Як побудувати ПК з нуля: покрокове керівництво для початківців

Незважаючи на те, що побудова ПК може здатися страшною, можливість вибору власних компонентів є більш ніж вартою витрат часу. Оскільки побудова комп’ютера потенційно надзвичайна, ми створили покроковий посібник, який допоможе вам у процесі.

Ми розповімо вам усе, що вам потрібно знати про безпеку та організованість, поки ви встановлюєте всі елементи свого ПК у належному порядку. Будьте готові відступитись з гордістю, коли вмикаєте власний спеціальний комп’ютер.

Починаємо

Цей посібник стосується складання компонентів разом для створення функціональної машини. Якщо ви не вибрали та не придбали все необхідне обладнання, спочатку обов’язково зробіть це. Також непогано придбати (або виготовити) свою справу в останню чергу, щоб ви могли переконатися, що все вміщується всередині неї.

Є свої частини? Добре. Давайте побудуємо комп’ютер!

Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Перед тим, як копатись, переконайтеся, що є чистий робочий простір, де є достатньо місця для відкриття ящиків та складання деталей. Сподіваємось, перед вами вже купа. Якщо ні, наш посібник зі збірки ПК може провести вас через цей процес.

Є кілька питань безпеки, які слід обговорити, перш ніж ми дійсно почнемо роздирати ці коробки.

Безпека насамперед

Існує невидимий ризик при побудові комп’ютера, який може зруйнувати найпотужнішу систему: статичну електрику. Та сама сила, яка дозволяє шокувати ваших друзів, коли ви носите шерстяні шкарпетки, також може смажити компоненти в серцебитті. На щастя, статичний елемент є простим для всіх, але усунути його за допомогою кількох простих кроків.

Одне просте рішення - придбати антистатичний браслет. Один кінець обмотує ваше зап’ястя, а інший затискає десь на корпусі комп’ютера, тримаючи користувача постійно заземленим. Часті торкання корпусу із підключеним та вимкненим блоком живлення досягають того самого ефекту.

Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Digital Trends Окрім цього, побудуйте свій ПК у кімнаті з голою підлогою - килими створюють багато статики - і носіть взуття на гумовій підошві, а не шкарпетки. Багато компонентів постачаються в антистатичних пакетах, тому залишайте їх у мішках до безпосереднього монтажу.

Цей посібник служить загальним оглядом процесу, і інструкції, що додаються до ваших деталей, можуть відрізнятися від наших пропозицій. Коли вони це роблять, замовчуйте додані інструкції та використовуйте наш путівник як дорожню карту для загального проекту.

Відкриття справи

Підготовка справи - найпростіша частина. Інструкції для конкретного випадку, який ви придбали, повинні ознайомити вас з його основним компонуванням, а також перелічити спеціальні інструкції щодо встановлення компонентів.

Покладіть футляр у робочу зону та зніміть бічну панель. Для більшості випадків ПК це означає ліву панель при огляді спереду. Ця панель забезпечує доступ до внутрішньої частини корпусу.

Також видаліть все, що бовтається всередині корпусу. Якщо він прикріплений, відсуньте його вбік. Багато випадків мають постійну внутрішню проводку, яка згодом стає проблематичною.

Перш ніж ми почнемо складати все, спочатку встановимо блок живлення, а потім відкладемо корпус на кілька хвилин.

Крок 1: Встановіть блок живлення

Першим компонентом, який потрапить у корпус, повинен бути блок живлення. Зазвичай він розташований у задній частині корпусу, як правило, в нижньому або верхньому куті.

Якщо є сумніви, проріз легко знайти, шукаючи квадратний отвір із отворами для гвинтів принаймні в двох кутах. Блок живлення сидить у цьому отворі з вимикачем живлення та розеткою, розвернутою до задньої панелі корпусу. Зверніться до керівництва вашої справи, якщо у вас виникли проблеми з пошуком правильного місця розташування.

Попередня Наступна 1 з 3 цек енергоефективності ПК збірки 2016 блок живленняПосібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Існує два основних варіанти живлення: стандартний і модульний. Існує також гібридний напівмодульний тип, але наразі нам не потрібно про це турбуватися.

Модульні БП мають кабелі, які від'єднуються від основного блоку, щоб уникнути безладу. Вони ідеально підходять для невеликих футлярів та акуратних виродків. Якщо у вас модульний блок живлення, найкраще поки що залишити кабелі та прокладати їх під час встановлення кожного додаткового компонента.

Якщо кабелі блоку живлення не від’єднуються, обережно об’єднайте їх, щоб вони повісили відкриту бокову панель корпусу. Це тимчасово утримує їх від дороги, поки ми встановлюємо інші компоненти.

Крок 2: Встановіть процесор

AMD Ryzen 9 3900x Ден Бейкер / Цифрові тенденції

Далі підготуйте материнську плату, встановивши процесор, кулер та оперативну пам’ять, перш ніж поміщати її у корпус. Їх набагато простіше встановити зараз, а не після того, як материнська плата перебуває в системі.

Насправді, залежно від вашого випадку та кулера, ви не зможете зібрати свою систему з уже встановленою материнською платою. Це пов’язано з тим, що багато охолоджувачів, що продаються після продажу, використовують задню панель для максимально щільного прилягання. Він, звичайно, прикріплений до задньої частини материнської плати. Ви не зможете встановити його, якщо у вас немає футляра з вирізом, який відповідає розташуванню задньої панелі, особливості, яку зазвичай можна знайти лише у висококласних корпусах.

На процесорі та материнській платі є численні штифти, і згинання будь-якого з них може зробити цей компонент kaput.

Обережно вийміть материнську плату з антистатичного пакета і встановіть її на тверду, рівну, неметалеву поверхню, таку як дерев'яний стіл, або верхню частину материнської плати. Також переконайтесь, що поблизу немає джерел пилу та рідини.

Незважаючи на те, що встановлення центрального процесора зараз є більш простим завданням, ніж це було в попередні роки, воно все ще є одним із найнестійкіших. На процесорі та материнській платі є численні штифти, і згинання будь-якого з них може зробити цей компонент kaput.

Тим не менш, процес не розроблений таким чином, щоб бути складним, і поки ви чітко дотримуєтесь інструкцій і стежите за тим, щоб чіп повністю закріпився, перш ніж затиснути його на місці, у вас все буде добре. Однак існують деякі тонкі відмінності в процесі, залежно від того, хто створив ваш процесор.

Як встановити процесор Intel

Замість того, щоб стирчати з процесора, штифти тепер знаходяться в сучасних сокетах Intel на материнських платах, що полегшує встановлення процесора. Ця частина розетки називається контактним масивом. Абсолютно не згинати і не торкатися ці шпильки!

Квадратний металевий кронштейн, що утримує центральний процесор, є навантажувальною пластиною, і він піднімається та опускається за допомогою важеля навантаження. При затисканні кінець важеля вантажу засовується під гачок, щоб утримувати все на своїх місцях.

Спочатку відкрийте вантажну пластину. Зробіть це, обережно натискаючи на вантажний важель і висуваючи його вбік з-під гачка, а потім піднімаючи його до кінця. Дія важеля гачка відкриває пластину, яку ви можете легко перевернути. Якщо це нова материнська плата, у гнізді може бути пластиковий або пінопластовий наповнювач, який ви можете обережно вийняти.

Огляд Intel Core i7-7700K Білл Роберсон / Цифрові тенденції Як показано вище, сам процесор повинен мати невеликий виріз у півкола з кожної сторони мікросхеми. Контакти, спрямовані вниз, повинні мати лише один напрямок, де виїмки вирівнюються з виїмками в гнізді. Акуратно помістіть центральний процесор у розетку так, щоб зовнішній ободок лежав урівень з корпусом розетки. Ця частина не вимагає жодного тиску.

За допомогою вантажного важеля збоку опустіть пластину над стружкою, потім натисніть і знову зафіксуйте руку під гачком ще раз. Це вимагає достатнього тиску, тому перед натисканням переконайтеся, що чіп правильно встановлений.

Пам'ятайте, насічки в процесорі повинні узгоджуватися з вирізами в сокеті. Якщо ви сумніваєтеся, почніть знову і перевірте.

Як встановити процесор AMD

На відміну від дизайну Intel, шпильки стикаються з процесорами AMD. Ці шпильки вставляються в отвори, вбудовані в гніздо процесора материнської плати. Навантажувальна рукоятка на гнізді трохи зміщує отвори внизу, стискаючи штифти процесора при натисканні до кінця.

Якщо це ще не так, підніміть руку так, щоб вона була спрямована прямо вгору, а потім відпочиньте трохи далі назад. Це забезпечує широке відкриття отворів для штифтів.

Попередня Наступна 1 з 4 Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Замість того, щоб використовувати вирізи, правильно вибудуйте процесор у слот, використовуючи трикутник, вигравіруваний золотом на одному з кутів процесора. Все, що вам потрібно зробити, це вирівняти цей трикутник вгору другим трикутником, вирізаним у проріз.

Як тільки процесор зручно розміститься в гнізді, просто натисніть на руку, доки вона не зафіксується і не зафіксується. Цей останній крок може бути лякаючим, оскільки для його закріплення потрібен значний тиск.

Крок 3: Встановіть оперативну пам'ять

Системна пам’ять або оперативна пам’ять не вимагає будь-якого обережного розміщення або проводів. Є лише два важливі фактори, якщо припустити, що ви вибрали сумісну оперативну пам’ять: напрямок і вибір слота.

Напрямок досить легкий. Кожен флеш-накопичувач має виріз у контактах, що вистилає нижній край, який вирівнюється з блоком у слотах пам'яті материнської плати. Якщо ви тримаєте його трохи вище прорізу, і обидва вони вишикуються, він спрямований у правильному напрямку. Якщо він не вирівнюється, оберніть його на 180 градусів.

Вибір слота залежить від кількох факторів, одним з яких є спосіб придбання оперативної пам'яті. Якщо це лише одна паличка, встановіть її в слот A1 і рухайтеся далі. Діаграма в посібнику материнської плати повинна мітити слоти, якщо вона не надрукована безпосередньо на друкованій платі.

Попередня Наступна 1 з 2 Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Однак ви, швидше за все, придбали два однакових накопичувача оперативної пам'яті, загальний пакет, який називається двоканальною конфігурацією. Система може використовувати обидва палички так, ніби вони є єдиним блоком оперативної пам'яті, але отримує до них доступ індивідуально, забезпечуючи незначний приріст продуктивності пам'яті.

Ви повинні встановлювати ці палички в канали (слоти) з відповідними кольорами, як правило, з позначками А1 і В1, хоча іноді переважніше А2 і В2. Перевірте інструкцію до материнської плати, щоб переконатися, що найкраще підходить для вашої системи.

Тепер, коли ми знаємо правильний слот і напрямок, наступна частина стає легкою. Просуньте пластикові крила з обох кінців слота вниз і назовні (деякі материнські плати мають лише одну), а потім помістіть палицю в слот, що стирчить прямо вгору. Сильно натискайте вниз, доки оперативна пам'ять не клацне в гнізді, а пластикові крила повернуть назад і затиснуть кінці паличок.

Ми підготували більш детальне керівництво щодо встановлення оперативної пам'яті, якщо вам потрібна додаткова інформація.

Крок 4: Встановіть материнську плату

Встановити упаковану материнську плату досить просто, але вона не може просто сидіти у вашому корпусі. Більшість сучасних корпусів мають вбудовані незнімні розпірки між задньою стінкою та материнською платою, відомі як протистояння. Вони виступають землею для материнської плати, одночасно запобігаючи короткому замиканню з'єднань на задній панелі.

У деяких випадках є знімні пристрої, які потрібно встановити вручну. Їх легко визначити, оскільки вони виглядають незвично - по суті, це гвинти, які мають інший отвір для гвинта зверху замість типової виїмки на викрутці. Зазвичай вони мають мідний або золотистий колір, завдяки чому їх легко підібрати.

Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Digital Trends Орієнтація вашої материнської плати залежить від вашого випадку. Ззаду або вгорі ви побачите прямокутний виріз. Це стосується панелі вводу-виводу материнської плати - частини, що містить з'єднання USB, відео та Ethernet. Ваша материнська плата постачається з екраном вводу-виводу, який входить у цей прямокутний виріз. Якщо ви встановите цей щит, а потім вирівняєте панель вводу-виводу вашої материнської плати, ви повинен подивіться, як отвори для гвинтів материнської плати вирівнюються зі стійками у вашому випадку.

Якщо ні, вам, можливо, доведеться злегка поворушити материнською платою, щоб переконатися, що вона правильно закріплюється в екрані вводу-виводу та вирівнює протистояння. Це може зажадати певних зусиль, але не повинно вимагати великих зусиль. Якщо ви форсуєте материнську плату, перевірте, як вона вирівняна, оскільки вона може бути неправильно розташована. Будь твердий, але ніжний.

Не дивитесь під час затягування гвинтів, оскільки ви можете докласти занадто багато зусиль.

Залежно від корпусу та поєднання материнської плати, для поєднання двох потрібно від шести до 10 гвинтів. Ви можете виявити, що не всі діри збігаються з протистояннями внизу. Закиньте гвинт у отвір, щоб побачити, чи він зараз різьбовий.

Як і кожен набір гвинтів, першим кроком є ​​встановлення гвинтів і надання їм кількох попередніх поворотів. Потім продовжуйте зірково, злегка затягуючи кожен гвинт. Не дивитесь під час затягування, оскільки це може пошкодити дошку. Вам потрібен лише достатній крутний момент, щоб утримувати дошку на місці, не хитаючись.

Після того, як материнська плата зручно сяде у корпус, є кілька необхідних з’єднань.

По-перше, підключення живлення материнської плати - це широкий дворядний кабель, який щільно прилягає до схожого місця на самій платі. Цей 20-28-контактний роз’єм живить як материнську плату, так і центральний процесор. Однак деякі плати мають другий 4-контактний або 8-контактний роз'єм для процесора, який знаходиться поруч із процесором, як правило, у верхньому куті. Якщо у вас є, вам також потрібно буде підключити це.

Попередня Наступна 1 з 6 Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції

По-друге, підключіть штекери та кнопки корпусу до материнської плати. У подвійному широкому ряду штифтів, розташування яких буде зазначено у вашому посібнику, працюють порти USB, кнопки для скидання та живлення, а також індикатори активності для живлення та зберігання.

Ці невеликі кабелі проходять у пучку звідти, де в корпусі знаходяться порти. Однак правильна установка може бути складною через їх розмір. Якщо у вас є збільшувальне скло або набір пінцетів, зараз чудовий час їх використовувати. Деякі материнські плати містять адаптер, який з'єднує ці перемички з потрібними з'єднаннями на материнській платі. В іншому випадку встановити їх так само просто, як зіставити мітки на штифтах з мітками на з’єднаннях.

USB-заголовок, що підключається до фронтальних портів материнської плати, буде самостійним. Це з'єднання становить приблизно вісім на два штифти, і вони укладені у більший пластиковий корпус. Цей заголовок має виріз з одного боку, який повинен чітко вказувати, в якому напрямку він підключається.

Крок 5: Встановіть кулер процесора та / або радіатор

Материнська плата, прив’язана до вашого чохла, дозволяє витерти зосереджений піт з чола. Тепер прийшов час охолоджувача процесора або радіатора!

Встановлення стає простішим, якщо використовувати упакований кулер процесора. Однак процес залежить від різних марок та поколінь. Вам потрібно буде ознайомитись із доданими інструкціями для отримання детальної інформації. Те саме стосується сторонніх кулерів, які використовують фірмовий монтажний кронштейн. Дотримання доданих інструкцій має вирішальне значення для успішного створення ПК.

Кожному кулеру потрібна термопаста. Це відмінний теплопровідник, що дозволяє легко передавати тепло від мікросхеми до охолоджувача. Без цього ваш кулер буде працювати не дуже добре, якщо взагалі. Якщо ви не впевнені, який тип термопасти використовувати, варто провести деякі дослідження, і у нас є список найкращих термопаст для вас на вибір.

AMD та Intel застосовують його до своїх кулерів на заводі, але сторонні кулери вимагають ручної вставки. На жаль, розтирати дорогий процесор не так просто, як це звучить.

Попередня Наступна 1 з 5 Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Співробітник Digital Trends, який встановлює універсальний процесорний водяний охолоджувач. Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції

За вказівками в інструкціях просто нанесіть одну срібну крапку - розміром з маленький горошину - прямо в центрі чіпа. Здавивши мікросхему та охолоджувач разом, намагайтеся не хитатися та не крутити занадто сильно, щоб забезпечити плавне, повне з'єднання.

Що стосується основних радіаторів, ви закінчили; просто почекайте, поки паста застигне. Але повноцінна система вентиляторів все ще потребує живлення. Підключіть дроти від вентилятора до чотириконтактного з’єднання на материнській платі, яке має бути близько до процесора та мати позначку “CPU_FAN”.

Крок 6: Встановіть відеокарту

Не кожна система потребує виділеної відеокарти (дискретний графічний процесор). Якщо вам потрібен окремий чіп для графіки, як-от ігри на ПК, установка не може бути простішою. На цьому етапі ми також припускаємо, що обрана вами карта відповідає вашому розміру, можливостям та джерелу живлення.

Сучасні відеокарти використовують слот PCI-Express (PCIe). Це довгий тонкий роз’єм, розташований на задній панелі материнської плати, під процесором. Щоб розмістити картку в цьому гнізді, потрібно зняти прямокутну задню панель із корпусу. Це один з багатьох тонких металевих кронштейнів, викладених на задній панелі корпусу, щоб тримати його герметичним.

Вам потрібно буде видалити одну або дві, залежно від ширини картки. Для цього видаліть гвинт, який кріпить задню панель до корпусу. Після вилучення пластина повинна вільно ковзати (або падати). Зберігайте гвинт, оскільки він вам знадобиться за мить.

Попередня Наступна 1 з 4 Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Після зняття дужок переконайтеся, що перемикач на гнізді PCIe материнської плати висунутий назовні. Потім, орієнтуючись на порожнє місце, де раніше була задня панель, обережно вирівняйте довгі серії контактів на карті з відповідним гніздом на материнській платі. Після того, як вона вишикується належним чином, сильний натиск на верхню частину картки повинен призвести до її закріплення на місці, коли перемикач клацає назад, щоб утримувати його.

Вам не потрібна надмірна сила, але якщо ви зіткнетеся з великою кількістю опору, ще раз подивіться на задню панель і гніздо PCIe, щоб переконатися, що обидва вони чисті, а материнська плата правильно вирівняна. Також зверніть увагу, якщо є кнопка, яка замикає карту так, як ваші слоти пам'яті, оскільки деякі материнські плати використовують це як засіб безпеки.

Використовуйте гвинти, витягнуті з металевих кронштейнів, щоб закріпити тильну сторону картки на тому самому місці у футлярі. Знову ж таки, їм не потрібно бути надзвичайно щільними - достатньо, щоб утримувати карту міцно на місці.

Роз'єм призначений для запобігання неправильній установці, тому, якщо підключення непросте, перевірте своє вирівнювання, щоб переконатися, що воно правильне.

Більшості відеокарт потрібно додаткове живлення, крім того, що надає слот PCIe. Якщо вашій картці потрібен додатковий сік, ви побачите роз'єм живлення PCIe на стороні картки, зверненій до материнської плати, або, в деяких випадках, на стороні, яка звернена до передньої частини корпусу. Цей роз’єм являє собою групу квадратних пластикових штифтів, що налічує шість чи вісім.

Найпотужніші карти можуть мати два таких роз'єми. Знайдіть відповідний роз’єм на своєму джерелі живлення, який зазвичай має маркування VGA, і вставте його. Конструкція роз’єму запобігає неправильній установці, тому, якщо з’єднання непросте, перевірте своє вирівнювання, щоб переконатися, що воно правильне.

Якщо вам потрібна додаткова допомога, ми маємо докладний посібник із встановлення відеокарти з додатковою інформацією.

Крок 7: Встановіть будь-які додаткові карти розширення

ЗВУКОВА БЛАСТЕРКС AE-5 ЗВУКОВА КАРТА

Відеокарти - не єдині компоненти, які використовують слоти PCIe. Інші додаткові картки включають бездротові мережі, звук, захоплення відео та навіть сховище. Їх установка нічим не відрізняється від додавання дискретного графічного процесора.

Спочатку зніміть металевий кронштейн із задньої сторони корпусу, який відповідає PCIe або іншому хосту, що відтворює слот розширення, до вашої надбудовуваної карти. Тримайте гвинт кронштейна під рукою, щоб ви могли використовувати його для закріплення нової картки.

Слоти PCIe мають невеликий перемикач на внутрішній стороні, який ви натискаєте вниз і назовні, щоб відкрити слот. Після цього вирівняйте ряд контактів на картці слотом і міцно натисніть вниз. Як тільки ви правильно посадите картку, перемикач перевернеться вгору. Закріпити карту на місці просто, як закрутити її в задню частину корпусу та приєднати будь-які необхідні порти PCIe.

Існує кілька різних типів слотів PCIe. Багато карт розширення використовують слот “PCIe 4x”, який набагато коротший, ніж повний слот PCIe, що використовується відеокартами. Швидка перевірка з’єднання вашої материнської плати та розміру роз’єму на карті дасть зрозуміти, який слот підходить. Якщо ви сумніваєтесь, зверніться до посібника до картки розширення.

Крок 8: Встановіть свої накопичувачі

Існує три різних розміри накопичувачів, з якими ви можете зіткнутися, і всі вони монтуються та підключаються по-різному. Як правило, жорсткі диски (HDD) мають більший розмір 3,5 дюйма, тоді як нові твердотільні накопичувачі (SSD) мають менший розмір 2,5 дюйма. Є також ще менший формат M.2 і формат накопичувача PCI-Express, які, як правило, є тонкими паличками з оголеними чіпами розміром приблизно 1 х 3 дюйма.

Ми почнемо з 3,5-дюймових накопичувачів даних, які зазвичай встановлюються високо в передній частині системи. У вашому корпусі майже гарантовано мати принаймні одне гніздо, призначене для цього типу накопичувача. Однак установка залежить від корпусу, оскільки в більшості випадків встановлена ​​проста клітина жорсткого диска. Встановлення приводу означає встановлення його в кріплення на клітці та вирівнювання отворів для гвинтів з боків приводу з отворами на клітці. Переконайтесь, що роз’єми живлення та даних накопичувача спрямовані всередину, до материнської плати. Після вирівнювання прикрутіть привід на місце.

Сучасні випадки досить часто користуються системою установки, яка не потребує інструментів. Як випливає з цього терміна, ця конструкція повинна означати, що привід можна встановити без викрутки. Зазвичай це означає розміщення приводу в люльці або клітці, яка вставляється в корпус. Зверніться до інструкцій вашого корпусу щодо деталей, оскільки техніка варіюється від однієї марки до іншої.

Попередня Наступна 1 з 8 Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Для 2,5-дюймових накопичувачів процес монтажу та розташування різняться. У деяких випадках є клітка, подібна до 3,5-дюймового кріплення, де твердотільний накопичувач може просто вставити - не потрібні заклепки, гвинти або кронштейни. Якщо цього не сталося, твердотільному диску потрібен адаптер, щоб він міг надійно сидіти в 3,5-дюймовій бухті.

Ви можете встановити цей диск одним із двох способів. Або більший кронштейн має отвори всередині, щоб ви могли закрутити привід посередині, або корпус містить кронштейн, який додає додатковий обхват 2,5-дюймовому приводу.

Жорсткі диски також потребують двох підключень: одне для живлення та одне для передачі даних. Хороша новина полягає в тому, що обидва вони мають Г-подібну форму, тому складно вставити їх у неправильний слот або неправильний напрямок.

Для тих, хто має новіший привід M.2, вам потрібно буде знайти невеликий отвір, який відповідає ширині вашого накопичувача у формі палиці, і гвинт, розташований на відстані декількох дюймів. Видаліть гвинт, вставте контактний кінець у гніздо, а потім обережно натисніть вниз, доки ви не зможете один раз утримувати гвинт на місці.

Нарешті, ви можете встановити накопичувачі PCI-Express так само, як і на відеокартах, у вільний слот PCI-Express.

Крок 9: Зробіть остаточні з'єднання

Перш ніж надто хвилюватися та натискати цю кнопку живлення, варто пройти назад по системі, щоб переконатися, що все правильно встановлено та підключено. Почнемо з компонентів.

Зазвичай материнську плату легко помітити, якщо вона не підключена до мережі. Більшість блоків живлення мають один широкий кабель, який, очевидно, призначений для цього слота, без жодних інших підключень. Він повинен підключатися до вашої плати десь поблизу слотів PCIe, але розташування буде відрізнятися.

Ваша материнська плата також може мати другий, чотириконтактний (або восьмиконтактний) роз’єм, який живить процесор. Можливо, вам доведеться уважно проглянути доступні роз'єми вашого джерела живлення, щоб знайти його, якщо він нагадує роз'єм живлення PCIe. Але не хвилюйтеся - роз’єм PCIe не підійде, тому неправильна установка неможлива.

Попередня Наступна 1 з 4 Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції Посібник із побудови ПК Білл Роберсон / Цифрові тенденції

Процесорний кулер також потребує живлення, але це випливає з материнської плати. Його кабелю живлення не потрібно далеко ходити, оскільки більшість материнських плат тримають штекер близько до розетки. Маленький провід - це всього три-чотири розетки і підключається до чотирьох контактів на материнській платі.

Жорсткі диски також потребують живлення у вигляді L-подібних роз'ємів SATA (якщо це не диск PCIe). Як правило, рядок з трьох або чотирьох ліній проходить прямо від джерела живлення за допомогою унікальних роз'ємів. Ви також не можете встановити їх неправильно.

Нарешті, потужним відеокартам потрібні спеціальні підключення живлення, як правило, у вигляді чорного прямокутного роз’єму з шістьма чи вісьма контактами. Ці пробки мають яскраві кольори і їх легко помітити, вони поміщаються у внутрішній кінець картки лише в одній орієнтації. Якщо вони не підключені до мережі, вентилятори на карті не будуть обертатися, і це не дасть жодного відеовиходу.

Крок 10: Увімкніть

Тепер, коли ви все перевірили, увімкніть блок живлення та натисніть кнопку живлення спереду. Багато систем не завантажуються належним чином з першого разу, тому не варто засмучуватися, якщо вам потрібно повернутися і перевірити з'єднання ще раз.

Після завантаження потрібно встановити операційну систему (ОС). На щастя, ми створили зручний посібник, який чітко проводить вас через процес. Якщо у вас немає іншого ПК для завантаження ISO, ви можете придбати флешку USB у корпорації Майкрософт із готовим образом ОС.

Після цього вам може знадобитися встановити драйвери. Windows 10 вже підтримує сучасні набори мікросхем і автоматично завантажує та встановлює інші драйвери в більшості випадків. Перевірте Оновлення та безпека меню в Налаштування для отримання додаткової інформації щодо цього процесу.

Якщо це не спрацьовує, драйвер чіпсету для вашої материнської плати буде працювати з більшістю можливостей підключення та вбудованих функцій, хоча це сильно відрізняється залежно від виробників материнських плат та компонентів. Не забудьте встановити прапорці компонентів для встановлення дисків та іншої інформації, перш ніж викидати їх разом зі сміттям.

Як правило, лише на дискретних відеокартах потрібно вручну завантажувати та встановлювати найновіший драйвер. Перегляньте сторінку AMD для драйверів Radeon або сторінку Nvidia для драйверів GeForce.

Маючи трохи удачі та багато уваги до деталей, ви повинні мати повністю функціонуючу систему. Обов’язково слідкуйте за будь-якими повідомленнями про помилки та тримайте руку поза вентиляторами корпусу, щоб переконатися, що повітря не надто гаряче - принаймні протягом декількох тижнів.

Якщо щось зламається або потребує оновлення, ви повністю готові вирішити це. Просто слідкуйте за статикою.

Останні повідомлення