. На жаль, це значно полегшує злом маршрутизатора, і оскільки зараз є великі новини про злом маршрутизаторів, багато хакерів будуть бадьоритись і цікавитись, чи варто їм брати участь у дії.

Це означає, що зараз ідеальний час, щоб перейти від пароля за замовчуванням до надійного пароля, який ви створили (і потім зберегти його в диспетчері паролів). Ті самі інструменти адміністратора, які допомогли вам оновити мікропрограму, можуть допомогти вам змінити пароль. Шукайте варіант зміни пароля або інформації для входу.

Скидання маршрутизатора віддалено

Можливо, у вас немає фізичного доступу до маршрутизатора, або ваш маршрутизатор знаходиться у менш доступному місці, і ви стогнете від думки дістатися до нього. Для багатьох маршрутизаторів ви також можете перезавантажитися з доступом до потрібного веб-сайту. Вам потрібно буде знати свою загальнодоступну IP-адресу маршрутизатора - і є веб-сайти, які можуть вам у цьому допомогти. Шукайте свою загальнодоступну IP-адресу, і це має надати вам доступ до адміністративної сторінки вашого маршрутизатора (це також є гарною ідеєю для наведених вище кроків, якщо ви не знаєте, як знайти цей веб-сайт). Знову ж, тут знадобиться інформація про ваш пароль.

Хоча кожна марка маршрутизатора має різні типи веб-сайтів, більшість пропонують варіанти перезавантаження маршрутизатора віддалено. Шукайте на сайті слово “перезавантажити” або переглядайте інструменти маршрутизатора, поки не знайдете правильний варіант.

Примітка: Переконайтесь, що ви перезавантажуєтесь / скидаєте налаштування та не виконуєте повне скидання до заводських налаштувань. Зокрема, для додатків маршрутизаторів опції скидання часто є заводськими скиданнями, а не простішими перезавантаженнями. Перед початком процесу уважно перегляньте опис. В іншому випадку ви можете виявити, що вас не від’єднують від Wi-Fi, коли ваш маршрутизатор стирає ваші налаштування за замовчуванням.

Як часто слід перезавантажувати маршрутизатор?

Скидання налаштувань маршрутизатора - це не просто спосіб вирішити великі проблеми. Подібно до вимкнення комп’ютера та жорсткого перезавантаження, також важливо регулярно перезавантажувати систему для роботи маршрутизатора. Скидання може також зупинити спроби зловмисного програмного забезпечення. Раніше ФБР навіть рекомендувало споживачам перезавантажувати свої маршрутизатори з цієї причини. Періодичні оновлення також можуть допомогти очистити пам’ять маршрутизатора. Очищення пам'яті має важливе значення, коли кілька пристроїв використовували маршрутизатор. Це також корисно для старих маршрутизаторів, які не мають багато пам'яті на борту.

Тож сміливо скидайте маршрутизатор кожні пару місяців або близько того для загального обслуговування. Це не необхідний , але це корисно для ваших пристроїв. Не кажучи вже про те, що це відносно невимушено - тепер, коли ви знаєте, як це зробити.

Якщо у вас все ще виникають проблеми з маршрутизатором, радимо ознайомитися з нашим посібником із поширених проблем Wi-Fi та способи їх усунення. Іноді, кожного виправлення в книзі недостатньо - однак підготуйтеся подумки. Ви можете закінчити покупку нового маршрутизатора, замість того, щоб виправити той, який у вас є (але він все одно може запізнитися на заміну).

Останні повідомлення