Як виміряти енергоспоживання вашого ПК

cristi180884 Комп’ютери - це потужні машини. Ці пристрої, які більшість із нас сидить за столами чи в колі, здатні на якісь неймовірні речі. Починаючи з інтенсивного редагування відео та рендеринга зображень, закінчуючи іграми на ПК, соціальними мережами та різними видами роботи, ПК та ноутбуки - це технологічні дива.

Враховуючи, що наші пристрої здатні на такі подвиги, виникає питання: скільки енергії використовують ці речі? Крім того, як можна виміряти споживання енергії свого комп'ютера? Ми отримали для вас швидке рішення, і ми обговоримо, коли і чому важливо знати, скільки соку п’є ця коробка.

Як виміряти споживання енергії за допомогою програмного забезпечення

Якщо вам потрібно знати, скільки енергії ваш ПК або ноутбук висмоктує з вашої стіни, процес відносно простий. Однак для цього знадобиться додаткове обладнання та оснащення програмним забезпеченням. Програмне забезпечення чудово допомагає отримати миттєве уявлення про те, як ваші окремі компоненти ПК використовують електроенергію, але вони дають лише оцінку енергоспоживання за відносно короткий проміжок часу.

Щоб отримати уявлення про те, скільки енергії використовує ваш ПК, ви захочете відвідати OuterVision, який є безкоштовним калькулятором джерела живлення. Ця послуга дуже детальна, працює як для ноутбуків, так і для ПК і використовується як спеціалістами з комп'ютерного обладнання, так і любителями. Основна перевірка дозволяє користувачам оцінити енергію, споживану монітором, сховищем, оптичним приводом, відеокартою, пам'яттю, процесором та материнськими платами їх пристрою, враховуючи загальний час, витрачений на використання комп’ютера та будь-які важкі ігри чи рендеринг.

Зображення веб-сторінки OuterVision. Даніель Мартін / Знімок екрана

Досвідчені користувачі та експерти можуть зробити все вищезазначене, а також розрахувати споживання енергії вентиляторами, наборами рідинного охолодження та насосами, PCI-картками та Express-картами, використанням процесора, декількома наборами відеокарт та будь-якими підключеними технологіями, такими як контролери, клавіатури , миші, USB-пристрої та світлодіодні системи. Ви навіть можете розрахувати споживану енергію при розгоні відеокарти та процесора, порівняти ефективність різних компонентів та визначити, скільки енергії насправді потрібно вашому комп’ютеру.

Інший чудовий варіант програмного забезпечення - це Діагностика бічної панелі, яка відображає вдосконалену версію рідного монітора ресурсів Window і дозволяє переглядати дані про споживання енергії ПК разом із графічним процесором, мережею та активними драйверами. Відкритий апаратний монітор - ще один безкоштовний варіант, який варто розглянути, оскільки він контролює напругу, навантаження та тактову частоту, датчики температури та швидкість вентилятора вашого комп’ютера.

Як виміряти споживання енергії за допомогою апаратного забезпечення

Придбання обладнання, здатного точно вимірювати загальне споживання енергії вашого ПК, коштує недешево. Однак, якщо вам потрібно переконатись, що у вас є дані з позначкою часу та вимірюються з точністю до 0,5% похибки, тоді єдиним способом буде апаратне забезпечення.

Якщо ви хочете отримати найкращі показники для загального використання енергії вашого комп’ютера, вам потрібно буде виміряти підключення до настінної розетки зовнішнім вимірювачем потужності, таким як монітор споживання електроенергії P3 Kill-A-Watt. Доступний у Amazon, Home Depot, будівельних магазинах та інших роздрібних магазинах за ціною від 20 до 40 доларів, цей лічильник потужності дозволить вам точно виміряти споживання енергії вашого ПК.

Зображення вимірювача вбивств Даніель Мартін / Знімок екрана

Для отримання більш детальної інформації вам знадобиться щось на зразок реєстратора даних завантаження штекерів HOBO UX120-018, який коштує колосальних 239 доларів. Однак користувачі зможуть отримати миттєвий огляд змінних навантажень штепсельної вилки в реальному часі та відмічених часом та загальних даних про навантаження для детального аналізу енергії. Цей пристрій також вимірює та реєструє потужність та споживання енергії вашого ПК.

Це важливо?

Можливо, вам цікаво про те, що потужність вашої бурової установки витягується лише з цікавості. Але крім цього, є кілька найважливіших причин, чому ви хотіли б знати, яку потужність використовує ваша система. Одне з найпоширеніших - це оновлення ПК.

Деякі апаратні засоби, такі як нові високоякісні відеокарти, можуть вимагати потужного живлення. Перш ніж вийти на вулицю та придбати нову, дорогу відеокарту, переконайтеся, що вам також не потрібно модернізувати джерело живлення.

Крім того, якщо ви дізнаєтесь, що виробитипотрібно оновити джерело живлення, знання точних вимог до живлення є важливим. Збільшення споживання електроенергії вплине на інші компоненти вашого ПК, і це може вплинути навіть на схему вашого будинку.

Будь-яке оновлення вашого ПК призведе до зміни енергоспоживання. Якщо ви використовуєте більш значущі, високопродуктивні компоненти, щоб підвищити вашу ігрову продуктивність або можливості візуалізації, вашому ПК буде потрібно більше енергії. Це, швидше за все, призведе до змін у рахунку за електроенергію.

Хоча скромно побудований ПК або ноутбук не повинен суттєво впливати на ваші щомісячні витрати, спеціально створена ігрова установка, ймовірно, буде. Більша потужність також призведе до більше тепла та більше шуму, оскільки вентилятори вашої системи будуть спрацьовувати, щоб запобігти перегріванню. Якщо тепло або звук викликають занепокоєння, це може бути ще однією причиною для відстеження енергоспоживання вашого ПК.

Якщо ви плануєте здійснити масштабне оновлення та намагаєтесь запобігти помилкам і збоям, або ви накопичуєте копійки на рахунку за електроенергію, відстеження споживання енергії вашого ПК допоможе вам.

Останні повідомлення